Keresés

Részletes keresés

kbanna Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1195

Köszi a választ, bár továbbra sem értem, hogy akkor ugyanannál a típusnál miért jelenik meg a kétféle jelölés (automaktikus leolvasztás, no frost).

és akkor melyik a jobb? Gondolom a No frost, mindenki azt keresi... (bár nyilván hangosabb, többet fogyaszt stb., de úgy tűnik a hozzászólásokból, hogy az előnyök bőven kompenzálják a hátrányokat...)

Közben kicsit félek is a Gorenjéktől... Mert nem sokat tudok róluk.

Előzmény: MCA-001 (1190)
MCA-001 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 1194

nem a ventillátor fogyaszt sokat!

Előzmény: enterprise (1193)
enterprise Creative Commons License 2012.07.05 0 0 1193

Hat az a joval tobbet fogyaszt a ventilator miatt azert azt nem hinnem, hogy igaz. 

Nemelyikben van egy halk szamtech tap venti annak a fogyasztasa meg szinte semmi....

Előzmény: MCA-001 (1190)
MCA-001 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 1192

Ár?

Előzmény: Törölt nick (1191)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.05 0 0 1191

szervusztok

 

Szeretnék egy teljesen No Frost rendszerű hűtő-fagyasztó kombinációt vásárolni. Minimum 200 literes normál rész és 100-130 literes fagyasztó rész kellene, hogy legyen. Fontos a jó minőség, és megbízhatóság. Merre induljak el??? Még az is kérdés, hogy egybe vagy  külön legyen a két rész. Minden javaslatot szívesen fogadok.

MCA-001 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1190

A no frost azt jelenti, hogy a gép a fagyasztóban nem deresedik.

Felül pedig általában keringetik a levegőt, ezért egyenletesebb a hőeloszlás.

Cserébe jóval többet fogyaszt.

 

Az automata leolvasztás, annyit jelent, hogy a hátsó ténylegesen hideg részeken nem keletkezik jég.

A keletkező párát egy lyukon keresztül a kompresszor felső részére engedik, ahol az elpárolog.

 

A 100e Ft árkülönbséget ne keresd, mert nem fogod megtalálni.

A netes áruházak elég érdekesen kezelik az árakat.

Valószínű, hogy a kifutó típus árát, már nem frissítik, mert úgy sem tudják beszerezni.

Vagy nem akarják eladni:)

Előzmény: kbanna (1186)
enterprise Creative Commons License 2012.07.03 0 0 1189

Itt talaltam jo arban hutoket csak kerdes mi bajuk van.:)

 

http://grx.hu/shop/haztartasi-nagygepek/hutoszekreny/kombinalt

enterprise Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1188

A dragabbikban pl van gyorsfagyasztas meg italtarto racs, vajtarto, sajttarto, Rádió/üzenetrögzító/receptkönyv, nyitott ajtó hangjelzés es ventilator ami az olcsobban nincs.

Előzmény: kbanna (1187)
kbanna Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1187

A "hűtési rendszer" a drágábbnál: "statikus", az olcsóbbnál "no frost", miközben mindkettőnél egyformán "automatikus leolvasztást" ír a normál térnél és "kézit" a fagyasztónál.

Akkor nem értem, mi az a hűtési rendszer, vagy mik ezek a leolvasztás-kategóriák...

kbanna Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1186

Megint visszatértem a gorenjék böngészéséhez. Nem látom, hol van az a 100 ezer ft-nyi különbség a két hűtő között:

 

http://webshop.gorenje.hu/product/rk67365a-alulfagyasztos-kombinalt-hutoszekreny.html

http://webshop.gorenje.hu/product/nrk6201mx-alulfagyasztos-kombinalt-hutoszekreny.html

 

Tud valaki segíteni?

 

Mit nem veszek észre?

 

Ha azt írja "automatikus leolvasztás", az no frost-ot jelent,vagy sem?

enterprise Creative Commons License 2012.06.28 0 0 1185

Neztuk abbol a A+++ -t  de az mar 300e  felett van....

Előzmény: kbanna (1184)
kbanna Creative Commons License 2012.06.28 0 0 1184

Nem olyan régen saturnos hölgy a g-szériás Samsungokat ajánlgatta... tud valaki valamit ezekről???

