Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.09 0 0 241

... a vegrehajtas indul, nem pedig a foglalas. Vagy a birosagi vegrehajtasi eljaras.

Es ez nagy kulonbseg.

Előzmény: tusi74 (240)
tusi74 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 240
Ja, és én tudtam, hogy nekem van igazam, hiszen többször kértem az akkor Vivendit, hogy küldják az elszámoló számlát, miután a Vivendi-s betárcsázós netemet felmondtam. És végül nem a Vivendi küldte, hanem a Vivendi-t felvásárló Invitel. Erről hangfelvétel kellett, hogy legyen.

A követeléskezelő válasza, de itt a hangnem is fontos lenne, csak írásban nem tudom viszaadni. Nekik fizessek, a többi dolgomat meg intézzem az Invitellel.
A határidő 8 nap, aztán indul a foglalás. Mindezt 6, vagy 7000 Ft volt nem emlékszem pontosan-. Én a magam részéről úgy döntöttem, hogy befizetem, ha már "ilyen kedvesen" kérik, de mindenki belátására bízom, hogy mennyit packázik egy követeléskezelő céggel.
Előzmény: Tigano (239)
Tigano Creative Commons License 2007.12.09 0 0 239
Kb. olyan, mint mikor a maffiával kerülsz üzleti kapcsolatba.
Előzmény: tusi74 (232)
tusi74 Creative Commons License 2007.12.07 0 0 238
A számlasorszámot kell beírnod. Valahogy így néz ki: VAT-2007.....

Ez a mailben is benne van, de a személyes menü tranzakciótörténetben is benne van.
Előzmény: king_1 (237)
king_1 Creative Commons License 2007.12.07 0 0 237

Hali

Én befiezetem csak megkérdetem hogy ilyen helyzetben mégis mi lenne.

Írtam a vateráénak egy levelet de nem válaszolnak, ezért a ti segítségeteke kérem.

Ugye utalással fiezetném be a hátralákot, ésd azt írták  a mailben hogy adjam meg  a megjegyzések rovatban  a számlaszámomat, azonosítómat, és a felhasználó nevemet.

A számléaszámmal a bankszámlámra gondoltak ? De ha erról  a számláról utalok akkor ezt miért kellene beleírni ?

Az azonosítómat hol tudom megnézni ?

A múltkori befizetésemnél nem emlékszem hogy ennyi adat kellett volna, de ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

2sy Creative Commons License 2007.12.07 0 0 236
Két pozitív értékelése volt(van), 0 neg., 0 semleges híradástechnikai cuccokról. Ellenőrzött vevő. A kis számon kívül semmi nem utalt gubancra.
Előzmény: Törölt nick (235)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.07 0 0 235

Hat legalabb!!

Sztem nezd  meg jobban a vevpd ertekeleseit...

Előzmény: 2sy (234)
2sy Creative Commons License 2007.12.07 0 0 234
Ilyenkor mi a teendő?
Eladtam (illetve azt gondoltam, hogy eladtam) egy fényképezőgépet, majd a vevőtől a következő levél jött:

Tisztelt xxx Úr!
Üdvözlöm! yyy vagyok. Jött nekem egy email, hogy vettem Öntől egy HP digitális fényképező gépet zzz Ft.-ért. Hát nem tudom, hogy ki szórakozik ezzel, mert ez elég rossz tréfa nekem is és Önnek is. Már vásároltam a Vaterán, de felelőtlen licitálásokat soha nem műveltem.
Egy megbízható, felelősségteljes üzleti partnernek tartom magam, ezért nem licitálnék felelőtlenül, hiszen nekem már van digitális fényképezőgépem, ettől sokkal profibb és nem szándékozom még egyet venni. Elnézését kérem akárki nevében is, de nagyon kellemetlen helyzetbe hozott mindkettőnket és azért a viccnek is van határa.Vagy elírás történt, vagy pedig a jelszavam ismeretét kihasználva nagyon jól szórakozik valaki. Nyomban jelszót változtatok, hogy még egy ilyen ne történhessen meg. Kérem uram ezt az ajánlatot vegye semmisnek, mert ehhez nekem semmi közöm és az ismeretlen szemétkedő ember nevében is elnézését kérem. Tisztelettel.: yyy.


