Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62449

Itt van Alto is, már 8000 Eurótól kapható :-)

Előzmény: Törölt nick (62448)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62448

Ausztriában egészen más szemmel néznek a Suzukikra, mint ti otthon. Itt a Suzuki egy nagyon jó allroud márka, rengeteg 4x4-es autót adnak el. Szeretik őket a jó ár érték arány miatt. Hány 4x4-es kisutót ismertek? (Én a Swiften kívül még a Pandát).

Nézzétek csak meg a honlapjukat:

http://www.suzuki.at/de/cars/products/index.asp?Start=true

 

Azért van választék!

 

Az új Swift alap ára 9990 Euró, ebben főleg biztonsági extrák vannak csak.

A 4x4-es 16.000 Euró és fullosan felszerelt. Itt hegyvidéken egy ilyen kisautó egyenesen kincs ebben az árban, ezért is fogy a Duster is olyan jól!

Előzmény: Törölt nick (62446)
karesz2 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62447

Lehet furán nézni, nekem meg a motoros ablak (járatom a motort míg felmegy, vagy újra vissza a kulcs az autók többségében:semmi gondot nem okoz a kézikurbli) abszolút nem érdekel, a motoros, fűthető tükör sem (egyszer beállítom mindörökre). Szín, alufelni egyéni nyilván, engem nem hat meg.

 

 

Azt viszont ocsmánynak tartom , mikor fél millába jön hogy lehessen klíma, meg amikor kiveszik a légzsákokat, ma nem lenne szabad 6 légzsák alatt autót eladni. Meg a kp-zár...

 

 

(Nem igazán meggyőző a maiak minősége, írtam már, rendszerváltáskor csurgott a nyálunk milyen gépek vannak, aztán mégis vagy újra gondok is vannak, igazából , meg a választék miatt is nem könnyű autót választani, pl az új Fiesta milyen, ki tudja hogy válik be 2-3 év és néhány 10 ezer km után...meg sok szervíz sem áll a helyzet magaslatán, sokszor 10 ezer feletti órabérrel...).

 

 

De lehet érthetőbb vagyok ha leírom, (és ezzel a pizsamát is fellövik), hogy ha most autót vennék Suzukit, akkor nem a Swiftet, hanem (a megújított) SX4-et venném GLXAC közel annyiért, igaz 2 lufi van benne.

Nyugodalmas jóéjt kívánok, holnap bekukkantok.

Előzmény: Törölt nick (62441)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62446

Ez a hivatalos listaár:

 

http://www.kiamotors.hu/kia/admin/pdf/ceed_felszereltseg.pdf

 

 

Szerintem versenyképes, mert nekem a Ceed nem tetszik és ha kisautót akarnák venni, akkor a Swift, Yaris ,Yazz és i20 közül választanék. Ezek jól felszerelve közel egy árban vannak.

Előzmény: t.lantos (62445)
t.lantos Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62445

A legalapabb 2.7m

Új Swift 1.2 GC AC ESP 3 305 000

Szeritned versenykepes? Nalunk nem jellemzo az, hogy legyen 2 auto. Akkor meg a leheto legnagyobbat akarjak kihozni a penzukbol az emberek.

 

Teny, en is az extrasabb valtozatra mozdulnek csak, az meg 4.5-4.6m-ert draga. De a 4m-ert mert GS Swift meg inkabb a vicc kategoria.

Nekem meg nem kell kisauto :)

Előzmény: Törölt nick (62441)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62444

Vétek lett volna nagyobbra csinálni, ezt még véletlenül sem családi autónak szánták, hanem gyermektelen pároknak, fiatal lányoknak, második autónak, stb...

Eggyel nagyobb az SX4,!

Előzmény: karesz2 (62442)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62443

Az áron lovagol mindenki, pedig az csak az autó egyik paramétere.

A Suzukik szervizköltsége nagyon alacsony és nem fogyasztanak sokat, megbízhatóak. Ez önmagában nagy érték.

 

Autót úgy kell választani, hogy először megvizsgáljuk mire van szükségünk. Ha fontos a csomagtér, akkor nem a kis városi autók között kell nézelődni, hanem akkor tényleg ott a Ceed kombi,vagy Dacia Logan kombi aztán jólvan!

Előzmény: karesz2 (62440)
karesz2 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62442

Azért lehetett volna nagyobb a SIII, mert ott a majdnem olyan kicsi Splash, a Fabia az új Rio, ezeket szokták összevetni, és nagyobbak, jobban használhatóak. És a többi kullog: Polo, Corsa. Választék van. Talán a fizetőképes kereslet...

