Keresés

Részletes keresés

Tüdő Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57734
Azért ez ilyen körülmények között - meg ilyen életkorban - nem is olyan rossz. Hallottam T.Z.-től, hogy lerobbantál, gondoltam megvígasztallak, de valahogy elkerültük egymást. Akikkel szintén nem találkoztam: nagy gratuláció.
Előzmény: sneci (57732)
Viktorino Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57733
Olvastam a kálváriádat...:-(
A pisztollyal együtt indítottam, meg egyébként is az 5. sorban álltam. Egyébként meg tök mindegy.
Gyógyulj meg!
Előzmény: sneci (57732)
sneci Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57732
A rajt pillanatától mértél?
Mert ha nem, akkor a 7 másodperc belefér.

Nekem meg a "csodálatos" 1:54:43 lett az időm...
sneci

Előzmény: Viktorino (57729)
sneci Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57731
Köszönöm.
sneci
Előzmény: Törölt nick (57730)
Viktorino Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57729
Érdekes dolog.
APENTA kézi mérése szerint az időm: 1:25:19.
Biztosan ők tévednek. Na de, hogy ennyit? Ilyen a kézi időmérés.
Előzmény: Viktorino (57723)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57728
/me vállat von.
Előzmény: iSTVán a dombfutó (57727)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57727
Off
Muszáj ezt minden hónapban eljátszanod? A triatlon topikba sem írta be eddig, pedig megígérte; biztosan nem volt még ideje.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57725)
Akire1 Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57726
Sikeresen túl vagyok életem leghosszabb távján. Most előbb a lábaimat kell rendbe tennem. Holnap bővebben.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57725
Szerintem csak nem mer triatlonversenyről írni itt, mert egyszer már majdnem összeomlott a topic a triatlon miatt.
Előzmény: sneci (57722)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57724
Volt az Apentán olyan versenyző, aki a Kinizsit teljesítette előtt, igaz, gyalog.
Viktorino Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57723
Az Apenta HFM lefutásával túl vagyok 2. félmaratomon is. Lassú kezdés (4:14)után kezdtem ébredezni. A 8. kilométernél kezdődő emelkedő megint belassított (5:09), de az utolsó hosszút egészen jól bírtam. A frissítések okoztak némi gondot, így inkább állva ittam. Az utolsó lejtőkre talán el is éheztem, vagy csak egyszerűen elfáradtam, de már nem nagyon pörögtek a lábaim. Egészében véve jól sikerült (saját mérés 1:25:12), örülök, hogy ott lehettem!
Gratula minden K100-asnak, Apentásnak és mindenki másnak is, aki futott a hétvégén!
sneci Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57722
Úgy tudom Te is voltál versenyen.... de akkor hagyjuk.
sneci
Előzmény: Törölt nick (57720)
TÉZÉ Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57721
Sziasztok!

Már megint túl vagyunk egy szép hétvégén, miokr sokan produkáltak, jó és még jobb eredményeket.
Külön gratula, mindenkinek ki ma futott, ill. öregbítette a FB-k hírnevét.
Külön még nagyobb gratula a K-100-t csodálatosan megcsinálóknak. Talán jövőre követlek benneteket, de most még máshol álmodozom.

Most én csak egy érdekesebb és reletiven egyszerűbb feladatot vállaltam magamra a BSI Apenta félmaratonjával. Főleg mert már előre éreztem, hogy a múlt heti után, nem szabad élesben mennem, a célom inkább a jövő héten a Tisza-tó kör 70 kilcsije, most már lassabb és tartósabb produkciók felé kell törekednem.

Ilyen elgondolások után nagyon lazán indultam ki, le is késtem a rajtot, mikor ellőtték, én még ép csak beértem a pályára, így 2 perc előnyt adtam a mezőnynek, legalább is az elejének. A mezőny legvégévelegyütt rajtoltam, ez főleg az első két kilcsin volt zavaró, mert nemigazán a saját tempómat mentem, hanem amit az előttem lévők engedtek, de utána mársemmi extra nem volt, hasonló tempójuak között elég normálisan mentem.

