Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11788
a fa lombkoronája nem sűrű,csak felülről lett fényképezve azért tűnik úgy.:D
Előzmény: tech-pro (11782)
amadar Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11787
Hello, ez biztosan a Tetranychus urticae nevű atka faj. A legjobb ellenük (tapasztalat) az Agrol 1%-os oldatban, kettő alkalommal 7-10 napos különbséggel a levelek fonákján is. Nálam az első permetezéssel eltűntek de biztos ami biztos kell a második is.
Előzmény: Törölt nick (11781)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11786
hali!kézi spriccnivel permeteztem egy órán keresztül,már csöpögött róla az anyag :D és ha azt csinálnám hogy permetleves vattapamaccsal letörölgetném a leveleit és utána lepermetezném megint?úgy jó lenne?a fa nem nagy,megoldható lenne a dolog,mert hordóm nincs :D amúgy a fám úgy gondolom,hogy egészséges,legalábbis sötétzöld levelei vannak és nem látok rajta más gondot.küldök róla képet is(a leveleken a fehér trutyi az a permet) várom válaszod,amit köszönök.üdv :)
sjohn Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11785
Én nem szedném le.
Előzmény: sakraf84 (11780)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11784
A Klementin(clementine)névvel az apró gyümölcsű,vékonyhéjú,könnyen hámozható és magvatlan mandarinfélék fajtacsoportját illetik.E gyümölcsök meghatározóan édesek és kevésbé ízesek.
A klementinek a C.retikuláta és a C.deliciosa fajból, illetve ezek hiridjeiből kerülnek ki.
tehát jól gondoltad és az eladód is/meglepő/tájékozott volt.
Erről a Peter Klock könyvében olvashatsz:"Citruskert teraszon és balkonon" és az Olasz Oscar Tintori katalógusában is a citrus Clementina választék név alatt/64C sorszámon/találhatod a Te növényed:C.clementina"comune"név alatt.megjegyzésem:
szép a növényed.
Előzmény: éjjelvolt (11777)
Karlina Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11783

Igen Klementin lesz itt a weblap ahol megtalálod.

 

http://www.exotickerostliny.cz/en/katalog-rostlin-othermenu-95/citrusy-othermenu-90/74-klementina-citrus-clementina.html

Előzmény: éjjelvolt (11777)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11782
A levélfonákot is leküldted a Sanmite-tal?

Ugyanis az kontaktméreg, tehát érintkeznie kell a haverral, vagy a tojásaival, amit a levélfonákra tojik.

Vagy van a brutál módszer, miszerint egy hordót teleöntesz vízzel, belekevered a Sanmite-ot literarányosan, belemártod a fát, elszámolsz 50-ig, kiveszed, hagyod megszáradni, és akkor tényleg nem marad atka élve.

Utána meg mehet a hordóba az egész állomány, amire átmehettek az atkák.
Előzmény: Törölt nick (11781)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11781
hali.help!:) mint már írtam ,hogy pici kis piros bogarak vannak a narancsfámon.már kétszer lepermeteztem sanmitel-el,de még mindig van rajta élő kis bogarak:S:S:S Lefényképeztem őket,annyit tudok róluk mondani,hogy akkorák mint egy mákszem.légyszi írjátok meg,hogy tutira milyen bogár lehet és valami jó szert,amivel teljesen kiírthatom őket.már mondtátok hogy lehet atka,de most raktam fel róla képet,hogy biztosra tudjátok megmondani.köszi a segítséget!!!!!!!!
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11780
A fórumon tanácsolt valaki, hogy ültessem át. Sztem inkább a metszés lehet az oka. Egyébként valahol olvastam, hogy a citrusféléket gyakorlatilag egész évben lehet metszeni, mivel erős növekedésűek. Egyébként már nem tápozom, de gondolom elég sok tápanyag van így is a friss földben. A gyümölcsök maradhatnak??
sjohn Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11779
Lehet , hogy nem kellett volna átültetni , mivel a citrusok tápoldatozását augusztus végén szokták befejezni , éppen azért , tápanyaghiányos állapotban nyugodtan tudjanak pihenni.
Most Te eljátszottad neki , hogy tavasz van , elhitte.
Előzmény: sakraf84 (11778)
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11778
Sziasztok!

