Keresés

Részletes keresés

prwhrqkt Creative Commons License 2010.11.26 0 0 70813

ez az igazi!

 

 

izélnek itt veled! :-)

jóhogy nem a beverly hills-i ninját ajánlják neked! :-))

 

 

Előzmény: Törölt nick (70807)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 70812

Tudtam én hogy a nindzsákat kell kérdezni....

 

Előzmény: sz332 (70811)
sz332 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 70811

Esetleg ez?

 

http://www.fightauthority.com/watch.php?ytv=NG1Gld1IANQ

 

Ez szerintem a youtube-on is fent van...

Előzmény: sz332 (70810)
sz332 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 70810

A bemelegítés az bemelegítésre szolgál :D

 

Amire keress rá, az az indiai gimnasztika, indiai bírkózás (hindu squats, hindu pushups), illetve Karl Gotch's Conditioning for Combat Sports még egy jó választás lehet. (ez is sok indiai elemet tartalmaz)

Előzmény: Törölt nick (70807)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.26 0 0 70809

Lol...most nézem,az a neve,hogy furi ryu:)))Nomen est omen

Előzmény: bigbabylon (70808)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.26 0 0 70808

Manus mér van csuklyában?

Előzmény: Törölt nick (70807)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 70807

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

 

UIgazából a taiso nippon-ról a japán gimnasztikáról keresgéltem valamit /piszok kötött az izomzaton a udományoa ejrópai bemelegítés nem jön be nekem, de most találkoztam ezekkel a gyakorlatokkal edzőtáborban, nekem találták ki ... Ha valki befut vmi anyagba plíz, segítsen:..   /

 

Amikot találkoztam ezzel, az izraeli titkos szervezettel:

 

 

Vajon kóserek-E? Azért látni hogy az emberi hülyeség az egyetlen határok nélküli dolog.

 

Felkészül: a vatikáni szamurájok.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 70806

Hétvégén meghívtak egy Európában élő japán mester egynapos edzőtáborába.

 

kb 150 résztvevő, mindenhonnan..

 

Félorával kezdés előtt épület még zárva.

 

Nagynehezen kinyitják, verekedd át magad a regisztráción. kb 100 embere két öltöző. Danos/nem danos.  hölgyeknek egy.

 

büfé zéró.

 

Első edzés okés. De a tolmács, aki a szervezet helyi vezetője szavát sehol nem érteni. Gyakori leaállás, a magasabb fokozatúak jó része ugyanis siralmas technikával rendelkezik, japán sensei újra és újra az alapokat kénytelen hangsúlyozni

 

Második elvileg kata. csoprt szétbontva. Országos vezetőnek jutnak a gyerekek, alacsonyabb fokozatúak, de két heian után elhívják, vissza már  nem megy. másfél órán keresztül lényegében az otthagyottak ülhettek a pálya szélén.

 

Zárásként lélekerősítő zuhany, melegvíz ugyanis nincs.

tucano Creative Commons License 2010.11.25 0 0 70805

Aha, tehát ha megnyeri akkor első lesz, de nem lesz bajnok és azt nem írják sehol, hogy más is elindulhat, aki nem nem rendelkezik MJSZ tagsággal. De viccet félretéve, nagyon remélem, hogy jó verseny lesz. Megpróbáltam utánanézni, hogy van-e valami hivatalos newaza szabályzat, de csak ezeket találtam, egy fórumtémát:

http://judoforum.com/index.php?/topic/3083-bjj-rules-vs-judo-newaza-rules/

 

meg ezt a szabályt:

 

http://www.umauk.co.uk/UMA_Event_Rules,%20Regulations_Divisions_and_Brackets_in_PDF_Format/UMA_Judo_Ne-Waza_Rules.pdf

 

A  linkben található cucc emlékeztet a hazai szabályozásra (talán túlságosan is). Az viszont, ha csak a kifejezett felállást tiltják az értelmesebb megoldás, mert guggolásra (vagy valami hasonlóra) mindenképpen szükség van egy csomó szabaduláshoz, meg persze befejező technika előkészítéshez.  Leszorítással (ippon)nyerni sztem értelmetlen, de gondolom ez filozófiai eltérés.

Előzmény: Elm (70804)
Elm Creative Commons License 2010.11.25 0 0 70804

Nevaza OB. Egy csomo sportban indulhat barki OB-n (peldaul : futoversenyek, a Spar Maraton altalaban az OB is), de ertekelve az OB-n csak az lesz, aki versenyengedellyel rendelkezik.

