Keresés

Részletes keresés

Napfény1 Creative Commons License 2009.08.25 0 0 8626

Kedves Cilikécske és Bodza78! Köszönöm a leírásokat és a biztatást!!:) Igen, tényleg hajlamos az ember lebeszélni saját magát, meg hogy á, ez nekem úgyse menne, meg ilyenek...:)

EGyébként nálatok is úgy volt, hogy egyszerre 2 emberkét vittek le?? Honnan hajóztatok ki, merrefelé?

Előzmény: Cilikécske (8622)
Bodza78 Creative Commons License 2009.08.25 0 0 8625

Szia Napfény1!

 

Én a saját és barátaim tapasztalatát szeretném leírni az intrózásról, amit NEM a Dénessel csináltam, hanem a Zolival. :) Olvasd vissza a hozzászólásaimat, csak dicsérni tudom a Zolit, a Lighthouse-t és a Nauticát. Minden tökéletesen működött, nagyon türelmes és jófej a Zoli, és cáfolnám azt is, hogy nem jók a hajóik. Mi nagyon jól érezetük magunkat, olyannyira, hogy többen is visszamentek pár napal később intrózni és maradandó élményekkel tértünk haza.

Ahogy olvasom most nagyon nyomják a Dénest (lehet, hogy valakinek kell a reklám) :) persze, ezt most nem megbántásképpen írom, biztos jó búvárvezető Ő is, de már nemtom hanyadszor olvasom az emialcímét, telefonszámát. :)

Aztán mindenki döntse el, hogy kihez megy. :) Jó nyaralást kívánok a most indulóknak!

Előzmény: Napfény1 (8609)
zepj Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8624
Köszönöm az infót.Holnap felveszem vele a kapcsolatot.
Előzmény: KnéZs (8623)
KnéZs Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8623

Szia !

Old Marketnél a C-Fun működik , Dénes van ott mint magyar vezető.

Dénes elérhetőségei: don_hablo@hotmail.com,  tel : +201/631-61-931.

Cilikécske Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8622

Üdv Napfény!

Mindenképp próbáld ki az introt, ha lesz rá lehetőséged. Először én is nagyon féltem, nálam az vált be, hogy közvetlenül előtte tilos gondolkodni azon, hogy megcsináljam-e vagy ne? Ha gondolkodtam volna rajt, úgyis lebeszélem magam.

Sharmon kis hajóval mentünk ki (Colibri), aminek az volt az előnye, hogy csak lépni kellett egyet és már a vízben is voltam. Hurgadan nagy hajó volt, több méterről kellett a vízbe ugrani. Na, az tényleg félelmetes volt számomra.

Bocs hogy nosztalgiáztam egy kicsit, jó nyaralást a most indulóknak!

Cili

Előzmény: Napfény1 (8617)
z.ombre Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8621

Szia bakosferi,

 

A merüléssel kapcsolatos kérdéseidre a válaszomat elküldtem az emial címedre.

 

üdv,

Jenei Zoltán

Lighthouse SSH

Előzmény: bakosferi (8603)
zepj Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8620
Intro merüléshez kérnék segítséget
Az old market-hez közel hol találok magyar csapatot aki levisz merülni.Ill. hogy milyen árban van egy ilyen merülés?

dandika70 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8619

KnéZS!

Én azt hittem, csak nyaralni ment a Zsolti. Olivérrel még nem találkoztam.

Előzmény: KnéZs (8615)
dandika70 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8618

Nézegess búvárok által készített képeket a divecenter.hu -n.

Én nagyon irígy vagyok rájuk, hogy ilyeneket láttak.

Előzmény: Napfény1 (8617)
Napfény1 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8617
Köszönöm, azt hiszem meggyőztetek!! Hogy megpróbálom:)) Láttam már ilyet egyébként, ott voltam a hajón, de  - bevallom nőiesen:) - meghátráltam a dolog elől. De ott többen megfutamodtunk, volt aki 2 méter után jött fel, volt akinek nem ment a levegővétel, és volt aki (én) még beöltözés előtt.  
Előzmény: KnéZs (8615)
KnéZs Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8616
helyesen : "azelőtt tengert soha nem látott "
KnéZs Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8615

Szió ! sajna Zsolti már nincs ott , még messzebbre vette az irányt ... helyette Olivér van , kedves , ügyes srác.

