Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1556
Én örülnék, ha ezt látnám, és nem pl. kerítésnek támasztott használt fürdőkádat, föltornyozott nejlonzsákokat nemtudommivel teletömve stb. Az átlátható kerítésünkre is loncot tervezek, meg még közé egyéb futónövényeket.
Amúgy nekem a tűztövis is nagyon tetszik, elég magasra is megnő, nyírható, szerintem jól mutatna az is a falad előtt. Télen szépek lennének a piros bogyók a szürke háttérrel. Elég szélesnek látszik telek, vegyes bokrokból álló, metszéssel félig-meddig kordában tartott bokorsor is jó lenne oda, közte pár örökzölddel. A fűből valamennyit nyugodtan ki lehetne szedni egy szélesebb ágyáshoz.
Előzmény: sirlancelot (1555)
sirlancelot Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1555




most ezt látom
Előzmény: ZsuR (1553)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1554
. . .ha meg esetleg betontegla - annal jobb, szinesre a teglakat, mint az igaziakat - nem azonos szinure. . .
Előzmény: ZsuR (1553)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1553
Nezd milyen hangulatos a CBNora megoldasa! Igaz, nem azonnali az eredmeny, de hat aki kerteszkedesre adja a fejet a tudja, nem a vegeredmeny, hanem az oda vezeto ut az amit elvez az ember :)).

Pl. Egy reszen elkezded a borostyant, vagy a loncot. Aztan ultetsz penztarcadtol fuggoen tujat. . .meg egy fenyot, egy kisebbre novo orokzoldet, meg egy nagyobbra novot. . .

Ha a szine zavar a betonnak (gondolom beton szurke) azon lehet valtoztatni atfestessel. PAr liter festek es hamar megvan - azonnali eredmeny. A "fold" szinek jok, zoldek, barnak, attol fuggoen milyen a hazad.

Azt mar csak halkan merem mondani, hogy egy jokora szivaccsal micsoda teglafalat lehetne arra a betonra stencilezni :)).
Előzmény: sirlancelot (1551)
CBNora Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1552
Nekünk saját betonfalunk van. Betonhálót akasztottunk rá laposacélból készült kampóval és befuttatjuk. Nálunk a veteményest határolja, úgyhogy tök meg szivacstök fut rajta, de ugyanúgy lehetne rajta lonc vagy bármilyen más futónövény. Elé még férnének kisebb bokrok, évelők is.

Előzmény: sirlancelot (1551)
sirlancelot Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1551

az ágyás hullámos 1 és 1,5 m közötti

igazából mi valamilyen tujafélére gondoltunk, nem tudom ez jó megoldás lenne-e

valami kevésbé gondozásigényes növényben gondolkodunk

 

milyen örökzöld növényekre gondolsz?

a lényeg tényleg az lenne, hogy teljesen eltakarjuk azt az ocsmány betonfalat ....

Előzmény: ZsuR (1549)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1550
Nezz ide be:
chablis74 csodalatosan hasznalta a teglafalat hatternek - a kertjenek kulonleges hangulata van tole - no a tobbi resze is csodaszep a kertjenek, ez magyarazza :))!
Talan egy egyszeru festes is jo lenne a betonfalra, es hatternek hasznalni a kertednek.


Előzmény: ZsuR (1549)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1549
Egy meter nem hagy sok helyet ultetesre. Feltetlenul egyfajta novenybol szeretnetek eltakarni a betonfalat? Lehetne sok orokzold novennyel valtozatossa tenni!
Előzmény: sirlancelot (1548)
sirlancelot Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1548

Sziasztok

a szomszédunk a kert végében egy betonkerítést állított, kb 2 méter magas és 17 m hosszú

igen mutatós darab ....

szeretnénk eltakarni valami növénnyel, ami gyorsan nő és teljesen eltakarja a betont

kb 1 méteres ágyást alakítottunk ki a kerítés előtt, ide szeretnénk valamit ültetni, amit nem aranyáron, de meg lehetne venni viszonylag nagyobb magasságban is (1-1,5 m)

csöpögtető van kiépírtve és napos részen van viszonylag sokáig (délután 3-4-ig kb)

ja és lehetőleg keveset kelljen nyírni, max 2,5-3 m magasra engedném nőni

előre is köszi

CBNora Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1547
Köszönöm.
A hetenkénti nyírás nem hiszem, hogy megoldható, bár nem lenne hosszú a sövény, ha muszáj, talán megoldjuk.
Nálad a fagyal tényleg szép. Itt úgy látszik, nem érzi olyan jól magát, a környéken egy se ilyen. Fontos, hogy viszonylag gyorsan takarjon, és 2 méternél magasabbra nőjön az ócska talajon, úgyhogy marad a szil. Ha jó magasra megnő, szélfogónak se lenne rossz. Akkor persze létra is be kell, hogy férjen mögé, de szerintem megérné, sokkal otthonosabb lenne úgy a kert. Elég ronda dolgokat szoktak időnként két házzal odébb felhalmozni, berogyott tetejű ház is van ott, szebb lenne a sövényt látni.
Előzmény: papus_03 (1540)
papus_03 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1546

Szerintem fogalmam sincs :)

Na jó, tippelek 6-7 évesnek gondolom de ezt még talán otthonról sem tudom megmondani, nemhogy melóból.