Előzmény: tucano (70801)
dezsoKE Creative Commons License 2010.11.25 0 0 70803

Szvsz az csak a sajat versenyzoikre vonatkozik.

Előzmény: sz332 (70802)
sz332 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 70802

A kedvenc részem az MJSZ tagsági könyv. Mégis, milyen külsős az, amelyiknek van MJSZ tagsági könyve???

Előzmény: tucano (70801)
tucano Creative Commons License 2010.11.25 0 0 70801

Szóval nemsokára itt a judosok első földharc versenye. Kijött a szabályrendszer, ami teljesen magyar találmány, gondolom nem emiatt, de értelmezhetetlen egy vacak. Aztán kijön egy cikk (http://judoinfo.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=3965&Itemid=1), amelyből kiderül, hogy lehet indulni rajta külsősnek, sőt szívesen látják őket:

 

"Az első országos nevaza bajnokságra nyílt viadalként kerül sor, a szervező más sportágak képviselőit is szívesen látja a tatamin, ha vállalják a szabályrendszert."

 

Akkor ha:

"Indulás feltétele: érvényes MJSZ tagsági könyv, sportorvosi engedély, nevezési díj"

 

És baz+, ez a legszebb, az igazán kedves része a meghívónak:

"Ha állásból már nem tudnak olyan szinten küzdeni, ahogyan azt szeretnék, akkor ne menjenek el brazil jicu vagy grappling edzésre, készüljenek a nevaza bajnokságra!"

 

Annyira szeretnek az emberek versenyezni. Biztos vagyok benne, hogy még ezt az életképtelen, béna szabályrendszert is elfogadja, elfogadta volna egy csomó srác, cserébe a versenyzési lehetőségért. De vajon mennyire tisztelhető így együtt, ez az egyébként szép elképzelés? Hálaégnek most már kb. havonta van vmi verseny, ahol lehet földön bunyózni, szóval egyre több a megmérettetés, de tényleg mindegyik szabályrendszernek az a lényege, hogy meg tudják különböztetni magukat a bjj-től? Hát, virágozzék ezer virág:))))


brioska Creative Commons License 2010.11.19 0 0 70800

ja ok

Előzmény: bigbabylon (70799)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.19 0 0 70799

"Szerintem is,de ennek a forditó irja is az előszavában,hogy ez a könyv legelőször Rentan Goshin Karate jutsu cimen jelent meg,vagy Funakoshi ezt adta neki,utána lett Karate do kyohan."

 

Szerintem is két különböző könyv,az Életem a karate do és a Karate do kyohan.

A karate do kyohan forditoja,japánról angolra!,Tsutumo Oshima,irja is a könyv előszavában,hogy Funakoshi 3 különböző változatát készitette el ennek a könyvnek,az elsőnek  Rentan Goshin Karate jutsu,a második kettőnek Karate do kyohan volt a cime.

Magyarul,Van Funakoshinak Karate do kyohanja,meg van az Életutam a karate do,ami önéletrajzi könyv és volt a legelső,amit te is emlitettél,a Ryukyu kempo karate.

Előzmény: brioska (70798)
brioska Creative Commons License 2010.11.19 0 0 70798

Elso mondatodat nem egeszen ertem :)

 

Gondolat kata-rol nem sok van, viszont Funakoshi mutatja be oket, pinan shodan (kyohan-ban mar: heian), naihanchi (tekki) shodan, koshokun (kanku) nagyon reszletesen, sok keppel. Pinan nidan-godan, naihanchi nidan-sandan, sehshan (hangetsu), passai (bassai), wanshu (enpi), chinto, jitte, jion kevesbe reszletesen, jobbara szoveg, keves kep. Ezek adjak a konyv 2/3-t.

A tartalomjegyzek megnezheto amazonon.

Előzmény: bigbabylon (70795)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.11.19 0 0 70797

Semmi gond.

Egyszeruen gyakorlati jelentosege volt csak, mert japanul valamennyire olvasok, szotarral elevickelek, kinaiul meg semennyire sem.

Előzmény: bigbabylon (70795)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.19 0 0 70796

Egyébbként besz..ás honnan veszik ezek az ilyen "Kinai birkózás kinaiul"könyveket:)

bigbabylon Creative Commons License 2010.11.19 0 0 70795

Szerintem is,de ennek a forditó irja is az előszavában,hogy ez a könyv legelőször Rentan Goshin Karate jutsu cimen jelent meg,vagy Funakoshi ezt adta neki,utána lett Karate do kyohan.

