Keresés

Részletes keresés

Elizaaa Creative Commons License 2014.06.12 0 0 537

Német nyelvtanuló anyagom eladó. Önállóan haladhatsz a leckékkel, a saját ütemedben. Nyelvvizsgára, német nyelvű interjúra vagy ha épp külföldre készülsz dolgozni, tökéletes választás. E-mail: megtanulni@citromail.hu

Meggyesi Anita Creative Commons License 2014.04.05 0 0 536

Gazdálkodó üzleti nyelvvizsgához keresek könyveket, jegyzeteket, tételeket! :)

HitteusUriás Creative Commons License 2014.02.21 0 0 535

Euroexam nyelvvizsgáról mi a véleményetek? (Felsőfok, írásbeli elsősorban.)

 

Középfokról két hónap masszívan elég lehet? (Napi két-három óra tanulás.)

víz0 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 534

Szia Zottya 22!

Tegyél inkább KITEX nyelvvizsgát az egynyelvű érdeklődj a www.kitex.hu honlapon.

zottya22 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 533

Senki?

zottya22 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 532

Sziasztok!

 

Német szakmai középfokú nyelvvizsgára (B2) szeretnék tételeket. Bgf-es érdekel mindenképpen, valamint idegenforgalmi és német! Aki tud esetleg segítsen!

Szép napot!

tran88 Creative Commons License 2013.09.15 0 0 531

Alexa-HU: írj nekem, segítek: translatorana@gmail.com

Alexa-HU Creative Commons License 2013.09.08 0 0 530

Kedves Fórumosok!

 

Ha Valakinek lenne információja arról,hogy a német nyelvvizsgán milyen formai követelményei vannak az” email-nek”, kérem írja meg!

A legutóbbi TELC írásbeli vizsgán először email formátumban kérték a levél megírását.

A hivatalos levél követelményeit ismerem (dátumozás és a többi szokásos), viszont az emailről még semmilyen információm nincsen.

Most októberben megyek vizsgázni, így fontos lenne az információ!

 

Köszönöm előre is a Válaszokat! :)

Alexa

tran88 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 529

Profi, kedvező áru nyelvvizsga és érettségi tételek ANGOL / NÉMET nyelven alap,- közép és felsőfokon / Rigó, ECL, EUROexam, TELC, stb-/ és szakmai nyelven / BGF v. BME üzleti, Gazdálkodó üzleti v. idegenforgalmi, KITEX, Oeconom, Zöld Út, LCCI stb. /rövid határidővel 1-2 nap!

JÚN. 21-IG FÉLÁRON!

További infó: translatorana@gmail.com

Order of Hermes Creative Commons License 2013.05.19 0 0 528

Annak idején, amikor angolból voltam a D-n, valami olyan feladat volt, hogy bevásárlóközpontot építenek a szomszédban, de aggaszt, hogy nem épül elég parkolóhely, és majd a házad előtt fognak megállni - úgyhogy kellett panaszos levelet írni az építőknek.

 

 

Előzmény: totyak89 (526)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.11 0 0 527

Tudom nem a reklám helye de hasznos lehet. Nekem segített

http://nemettemakorok.webnode.hu/ 

vagy 

http://www.tetelek.hupont.hu/

totyak89 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 526

Vére sikerült elhatároznom, hogy melyik nyelvvizsgát próbáljam meg, az ECL mellett döntöttem.

 

Mindenképpen külön teszem le az írásbeli és a szóbeli részt, kezdve az írásbelivel.

 

Amennyire a honlapjukat értelmezni tudtam írásbelin 4 feladat van, 2 szövegértés és 2 levélírás. A 2-2 feladat 25-25 pontot ér, tehát összesen 50 pontot kaphatok írásbelin. Ha jól értelmezem a leírtakat, akkor mindegyik 25 pontos részből (tehát a 2 szövegértésből és a 2 levélből) minimum 40%-ot el kell érnem, ami 10 pontot jelent minimálisan.

 

Kérdésem az lenne, hogy ez a 10 pont mondjuk a 2 szövegértési feladatnál úgy is összejöhet, hogy egyiket mondjuk nullázom, a másikat meg megcsinálom tökéletesre (hiszen egy szövegértési feladat ugye 12,5 pontot ér)?