Erről a napról csak ennyit tudok írni, mert se órát, sem pulzus mérőt nem vittem magammal, így a pontos időmet sem tudom. Mindenesetre futottam egy jót, ez is sokszor jó dolog, és főleg,hogy nem egyedül.

sneci Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57719
Baloo jól tette, hogy beírta:) Köszi!
Azért pár szót írhatott volna magáról is...
sneci
Előzmény: Törölt nick (57718)
Ritchy Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57717
Sziasztok.

Gratulálok minden versenyen résztvevő futónak, aakik pedig a Kinizsit futva teljesítették, hát leborulok előttetek!
Ma én is részt vettem az Apentán. Mindenképpen edzésnek terveztem, de arra azért nem gondoltam, hogy ilyen lassú edzés lesz. Az időm 2:15:32 lett. Hozzá kell tennem, hogy szombaton jó hat órás időtartamú, aktív mozgással járó offsportokat végeztem, és keveset aludtam. Minden esetre az indulás előtti készülődés most sikerült a legjobbra. Erőnlétileg 6 perces ezrekre saccoltam magam, sajnos ezt csak 10 km-ig sikerült tartanom. Utána nem is erőltettem, csak koncenráltam a lassú, de biztos haladásra. A vége felé többször is majdnem görcsbe rándult a combom. Az utolsó két km-re kaptam egy kedves útitársat, így sokkal könnyebb volt a befutó. Örültem, hogy elmentem erre a versenyre, edzésnek most kiváló volt. A jövőre vonatkozó tervem pedig az, hogy a 2001-ben itt futott 1:47-es időmet le fogom faragni min. 2 perccel, de inkább 7-tel.

Üdv.
Ritchy

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57716
Gratulálok a hétvégi futásokhoz!

Mi is megtettük a magunkét Pécs-Szigetvár között. Reggel - bár nem ért meglepetésként - de szomorúan látta, hogy kitartóan szemerkél az eső. Mivel sikerült kicsit későn indulnom a buszra, az 1 km-es bemelegítés is megvolt, aztán 3/4 óra ücsörgés. A versenyközpontban Akire, Xénics és még pár ismerős. Nincs nagy tömeg. (A rajt után 21-nek számoltam egyéni váltó együtt, de valószínűleg kicsit több volt.) Mondom a szervezőknek, hogy kéne szólni az esőnek, álljon már el. 15 perccel a rajt előtt nagyjából meg is teszi. Feltűnik egy feltűnően futóalkatú srác (étcsokibarna bőr, fogpiszkáló vékonyságú végtagok), a győztes már megvan (az elmondás szerint nagy fölénnyel ért be). Ha "leg" szeretnék lenni, akkor csak hátulról. Egy darabig működik is a terv, a rajtnál mindenki elrobog. Akire társaságában óvatosabban kezdünk, de ez sem lehet sokkal lassabb ötpercesnél. Már az első km végén előzünk egyet (kettőt?), aztán nyugodtan futhatjuk a tervezett tempót társaság nélkül. Xénics szép lassan távolodik, de folyamatosan látótávolságban.
5 km után lehet jól mérni a km-eket, ekkor 5:15-5:20 környéke a legtöbb. Az idő remek. Nem esik, hűvös van, de nem hideg. Az út is jól szárad, az útpadka sajna időnként pocsolyás, de azért sokat lehet rajta futni. 12 km után lassulunk, 5:30 a jellemző, de tulajdonképpen erről is volt szó. Következő váltóhely környékén vagyunk, amikor Akire belesétál. Én benne lennék, de nem örül neki. (Aranyszabályként olvastam: ne molesztálj részeg embert, hogy téged se piszkáljanak hasonló állapotban; nos én ezt igyekszem a sétáló futókra is vonatkoztatni...) Így aztán gyorsítok. Két átvezető 4:30-as km után a 4:10-re állok rá, és a maradék tízest ezzel teljesítem. Az előttem lévő (utolért) versenyzők kicsit nagyot néznek, többüknek próbálom elmagyarázni, hogy máskor az egész maratont szoktam majdnem ilyen sebességgel futni, ne ijedjenek meg, nem ők a lassúak...
Aztán egy faluban két érdeklődő, bíztatóan mosolyognak, aztán amikor elfutok előttük, hatalmas, nyerítésszerű röhögés: leolvastak :-))
Az utolsó km-eken a szervezők tábláit nézem: talán még meg lehet a 3 óra... Sajna több is lett egy perccel, az utolsó km kicsit hosszabb volt.
Aztán "levezetésként" vissza a hölgyek elé, Xénics érkezik először (saccra 3:20 lehetett neki a vége), aztán Akire, vele 3:25 körül érünk be. Közben elbeszélgetek a biztosító polgárőrökkel, csodálkoznak, miért vagyunk ilyen kevesen. A P-Sz is talán fele létszám a tavalyihoz képest, de a szigetvári helyi versenyen is - elmondásuk szerin - alig voltak, tizede a tavalyinak.
Pár szót váltottam a szervezőkkel is, elég bizonytalanok a jövőt illetően.
Felvetettem, hogy a maratoni táv lecsökkentése nekem gondot okozott, talán másoknak is, meg hát sajnos itt ez a rengeteg verseny. Pedig itt kicsi a nevezési díj, díjak is vannak (hogy pontosan milyenek, arról remélem a hölgyek beszámolnak :-)), a pálya is jónak mondható... Nem nagyon értem, miért nem kell többeknek.
No mindegy, futás szempontjából nekem nagyon kiváló edzés volt; a topiktársak sikere szintén jó érzés, összefoglalva megérte elindulnom :-)