A kyohan ugy tudom tankönyvet jelent

Különben engem azért érdekelne jobban  az a bizonyos Ryukyu kempos ,hátha ott nagyobb teret kaonak Funakoshi gondolatai,katákról stb.Ez a jelen könyv inkább shotokanosoknak egy utmutató,de pld a Nakayama könyvsorozat lehet hogy használhatóbb,a sok kép miatt.

Valahol annak is megvan egy kötete,ha érdekel.

 

Béla

Nem kaptam fel,elnézést kérek,de lehet hogy pont  morogtam valakire egy másik topikon,az érződött át,a végére is vigyorex jelet akartam tenni,nem felhuzni a Jolly Rogerst :)

 

 

Előzmény: brioska (70794)
brioska Creative Commons License 2010.11.19 0 0 70794

Koszi, hogy utananezel a forditasnak.

 

Az 'Eletem (es) a karate-do' egy masik konyvnek 'Karate-Do: My Way of Life' forditasa, nem?

 

 

Előzmény: gim01 (70793)
gim01 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 70793

Tényleg van más ilyen című könyv. Gondolhattam volna, hiszen ketten is írjátok:

Gogen Yamaguchi; Goju Ryu Karate Do Kyohan

Legközelebb nem szólok bele..

 

De utánanézek kapható-e egyáltalán magyarul. Egy barátomnak BUDO üzlete van. Ha létezik magyar fordítás, Ő tudni fogja.

gim01 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 70792

Üdv.!

Eddig csak olvasgattam e fórumot, örülök, hogy legalább itt még él.Minden tiszteletem a Tiétek, de azért egy kicsit javítanék. A keresett könyvet nem az írta, akiről Ti itt hiszitek.

(Illetve, lehet, hogy Ő is írt ilyen könyvet, arról viszont Én nem tudok.)

G. Funakoshi.-Karate-Do Kyohan. Magyar címe: ÉLETEM A KARATE-DO

 

A könyv magyar fordításban megvásárolható, 1000ft

Ha gondoljátok azt is megírom, hol.

 

:-)

Bela_Vak Creative Commons License 2010.11.19 0 0 70791

Ne kapd fel a vizet. Nem panaszkodtam, csak meglepodtem es rakerdeztem.

Egyebkent koszonom a linket.

Előzmény: bigbabylon (70789)
brioska Creative Commons License 2010.11.18 0 0 70790

Nyelvet nemtudom, de ez az abrak alapjan ez a Gogen Yamaguchi: Karate Do Kyohan lehet, bar a nekem meglevo angol nyelvu konyv mas oldal sorrendben, es kicsit tobb keppel keszult.

Előzmény: bigbabylon (70789)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.18 0 0 70789

Most erre mit mondjak?Biztos.

De halkan megkérdezném,mivel se irni ,se olvasni nem tudok ezen a remek nyelven,honnét a búbánatos kecsketőgyiből kellenne/kellett volna ezt nekem tudni?Főleg ha a forrás japánt ir,egy japán karatemester könyve,aki állitólag kinaiak millióit ölte halomra......

Amugy a kanji vagy mi ,nem kinai?Tanuld meg azt is:(

Előzmény: Bela_Vak (70788)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.11.18 0 0 70788

Most lehet, hogy en vagyok a hulye, de szerintem ez kinaiul van, nem japanul.

Előzmény: Haragei (70787)
Haragei Creative Commons License 2010.11.18 0 0 70787

Mármint a japán? Repülj rá und szemlézd meg:)

http://rapidshare.com/files/371117863/grlksdjf.pdf

Ezt nem én tettem fel.

Előzmény: Bela_Vak (70786)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.11.18 0 0 70786

> Yamaguchi könyve angol,vagy kiadták itthon?Van valahol egy könyvem tőle,csak japánul:)azt kicsit döcögve olvasom.

 

Mi a cime a konyvnek? Ez is PDF?

 

Előzmény: bigbabylon (70780)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.18 0 0 70785
Előzmény: bigbabylon (70784)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.18 0 0 70784

Ok,de inkább feltöltöm neked,mert az eredeti 4 tészben van és lassan jön,nekem meg hülye módon gyorsabban tölt fel gyakran int le:)Lehet hogy forditva kötöttek be:)

Előzmény: sz332 (70783)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!