Keresés

Részletes keresés

juhosttt Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27732
Előzmény: japipapi (27730)
japipapi Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27731

10 literbe 1 ml.

Előzmény: Rzola (27729)
japipapi Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27730

Vitáznom kell Veled, nincs 100 %-os, maximum 95 %-os aszkorbin sav és nem is drága, http://www.argep.hu/popup.asp?pid=221678171&pnr=10001&foto=1, ha ennyit megveszel, mig élsz elég lesz, kiegészítőnek, mert ugye a természetben találsz az gyümölcsökben, paprikában. Kis szerelésben megkapot citrompótló néven is az élelmiszer üzletekben, patikában pedig "C" vitamin ill. aszkorbin sav. A vesét nem zavarja, kevered Furosemiddal, az Káliummal kell szedni. Valóban a C vitamin nem halmozódik fel a szervezetben.

Előzmény: juhosttt (27721)
Rzola Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27729

Szia!
Mennyi kell 1l vízhez?

Előzmény: N.Jani (27727)
japipapi Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27728

Szia!

Ez jó pofa ötlet és olcsó megoldás lenne, de sajnos halva született ötlet. Nem vagyok virológus, de szerintem nincs olyan szúnyog, amely el tudna cipelni 1 ml gyengített vakcinát, nyulanként! :-)))) 

Előzmény: Chezulu (27726)
N.Jani Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27727

Az almaecet is jó ilyenkor!!!

 

Előzmény: juhosttt (27714)
Chezulu Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27726

Erre lehetne ez is a válasz: gyengített vírusal beoltott nyúl a gazdaszervezet, megcsípi a szúnyog amely még nem hordozza a myxo-t. Ezután átszáll egy vakcinamentes nyúlra majd megcsípi és a szervezetébe juttatja a gyengített vírust amelyre reagál a vakcinamentes nyulunk és ellenanyagot termel majd kialakul benne a védettség.  EZ CSAK FELTÉTELEZÉS!!!!

Ha abból indulunk ki hogy egy myxo-ból felépült nyúl lehet ugyebár hordozó és ha bekerül egy vakcinamentes állományba elvileg terjesztheti a betegséget és megfertőzheti a szúnyogok által a többit ezen az elven haladva a gyengített vírust is tovább tudja adni.

 

Viszont ha már így benne vagyunk, a myxo elleni védőoltások mennyire követik a vírus mutálódását? Mert nem minden myxo vírus egyforma vannak gyengébb ill erősebb variánsok. Gondolom ezzel sokan egyetértünk. Vagy teszem azt a 15-20 évvel ezelőtti vírustörzs ellen alkalmazott védőoltás ma is jó?

Előzmény: juhosttt (27722)
rampi Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27725

köszi,nem akartam most újra oltani őket,csak nem értettem a dolgot és zavart.

Egyébként elvben ha így csípi meg myxos szúnyog akkor ha előjön rajta a betegség akkor gyengébb lefolyású. A vakcina ugye gyengített myxo vírus ami ellen a szervezet el tud kezdeni védekezni és tud ellene antitesteket előállítani.

Előzmény: juhosttt (27722)
rampi Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27724

Köszi,így már értem!

Ki mit gondol a emhes anya oltásáról?

1.Aki oltotta a nyulunkat az azt mondta,hogy lehet.

2.A patikus,aki szintén állatorvos azt ondta,hogy határozottan nem lehet.

(3.A szomszéd állatorvos meg nem tudja,ő utána néz....)

Előzmény: pannon nyúlas (27723)
pannon nyúlas Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27723

Üdv!Amit az első állatorvos adott be az

Myxovac vakcina volt.Azt izomba kell adni.Mixomatozis ellen védi a nyulat egy évig.A második állatorvos
Pestorin Mormyx vakcina.Ez a vakcina egy kombi vérzéses betegség és mixomatozis ellen védi a nyulat félévig.Ezt bőr alákel beadni.

Előzmény: rampi (27717)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27722

Más gyártó másképp állítja elő a vakcinát...

Van olyan amit bőr alá, van olyan amit izomba kell adni.

Amit nem javasolnék a 2 vakcina együttes beadása. Még egy fajtát se javasolnék egymás után 2x, mivel a mellékhatásokkal nem nagyon vagyunk tisztába. Bár a papírján lehet rá van írva mi történik túladagolás esetén...