Küldjem tovább a vaterának, adjak semlegeset és ennyi? Nem számlázzák le, mintha megtörtént volna az üzlet?
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.12.07 0 0 233
Most néztem, megváltoztatták a számlázási oldalukat. Jó megkavarták. Most tanulhatom meg mi mit jelent.
tusi74 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 232
A behajtó cégük csoportosan nagy tételben kap meg egy rakat behajtani valót. Onnantól kezdve behajtja 100 Ft-ot és a 7000-et. Nekem volt már velük dolgom, ráadásul önhibánon kívül (ebben a topuicban olvasható az eset), és tudom, hogy könyörtelenek. Náluk nincs kecmec. Egyszerűen m,egveszik a behajtani valót és ők kamatostól visszahajtják. Nem tételekre bontva gondolkodnak. De mindenki kipróbálhatja, hogy milyen, amikor követeléskezelőnek nem fizet. Én inkább befizettem időben.
Előzmény: kacagógerle (226)
motorkami Creative Commons License 2007.12.06 0 0 231
Nézd meg a saját oldaladat :)
Előzmény: Törölt nick (230)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.06 0 0 230

bocs, ha láma vagyok, kezdőként ez elnézhető...

 

az van, hogy ez az első eladásom, aztán azt írták, hogy küldenek automatikus mélt a vevő adataival.

várom azt a levelet, nemisaz, mert szeretném gyorsan lesikálni a dolgot, de mégis, körülbelül mikor várjam ezt a levelet?

erre semmiféle utalást nem találtam sehol...

:)))

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 229

Elég régóta adok el a vaterán (360 eladás-vétel környéke), de nekem még ilyen gondom a számlázással nem volt. Ami volt, az az EBPP-vel volt. 

Vannak benne hibák, az tuti, de aki odafigyel, időben utal, annak nincs gondja. Nekem pl túlfizetésem van, de hogy miből, azt szerintem a vatera sem tudja. De hátralékom csak az EBPP miatt volt. Visszatértem a jó öreg utaláshoz, és láss csodát két-három nap alatt jóváírták.

advocatusdiaboli Creative Commons License 2007.12.06 0 0 228
Ha befizettél, akkor azt bizonyítani is tudod nyilván. Ha adtál el valóban (a tranzakció-történetből rögtön kiderül, mit, mikor és mennyiért adtál el), akkor az után bizony jutalék jár a Vaterának. Ezt Te elfogadtad, amikor regisztráltál.
Ha ezt nem fizetted be, akkor a követelésük jogos. Egy esetben lehet vitatkozni: ha több éves követelésről van szó, amit "elfelejtettek" kiszámlázni. Ez már az ő bajuk, elméletileg egy naptári éven túli számlát már nem vagy köteles elfogadni.

Olyanról viszont, hogy valaki más nevében adtak volna el, még nem hallottam (vételről igen, de szerintem az is csak kifogás volt, az árut átvenni nem akarók szoktak ilyen: " feleségem/gyerekem licitált a nevemben a tudtom nélkül" jellegű gyermeteg kifogásokkal élni). Az bizony a Te felelősséged, hogy a felhasználói nevedet és jelszavadat ne add ki másoknak, ha ilyen mégis történik, akkor is Te felelsz a követelésért, majd polgári peres úton behajthatod - ha tudod - azon, aki ténylegesen licitált a nevedben.

Kicsit amúgy nem értem az egész hozzáállásodat, Te tulajdonképpen most egyszerűen nem akarsz kifizetni egy vélhetően valóban jogos követelést, és keresed hozzá a kibúvókat?
Előzmény: king_1 (224)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2007.12.06 0 0 227
Ne áltasd magad, a követeléskezelők simán megpróbálnak behajtani 3-4 ezret is. Meg a kezelési költségeket, amitől ez akár a duplájára-triplájára is felmehet. Ha nem fizetsz, és a követelés jogos, akkor bizony peresíthetik, ami azért remek dolog, mert ha bukod a pert, akkor Te fizeted a perköltséget is.
Láttam már olyat, hogy - amúgy abszolút, első ránézésre is nyilvánvalóan jogos - tizenezer forintos követelésből pár év pereskedés után majdnem egy millió lett. Pernek akkor érdemes menni, ha ordítóan nyilvánvaló, bizonyítható a követelés jogtalansága. Ha csak kis bizonytalanság is van az ügyben, akkor nem.
Előzmény: kacagógerle (226)
kacagógerle Creative Commons License 2007.12.06 0 0 226
Szerencsétlen 7 rugót nem fognak bíróságra vinni.
A behajtókkal is csak ijesztgetnek.
100 rugó alatt nem fognak semmit csinálni,így van ez az áruhiteleknél is stb.
Előzmény: king_1 (224)
tusi74 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 225
Azért Te vagy a felelős, hogy kinek adod ki a jelszavad? Miért van az, hogy amikor fizetni kell, akkor mindenki ki akar bújni a befizetés alól? MIért ne vihetnék biróságra? Joguk van hozzá. Inkább Neked kell majd IP-kkel és egyéb bizonyitékokkal bizonyitani, hogy a hirdetést más adta fel.
Előzmény: king_1 (224)
king_1 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 224