A fajtája "Pesterzsébeti igen sűrü" :) mert egy régi haveromtól kaptam. Az évek során ebből szaporítottam magamnak. A szil azért lett mert ha fagyalból csinálnám meg a harmadánál se tartana. Ráadásul a szil egysoros a fagyal meg kettő (de meg ne kérdezd most a sor és tőtávot).

Ez a fagyal a múlt hét végén lett nyírva, lekaptunk a magasságából vagy 20 centit.

Ha rendesen foglalkozol vele 160-180cm magasan még biztos szépnek lehet tartani.

Nem akarom én a tuja.hu-t bántani - meg személyesen is voltam ott vásárolni - de a 125 FT/tő nekem kicsit soknak tűnik.

Előzmény: torbit (1545)
torbit Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1545
:-)

Mennyi idős (mármint a fagyal)? Egyre jobban tetszik! :)
És pontosan melyik fajta? Ez lenne?
http://www.tuja.hu/catalog/product_info.php?products_id=4842

Csak mert itt azt írják, hogy 80-140 cm a magassága...

Köszi!
Előzmény: papus_03 (1544)
papus_03 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1544

Megy az fagyalból is szerintem :)

A "művésznő" kicsit beledugta az orrát, szeret szerepelni.

 

 

 

 

 

Előzmény: torbit (1543)
torbit Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1543
Tényleg szép, látszik rajta, hogy rendszeresen gondozva van.

Nekem is terasz mellé kellene, de kb. 2 méter magasra, azonban a szélességének meg kellene maradnia kb. 50-60 cm-nek. Gondolom rendszeres nyírással ez kivitelezhető.
Előzmény: papus_03 (1542)
papus_03 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1542

Köszi a fagyal dicséretet :)

Ennél van egy magasabb és szélesebb is a teraszom mellett.

 

Szíl nyírás: mondjuk inkább azt,hogy időjárás függő. Az idén rengeteget nyírtam mert esett+sütött a nap rendesen. Ezzel is az a gond mint a többi ilyen sövénnyel. Ha nem nyírod csak egy csomó hosszú vessződ lesz de nem bokrosodik meg az alja is hamar felkopaszodik. Közelebbről nézve ezen is látszanak vízszintesen a nyírás nyomai (mint az évgyürük a fában). Kicsit megszalad felfelé,erre megnyírod és ritkább-sűrübb vizszintes mintát  kap.Kénytelen voltam gépet venni hozzá mert kézzel már nem is ment.

Előzmény: torbit (1541)
torbit Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1541
Szép a fagyal.
Ez a minden héten nyírás komoly? Nem sok egy kicsit? Vagy tényleg ennyire agresszíven nő?
Előzmény: papus_03 (1540)
papus_03 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1540

Gondoltam :)

Este csináltam is telóval egyet, hogy ne kelljen várnod. Szerintem nincs is 50 centi széles de ezt igy nehéz megitélni mert bizony tolja a fonatot rendesen.

A fagyalnak már 40 centi szélesen "golyóállónak" kellene lennie, valamit elrontanak a környékeden. Az itteni #1228-as hozzászólásomban találsz fagyal képet. 

 

torbit-nak is a #1537-re !

Azzal számoljatok,hogy tavasztól őszig a szilt minden hétvégén nyírni kell !

A képen látott sövény most lesz 2 éves és 10-15 cm-re visszavágott tövekből lett ilyen.

 

 

Előzmény: CBNora (1536)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1539
Csak egy tipp: lehet azért nő egyes helyeken gyorsabban, mert a töveknek eltérő volt a kifejlettsége illetve az alacsonyabb növésűeknél a gyökérzet lehet még nem alakult ki olyan jól, mint a többinél. Ilyen problémánk nekünk is van, de mi inkább az alacsonyabbakhoz vágjuk a sövényt, mert most inkább az egyenletes sövényre hajlunk, a fagyalos tapasztalataink miatt. :-)
Előzmény: Tigano (1531)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1538
Igazad van abban, hogy nem feltétlen a lombhullató a legjobb megoldás. De... Mivel nekünk igazán nincs gondunk a szomszédainkkal, jól kijövünk, ezért nekünk elég ha csak nyáron takar... Télen nem hívjuk át a fél családot szalonnát sütni, télen nem fogja senki sem egy szál fürdőgatyában nyíni a füvet, télen nem... stb. Erre a célra pedig a szil tökéletes.
Előzmény: Norbee21 (1530)
torbit Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1537
Hello!
A kérdésem és a dilemmám komoly. :-)
Nekem is arra kellene a sövény, mint amire Te hasznlod a szilt, azaz hogy a szomszédok felől jól takarjon.
A leírásodból a szil jön ki győztesnek. :)
Előzmény: papus_03 (1533)
CBNora Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1536

A képnek örülnék.