 

 

Viszont hogy egy kis vita témát nyissak:

Mi a helyzet, ha beoltod a nyulat, aztán azt megcsípi a szúnyog és a gyengített vírust elkezdi terjeszteni?

Elpusztul még mielőtt átterjedne másik állatra?

A másik állat immunrendszere leküzdi?

Megerősödik, aztán kialakulhat a betegség?

 

Mi a helyzet, ha 2x oltasz rövid időn belül és úgy csípi meg a szúnyog?

Elenállóbb lesz a vírus és így képes megerősödni?

Ha megcsípi egy szúnyog és átmegy másikra ott megerősödhet a vírus, vagy elpusztítja az immunrendszer, vagy már a szúnyogban sem marad túl életképes?

 

Hangsúlyozom, ez oltás utáni eset, gyengített vírussal a nyúl szervezetében!

 

 

Előzmény: rampi (27717)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27721

Én kaptam por alapú c vitamint (100%-os). Lehet venni is, de iszonyat drága. 50g közel 800-1000 ft körül van, neten utána kell nézni

Egy sovány, csapott mokkáskanállal 8 l vízhez. Akitől kaptam azt mondta elég egy késheggyel 8 l vízhez.

Ami nekem van nehezen oldódik vízben ezért először el kell keverni kicsiben aztán higítani.

A c vitamin túl nagy mennyiségben vese károsodást tud okozni, ezért ilyenkor fokozni kell a folyadék bevitelt, hogy ne maradjon sokáig a vesében. Mert a c vitaminból hiába eszel meg 1000 mg-ot, annak jórésze vizeletként távozik, ezért is kell sürven venni be keveset, és ezért találtál fel a cetebét az embernek, hogy az elvileg lassan szívódik és fokozatosan.

 

Előzmény: rampi (27718)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27720

Szia! Ö a tenyészbakom! nem eladó 7 hónapos kb 5 kilo! Amúgy van eladó Bécsikék bakom 18-án volt 4 honapos ha érdekel  ö az! 

Előzmény: Deryan (27719)
Deryan Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27719

Mindig olyan jó nyuszi fotóid vannak!

Bájos ez a Herkules! :)

Mennyi idős, milyen súlyú? Eladod vagy tenyészbak?

Előzmény: Törölt nick (27715)
rampi Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27718

A c vitamint milyen mennyiségben adod az ivóvízhez?

Előzmény: juhosttt (27714)
rampi Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27717

Myxomatozis ügyünk kicsit kaotikussá vált.

Miután a szomszédunkra máig hiába vártam, de. felhívtam a környéken lévő állatorovsokat.Végül egy kijött és beoltotta a két nyulat. Az oldat enyhén rózsaszníes folyadék volt, (kb 2-3 ml/nyúl)az ampullákon lévő írást nem is figyeltem. Azt mondta,hogy egy évben kétszer kell oltani és,hogy ennek ellenére a ketrecek rácsait szúnyoghálózzuk be.

Természetesen ma este megjelent az eddig hiába várt szomszéd állatorvos és hozta az ő vakciánit,ez is myxo ellen,ezen rajta is van,hogy mire való,ez fehéres oldat,egy nyúlra 1 ml.Ő bőr alá mondta,hogy oltsuk,már be volt keverve,hűtőbe kell tartani felhasználásig.

 

HOgy lehet,hogy ugyanarra a betegségre ennyire különbözzön két vakcina?tapasztaltatok már ilyet?

atrego Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27716

így van,valóban   vannak  csípős  legyek,a   neve  szuronyos istállólégy.Fájdalmas    csípésük van és  betegségeket   terjesztenek

Előzmény: juhosttt (27700)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27715

Ö Herkules! :-D 

juhosttt Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27714

Érdekes, hogy b vitamint nyomatnak hő stressz esetén. Én rég óta a C vitamint hallottam.

Hogy egy jó példát mondjak:

Tavaly vittem a börzére pár kakast. Sajnos egy nem kelt el. Akkor még spóroltam a c vitaminnal. 30 km-t utazott. Mire hazaértem hőgutát (lehe kötekedni, hogy mi a speciális neve, de a lényeg hogy a meleg ütötte ki) kapott...

Szóval ebből okulva, a következő börzekor már c vitaminos vízzel itattam le az összes állatot, amelyet vittem a börzére. Sokkal melegebb volt és volt köztük fiatalabb egyed is. Amelyik nem kelt el, szépen hazajött, nem volt semmi gond velük.