Ez igaz de én már fiezettem be egyszer és azt se írták jóvá, és vannak dolgok amiket el se adtam itt a vaterán mégis kiszámlázták.

 

A másik hogy végigolvastam itt a fórumin írtakat, de érdekelne akkor a végleges álláspont, hogy ha kitiltanak  a vetaráról mivel ezt írták mikor bejeklentkeztem akkor utána bíróságra viheteik az ügyet is akár ?

És ha nem is én adtam fel  a hirdetést hanem valaki  a nevemben ?

Nevetség az egész.

Előzmény: tusi74 (223)
tusi74 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 223
A személyes menüdben tudod követni, milyen tételeket számláztak. A Vatera díjtáblázata a Segítség menüben olvasható. A Vatera egy szolgáltatás, ha igénybevetted, akkor ki kell fizetned a díjait. Mintahogy ha felkapcsolod a villanyt, akkor lesz villanyszámlád.
Előzmény: king_1 (221)
Tigano Creative Commons License 2007.12.05 0 0 222

Olvass vissza. Majd küldik a behajtót...

Előzmény: king_1 (221)
king_1 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 221

Hali

Kaptam egy értesítőt a vaterától hogy van 7000 ft hátralékom  a vatera felé,  az eladások miatt.

Erről mi  a véleményetek ?

Ha nem fieztem be akkor kirugnak vagy mi lessz ?

Tapasztalatok ?

Én szeretem  a vaterát de ez már túlzás.

 

motorkami Creative Commons License 2007.12.03 0 0 220
Az év internetes kereskedője cím nem a vaterát minősíti, hanem azt aki a díjat nekik ítélte.
Sajnos én az eBay-en nevelkedtem, így a vateráról csak olyanokat tudnék írni, amit jó neveltetésem nem enged meg.
Nem tudom, a kategóriáikat miért nem tudják rendbe rakni?
Nem tudom, miért kényszerítenek arra, hogy értékeljek?

Úgy tűnik, mint cseppben a tenger, itt is tükröződik a mai magyar valóság.
tusi74 Creative Commons License 2007.12.01 0 0 219
Nem az a probléma, hogy nem vehetem a kezembe, hanem az, hogy kézhezvételkor, és/vagy amikor a tárgyat már teljes valójában látom, akkor SEM állhatok el a vásárlástól!!!

Ez így nem igaz. Mivel a Vaterán 2004. óta eladó vagyok, ezért én mint eladó minden terméket 1 héten belül minden indok nélkül mindent visszaveszek következmény nélkül. Itt jön képbe, hogy az eladóval még a licitálás előtt kommunikálni kell. Egyet nem fizetek, az pedig a visszaposta. De a számlájára az ő általa kifizetett pénzt minden esetben maradéktalanul visszautalom, amennyiben a termék visszaérkezett hozzám. És még negatívot sem adok.

Az Ebay-en is hasonlóan van, viszont, van amikor az ember elgondolja, hogy az általa vett nadrág, ami egy kicsit nagyobb lett, 2000-ért megy mondjuk vissza, vagy 1000 Ft-ért megcsinálja tökéletesre a varrónő, akkor az ember inkább elviszi a varrónőhöz, és még nadrágja is lesz. Az ár/érték arány a fontios.

Én is még a 9600-as modemmel kezdtem, én is tudom miről beszéltem.

De pl. olyan GPS-s PDA-t vettem egy franciától, garival mindennel 120 €-ért, ami még most is 58.000 Ft itthon navigációs szoftver nélkül. Szépen lecseréltem a ROM-ját angolra, hogy könnyen lehessen kezelni, vettem rá egy legális IGO-t, 12.000 Ft-ért, és még mindig az 58.000 Ft alatt vagyok. Ha a ROM frissítéssel el is vesztettem a garit, még akkor is azt mondom, megérte, és azóta is tökéletes.

