Keresés

Részletes keresés

szilvi-019 Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57265
Nem Siófokon csak a félmaratont akarom futni,a férjem is azon indul.Te ha jössz Egerszegre a maratont futod?Ha jól emlékszem Te most a siófoki maratont kihagyod ,vagy változott azóta a terv?
Előzmény: amat (57252)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57264
Maratonváltó vagy KaratonHáltó, ahogy tetszik :-)), a Parlament körül.
A szintidőm 26:20 a 7 km-re, legalábbis az előző 3 évben mindig kb. ennyi volt.
Előzmény: amat (57262)
LótiFuti Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57263
Kattka,
OK, majd a jövő utáni héten jelentem, hogy találtam-e elfogadható futó-szállást Bécsben, normális áron. (Bár ez utóbbi paramétert illetően nem vagyok túl optimista; mindegyik piszok drága, legalábbis az itthon megszokott árakhoz képest.)
Előzmény: Törölt nick (57230)
amat Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57262
Milyen vörsöny lesz 4 hét múlva? Hol kell gyorsnak lenned?
Előzmény: iSTVán a dombfutó (57261)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57261
Ez jó :-) Én inkább megvártam, hogy elálljon :-)) (Na ja, megtehettem...)

Mikor másodszorra is kisütött a nap, nekiindultam. Az első 4 km-t "tudományosan" lépve :-), nyugodt 5 perces tempóban. Aztán - miután elgondolkodtam az élet dolgain - úgy döntöttem, egy ilyen többrétűen szomorkás nap után rám fér egy kis FUN, és "telisarokból" :-)) nyomtam egy 16 perces 4 km-t. Nem mondom, kicsit kevés volt a levegő, de jó gyors kell legyek 4 hét múlva :-). Aztán 4 km az eredeti tempóban levezetésként.

Cipő ügyben annyi megfigyelésem volt ma, jogy a jobb lábamon kissé csúszkált a sarka, a bal lábamon rendesen megkötöttem. Gondolkodtam, hogy kössem-e meg a jobbat is rendesen, de végül úgy döntöttem, nem annyira zavaró.
A másik tapasztalat korábbról, hogy elsőre úgy vettem cipőt, hogy kényelmes legyen mindenütt, ne szorítson sehol. Így aztán az lett a vége, hogy jóval hosszabb lett a kelleténél. (Ez 10-15 km után vízhólyaggal bosszulta meg magát.) Azóta nagyon ügyelek, hogy megfelelő formájú modellt válasszak, mert túl széles a lábfejem a legtöbb cipőhöz (vagy túl rövid a lábam a szélességéhez - viszonyítás kérdése :-))