Az 50 centi széles egész jó, az még kényelmesen elfér. A környékünkön a szép fagyal sövények ennél mind szélesebbek, vagy nem takarnak rendesen.

Most én is meg tudnék egyezni a szomszéddal, de nem szeretném, ha gond lenne, ha egyszer esetleg elköltöznek.

Előzmény: papus_03 (1535)
papus_03 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1535
Szerintem 2006 őszi de lehet,hogy 2005. Megvan vagy 50 centi széles és nem is nagyon lehetne keskenyebbre vágni. Én mondjuk átjárok a szomszédhoz és onnan nyírom (megbeszéltük természetesen). Ahol a szíl van ott nekem is rettenetesen rossz a talaj. Amúgy akinek nincs messze az Infopark Budapesten az megnézheti milyen a szíl mert ott sok van. Az enyémről majd túrok valami fotót a hétvégén.
Előzmény: CBNora (1534)
CBNora Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1534

Mennyi idős, és milyen széles a szil sövényed?

Nekem is a szomszéd takarására kellene, vacak sittes talajba, egy sorba, jó magas és sűrű. Úgy szeretném ültetni, hogy a szomszéd felőli oldalt is a mi telkünkről lehessen nyírni, így széleset nem akarok.

Régen volt egy rövidke fagyal sövény a kertben. Mindig tele volt tripszekkel, nem volt szép. A sövényt meg semmiképpen nem szeretném permetezni.

Előzmény: papus_03 (1533)
papus_03 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1533

Nekem kb. 25-30 méter fagyal és 20 méter turkesztáni szilem van.

Ha a kérdés komoly akkor szerintem egyértelműen fagyal.

Miért ?

Azért mert a fagyal szebb és 4-5 év alatt ügyesen ültetve,metszve és gondozva szép sövény lesz belőle.

A szil nekem a szomszéd felé van takarásnak. Gyorsan nő , egy sorban is elég sűrü, igénytelen. Az igazi gondom - azon kivül,hogy már a fejem felett kell nyírni - az, hogy nyírás után a két alkarom tele lesz valami kiütéssel. Semmire nem vagyok alergiás de a szíl nyírás után 2 napig viszketek. Tudom, hosszú ujjú polóban .... :))

Előzmény: torbit (1528)
torbit Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1532
Kezd kibontakozni a megoldás! :)
A fagyal tűnik most befutónak számomra, de mivel nem nő extra gyorsan, addig egy kis vadszőlőt kellene felfuttatni a drótkerítésre. Így a vadszőlő viszonylag gyorsan megnő, nyáron takar, a fagyal pedig majd beéri előbb-utóbb. Remélem jó lesz így. :-)
Tigano Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1531

Fának ültetett vezrióm nekem is volt 1db, de kiszedtem. :-D

A neten csupa rosszat olvastam róla (agresszív terjedésű, óriásira megnő, az ágai könnyen törnek viharban, csúnya, laza levélrendszerű fa, az ágak alsó részénél fokozatosan felkopaszodik)

 

A sövényemben meg azt nem értem, hogy miért csak egyes szakaszokon nőtt gyorsan? Van olyan hely, ahol csak kínlódik. Még olyan is van, hogy az egyik sorban a sor közepén már csaknem 1,5méteres, a sor elején/végén meg csak kb. 60cm. Azonos a föld, azonos a növény, azonos a vízellátás. Rejtély.:-)

Ettől függetlenül tetszik, valamivel szebbnek tartom a fagyalnál. Bár a fagyal -ha nem nyírják- virágzáskor eszméletlen jó illatot áraszt, azon nehéz lesz túltenni. :-)

 

Előzmény: Törölt nick (1523)
Norbee21 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1530
Turkesztáni szil gyorsan nöl bokrosodik, olcsó blabblab stb. De én nem raknám be sövénynek semmi pénzért!!! Mert? Lombhulató!!! Télen meg nézem a kopasz sövényt.
Akkor inkább Leyland ciprus, vagy Hamisciprus, Babér, Fagyal stb. Rengeteg szép van ami örökzöld. Jó a Fagyal az áttelelö levelü! Fagyal is gyorsan nöl ha tavaszal megvan mütrágyázva és öntözve van, 50 cm-ert nöl simán, Leyland az 1 métert nöl igénytelen a talajra bárhol megél.
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1529
Várjuk a hívásaikat emelt díjas számunkon... :D

A késő őszi ültetéshez még van időd, addig gondolkodhatsz. Mit szólnál egy vegyes fagyal-szil sövényhez? :)
Előzmény: torbit (1528)
torbit Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1528
Az nem kevés idő...

Na, turkesztáni szil vs. fagyal? Fagyal vs. turkesztáni szil? Ez itt a kérdés... :-)
Előzmény: Törölt nick (1527)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 1527
:P
Hát majdnem! Nem akarok hazudni, de kb. olyan 6 vagy 7 év biztos kellet a 2,5 méterhez. Viszont akkoriban mi nem ismertünk olyat, hogy tápoldat és műtrágya, szóval tekinthetjük bio sövénynek is!!! :-)))
Előzmény: torbit (1526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!