Na nekem meg ez megfizethetelen.
Előzmény: Tigano (218)
Tigano Creative Commons License 2007.11.30 0 0 218

Ha minden úgy történik, akkor semmi szükség arra, hogy az árut a vásárlás előtt a kezedbe fogd.  Az már nem internetes vásárlás.
  

Szövegértésből nem vagy erős. Nem az a probléma, hogy nem vehetem a kezembe, hanem az, hogy kézhezvételkor, és/vagy amikor a tárgyat már teljes valójában látom, akkor SEM állhatok el a vásárlástól!!!

Ha rendelek valamit egy IGAZI webshopban, de az nem az amit kértem, akkor kötelesek kicserélni vagy visszafizetni a pénzt 3 napon belül.

Itt meg ha "megnyerem" egy antik faliórának látszó tárgy licitjét 500ezerért, de az eladónál kiderül, hogy valójában egy 2007-es gyártású, PET palack hulladékból fröccsöntött kínai copy-t akart rám sózni, akkor jöhet a meccs, hogy még én bizonyítsak. És a végén még rám küldik a behajtókat, hogy fizessek, mivel "megnyertem" -holott valójában elbuktam- az "árverést", tehát köteles vagyok leszurkolni a vételárat. Na neeeee...:-)

  

És akkor sok embert sajnálhatsz, mert ezeket a világméretű zsibvásárokat emberek milliói imádnak.

 

Ütős érv... Isauráért meg a vad angyalért is a fél világ rajongott...;-) Attól, hogy tömegek imádnak valamit -sőt, általában pont attól- még lehet sz*r.

 

Na ezt adja a net

 

Pontosan tudom mit ad a net, én 1995 óta internetezem (még 9600kbps modemmel kezdtem).

Amit pedig a vásárlásról írtál, azt egy szóval sem vitattam, éppen az a bajom, hogy a vatera és a hozzá hasonló "kötelezően meg kell venni de azt se tudom kitől, és azt se tudom pontosan mit".. típusú  cégek, nekem nem illenek bele ebbe a képbe.

 

Na mindegy, akinek ez tetszik, és szerette gyermekkorában a zsákbamacska nevű játékot, annak további kellemes szórakozást kívánok! :-))

Én maradok a webshopoknál és a magánhirdetési portáloknál..

Előzmény: tusi74 (216)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.30 0 0 217
Ja és emellett vásárolok online rendes boltból is, pl. a német Computeruniverse-ből.
Igazából kaján kívül már nem igen vásárolok mást normál boltból. Neten jön a ruha, cipő, gyógyszer, minden. És szinte mindent olcsóbban szerzek be szállítással együtt, mint normál boltból. És ki sem kell mozdulni. Egy lépést sem! Ez az igazán nagy dolog. 12-14 óra munka után nem kell boltokat járni, és minden megvan, házhoz jön. Na ezt adja a net. Csalók pedig mindenhol vannak. Hogy azért ne vásároljak az Ebay-en, mert kaptak el csalókat? Azért van az értékelés, hogy megnézd kivel van dolgod. Azért egy 8-10.000 értékelésű power seller, csak nem csaló. Ennyi erővel ne hajts fel az M0-sra, mert ott meg napi szinten van baleset. Ne menj át a zebrán, mert van akit elütnek rajta. Gondolom érted.
Előzmény: Tigano (214)
tusi74 Creative Commons License 2007.11.30 0 0 216
Mivel imádom ezeket a "zsibvásárokat", főleg az Ebay-t, nagyon utánanézek, mit veszek. A nagyobb értékű áruk mindig számlával érkeznek. Vettem már HDD-s DVD felvevőt feleáron, német számlával, Mo-n érvényesíthető garanciával. Vettem már márkás bluetooth fülhallgatót negyedáron, természetesen számlával. Szerintem az egész, hogy ne csalódással végződjön azon múlik, hogy mennyire beszélsz idegen nyelvet, és mennyire tudsz a licitálás előtt mindent lefixálni az eladóval. Ha minden úgy történik, akkor semmi szükség arra, hogy az árut a vásárlás előtt a kezedbe fogd. Az már nem internetes vásárlás.