Előzmény: _tyúkanyó (57260)
_tyúkanyó Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57260
Futottam egy jót a délelőtti "kis" esőben :))). Nekem hosszút (kb. 8.8km/64perc), mégis úgy éreztem, birtam volna még fél órát. Nagyon jóóóóó volt!!!!
miki Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57259
glükóz,
Ilyesmit már én is megfigyeltem.
Nagy valószínűséggel el fog múlni, ha a cipő bejáródik.
Feljebb is be lehet fűzni (hegyifutó módszer, leírni nem igazán tudom :-)
Akkor is csúszkál, ha már kicsit beleizzadtál a zokniba?
Ha csúszkál is, nem nagy gond, ha nem töri fel a lábad.
Még mindig sokkal jobb, mintha kicsi lenne.
Előzmény: glükóz (57250)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57258
Mostanában akkora futós flashbackeket élek át, mint még talán soha korábban. Teljesen váratlanul a futásra még csak messziről sem emlékeztető helyzetekben rámtörnek a ljubljanai emlékek. Konkrétan a 29,9-től 31km-ig és a 39,5-től 41,8 km-ig terjedő szakaszokról, de olyan részletességgel, hogy ilyenkor még a fényviszonyok apró változásait is újraélem. Hihetetlen tisztasággal látom a környezetet, emlékszem, hogy melyik ponton döntöttem el, hogy már nem sétálok bele többet, mikor jutott eszembe, hogy csak kéne és mivel győztem meg magam, hogy mégsem, pontosan mit éreztem, amikor a szurkolók hozzám szóltak. Még a mozgásom ritmusa is visszajön, meg az a pillanat, amikortól már a gombóc miatt nehezebb volt egy kicsit a légzés.
Persze korábban is voltak emlékek, csak azok nem ilyen komplexek voltak. Meg nem ilyen "erőszakosan jövők". (Segítség! kísért a maratonom! :) )
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57257
Úgy gondolom, egyikben se jó, ha klattyogsz benne, miközben slattyogsz:-))) De szerintem Te inkább azt érzed, hogy a sarkad nem "ragad" a cipő talpához, és igazából csak 1-2 milliméterrel jön kijjebb a lábad a cipőből. Naaa!!! Ugye, hogy csak ezt érzed!!! Lécci, lécci;-)))
Egyébként könnyen letesztelheted a cipődet e szempontból. Önts a sarkába egy kevés tejszínt, és ha futás végeztével vajat találsz a helyén, akkor a cipőd tényleg köpül. De ez nem baj: multifunkcionális rulez:-)))
Előzmény: glükóz (57254)
amat Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57256
Én is döcögtem ma egy keveset. Kaposváron ma, aki délelőtt futott, könnyen elázhatott. Én is így tettem, kellemes volt ennek ellenére. Nagyon lehetett érezni a friss tavaszt, élmény volt futni. Kis bemelegítés után 5:09/ezer alatti átlaggal igazán jót kocogtam. Mindenkinek jó edzést, versenyt a továbbiakra !
amat Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57255
Az én lábam, sarkam nem csúszkál semerre. Nekem egy számmal nagyobb a csukám. Nem vagyok szakértő, de szerintem huzamosabb futáskor nem lehet előnyös ez az ide-oda csúszkáló sarok. Egyébként a puding próbája az evés, döcögj benne egy kicsit és kiderül, hogy mi is a helyzet.
Előzmény: glükóz (57254)
glükóz Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57254
A zokni már elég vastag :-)
Persze, igazad van.
Igazából azt szerettem volna megkérdezni, hogy egy ilyen cipőnél jobban megengedett-e, hogy kijárjon az ember lába (azaz hogy a sarka ne tapadjon teljesen), mint egy félcipőnél vagy ugyanaz a mérce?
Előzmény: Lassú Nyíl (57253)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57253
glükóz, szerintem 1 kicsit:-) kimozdulhat, mert a talp azért nem annyira rugalmas, hogy ellépéskor is abszolút követni tudná az elejének a hajlását.
Az ellépést követően pedig, mikor a cipő már a levegőben van és a talp kiegyenesedik, a cipő biztos felveszi az álló helyzethez közeli formáját, és a sarokrész biztosítani fogja a földet éréskor szükséges stabilitást. Szerintem ez csak az érzések zűrzavara:-) De az is lyó irányba képes fojásolni a dolgokat, ha az ember vastagabb zoknyit húz:-).
Előzmény: glükóz (57250)
amat Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57252
Indulsz Siófokon is, 42,195 km-n?
Előzmény: szilvi-019 (57251)
szilvi-019 Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57251
Egyre nagyobb kedvem van a jövő vasárnapi Zalaegerszegi futáshoz,csak nálunk is családi program van kilátásban,de próbálom elintézni.Azt hiszem a 24-et próbálnám,szerintem nem lenne túl logikus a maraton egy héttel Siófok előtt neeem??Obor gyors gyógyulást kívánok !!!
glükóz Creative Commons License 2004.05.08 0 0 57250
a cipő: adidas quick sprint
az utolsó lukon tényleg nincs befűzve
"kijár": ha állok, úgy tűnik tökéletesen illeszkedik a sarkamhoz, viszont futásnál a sarkam nem tapad a cipőhöz, mindig kimozdul 1 kicsit
Előzmény: Lassú Nyíl (57249)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57249
Végigfűzted a cipőfűzőt rendesen? A cipő sarka - rálépve - kicsit összenyomódik és deformálódik. Nem ezt érzed? Hogy érted, hogy kijár? A cipő neve?
Előzmény: glükóz (57247)
SkóT Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57248
Van akinek a kéróra sem kell cipő. :-))

http://www.ironmanoz.com/words-gall.asp?id=2003&offset=5

glükóz Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57247
Sziasztok!
Vettem egy adidas futócipőt (betonra). mérete 45 1/3. (Ennél egyel kisebb a 44 1/2, ez minden modellnél kicsi nekem). A 45 1/3-asokból viszont kicsit "kijár a lábam". Normális ez a kis "kijárás" egy futócipőnél vagy az én lábam van elszabva?
milanfan1899 Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57246
A nevét nem tudom csak azt, hogy a román válogatott is ott szokott edzőtáborozni. A haverom elsősorban a kaját kifogásolta, szinte végig hasmenése volt, de nem csak neki, hanem az egész magyar különítménynek.

A románoknak persze mindig más ételt adtak, mint a magyaroknak, nekik nem is volt semmi bajuk...

Ettől eltekintve maga az edzőtábor valóban nagyon szuper.