Kb. egy hónapja rendeltem a Cserkúti Kertészettől egy kalamondin fát. Van rajta 6 db még zöld gyümölcs. Mivel a tápanyaghiány jelei mutatkoztak a leveleken és utólag kiderült, hogy csapvízzel locsolták átültetés mellett döntöttem. Ezzel együtt egy kicsit metszettem is a növényt, mert elég sok sudárhajtása volt (kertészetben nem foglalkoztak a metszésével). Most elkezdett hajtani több helyen is. A kérdésem az lenne, hogy együtt hajt és neveli a gyümölcsöt a növény az nem túl strapás neki??? Nem kell ilyenkor a gyümiket levenni??
éjjelvolt Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11777
Segítséget szeretnék kérni mandarinom besorolását illetőleg.
C.reticulata "Comune" név szerint illetve az eladó szerint is.Így semmit nem találok róla neten külföldi oldalakon sem.Szeretnék tudni róla mindent,így ha esetleg valaki csak egy linkkel tud szolgálni annak is örülnék.
Comune néven klementint találok,lehetséges akkor,hogy a mandarinokon belül klementin fajta?
gáborke Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11776
igen márciusban virágzott. Míg teraszon volt nyáron, decemberre érett, most nyílt terepen fényözönben volt, már érik.
Elvileg klementinként vettem, a héja igen vékony és pici termése van, de lehet ettől még hogy nem klementin, vagy vmi. hibrid...
üdv
Előzmény: amadar (11772)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11775

Szia!

Az idei (júniusi) szaporításból maradt még egy fakó narancs és néhány citrom dugványom, valamint számos felesleges magoncom. (Részletesebben a weblapomon.) Ha valakit érdekel, kérem, írjon email-t. (A növények Budaörsön, vagy Budán a BAH csomópontban vehetők át.) Ízelítőnek két fotó.

1, Narancs dugvány

2. Citrom dugványok

 

Fakó narancs

 

Citrom dugványok
Előzmény: Napvándor (11770)
unartis Creative Commons License 2010.09.26 0 0 11774
A babér is megtáltosodott a félárnyékban:

Előzmény: unartis (11773)
unartis Creative Commons License 2010.09.26 0 0 11773
Sziasztok!

A banánt most a hétvégén ültettem be egy cserépbe, a fagymentes éjszakákig még kint lesz, de előtte még le fotóztam.

amadar Creative Commons License 2010.09.26 0 0 11772
Hello Gáborke! Ezek az idén tavaszi virágzásból származó termések? Mert ha igen, akkor fantasztikus a Szeptember végi gyümölcsérés ugyanis ilyenkor még csak Szicíliában kezd el érni a legkorábbi mandarin fajta ami a "miyagawa". Gratulálok, nagyon szép és szerintem biztosan nem klementin mert azok közül a legelső csak Október közepén kezd el érni tőlünk sokkal délebbre!
Előzmény: gáborke (11764)
cserella Creative Commons License 2010.09.26 0 0 11771
Rajtam nem múlik! Megtettem a téteket :D
Napvándor Creative Commons License 2010.09.26 0 0 11770
Sziasztok!

Néhány citrusfélével rendelkező kertész vagyok.
Közben " szórakozásképp" gazdaboltot vezetek.
Szeretnék néhány új citrusfélére szert tenni.
Szívesen fogadnék dugványnak alkalmas szárakat vagy esetleg gyökeres dugványokat cserébe közforgalomban levő permetezőszereket tudnék adni. ( illetve szinte bármit, ami postai úton elküldhető, s egy gazdaboltban fellelhető... )
Üdv mindenkinek...
mediterránkert Creative Commons License 2010.09.26 0 0 11769
Sziasztok!
Nagyon szépek a növények,mint mindíg:-)
Jozsótól származnak a növényeim,az első "saját termésű citromok" már szép nagyok!Remélem,hogy jól érzik magukat,és a telet is kibírják!