És akkor sok embert sajnálhatsz, mert ezeket a világméretű zsibvásárokat emberek milliói imádnak.
Előzmény: Tigano (214)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.30 0 0 215
Én pl 3. éve ebayezek, rengeteget olvastam a témában...
A net és a virtuális piactér használható jóra is és rosszra is. Pont úgy, mint egy szike. Nemtom, miért baj, hogy az emberek nagy része ezt ismeri, mint netes vásárlás... sok webbolt nem szállít ide, az itteniek nagy része pedig nem olcsóbb, mint a sarki bolt vagy a legközelebb eső üzlet.
Előzmény: Tigano (214)
Tigano Creative Commons License 2007.11.30 0 0 214

Akkor olvasgass arról is, hogy mennyi átverés van ott. És mennyi lopott áru.

 

http://www.sg.hu/cikkek/32763/tobb_eves_bortonbuntetes_internetes_csaloknak

 

Ez egy piac, egy bolhapiac, egy zsibvásár, csak óriási nagyban...

Legalábbis a vitatott része kb. így nézhet ki. A normál boltoktól ott is bizalommal lehet vásárolni, de azok nem is kötelezhetnek vásárlásra. ;-)

 

Szomorú, hogy az emberek agyában az ilyen netes zsibvásárok jelentik az internetes kereskedelmet, vagy az internetes vásárlást.

Előzmény: tusi74 (205)
Loof Creative Commons License 2007.11.30 0 0 213

üdv szándékosan nem a vatera saját fórumában tettem fel a kérdést, mert a kérdés mindenkori felhozását pillanatok alatt eltüntetik az ottani fórumból.

 

Mint az ismeretes, elvben nem összeegyeztethető a szabályzattal a felhasználónevek eladása.

 

Én érdeklődésem is inkább csak a közvéleményre irányul.

 

nyílvánvalóan egy 20 pozitív értékeléses felhasználónévnek nincs igazán kifejezhető értéke, de egy egy félmondat erejéig olykor hallani horribilis összegekről amellyek kifizetésre kerülnek egy 700-1000-1500 pozitív értékeléses bejáratott felhasználónévért.

 

ti miket halottatok?

 

Mi van akkor például ha mondjuk az eladó azért akarja értékesíteni a felhasználónevét mert mondjuk megcsinált 5000 sikeres adásvételt, tudatában van hogy mondjuk apehvizsgálat előtt áll és mondjuk a vaterás bevételekből adodóan esetenként jó pár millióval nem tud elszámolni mert nem említette meg a bevallásában a vaterás bevételeket. Egy felhasználónév eladással, jó megállapodással pedig lehet hogy jutányosan túladna a felhasználónevén, tudva hogy olyan a megállapodás hogy minden esetleges adóterhet átruház a vevőnek.

 

adóhátralékos cégeknél tonnányi ilyen esetről hallottunk már egykét éve. 

 

régi motorosoknak érdekes gondolat lehet, kiváncsi vagyok a véleményekre.

Tigano Creative Commons License 2007.11.30 0 0 212

a NET-et ne használd vásárlásra. Nem neked való.

 

Tévedsz. A netes vásárlás az nekem való, de ez nem netes vásárlás!! Ez egy zsákbamacska vásárlás, ami valóban nem nekem való.

Egyébként a rendes netes vásárlást ne keverd össze ezzel a zsibvásárral, amit  bár "normál" árverésnek mondanak, pedig nem az. Kifejtettem miért. Egy normál árverésen megnézheted az árverésre bocsátott tárgyakat az árverést megelőzően, de minimum azzal egyidőben. Ha pedig csak egy személyes kacatról van szó, amit valaki el akar adni, akkor annak meghirdetése egy sima adás-vételi szándék kinyilvánítása, ahol senki sem kötelezhet arra, hogy a tárgy konkrét ismerete nélkül vásárolj. Szép is lenne, ha holnaptól az expressz vagy az apronet is kötelezne minden érdeklődőt a vásárlásra.

Bármilyen más apróhirdetési portálon, vagy újságban, azonnal beszélhetsz az eladóval, ott van az összes elérhetősége. Felhívod, elmész, megnézed mit hirdet, és ha tényleg arról van szó, amit hirdetett, akkor megveszed. Ha meg nem, akkor ott hagyod, ő meg hirdeti tovább és kész. A normál céges kereskedőkre pedig törvényi előírások vonatkoznak, ezektől nyugodtan lehet egy webshopban a neten is vásárolni. Ez így normális, ezt nevezzük netes kereskedelemnek!!! Nem pedig azt, ahol szabályozatlanul, átveréseknek is kitéve zsákbamacskára licitálunk, majd a termék megvásárlására köteleznek már előre anélkül, hogy pontosan tisztában lennél annak paramétereivel, állapotával, eredetével, stb...

Előzmény: apca (206)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!