 

A teljes vizsga akkor érvényes, ha összességében a teljes pontszám (50 pont) 60%-a megvan, tehát 30 pontot kell elérnem. Tehát akkor ezt úgy is teljesíthetem, hogy teszem azt szövegértésnél a minimális 10 pontot szerzem meg a 25-ből (akár úgy, hogy feladatot nullázok),viszont levélnél meg brillírozok és mondjuk maximum pontot érek el?

 

Valaki erősítsen meg, vagy cáfoljon, hogy jólértettem-e a dolgokat!

 

Illetve még egy fontos kérdés: általában milyen írásbeli feladatokra lehet számítani? A tesztkönyvben olyan van, hogy egy adott szövegre vannak állításokés azok igazak, hamisak, vagy nem is szerepelnek-e a szövegben. Illetve rövid szövegekhez kell mondatokat párosítani.

Progressive001 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 525

Sziasztok!

 

Nyelvvizsga egyesítéssel kapcsolatban tenném fel a kérdésemet:

 

Ha két különböző helyen teszem le pl: az idegenforgalmi szakmai német nyelvvizsga szóbeli, és írásbeli részét, akkor azt egyesíttethetem ezen a linken található tájékoztató szerint?

 

Tehát szóbelit leteszem a KITEX-nél, az írásbelit pedig a BGF-nél.

 Mik a tapasztalatok ilyen, és hasonló variációkkal?

 

Köszönöm előre is a hozzáértő válaszokat!

tran88 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 524

Profi, kedvező áru nyelvvizsga és érettségi tételek ANGOL / NÉMET nyelven alap,- közép és felsőfokon / Rigó, ECL, EUROexam, TELC, stb-/ és szakmai nyelven / BGF v. BME üzleti, Gazdálkodó üzleti v. idegenforgalmi, KITEX, Oeconom, Zöld Út, LCCI stb. /rövid határidővel 1-2 nap!

MÁRC 18-IG FÉLÁRON!!!

További infó: translatorana@gmail.com

totyak89 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 523

Valaki meg tudná mondani pontosan, hogy jelen pillanatban melyik vizsgák egynyelvűek és melyikek kétnyelvűek? Bogarásztam a honlapokat, de valahogy a legtöbb nem írja le, vagy csak én nem találtam. Viszont némelyiknél meg olyat láttam, hogy egynyelvű és kétnyelvű változata is van. Nekem egynyelvű kéne, hogy ne kelljen a fordítással bíbelődni.

 

Másik kérdésem: ha az írásbeli és a szóbeli részt külön helyen csinálom meg, külön papírt kapok róluk, azt bárhogy lehet kombinálni, elfogadják diplomához?

seatib Creative Commons License 2013.02.19 0 0 522

Nyelvvizsgára felkészítés, oktatás, korrepetálás NÉMETBŐL: seatib@freestart.hu

németnyelvvizsgatételek Creative Commons License 2013.02.08 0 0 521

Sziasztok!

 

Nagyon olcsón kínálok kidolgozott nyelvvizsgatételeket:

NÉMET  ECL közép-és felsőfok 1500 ft/686 oldal

NÉMET KITEX középfokú           1000 ft/ 200oldal



Akinek szüksége van németből középfokú és felsőfokú nyelvvizsgatételekre, írjon a nemetnyelvvizsgatetelek@gmail.com-ra! Tudok segíteni! Az ECL témalistája alapján dolgoztam ki, de a TELC-hez és az origoshoz is nagyon jó!

(ritka témák is megvannak: pl. terrorizmus, állatkísérletek, multilevel-marketing, szakszervezetek, civilszervezetek, esélyegyenlőség, bevásárlóturizmus, rengeteg eu-anyag, globalizáció, eutanázia, atomkísérletek, prostitúció, drog, korrupció, e-kereskedelem, stb)

Mindenkinek jó tanulást, eredményes vizsgázást kívánok!