Nyilván a visszahívások szükséges rosszak. Mutatják a vevők felé a figyelmet, de a gyárilag elbaltázott dolgokat is: kuplung cső-munkahenger (nem emlékszem pontosan megette a csövet?), fékcsikorgás, nyeregzörgés, korróziós gondok. Csak méreg.

Előzmény: Törölt nick (62434)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62441

Nem bökkenő ez, akciósan kapható a Ceed 1,4 L 2.999.000 Ft-ért.

Van két légzsák, ABS, Klíma, meg elektromos ablak elől.

Nincs rádió, metálfény, távirányítós központi zár, ködlámpa, fényezett kilincs és fűthető elektromos tükör sem. Nekem ezek azért alap tartozékok lennének, meg az alufelni is.

Fapadok netovábbja, bár tény, hogy szenzációs áron.

Akinek tetszik vegye. Ha kisautót szeretnék, inkább a Swift.

Előzmény: t.lantos (62438)
karesz2 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62440

ÖÖÖö hát biztos nem azonos a célközönség, halandó nem vesz használt dízelt, akit megfektet egy hibuci a dízel rendszerben, hány km-t futhatott, nem is érdekel.

Suzukit sok ember vesz évi 5-10 ezer km-re 10 évig jó lesz gond nélkül felkiáltással.

Nem akartam összevetni újat használttal.

De az általam említett Skodát újonnan olcsóbbnak jövendölték a Fabiánál.

Előzmény: Törölt nick (62432)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62439

Magyarország csak porszem a tengerben. Európa többi részén jól áll a Suzuki és ez a lényeg.

Megy az SX4 és a Vitara is nagyon, meg a kis városi bolhák (Swift, Splash, Alto)

Előzmény: karesz2 (62436)
t.lantos Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62438

Csak apro bokkeno, hogy a joval nagyobb ceed olcsobb.

Előzmény: Törölt nick (62437)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62437

A Kia Ceed nem egy kategória vele, a Picantónál, Rionál pedig, igen jobb a Swift.

Mi a bajod a visszahívásokkal? Fáj, hogy kijavítják az esetleges hibákat? Ha zavar ne javíttasd ki velük!!!

 

Értékvesztése a Yarisnak és a Mazda 2 nek is van, hogy maradjunk a kategóriánál...

Előzmény: karesz2 (62435)
karesz2 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62436

Hát nem is a hazai eladások mentették meg a Suzuki e-gomi gyárát, valahol csak jó lett volna a roncsprémium, van ahol sikertörténet.

 

Bár olvastam olyat, hogy 300 ezret az állam, ugyanannyit a kereskedő adott volna roncspémiumban.

Ja az államnak ÁFA stb miatt megérte volna...

Ugyan volt már ennél nagyobb kedvezmény is, na szóval a kereskedőket és főként a bankokat könnyezem... ahogy össze tudtak játszani, meg a napi árfolyamokat figyelve ajánlották a hiteleket, ne már ökör kp-re meg valami másra mint svájci f-ra...

 

És nem csak a Suzukit lehetett 0/120 hóra venni...

De most nincs nagyon az első sorban, én még mindig nem látok egy SIII-ast sem a fatornyos városomban.

Viszont a Fabiákat veszegetik.

 

Előzmény: Törölt nick (62434)
karesz2 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62435

Mért, bocs, az itt említett  Kia szarabb? (annyit nem hívták vissza mint a SwII-t).

 

Én pedig drágállom. Nagyon. És ebbe az eladáskori nagyon-nagyon alacsony áral együtt olyan értékvesztés jön ki, hogy na.

Nekem is Suzukim van, eldni jó áron nem lehet. Beszámíttatni meg végképp...

 

Előzmény: Törölt nick (62431)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62434

Most megvennék egy Svift II-t, egy év múlva mennyit érne??????

 

És a III-as mennyit érne?

 

És sajna ránézésre alig különbözik...

 

Hála istennek. A nagy német márkák bebizonyították, hogy az evolúció kifizetődőbb mint a revolúció!

 

Nálunk Tirolban hónapról hónapra benn a top 10-ben a Suzuki, kb. annyit adnak el éves szinten mint Seatot.

Előzmény: karesz2 (62433)
karesz2 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62433

Mármint a kereskedőket a Swift II raktáron rohadása miatt nem annyira sajnálom, mikor egy vagyont fizet az ember (mert lehet annak aki Swiftet vesz, az drágább, mint annak aki BMW-t vesz az) , azért kapja az újat.

Most megvennék egy Svift II-t, egy év múlva mennyit érne??????

