Keresés

Részletes keresés

titkom Creative Commons License 2018.09.15 0 0 1027

Hali! - NEM offolni akarok, csak a problémáim alábbi sora TB-del indult...

 

Ez a gugli féle Gmail most (nálam) NAGYON GÁZOS ezen a téren: nem csak a Thunderbird, hanem a linux és winkliensekkel, méghozzá 32-64bites környezettől IS függetlenül szívatja a netezőket.... több böngészővel néztem: web-en megy (talán) minden... az Outlook-ot nem használom, mert túl sokat tud, nekem elég ha csak a mélek kezelése megy, de ott többféle szolgáltató, és kliens

No persze valamiből üzemeltetni is kell azt a bődületes HW-t-SW-t, ami KIVÁLÓ cucc, de azért nem kéne még szívatni a tömegeket :-(((

 

Tehát:

  • nekem sok-sok évi levelezésem ment TB-ön, gmail szerverrel: MOST SZOMBATIG... amit frissíteni ajánlott, azt általában elfogadtam, rábíztam magamat ezen a téren TB/gmail párosra...
  • Szombat óta se le, se fel nem fogad el továbbítási kérést a fentebb sorolt esetekben...

No most merre kapaszkodjak?

 

Ez a konfig pl. Thunderbird egy ubuntun:

.....ez pedig egy másik kliens: Slyphead...

Előzmény: James 42 (1026)
James 42 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 1026

Gmail POP3 Settings:

  • Gmail POP port: 995
  • Gmail POP TLS/SSL required: yes
Előzmény: ternay (1025)
ternay Creative Commons License 2018.02.12 0 0 1025

Sziasztok!

Tudtok nekem abban segíteni, hogy mihez kezdjek a levelezőrendszerrel, a következőt írja ki: 

"Adja meg ... felhasználó jelszavát a(z) pop.gmail.com kiszolgálón"

Hiába írom be a jelszavunkat, nem fogadja el, és nem enged leveleket kiküldeni. 

 

Köszönöm :)

 

James 42 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 1024

Ha nincsenek a levelek csoportosítva (külön almappákba) év vagy hónap szerint, akkor két megoldást tudok mondani:

 

1. Sorba rakod az üzeneteket dátum szerint (ehhez persze az kell, hogy a Dátum is ki legyen választva a fejlécben), aztán kijelölöd az elsőt, ami megfelel a kritériumnak, majd megkeresed az utolsót, és a Shift gomb nyomva tartásával ráböksz (akárcsak az Intézőben).

 

2. Szerkesztés, Keresés, Üzenetek keresése: "A következők mind illeszkedjenek" bejelölése, majd Dátum, Ez utáni, kezdő dátum megadása, aztán "+" gomb, és megint Dátum, Ez előtti, végdátum megadása. Amikor kész a keresés, akkor csak azokat a leveleket fogod látni, amelyek megfelelnek a kritériumoknak, ekkor Ctrl-A-val ki tudod jelölni az összeset (akárcsak az Intézőben).

Előzmény: Konstansvalue (1023)
Konstansvalue Creative Commons License 2017.11.23 0 0 1023

Ha csoportos törlést szeretnék, évet vagy hónapot  kijelölni és törölni, azt lehet?

BBnn Creative Commons License 2017.11.09 0 0 1022

Köszönöm a segítséget.

Én voltam figyelmetlen, s az alapértelmezettre kattintottam.

A jövőre vonatkozóan legalább működik.

Az üzemeltetőkre sajnos nem számíthatok, hiszen eleve egy (a saját szerverükre) nem kézbesített levélre hivatkozva szüntetik meg a fiókot.

 

Dehát ajándék lónak...

Előzmény: James 42 (1021)
James 42 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 1021

POP3-at kellett volna beállítani az IMAP helyett, akkor letöltötte volna a leveleidet. Szerintem kérd meg a mail szerver üzemeltetőjét, hogy próbálják meg visszaállítani, illetve kérdezd meg őket, hogy le lehet-e tölteni valamilyen formában az összes leveledet, minden mappából!

Előzmény: BBnum (1020)
BBnum Creative Commons License 2017.11.09 0 0 1020

52.4.0 verzió.

Nekem nem egy újabb lekérdező felület kellett volna, hanem biztonságos tárolás,

mivel megszüntetik a fiókot.