akibacsi Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57715
az "online szekció" kérésére Békéscsaba-Arad eredmények FB szemszögből:
Női csapat első helyen Kicsi hangya, Benkó Gabi, és még sorolhatnám ha tudnám összeállítású csapat, míg a másodikon Hiverék csapata.
(pontos csapatnevek, összidők nincsenek birtokomban - majd Baloo beírja, bár ők meg triatlonoznak)

Hiver a mai utolsó szakaszt futotta, 24,9 km, 1:44:47 alatt nagy katarzissal a végén. :-)

sneci Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57714
Apenta félmaraton..
"derék" munka volt...
Egész héten gondolkoztam rajta, hogy le kéne mondanom a mai versenyt. A derekam miatt mindössze 7km-t futottam a héten...
Dehát az optimizmusom győzött..
Már az eső kis körben éreztem a lejtőn, hogy nem lesz jó!
A második végén már kicsit vissza is vettem. Első 4km-16:46 volt, de még a második is 17 perc. És a lejtőknek nem akart vége lenni..grrr... Igyekeztem még lassabban futni aztán rájöttem: lefelé nem tudok a derekam miatt (ezt eddig is tudtam) felfelé meg egyszerűen nem bírok! Azt hiszem előjött amit már tulajdonképpen már Bécsben is vártam: A kevés futás "gyümölcse"... Ráadásul már felfelé is belenyilalt néhány mozdulatnál a derekam. Ennek megfelelően a 3.-4. 4 km-es idők:22:14 és 21:31 voltak.
A 16-os táblánál úgy döntöttem, gyaloglok egy km-t. Sorba jöttek a bíztatások, de ez most a derekamon nem segített.
Mikor 17 után V.Péter is utolért, akkor mentem vele a következő lejtőig...
A lényeg, hogy kb még egy km-t gyalogoltam és 1:57 körül (elfelejtettem az órát leállítani) értem a célba.
Ami a legjobban fájt, hogy pont a kedvenc futóútvonalamon, -(Ahol edzésen mindig jól meghúzom,) a kilátótól a célig- voltam kénytelen vánszorogni.

Gratulálok minden hétvégi futónak.

sneci

amatőr Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57713
Éljenek a hétvégi versenyzők, K100-asok!

Haunita, szépen gyorsulsz ebben az évben, kemény vagy!