 

Inter-Lingua Creative Commons License 2013.02.03 0 0 520

Német nyelvtanfolyam (ingyen tankönyvek, nyelvi konzultációk, szóbeli tréning) itt.

tran88 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 519

Profi, kedvező áru nyelvvizsga és érettségi tételek ANGOL és NÉMET nyelven alap,- közép és felsőfokon / Rigó, ECL, EUROexam, TELC, stb-/ és szakmai nyelven / BGF v. BME üzleti, Gazdálkodó üzleti v. idegenforgalmi, KITEX, Oeconom, Zöld Út, LCCI stb. /rövid határidővel 1-2 nap!

FEB. 10-ig FÉLÁRON!!!

További infó: translatorana@gmail.com

totyak89 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 518

ÖSD-ről tudtok valamit mondani, nem találok egyértelmű leírást róla. Valóban csak komplexen lehet megcsinálni? Legalább részpapírt ad, ha csak fele sikerül?

Lizike99 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 517

Kidolgozott francia szóbeli tételek eladók! Írj ha szükséged lenne rá a toterzsebet1984@gmail.com-ra

tran88 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 516

Kedves nyelvtanulók!

 

Profi, kedvező áru nyelvvizsga és érettségi tételek ANGOL és NÉMET nyelven is alap,- közép és felsőfokon / Rigó, ECL, EUROexam, TELC, stb-/ és szakmai nyelven / BGF v. BME üzleti, Gazdálkodó üzleti v. idegenforgalmi, KITEX, Oeconom, Zöld Út, LCCI stb. /rövid határidővel 1-2 nap!

További infó: translatorana@gmail.com

totyak89 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 515

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Ha lesz még kérdésem, akkor írok.

Előzmény: Mormogi Papa (514)
Mormogi Papa Creative Commons License 2012.11.16 0 0 514

Ezek szerint 2 év alatt változtattak rajta, és már lehet nem komplexen is.

 

A 40% vizsgarészenen belüli részenként: írásbeli feladatsornál kell meglennie a 40%-nak (de ezen a tesztlapon belül lehet 0 pontos feladatod), levélírásnál (külön tesztlap), magnóhallgatásnál (ez is önálló teszt), szóbelinél kell meglennie 40%-nál. Szóbelinél (beszélgetés és magnó) összesen 60%-nak kell lennie, az írásbelinél (feladatok + külön levélírás) is 60%.

 

A 16 témakör, az főtémakör, nem 1:1-ben osztják ki, hanem a 16-os belül egy főtémának egy altémájára mennek rá (pl. nem étkezés, hanem azon belül valami konrkét kaja, vagy étkezési szokás, amiről a kiosztott szöveg szól), a prezentációnál konkrét, komplett szöveget kapsz, arról kell beszélni, elmondani a lényegét és véleményedet róla. Az írásbeli felkészítőteremben választhatsz 2 téma közül, az egyiket kidolgozhatok magadnak lapra (szótár, telefon, papír nem lehet nálad, csak toll, papírt majd kapsz külön), ezt a vázlatot használhatod szóbelin.

 

(Az index fórumnak meg a k*rv* anyja, most az előbb megírtam egy egész hosszú választ, és mire elküldtem, nem küldte el, hanem csak kitörölte a szövegmezőt. Így írjon az ember bármit is.)

 

Előzmény: totyak89 (513)
totyak89 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 513

Nagyon köszönöm, hogy ezeket leírtad, szerintem akkor maradok a TELC-nél. Jobbat vélhetően úgy sem találok.

 

Viszont ez most meglepett, hogy csak komplexen lehet megcsinálni. A Telc.hu-n a vizsgadíjak menüpont alatt ott van, hogy a komplex 29e, de az is ott van, hogy írásbeli és szóbeli külön-külön 20-20e Forint. NEm lehet, hogy azóta már külön is lehet?

 

Másik kérdésem, hogy most akkor pontosan mi tartozik az írásbelihez és mi a szóbelihez? Csak azért kérdezem, mert a gyakorlófeladatokban a hallás utáni értés mindig a levél előtt van, de pont ma olvastam, hogy elvileg az már a szóbeli része.