A "mentés" jó tömörre sikerült.

Előzmény: James 42 (1019)
James 42 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 1019

Valószínűleg az okozta a gondot, hogy a programnak egy újabb verzióját használtad, ami alapértelmezés szerint IMAP protokollt használ a leveleid letöltéséhez, az pedig így működik: nem tölti le a leveleket a szerverről, illetve nem törli őket ki onnan, csak lemásolja őket egy ideiglenes tárban, de továbbra is a szerveren tárolódnak. Így aztán ha onnan kitörlöd őket, akkor bizony eltűnnek mindenhonnan (legfeljebb abban az ideiglenes tárban lesznek még egy ideig elérhetők):

https://hu.wikipedia.org/wiki/IMAP

Előzmény: BBnn (1018)
BBnn Creative Commons License 2017.11.08 0 0 1018

Most kezdtem ismerkedni ezzel a Thunderbird  programmal.

Feltelepítettem, leszedtem a webes fiókból a leveleket.

Eddig jó volt.

A webes fiókból töröltem a leveleket, erre törölte a gépemről is.

Nagyon nem örültem.

Mi nincs jó beállítva?

James 42 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 1017

Az a program, amit levelezésre használsz (feltéve, hogy nem egy webes levelező, mert azt simán egy böngészővel is tudod használni).

A Te esetedben ez a Thunderbird valamelyik verziója. A képen, amit betettél, úgy látom, hogy a nyilacskák nem egy külön oszlopban vannak a Tárgy mező előtt, hanem azon belül. Ebből arra tudok következtetni, hogy ez valószínűleg nem beállítás kérdése, hanem automatikusan így jeleníti meg a Thunderbird programnak az a verziója, ami a Te gépeden van. A kollégád pedig alighanem valami más verziót használ. Esetleg meg kellene próbálni nála is ugyanazt a verziót telepíteni. Ha újabb, mint amit most használ, akkor alighanem simán frissíteni fogja, és a beállításai is megmaradnak.

Előzmény: Virág Kiss08 (1016)
Virág Kiss08 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 1016

Szia, mi az az e-mail kliens?

Előzmény: hgabi84 (1013)
Virág Kiss08 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 1015

James 42 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 1014

Miután ez a Thunderbird problémák topik, én inkább a verziót kérdeztem volna a helyedben.

A magam helyében azért nem kérdeztem, mert feltettem a legújabbat, amit találtam, de sehogy se tudtam vele lila nyilacskákat varázsolni.

Előzmény: hgabi84 (1013)
hgabi84 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 1013

E-mailkliens neve?

Előzmény: Virág Kiss08 (1012)
Virág Kiss08 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 1012

Sziasztok,

 

Ma találkoztam egy érdekes dologgal, Win 10-nél az egyik kollégám gépén, a megválaszolt levelek elé nem kerül be a kis lila nyilacska. Ez mitől lehet?

James 42 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 1011

Ha a leírás szerint állítottad be, és mégis ilyen hibát ad, akkor lehetséges, hogy az Internet szolgáltatód nem engedélyezi az "idegen" SMTP szerverek használatát. Nézd meg a szerződésedet, és ha abban benne van a használható SMTP szerver, akkor állítsd be azt, vagy ha ez valamiért nem megy, akkor kérdezd meg a szolgáltatót, hogy szerintük mit kellene beállítanod!

Előzmény: Balfi34 (1010)
Balfi34 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 1010

Szervusztok!

 

A Thunderbird levelező programot használom @icloud címmel és nem tudok levelet küldeni.

Az smtp beállításokat azt itt https://support.apple.com/hu-hu/HT202304 leírtak szerint csináltam meg.

Mindig ezt a hibaüzenet kapom: "Az üzenet küldése sikertelen.Az üzenet küldése sikertelen, mert a levélküldő (SMTP) kiszolgálóval (smtp.mail.me.com) való kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt. Próbálja újra."

Segítségeteket kérem, hogy a hibát megoldjam.

 

albi6012 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 1009

Nekem az a gyanúm, hogy a TB a ludas a dologban. :(
Szerintem, ha túl sok a címzett, az SMTP szerver üzenetet küld vissza. Legalábbis úgy emlékszem, már találkoztam ilyen üzenettel.
Úgy gondolom, hogy abban az esetben, amikor nem került át az összes cím, a TB-nek figyelmeztetést kellene adnia.