Előzmény: N.Jani (27713)
N.Jani Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27713
Előzmény: juhosttt (27709)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27712

Remek most nézem hogy az egyik fülesnek elkezdett folyni (egyelőre kis mértékben) az orra,enyhe tüsszögés is jelentkezett.
Ki mit ajánl?

Előzmény: Dirtyfree (27710)
Deryan Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27711

Köszönöm a javaslatot. Megpróbálom.

Kifutókban vannak, a ketrecek alatt a földön fekszenek, járkálni tudnak. 3 ketreces van, ők váltásban mehetnek a legközelebbi kifutóba.

Betonozni sajnos nem lehet a fészernek árnyékot adó nagy almafa miatt.

Előzmény: juhosttt (27709)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27710

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok,hogy nekem van egy nagy istállóm kb 1,20m magas beton alap majd vályog.
Az átlag hőmérséklet 23-25c most a legnagyobb melegben is. Ajtó becsukva,ablak lesötételve.
El tudnak hűsölni a hideg betonon.
Jövőre meglátjuk hogy alakúl,fogok-e fiatalni ilyen hőmérséklet mellett.

juhosttt Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27709

Adj nekik C vitamint. Az segít elviselni a hőséget. Csirkénél nagyüzemben is használják... Nekem saját tapasztalatom, hogy működik. Nem fognak tőle egész nap a ketrecben szaladni, de elviselhetőbb lesz a meleg, nem kapnak hőgutát.

Előzmény: Deryan (27708)
Deryan Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27708

Emlékszem rád!:)

Ilyen szélsőséges időjárásnál már minden erősen meggondolandó.

Semmi értelme a nyulat a hőségben fialásokkal kínozni.

Azt tapasztalom, hogy a hőséget a vadas házinyuszik bírják a legjobban. A keverék fehérek is jól elvannak, a kaliforniai anyák viszont eléggé fetrengenek nem vemhesen is.

Előzmény: taked (27707)
taked Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27707

Aki régebben olvassa ezt a topicot az tudja-megírtam már sokszor.Nálam az utolsó fialás május vége-junius 1.fele.Nyáron az anyák pihennek.Első fialás szeptember eleje.

Előzmény: kemorgo (27703)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27706

Sziasztok! Ezt most találtam egy próbát megér! :)


Házi szúnyog csapda:

Kertes házban élők, tóparton nyaralók, hétvégi kertben tartózkodók figyelem!!!
Nagyon hasznos lehet!

Szükséges elemek:

ˇ 1 csésze víz

ˇ 1/4 csésze barna cukor

ˇ 1 gramm élesztő

ˇ egy 2 literes PET palackban

Útmutató:

1. Vágd le a műanyag palackot a felénél.

2. Keverd el a barna cukrot forró vízzel. Hagyjuk kihűlni. Amikor kihűlt, öntsük a palack alsó felébe.

3. Add hozzá az élesztőt. (Nem kell keverni. Szén-dioxidot állít elő, amely vonzza a szúnyogokat.)

4. Helyezd a tölcséres részt, fejjel lefelé, az alsó palackba, szigetelő szalaggal, vagy celluxszal rögzítsd őket, ha szükséges.

5. Tekerd a palack alsó felét valamilyen fekete anyaggal, míg a felső rész maradjon átlátszó, és rakd oda, ahol sokat tartózkodtok! (Szúnyogok is állítják, hogy sötét helyen jó a pihenés... .)

csukazs Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27705

Köszi!

 

Jó ez a kép :D

Előzmény: Dirtyfree (27422)
Attila1996 Creative Commons License 2013.06.21 0 0 27704

Nekem is szenvednek az anyák tegnap kellett egynek elleni, elett is kettőt szétszorva megdögölve de van még benne meg egynek ma abból nem tudom milesz :/

Előzmény: kemorgo (27703)
kemorgo Creative Commons License 2013.06.20 0 0 27703

Sajnállak nagyon.

Fájdalmas elveszíteni egy anyát. A kicsiknek jobb így, nem úgy, mint az enyémeknek, amik közül három ma döntött úgy, hogy ennyi volt a földi élet.

A többivel még kínlódom, de minek?

Nagyon meleg van, iszonyatosan nehezen viselik, az biztos, hogy ilyenkor nem fogok többet fialtatni. 

Lehet, a tiednek is az volt a baja.

Előzmény: Törölt nick (27702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!