Előzmény: enterprise (1181)
kbanna Creative Commons License 2012.06.28 0 0 1183

 

Köszönjük!Picit hangosabb, picitkisebb, és többet fogyaszt, mint a kinézett Lg... de a jelzett árban jól hangzijk... kissé hihetetlen is.

Előzmény: Habé1 (1182)
Habé1 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 1182

http://www.samsung.com/hu/consumer/home-appliances/refrigerators/low-freezer/RL55VQBRS1/XEO-support

 

 

A kézikönyvek alatt van a letöltés szó ha rányomsz akkor PDF be letölti a kézikönyvet a közepe táján van az összes adat amire kíváncsi vagy.

 

Előzmény: kbanna (1180)
enterprise Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1181

Az oldalukon En sem latom ezeket.

Klima besorolast nem tudom most fejbol, A+-os 315 vagy 325Kw  az eves fogyasztas es ha jol emlekszem  41 db a zajszint.

A cora-ban van ennyiert de az is lehet pl azert ennyi mert utolso darab.

Előzmény: kbanna (1180)
kbanna Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1180

...de nem tudok tájékozódni az oldalukon... Nem látom a klímaosztály-besorolást, a hangerőt, a fogyasztást...

Előzmény: enterprise (1178)
kbanna Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1179

Hát akkor még sincs minden csont lerágva... :) Ügyes vagy, én u.ezt a Samsungot - bárhogy is nézem - az eddigi Lg-k árában látom... 229 ezertő 278-ig...

Szép a gép...

Előzmény: enterprise (1178)
enterprise Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1178

Na most lattuk ezt a Samut egy aruhazban 180-ert:

http://www.samsung.com/hu/consumer/home-appliances/refrigerators/low-freezer/RL55VQBRS1/XEO

 

Hat nem tudom az LG ( 270e ) azert sokkal tobbe kerul kb 23 ev mulva termelne ugymond hasznot az LG.

De a samukra meg sokan panaszkodtak a hang miatt....

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1177

Azt elfelejtettem elmesélni, hogy a mizéria okán gyorsan kitakarítottam a hűtőt, és megállapítottam, hogy 4 évesen rosszabbul néz ki (rozsda, szétvált tömítés, stb) mint amilyen a magas fogyasztás miatt lecserélt 1987-es évjáratú Lehel gép volt. Még majd visszasírom:) 

Előzmény: Törölt nick (1176)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1176

Hátha valaki tud megoldást: A hűtőm (4 éves Elektrolux) felső polca felmelegedett, annyira, hogy a vaj megolvadt.  Kivettem az égőt, mert az melegítette.  Rendben volt. Vettem új égőt bele, két nap múlva ugyanez volt a helyzet (18 fok volt a felső polcon, lentebb 8). Most újra világítás nélkül megy, és normális a hőfok. Mi lehet a baja?

enterprise Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1175

Hehe, a dontes a Tied nem az Enyem.:)

Előzmény: kbanna (1174)
kbanna Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1174

Ühüm, nekem is a kinézete tetszik. És a régieknek a füstös színű, barnás vagy kék polcaik...

De a jelek szerint túl van tárgyalva... Köszi, hogy segítesz a döntésben :)

Előzmény: enterprise (1173)
enterprise Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1173

Azokat nemigen dicserik igy nem johet szoba.:)

Bar azok regebben jobban tetszettek mint mas hutok plane belul voltak szinesebbek mint a tobbi...

Előzmény: kbanna (1170)
enterprise Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1172

Az AEG-ben pont az tetszik, hogy nem sablon huto hanem mas mint a tobbi pl a hosszu fogantyu miatt. Meg hat pont ezaltal praktikus is nem kell keresni hol nyisd ki mikor tele a kezed, barhol megfoghatod nyitni.

Igen azt Mi is neztuk, hogy az AEG 44db fene tudja mennyit jelent hallasra....

Meg mondom egy szaki inkabb az LG-t ajanlja hutoben es nem a 3 triumviratus termeket ( AEG, Bosch, Siemens ) Ezeket mosogepben es mosogatogepben ajanlottak, AEG-et is vettunk. :))

Ebben az LG-ben szinten az tetszik mint az AEG-ben, hogy nem sablon kinezetu huto hanem kicsit mas mint a tobbi.