Előzmény: -balazs- (57243)
7241gabi Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57245
Újabb csapat neveződött ma a karatonháltóra Kutyafuttában néven:
Zsazsi
Ganki
OfftopikBori
OfftopikBarbi
OfftopikJutka (Löpené)
7241gabi
tapirka1014 Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57244
-balazs-,
egyszerűen nem értelek.
Ha már pályán futás közben is estél-keltél, mit keresel terepen?
Csak rontod az esélyeinket, és rombolod az egónkat, hogy még egy olyan középszerű futó is ránk ver órákat K100-on, aki korábban csak két körre volt hitelesítve :-)))
Inkább vonulj vissza. Éppen egy tapasztalt depóst keresek Anita mellé :-)
Előzmény: -balazs- (57243)
-balazs- Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57243
Jaj, csak nem Piatra Arsán? Állítólag tiszta luxus a mostani edzőtábor a korábbihoz képest de nekem nem adatott meg a felújított tábor megcsodálása. A pálya egy betoncsík volt amin egy kb. 1 méter széles gumiszőszeg volt leterítve. A gumi 1-1.5 méteres csíkokból áltt de itt ott fél méteres lyuk is volt a csíkok közt. Edzés előtt le kellett zavarni a teheneket a pályáról majd feltakarítani a tehénlepényeket. De a tehenek alig zavartak, igazából a bírkákkal volt a nagyobb baj. A birkák a pálya mellett egy karámban laktak. A nem ritka kiadós esős általában kimosták alóluk a birkakakit, ami végül egy nagy tócsában, az egyetlen futóösvényen gyűlt össze. Na ez az a tócsa amibe egy alkalommal beleestem. Tiszta sár volt minden és a mozgáskoordinációm akkor sem volt jobb mint mostanában. Megcsúsztam a sárban és fröccs... :) De ezzel sok sok évnyi jókedvet okoztam a teljes csapatunknak...
Előzmény: milanfan1899 (57242)
milanfan1899 Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57242
Sziasztok!

Ma idén először futottam 10 km-t és meglepően könnyedén teljesítettem, 20:18 volt a fél táv, a vége pedig 40:07.

Lenne egy kérdésem: Tud-e valaki jó és lehetőleg olcsó magaslati edzőtábort ajánlani egy maratoni futó barátom számára?

Tavaly Romániában volt kinn 3 hetet, de azt mondta oda többet nem megy.

maydayray Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57241
Rendben Mester, ahogy parancsolja :-)))
Előzmény: tapirka1014 (57239)
Viktorino Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57240
FUTURE!
Nem azt mondtad, hogy 50 kilcsi után egy hetet kell pihenni??? :-)
Előzmény: FUTURE (57236)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57239
MDR,
te egyelőre küzdj az 1:40-es 10 kilométerért. Ha az megvan, tovább lehet lépni :-)
Előzmény: maydayray (57238)
maydayray Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57238
lehet, hogy ez az egész titka? hm, köszi a tippet... :-))))
Előzmény: obor (57237)
obor Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57237
Nyirm.(Bár az lenne)
Ma délben sajnos rosszul léptem. Jobb térdem kifordult,megrándult. Veszélyben a vasárnapi 3 órás offtopik mozgásom és a du-i Otp-Panoráma futóversenyem.:-(
Bár reménykedem azért. Pár éve volt ilyen, szerdán kifordult, pénteken még bottal jártam, vasárnap lefutottam a NIKE-t 1:40-re.
Tehát most pihennem kell, de mindenkinek jó érzésű futásokat kívánok a hétvégére.:-)
FUTURE Creative Commons License 2004.05.07 0 0 57236
Na ok, akkor most két verzió van a hétvégére:

A) Holnap elmegyek a Pilis 50-re, és valószínűleg szanaszét ázom. Így várhatóan egy hétig tüsszögni fogok, ráncosra áznak az ujjbegyeim (mintha egy óráig áztatnám magam a kádban), és a ruháimból nem jön ki a folt -még Atyaúristem mosóporral sem-, ugyanis a ruha maga egy nagy folt lesz. Tehát ez az egész előreláthatóan egy Mátrabérc II. lesz. Utána pedig elmegyek a K110-bejárásra vasárnap, és végig nyafogni fogok, hogy hagyjatok itt keselyűkajának, és, hogy nem bírom a 17 ezer perces ezreket. :-)

B) Nem megyek holnap az 50-esre. Jól kipihenem magam otthon, kisimul a bőröm, uborkás pakolással az arcomon fekszem egész nap; és amikor vasárnap elmegyek a K100-bejárásra, könnyű 3 perces tempóban fecsegve teljesítem azt. Kipihent leszek, és feltöltődöm. :-)

Naná, hogy az A-menüt választom! :-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!