--Szeretnék vadcitromot,ha esetleg van valakinek,kérem jelezze!--:o)
calamondin Creative Commons License 2010.09.25 0 0 11768
Csodálkozom rajtuk,nekem a 2-ik nap leszállitották,épségben.Talán hivd fel majd öket tel.-on.JOZSEFH 2-felé tudod a 25.db-os citruslistámat,amit rendeltem tőlük/Microcitrusok,Eremocitrusok/ha beszélsz a Cserkerttel ezekből is hozzanak be.A növényeikről is azért tettem fel a topick-ra hátha másnak is megtettszenek a növények és igy talán hamarabb elfogy a készletük.
Előzmény: Karlina (11767)
Karlina Creative Commons License 2010.09.25 0 0 11767
Mennyi idő alatt szállította le a cserkert a növényeket. Én 19-én rendeltem de még nem érkeztek meg.  
Előzmény: calamondin (11741)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 11766
Szia!Jól néz ki.
Előzmény: gáborke (11764)
gáborke Creative Commons License 2010.09.25 0 0 11765

És még 1-2 kép:

 

Az első elvileg a florentina tipusu édes citrom.

A második a palesztin lima. Mindkettő elöször terem ugyhogy kiváncsi vagyok milyenek lesznek.

 

 

 

 

 

 

 

gáborke Creative Commons License 2010.09.25 0 0 11764

Elvileg ez is klementin. Most kezd érni, finom édes ize van és vékonyka héja.

Kifejezetten csokrokba hozza a termését (3-4 terméses), nagyon sok virága van, de csak tavasszal virágzik kizárólag. Sok fényt igényel, régen déli napos ablakban is sorra potyogtatta le a termését, 1-2 maradt csak, most hogy egész nap éri a fény a szabadban, egész sok termés van rajta.

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 11763
Én is gyenge akaratu ember vagyok.Mindig elcsábulok.A máltai az nem volt katalogus-
ban hanem onnan a "maradványokba"betérdeltem és kikotortam.Te valakinak írt anya-
god hívta fel a figyelmem először és akkor kezdtem keresgélni meg olvasni utánna.
Szólok neked,hogy ilyen a C.lemon"Carrubaro"ami a levele miatt nagyon szép.Az írt
"Királymandarin(C.nobilis)az jó,a Klementin az viszont egy nagy fajtacsoport ott nem árt tudni,hogy mi is?
Előzmény: bombaba (11762)
bombaba Creative Commons License 2010.09.25 0 0 11762
Nahát, a katalógusban nem is írták, hogy kaptak valamikor ez évben La Valletta-t! Pedig vettem volna még egyet, nekem nagyon bejön. Remélem, Te sem fogsz csalódni benne.
Már elhatároztam, hogy nem veszek több félét, korlátozott a teleltetési lehetőségem, de egy mandarint talán még megkockáztatnék. A Klock-könyvből a c.nobilis-t néztem ki, de még nem találtam ilyet. Most a klementint fontolgatom, de még nem döntöttem.
Előzmény: Törölt nick (11760)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 11761
Hali.A klementinek a Citrusretikulata és a Citrus deliciosa fajból,illetve ezek hibridjeiből kerűlnek ki.Pontos hovatartozásukra gyakran a gyümi alapján nem is derűl fény.Ezért
legalább a fajtanevet érdemes ismerni.
Úgy általában a Klementin(clementine)névvel az apró gyümijü,vékonyhéjú,könnyen hámozható és magvatlan mandarinfélék fajtacsoportját illetik.E gyümik meghatározóan édesek és kevésbé ízesek./ismertebbek:Hernandina,Nules pld.-ul/
Előzmény: Törölt nick (11759)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 11760
A mostani készlet eladásától függően,jöhet be citrus is.

http://www.agrumilenzi.it/page2-5.htm : azt hiszem.Lobbizzunk,hogy fogyjon a
készlet!
különben hallgattam rád és egy szép :C.aurantifolia"La Valletta"tulaja lettem.mondták,
hogy Te is "bejáró"vendég vagy.Akkor látod milyen teleltetőjük van.És mégis túléltek.
El kellett gondolkozzak pl.a"Buddha kéz"teleltetésen ezek után.Mindig mondogatom magamnak,hogy a túlgondoskodás a legnagyobb baj.
Előzmény: bombaba (11758)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 11759
hali!tud valaki valami pontosabbat mondani a citrus clementina(magnélküli mandarin)-ról?milyen az íze?stb..köszi!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!