 

Előzmény: kbanna (1169)
bela 48 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1171

Sziasztok! Vettem egy SIEMENS KG39VVW30 kombihűtöt. Működésközben egy zavaro lüktetö hangot hallat és ami ettöl is rosszabb, hogy Kéthetemajdnem hogy fojamatosan megy nem kapcsol ki be. A készülék A++ és SN-T klimaosztáju. Kéthete lett vásárolva és most harcolok a boltal, szervizel mert szerintem nem jó a gépezet. SIMENS hűtőkröl mi avélemény, illetve találkozot e valaki ilyen problémával !!!

kbanna Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1170

Még gorenjék vannak szépek, alul-felül n-frost-osak, vagy csak felül... Nem tud valaki valamit róluk? 

Csak olyan dráááágáááák.... :(

Előzmény: enterprise (1168)
kbanna Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1169

Ha jól érzem, ti már döntöttetek is... Nálam egy picit bezavar, hogy a márkaboltban most az AEG olcsóbb, így kb. 30 ezer ft-ot spórolnánk az LG-vel szemben... És nagyobb is, és ott látom a SN-N-ST-T klímaosztály-bejegyzést.

Csak még nem győztem meg magam a 44 dB és a jócskán magasabbnak tűnő fogyasztás miatt. (És persze ilyen apróságok, hogy legszívesebben sima ajtósat keresnék, nemhogy ekkora fogantyúsat...)

 

De még az is kérdés bennem, hogy nem lett volna jobb a két kompresszoros? A márkaboltos honlapon a bácsi olyan szépen elmagyaráz mindent...

 

A ti LG-tek jó döntés szerintem, nagyobb is a "mienknél".... Ha ráadásul tetszik is, akkor már vághattok is bele. (Nekem nem jön be a külleme:)

 

Sajnos a szép, sima Bosch-ok, Siemens-ek szélesebbek, vagy alacsonyabbak a kelleténél, legtöbbjük nem no frost-os.

 

Az én hűtőm magas, de csak 60 cm széles, belül óriási, szép (üvegborítás vagy fémes, vagy a dizájnos gorenjékhez hasonló), nincs fogantyúja, de könnyen nyitható, sosem kell leengedni, keveset fogyaszt és halk, és nyilván sosem romlik el :) (mit hagytam ki ??? :) )

Előzmény: enterprise (1167)
enterprise Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1168

Meg az LG-t ajanljak az AEG-re azt mondjak mar nem olyan mint regen. a 3 triumviratus a koltseg megtakaritasra gondol mar sajnos...

( bosch, siemens, aeg )  Bar a mosogep 2010es, a mosogatogep 2011-es tipus, es eddig meg semmi baj nagyon jok persze meg nem telt el sok ido....:)

Előzmény: enterprise (1167)
enterprise Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1167

Mi is ugyanezt neztuk a fekete/szurkevel egyutt. De nalunk meg a fekete/szurke lesz szerintem. Kicsit legyen mar kulonb kinezete ne legyen atlagos.:) Ja es ugynezki mi is a sima vesszuk es nem a a vizadagolosat. A simanak a normal hutoje netto 270 liter es inkabb ez szamit mint a vizadagolo amibe ugyebar csak sima bubi mentes vizet lehet tenni.

http://www.lg.com/hu/haztartasi-elektronika/hutoszekreny/LG-alulfagyasztos-GB7143A2RZ.jsp

 

Az AEG is tetszik meg hat olyan a mosogep is meg a mosogatogep, de hat ugysem egy helysegben vannak igy mindegy.:)

Meg az AEG-rol nem olvastam semmi tapasztalat leirast, marmint huto ugyeben....

 

Azt hiszem az LG-nek a klima osztalya SN, T,  ha jol emlekszem.....

Előzmény: kbanna (1159)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1166

Elég baj, hogy a gyártók, kereskedők ezt az infót (klímaosztály) elhallgatják. Pedig nem mindegy hogy milyen meleg helyiségbe kerül a hűtő. Most az energiafogyasztással próbálják vonzóvá tenni a hűtőket A, A+, A++, A+++, de ennek a klímabesoroláshoz semmi köze.

 

Előzmény: Törölt nick (1165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!