Az intro merülések valóban nem a hajtásról szólnak , szép lassan mindent ... ahogy az éppen aktuális személy szeretné és birja , van akinek megy ripp-ropp , van aki félősebb , vele bizony jó pár percet felszínen is eltöltenek , senkit soha nem hajtanak , ez nem az a sport. itt élményekkel teli kell kijönni nem teli gatyával. :-))

Dénesről még annyit , én most csináltam vele a haladót , a feladatok alatt még a   víz alatt is könnyezett a szemem a nevetéstől .tiszta szívből ajánlom bátraknak és bátortalanabbak egyaránt ,nekem keresztlányomat is ő vitte le , úgy hogy szegény leányzó azelőtt még tengert soha látott...

Zs.

Előzmény: dandika70 (8606)
dandika70 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8614
Hajóról mentem minden alkalommal. 
Előzmény: Napfény1 (8613)
Napfény1 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8613

Mindháromszor hajóról mentél (ugrottál) a vízbe, vagy volt olyan, hogy a partról??

Előzmény: dandika70 (8612)
dandika70 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8612

Nagyon szívesen mesélek róla. Ilyenkor egy kicsit újraélem.

Én egy hét alatt háromszor introztam Dénessel. Most szeretnék elmenni egy tanfolyamra is hozzá.

Előzmény: Napfény1 (8611)
Napfény1 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8611
Hú, ez nagyon szimpatikusan hangzik, hogy türelmes!! Én attól is féltem, hogy siettetnek. És azt is jó, hogy leírtad, hogy Neked mi volt más a sznorizáshoz képest, köszi!!
Előzmény: dandika70 (8610)
dandika70 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8610

Én is tartottam tőle. Dénes nagyon türelmes. Mindent részletesen elmagyarázott előtte. Először csak a hajó mellett voltunk. Mikor megszoktam, hogy a palackból lélegzem, elindultunk a víz felett. Nagyon lassan vitt le, lépésenként. Közben folyamatosan figyelt, hogy minden rendben van e. Egy pillantra sem éreztem olyat, hogy nem vagyok biztonságban. Ha véletlenül nem érzed jól magad, rögtön felhoz.

Tehát nem kell félni. Én azt élveztem a legjobban, hogy mindent közelről megnézhettem. Azokat a halakat amikor sznorizva, csak 2-3-4-5 vagy még több méterről láttam, most ott voltak az orrom előtt.  Nagyon nagy élmény.

Előzmény: Napfény1 (8609)
Napfény1 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8609
A sznorizást tavaly kipróbáltam és nagyon-nagyon-nagyon jó volt!!! Sajna az intrótól még mindig tartok...:( Pedig vágyom is rá!!
Előzmény: dandika70 (8606)
coralsea Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8608

Igazad  van, "emberekhez vagyunk hűek" ki ehhez-ki  ahhoz az oktatóhoz.Valószínűleg azon  egyszerű okból  kifolyólag ,hogy  nagyon  jó  szakemberek,tudják és  teszik  is  a dolgukat.Biztosan mindegyik igyekszik  olyan  körülményeket teremteni a vendégeinek, hogy élvezzék  a  merülést és a kirándulást.Hiszen ez a munkájuk,szenvedélyük ,szerelmük,kinek-mi.S akinek  tetszik a bánásmód ,szakértelem (a látnivalóról már ne is beszéljek :-)...) biztosan  nem hagyja ki  azt  az oktatót,vezetőt vagy   bázist  amelynél  ezt  mind-mind megkapja. Nekem életre szóló élményeim  vannak a  "vörösről" ezt csak szebbé,jobbá  tudja tenni egy  kiváló merülésvezető.

Pusszancs George,Gyuri (innen is)  :-)) Andi(ka)

Előzmény: KnéZs (8602)
szankabanka Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8607
Szia!
Mi most jöttünk haza! Igaz ugyan, hogy mi nem a Tiran szigetnél voltunk, hanem Ras Mohameden, de a Best-tel voltunk és szerveznek oda ők is kirándulást! Mi a már sokat emlegetett Dének-féle C-Fun-nal voltunk minden rendben volt velük is!
Előzmény: Jévi73 (8546)
dandika70 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8606

Szia!