Előzmény: srf (1008)
srf Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1008
Előzmény: albi6012 (1007)
albi6012 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1007

Azt tudja valaki, hogy egy címlistának miért csak egy részére megy el a levél, ha a listát adom meg címzettnek.
Az adott címjegyzékbe 165 személy van felvéve, néhánynak két e-címe is van.
Az a lista (csoport), amelyikkel most próbálkozok 48 személyt tartalmaz, de a TB csak 28 címet vesz át a listából. ;(

[fidelio] ilotos Creative Commons License 2017.06.19 0 0 1006

Tegnap még működött a Daily (windows 10-em van), ma reggel teker egyet-kettőt mintha be akarna indulni aztán

semmi!? Van valakinek tapasztalata, ötlete? Előre is köszönöm!

lufi77 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 1005

Na közben rájöttem.

Tegnap óta szórakozom vele.
Az előbb jöttem rá, hogy a tetves Avira egyik beállítása szúrta el.
Most már minden f@sza.

Előzmény: lufi77 (1004)
lufi77 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 1004

Sziasztok!
Egyik pillanatról a másikra a t-online-os és a freemail-es leveleimet nem töltötte le.
Nem állítottam el semmit.
Úgy működik csak, hogy mind kettőnél a biztonsági beállításokban a

Kapcsolat biztonsága: Nincs
Hitelesítési módszer: Jelszó, nem biztonságos átvitel

Ez mennyire normális?
Előre is köszi!

mikornyicki Creative Commons License 2017.05.16 0 0 1003

Sziasztok!

 

Remélem valaki még olvassa a fórumot és segíteni is tud.

Adott a TB 52.1.0 (32bit) verziója - ha számít, a gépen 64 bit win7 fut.

Saját domain-es levelezés van beállítva IMAP fiókként. Szépen letölti a leveleket, de az átmozgatásokat kicsit furán hajtja végre. IMAP-on belüli mappákba és Helyi mappák-ba is pakolok át leveleket (szűrővel és kézzel is) a Beérkezett üzenetek-ből. Az új helyen meg is jelenik az e-mail, a TB-ben a beérkezett IMAP mappából eltűnik, de  a szerveren és a többi eszköz (mobil, tablet) továbbra is mutatja a Beérkezett üzenetek mappában. Persze mindemellett megjelenik az új helyén is, ha a gépen IMAP almappába mozgattam át. Úgy csinál, mintha csak másoltam volna a levelet az almappába. Az olvasott, olvasatlan szinkronizációt jól megcsinálja oda-vissza.

 

Kipróbáltam már sok mindent. Töröltem a fiókot, újra létrehoztam. Letöröltem az egész programot, kitöröltem a profil fájlokat is. Újratelepítettem, nulláról beállítottam, a hiba mindig megmarad.

 

Korábban MS Outlook-ban volt a levelezés, onnan költöztettem TB-re. Ha visszaállítom az Outlook-ot, ott rendesen megcsinálja a mozgatásokat (eltűnik a többi eszköz beérkezett mappájából) és a szűrőkkel is kiszedi a leveleket a Beérkezett mappából.

 

Valaki találkozott már ilyennel?

 

Előre is köszönöm!

srf Creative Commons License 2017.04.24 0 0 1002

Amit te szeretnél, az azért nem megy, mert a legtöbb mail-szolgáltató spamnek érzékeli, ha a címzett mezőben sok cím van. Hogy pontosan mennyi, az változó, de a többszáz sehol nem fog menni.

A Mail Merge ezt hidalja át úgy, hogy minden címre generál egy-egy levelet.

Ami még olyan előnnyel is jár, hogy az egyes címzettek nem "látják" egymást a címmezőben.

Előzmény: fitbee (1001)
fitbee Creative Commons License 2017.04.24 0 0 1001

Szia srf!