Megvolt a kispesti sportnap, benne egy brahi 100 méter és várt 800 méter.
Kicsit szürke lett a teljesítményem. 100-on, illetve kb. 90-en, mert valamivel kevesebb volt a táv, 13,22 sikeredett.
Utána jött a 800 méter. Az első körben jóleső tempóval beálltam a 2. helyre, 1:22 lett a 400 méter. A második körben esélyem sem volt az első helyen futó, beleerősítő tavalyi győztes ellen, de mögöttem is messze voltak. Nem volt értelme megfeszülni, és a májusi nemfutások miatt erőm se lett volna különleges gyorsulásra. 2:55 lett a vége.
Kisleander is beállt a nagyobbak közé egy körre, és nyert is egy bronzérmet. :)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57712
Van még egy SMS Balázstól, hogy Larzen, Tapirka, Ultrafutó 13:32, de U. odaát 13:42-t írt, nem tudom, hogy akkor most a másik két emberre is ez-e a helyes.
Tomator 14:42, nekem ez is elképesztő.
Gabi és Amat eredméynéről még nincs hír, de azt tudom, hogy visszaelőztek. :-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57711)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57711
Itt vannak a futók eredményei, plusz Ultrafutó 13:42. Miki és Balázs szintidőfelezéséről már olvasható Miki beszámolója odaát!
Előzmény: Hauanita (57710)
Hauanita Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57710
Jóvammá, most nem arra írtam. Egyrészt magamhoz képest. Másrészt, mivel az első 6 hely sorsába (amire ajándékot adtak), esélyem nem volt beleszólni, akkor sem, ha szétfutom magam, akkor már annyira tökmindegy, hogy 11. vagy 28. vagyok (a nők közt). De azért én most is mentem, mint a hülye :))

És Neked is, és az összes FB résztvevőnek gratulálok a K100-hoz, ha jól tudom, a futószekció nagyon szuperül teljesített! A többiekről meg remélem, hamarosan hallhatunk!! :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57709)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57709
"egyre kevéssé bírom magam visszafogni versenyhelyzetben"
A kis szerény. :-)
Amúgy gratula!
Előzmény: Hauanita (57708)
Hauanita Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57708
Szeged, Cora utcai futófesztivál

Szegeden kb. 3-szor van egy évben futóverseny, de "hosszabb" (10,5km) táv csak ilyenkor, a Cora-Futáson. Tavaly is kinéztem már magamnak a versenyt, emlékszem, 1 órán belüli célbaérkezésben bíztam, de aztán az államvizsgára készülés miatt nem tudtam elmenni. Idén végre igen :-)

Reggel olyan kis erőtlennek éreztem magam, hűvös volt, néha szemerkélt, a szél fújt, mint állat, és úgy tűnt, akármelyik pillanatban elkezdhet szakadni az eső. Szóval kezdetnek jókat nyirmogtam, és már csak a szuper futósmelegítőfelsőmben bízhattam. :-))

Nem volt tervezve kimondottam nagy eredmény, csak úgy lazán, első kört (3,5km) 18 percre, másodikat 17:30-ra, harmadikat mondjuk 17-re. így átlagban meglesz az 5 perc, és edzettem egy jót.
Az "okos" versenystratégia kb. 52 mp-nél látszott megdőlni, mert már ekkor 190 fölött volt a pulzusom. Erős mezőny volt (itt volt pl. a fél Micro SC, haza is vitték az ajándékok jó részét :)), szóval jóóól belerohantam. Annak rendje és módja szerint. Bár mások is, mert az elején egész sokat előztem, utána viszont nagyjából beállt mindenki valahova. Első köröm 16:03 (bár rajttól a célvonalig, ami hátrébb volt, tehát ez "rövidebb" kör lett), leadtam tesómnak a felsőmet, bár végig nem tudtam eldönteni, fázok vagy melegem van. Néha elkezdett szemerkélni, aztán elállt. A második körben már fáradtam, és a belegyalogláson agyaltam, ez a kör 16:42 lett. A 3. körben már jobban összeszedtem magam fejben, és bírtam végig. Megelőztem egy pasit, aki ütemesen hörgött, akkor kitaláltam, hogy nem is vagyok olyan rossz állapotban, hisz legalább nem hörgök. Sprinteltem egyet a végén, az utsó kör 16:26, vége 49:11.