Mi évek óta járunk Sharmba. Eddig mindig a Lighthoussal vettük fel a kapcsolatot, az utóbbi pár évben Halmos Dénessel. A Lighthouse a C-Fun-nal dolgozott együtt. Most szétváltak, mi Dénes mellett tartottunk ki. Nem ok nélkül. Dénes nagyon megbízható vezető. Vizsgáztathat is. Mellette van még egy magyar srác, Stefán Zsolt.

Dénes elérhetőségei: don_hablo@hotmail.com, +201/631-61-931.

Ha előre írsz neki meg tudtok beszélni mindent. Árakat és programokat is.

Mikor kiértek, elküldöd neki sms-ben a szobaszámod és másnap reggel már mennek is érted.

Mi 4-5 napot töltünk hajón. Mindig nagy élmény. A búvárokkal Dénesék foglalkoznak.

A helyi kisérők is nagyon jó fejek és  angolul jól beszélnek. 

A sznorisok számától függ, hogy mennyi segítő megy be a víze. Ha valaki nagyon fél, de mégis szeretné kipróbálni a sznorizást, akkor kap egy külön embert, aki csak vele foglalkozik. Nagyon figyelnek az utasokra.

A hajón az árak tartalmazzák a korlátlan víz és üditőfogyasztást és az ebédet. Hazafelé mindig valamivel megkínálnak még egy kis dinnyével vagy sütivel.  

Ha érdekel valami még, írj, szívesen mesélek.

AZ intro-ra rábeszélnék mindenkit, aki egy kicsit is nyitott a vízalatti világra.

Előzmény: E.J.E (8605)
E.J.E Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8605
Idén szeptember 15-én megyünk SSH-ba. Tropicana Grand Azur. Búvárkodni nem tudom melyik csapattal megyünk. Halottam ezt is azt is. A kérdésem az hogy lessz -e magyar merülésvezető ? Melyik bázishoz kerülünk most hogy szétvált a Lighthouse? Megy valaki még evvel a z indulással?  
E.J.E Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8604

Mi 2 éve voltunk Hurghadán a Mamlouk Palacba remek volt. Igaz körutazáson voltunk Kairó-Luxor-Hurghada és már luxorba montam ha még 1 követ meg kell néznem rosszuk leszek:) , de ezt leszámítva megcsapott az ókor szelleme, és teljesen beleszerelmesedtem az országba. Búvárkodni a Deep Dreamsel voltunk

Felkészült kedves és ténleg mindent a kedves vendégért csapat.Urlich Gábor ő már a hajón megadja az első dózis adrenalint, Répás Gyula akit a hajón nem láttam lehet hogy a vízbe lakik?:) De csodás videót és képeket csinál. Olyan élményt kaptam tőlük, hogy idén megcsináltam az alap vizsgát. Utólag is köszönöm nekik.

 

bakosferi Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8603
Hello Zoli,érdeklődnék, hogy hol van a bázisotok Sharmban, és kb mennyibe kerülne egy Blue Hole-os merülés? A Grandban leszünk szept 13-20 között.Valamint kell-e check divingot csinálni, és, ha kell az mennyi lenne (PADIs AOWD kártyával), vagy lehet-e része a merülésnek?Köszönöm a választ, üdv.
Előzmény: z.ombre (8599)
KnéZs Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8602

A Gyurihoz személyes , évek óta tartó barátság fűz , végig jártuk vele akár a Nauticat , akár az AquaSharmot , vagy ügye  mostanság már régóta  a Sinai divers-nél dolgozik. Nauticát régebbről ismerem , bár évek óta nem merültünk velük. Lengyel bázis , tudom ... .