Kösz a reagálásodat, már azt hittem, hogy senki nem fog válaszolni.
Amit írtál, az egy olyan megoldás, ami - ha jobb nincs - valóban megoldás lehet, csak éppen a Kimenő levelek mappában nem egyetlen, hanem több száz levél fog majd miatta megjelenni.
Én azt gondolom - (és éppen ezt szerettem volna hallani valakitől, hogy ezt jól gondolom, mert ő már kipróbálta és tényleg úgy van) - , hogy azért lehet a TH Címjegyzékében levélcímeket egy közös név alatt felsorolni, mert akkor azzal az egy névvel elég címezni, és a TH megcsinálja ugyanazt, amit a Mailmerge, csak éppen a háttérben, azaz az eredménye számomra egyetlen kimenő levél lesz, miközben a több száz címzett mindegyike külön-külön levélben mégis megkapja az ebben az egyetlen levélben írtakat.
Ez tulajdonképpen a spamküldés valamifajta lehetősége lenne, ezért vagyok bizonytalan abban, hogy ezt a Gmail át is engedné.
(Van ugyanis ilyen megkerülési lehetőség  a Google fiókon belül, csak ahhoz a fiókban egy - Google által generált E-mail címmel azonosított - Csoportot kell létrehozni, amely minél több tagból kezd állni - eleve csak tízesével engedi a Google a Csoport létszámának bővítését, és naponta csak 10x10-et - annál nehezebb folytatni ezt a bővítést, mert annál alaposabban kezdi vizsgálni a Google fiók, hogy nem vagyok-e robot. (Fényképek tömegénél kell felismerni, hogy mit látni a fényképeken, vagy éppen mit nem látni, mielőtt befogadja a Csoportba az újabb 10 darab címzettet.)

Hát - most már látom, hogy naivan - azt gondoltam, hogy ebben a specifikus Fórumban találok majd egy olyan usert, aki ezt az utat már végigjárta, és meg tudja nekem erősíteni azt, hogy a TH csoportba foglalási szolgáltatása alapján keletkezett egyetlen, de tömeges címzettet tartalmazó levelet a Google mail szervere szintén átengedi, és ugyanúgy lehetővé teszi a Thunderbirdnek is az ily módon megoldott a több száz fős címzést, mint ahogyan ezt a Google fiókon belül létrehozott levél-Csoportnál is lehetővé teszi.
A két megoldás között ugyanis - látszólag - csak az a különbség, hogy a Google Csoportnak szintaktikailag is egy igazi E-mail címe van, míg a Thunderbird csoportnak csak egy mezei szöveges címe. (Az én eredeti kérdésemhez csatolt kép szerint: Csoportos címzés Címjegyzékből_Hírlevél)

 

Hát ha itt nincs ilyen tapasztalat, akkor marad az, hogy azt nekem kell megszereznem.
Még 1x kösz a válaszodat!

Előzmény: srf (1000)
srf Creative Commons License 2017.04.24 0 0 1000

Egy plugint használtam hozzá: Mail Merge

De már egy ideje más levelezőt használok, úgyhogy nem tudom, hogy áll.

Előzmény: fitbee (999)
fitbee Creative Commons License 2017.04.23 0 0 999

Hát senki sem próbált még közületek száznál több címet tartalmazó címcsoportot csinálni a Thunderbirdben? Annyira jól jönne az ő tapasztalata!
Átengedi vagy nem a Gmail az egyetlen (domain név nélküli) címbe (címcsoport címbe) becsomagolt száznál több domain neves levélcímet tartalmazó "levélcímet", ha azt beírom egyedüliként a címzett sorba??

Előzmény: fitbee (998)
fitbee Creative Commons License 2017.04.21 0 0 998

Sziasztok! Egy általunk üzemeltetett nagy panelépület több száz - belső hírlevélre (gmail-es) feliratkozott családjának szeretnék csoportos címzéssel Hírlevelet küldeni. Amíg a feliratkozottak száma nem érte el a 100-at, addig a Thunderbird tette a dolgát, elfogadta a 100 db alatti címzést. Most átléptük a 100 feliratkozottat (címzettet), és ettől a Google/Gmail spamra gyanakodva letiltotta a küldendő Hírlevél kézbesítését.
A problémám, hogy ha a Thunderbird Címjegyzékben létrehozok egy csoportos címet, mely (egyetlen címként) tartalmazza a több száz egyéni címet, akkor azt ki fogja-e engedni a Google, vagy csak Gooogle fiókon belüli Google csoportot létrehozva engedi ki a sok levelet.
Nem akarom a lakókat emiatt feleslegesen egy ilyen próbalevéllel zavarni, ezért nem próbálom meg élesben.

 


Meg tudná valaki osztani velem a Thunderbird csoportos címzésről szerzett tapasztalatát?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!