És mivel motorikusan, biztonság szempontjából egy magasabb kategória (csak annyival, amit a kor követel, ár nem indokolná, erősebb lemezstruktúra, tömeggyártmány ESP és légzsákok, stb).

És sajna ránézésre alig különbözik...

Én sajnálom, szeretem a Suzukit, és méltatlanul bánnak vele, fikázzák. Még nem tartunk ott, ahol kellene: ugyanolyan eszköz az autó, mint pl porszívó.

Ugye nem veszünk ipari porszívót garzonba? (Nem is annyiba kerül.)

Előzmény: karesz2 (62430)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62432

Skodából a Superb az autó. Használtan meg még meg is éri.

 

Swift áráért:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/superb/skoda_superb_1.9_pd_tdi_comfort-4624049

Előzmény: Törölt nick (62431)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62431

Én nem drágállom.

Szarabbat kapsz olcsón is, jobbat nem...

Előzmény: karesz2 (62430)
karesz2 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62430

Látom többen vannak úgy mint én, drágállom a Swiftet. Én úgy vagyok vele, hogy ha egy autó van akkor az családi, de a csomija miatt "határeset". Meg a mai világban sokaknak a fenntartás (szervíz, fogyasztás, alkatrészek=0) is számít. Ezekben verhetetlen. Ha másodautó, akkor meg...

Minden nemzet a sajátját preferálja, mi nem. Mert azért azt az évi 3-5ezer darabot ha netán valamivel 3 milla alatt adnák.

Nem akarok erősen fogalmazni, de a régiek...

Jó tudom, nem a mi autónk.

 

Na én megvárom a Skoda Vision D-t.

tutis Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62429

Hello.Kérdeznék töled és mindenkitöl ha már az üzemanyagszivattyu szóba került.Egy Ignisz tulaj mondta,hogy ö hallja menet közben az üzem.a szivaggyu hangját.Na most én eddig nemis figyeltem rá,de ha "befülelek" az auto alá akkor énis hallom/swift2 2007-es/.

Állo motornál ha ráadom a gyújtást,pumpa indúl,halk sipolás,kis idö múlva megáll, de ez eddig is igy volt,szerintem.... Járo motornál ugyanugy megvan a halk sipolás de a pumpa mintha sokkal magasabb fordulaton járna...

Az lenne a kérdésem neked mit produkál hogy kiakarod cserélni,ill másnál hogy müködik?

 

Előzmény: fricike46 (62417)
.steyr. Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62428

Itt nem biztos,hogy erre választ kapsz hacsak nincs itt egy szervizben dolgozó..

 

nem tudom hogy a suzukinál a 4x4 mennyire nehezitett körülmény de pl az 525íX- men a haverom 3X csinálta: először,utuljára,sohatöbbet.

 

Meg lehet át kéne nézni ide:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9051125

 

 

 

 

Előzmény: iox (62427)
iox Creative Commons License 2011.04.08 0 0 62427

Sziasztok!Tudna valaki segíteni abban, hogy 91 es 4X4 es Swit kuplung tárcsa, szerkezet és kiny.csapágy cserének mennyi a  munkadíja?Köszönöm

Gaben. Creative Commons License 2011.04.04 0 0 62426

Főleg mióta a Toyota is gyárt franciaországban és mióta a fordnak van olyan modellje ami csavarra megegyezik egy volkswagennel. :o) 

Előzmény: .steyr. (62416)
Gaben. Creative Commons License 2011.04.04 0 0 62425

Sziasztok,

 

keresek 2005-ös Swifthez teljesen gyári, hibátlan, bal hátsó lámpatestet. Új és használt egyaránt érdekel, csak legyen szép és megkímélt állapotban.

 

Várom a válaszokat ide, és a mailre is.

 

Köszönöm.

 

Üdv,

 

Gaben.

csikes77 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 62424

Kösz szépen lejött.

Előzmény: horgszoszt (62421)
garam.zso Creative Commons License 2011.04.04 0 0 62423

Sziasztok!

 

Kinek is van ledes belsővilágítása?

 

üdv

.steyr. Creative Commons License 2011.04.03 0 0 62422

Benézted a rendezvényt kedves topiktárs:)))

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9051125

Előzmény: csikes77 (62420)
horgszoszt Creative Commons License 2011.04.03 0 0 62421

Tengely irányba le kell ütni,ha nem jön akkor flex.Belül van egy gyűrű az tartja a helyén.

csikes77 Creative Commons License 2011.04.03 0 0 62420

Sziasztok.

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy hogyan jön le a féltengelycsukló a tengelyről?

1998-as a kocsi. De nem találom a biztosítását.

Köszönöm előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!