Nem akartam én senkit sem megbántani , mint jeleztem most  nem személyes tapasztalatomat osztottam meg , nekem egyedül a mostani hajójukat mutatták Sharmban , és az valóban kicsinek és nem éppen újszerűnek tűnt. a nevét nem jegyeztem meg. A Lighthouse tudom , régóta van Egyiptomban . Tavaly még együtt merültünk , akkor  dicsértem is őket nagyon , én most annyit írtam szétváltak a C-Funtól  és mivel mi emberekhez vagyunk "hűek" maradt a C-Fun és Dénes!

Mindenkinek mások az elvárásai és igényei , és ez így is van jól .

 

Előzmény: z.ombre (8599)
bakosferi Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8601
OK, akkor ott!Mi Budapestről jövünk.(sikerült visszaállítani a billentyűzetet :)! )Üdv.
Előzmény: sanyav8 (8597)
z.ombre Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8599

Szia KnéZs!

 

Nem gondolom, hogy nagyon kellene a Lighthouse-t reklámozni magáért beszél a dahabi, hurghadai bázisunk, a szafarihajónk és ott megszokott korrekt kiszolgálás.

Az, hogy több, mint 10 éve működik a Lighthouse bázis és nagyon sok a visszajáró vendég ez is magáért beszél. Most jelenleg a Lighthouse, a Nautica lengyel bázissal áll kapcsolatban (Lengyelország egyik legnagyobb bázisa) cáfolnám, hogy 3. osztályú. Ha esetleg Sharmban jársz, nagyon szivesen meginvitálnálak, hogy a saját szemeddel lásd, hogy a Lighthouse a tőle megszokott színvonalon szolgálja ki a vendégeit.

 

Üdvözlettel,

Jenei Zoltán

(Lighthouse Sharm)

z.ombre Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8598

Szia KnéZs!

 

Nem gondolom, hogy nagyon kellene a Lighthouse-t reklámozni magáért beszél a dahabi, hurghadai bázisunk, a szafarihajónk és ott megszokott korrekt kiszolgálás.

Az, hogy több, mint 10 éve működik a Lighthouse bázis és nagyon sok a visszajáró vendég ez is magáért beszél. Most jelenleg a Lighthouse, a Nautica lengyel bázissal áll kapcsolatban (Lengyelország egyik legnagyobb bázisa) cáfolnám, hogy 3. osztályú. Ha esetleg Sharmban jársz, nagyon szivesen meginvitálnálak, hogy a saját szemeddel lásd, hogy a Lighthouse a tőle megszokott színvonalon szolgálja ki a vendégeit.

 

Üdvözlettel,

Jenei Zoltán

(Lighthouse Sharm)

sanyav8 Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8597

Szia Bakos Feri!

 

Reptéren találkozunk!

Honnan jöttök?

Előzmény: bakosferi (8595)
KnéZs Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8596

Szerintem ennek okát , megelőzését soha nem tudjuk megfejteni. Akinek érzékenyebb a gyomra , emésztőrendszere annak elég ha csak átmegy a szomszédba . Mint már párszor én is leírtam sokadik alkalommal jártam Sharmon (sajna kedden haza kellett jönni) soha semmi bajunk nem volt ! sem nekünk sem a gyerkőcnek. Hozzáteszem , hogy mi vacsi után 1-1 korty valóban igen erős házi , de valós HÁZI pálinkával fertőtlenítettünk , úgy hogy éreztük , hogy bizony ez végigmart. :-)) , a gyereknek páleszt sem adtunk. Mindig kerüljük a "trutyis" ételeket , minden majonézes jellegű salátát , az összes saláta alapot ,minden olyat amit vízzel közvetlenül előtte megmoshattak. Gyümölcsöt csak olyat eszünk amit meg lehet pucolni , kivétel a dinnye. Fogat is ásványvízzel mosunk.

Az ottaniak szerint a piros színűekkel van a legtöbb  probléma - pl. paradicsom !

Amit sütnek , főznek az már okés. Sütit rengeteget szoktunk enni , tejet és joghurtot is eszünk. Soha nem vettünk még Antinált sem. Nem tudom , mi lehet a pontos oka , de valóban felhőtlen heteket szoktunk kint tölteni. Az ismerőseim azt mondják nálam ez már pszichés ....

Crown Plaza : tavaly ott voltunk , akkor azt hiszem irtam beszámolót. Nekünk összességében nem jött be.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!