Huh, beértem, elfáradtam. :-) Aztán barátnőm megkérdezte: Jaa, te nem is vagy rosszul, még csak nem is lihegsz? Úgyhogy ezek szerint mégse futottam ki magam annyira, mint ahogy én azt éreztem :-)) De ez kicsit erősebb lett egy erősebb edzésnél, de egyre kevéssé bírom magam visszafogni versenyhelyzetben...

Aztán később tesóm is indult a 3,5-ös távon (ugyanott, mint a "nagy" verseny, de csak 1 kör), 16:17-et futott. Ügyes, de én meg arra voltam büszke, hogy már megint rávettem, hogy mozogjon, és még jól is érezte magát. :)))

Hauanita Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57707
Ja, tudok róla, néztem én is a versneynaptárban. Csak aztán találtam Tiszafüreden is félmaratont, és azt otthonról (Nyíregyháza), autós segítséggel könnyebben el tudom érni.

De Neked nagy-nagy hajrá, akármit is futsz. De szerintem egy maratonnak csak akkor érdemes nekiindulni, ha az előző eredményéből fakadó érzések már nem befolyásolnak, és ha eléggé kipihented magad... És persze kösz, hogy szóltál.

Én most jöttem haza az én kis helyi versenyemről, mindjárt írok róla beszámolót :-)

Előzmény: NVik (57704)
NVik Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57706
Jaj dehogy éltem bele magam :-), csak akkor megyek le ha hűvös lesz de akkor sem biztos. Inkább a felesen gondolkodom...
Előzmény: caspi (57705)
caspi Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57705
NVik,
én a helyedben max. felet futnék. Tudod miért. Ha már beleélted magad, akkor úgysem tudlak lebeszélni.
Előzmény: NVik (57704)
NVik Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57704
Hauanita jövő héten lesz Siófokon az Európa Maraton és félmaraton, én indulok valamelyiken :-), lehet, hogy ott te is tudnál félmaratont futni. Ha valaki már említette akkor bocs...
tomator Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57703
Skót:
Szüneteltesd, de ne add fel, amit Miki tanácsolt hasznos lehet.
Én '96-ban sérülés miatt felhagytam a futással (orvos is eltiltott). 4 évig nem is futottam, és a térdem is folyamatosan fájdogált. 2000-ben gondoltam, hogy futok egy utolsó maratont hegyen, a sík szakaszon kényelmes tempóban, az emelkedőkön szigorúan sétálva, -kímélendő a térdemet- azon a versenyen ez a taktika úgyis elfogadott dolog. Megvolt, gondoltam kész vége ez végülis szép lezárása a dolgoknak. És komolyan is gondoltam.

Azóta futottam még négyet és most a Kinizsit.
És ma nem fáj (kopp-kopp) pedig csak 14 órája, hogy célbaértem.

Fel a fejjel!

Előzmény: SkóT (57693)
akibacsi Creative Commons License 2004.05.23 0 0 57702
Sziasztok!

Békéscsaba-Arad: Hiver ott fut, kb. fél1-kor kezdi az utolsó szakaszt (tegnap nem futott). Stabil második helyen vannak, 17 perccel az elsők után (Kicsihangya, Benkó Gabi, meg még nem tudom ki) és több mint egy órával a harmadikok előtt.
Nagy esőről meg jégről beszámolt, de azt nem mondta, hogy ez mennyire hátráltatta a futást.

A tegnapi Kinizsi futó- és túraszekciónak ezúton is gratulálok, bár még csak az időeredményeket ismerem, azok nagyon szimpatikusak, várom a beszámolókat, ha már személyesen nem lehettem ott.

Előzmény: Törölt nick (57690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!