 

A másik kérdésem, hogy a Telc oldalán található 16 db szóbeli témakör állandó? Tehát, ha azokat kidolgozom, begyakorlom, akkor azokból az egyiket kell előadnom szóbelin a Prezentáció résznél? Vagy lehet saját témám is?

 

Végül az utolsó kérdésem, hogy olvastam valami olyasmit, hogy valahol 40%-nak kell minimum meglennie. Ez feladatonként értendő? Tehát mondjuk írásbelin hiába csinálom meg esetlegesen a 6 féle feladatból 5-et tökéletesen, ha az 6. nulla pontos lesz, mivel így az nem éri el a 40%-ot?

 

Most így hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe, de majd még érdeklődöm, ha van valami.

Köszönöm

Előzmény: Mormogi Papa (512)
Mormogi Papa Creative Commons License 2012.11.15 0 0 512

A TELC-et ajánlom, elég könnyű. Én angolból csináltam, de állítólag a német is elég könnyű. Komplex nyelvvizsga, az egészet kell befizetni, de ad részpapírt is, ha csak egyik rész sikerülne. A másik rész ismétlésénél is be kell fizetni a komplett vizsgadíjat, de ha nem akarsz, akkor nem muszáj elmenni arra a részre, ami már sikerül. Mégis meg szokták ismétleni a sikeres részt is, mert ha egyszerre sikerül a kettő, egy napon, akkor nem sima, hanem nemzetközi nyelvvizsgád lesz. Nincs vesztenivaló a sikeres rész megismétlésével, ha nem sikerülne, akkor sincs baj, nem kérik vissza az előző részbizonyítványt.

 

Az írásbeli szövegértési feladatai nem nehezek, igaz nem használhatsz szótárt, de nem kell 100%-ra megérteni a szövegeket és a kérdésekből is sok minden kikövetkeztethető. A szóbeli is könnyű, mivel itt hagynak néhány percet arra, hogy felkészülj a szóbelire, összeszedd a gondolataidat, és ez nagyon nagy segítség annak, aki szóban nem olyan erős, meg nem tud improvizálni, és hajlamos lenne enélkül leblokkolni. A vizsgáztatók sem szoktak genyózni.

 

Egyedül a magnóhallgatásos feladat volt genya, nem is a nehézségével volt baj, a felvétel szövege könnyű volt, csak olcsó, kicsi, CD-s gömbmagnót visznek be a termekbe (nem fejhallgatós szövegértés van) és baromi rossz a minősége, olyan torz dobozhangon szól. Főleg a terem végében hallani szarul, és hiába adnak rá még hangerőt, nem érthető jobban, csak még inkább torzul. Bár lehet azóta már nyugdíjazták ezt a technikai csodát. Szóbelin inkább a hallás utáni értés miatt buknak meg, elég ritka, ha valaki a beszélgetéses részen bukik meg.

 

Könyvekből meg jók azok, amik kint vannak a TELC oldalán, tényleg reprezentálják a feladatok a valódi vizsgát, ha TELC-es könyvől készülsz, lesz vizsgarutinod és a vizsgán nem érhet meglepetés.

Előzmény: totyak89 (511)
totyak89 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 511

Sziasztok! Lassan elérek az egyetem végéhez és majd szeretném is megkapni a diplomámat, így kénytelen vagyok valami nyelvvizsgát teljesíteni. Mivel németet tanultam egész életemben, így nyilván azzal próbálkozom.

 

Szerintetek melyik lenne a legkönnyebb, melyikel érdemes próbálkozni? Tudom, hogy ez relatív, de mégis, segítsetek ki.

 

 Leírom milyen elvárásaim lennének és, ha tudtok segíteni, azt megköszönném:

 

- Tehát, mivel szóban még annyira sem vagyok jó, mint írásban, ezért olyat keresek, ahol külön-külön lehet menni írásbelire és szóbelire, tehát nem komplex. A legtöbb helyen azt hiszem ez lehetséges.

- Lehet akár egynyelvű is, akkor legalább nem kell fordítani, illetve azt hallottam (nem tudom ez mennyire igaz), hogy azokat külföldön javítják és kevésbé szigorúak.

- Nem lenne hátrány, ha lehetne használni szótárat, de nem feltétel.

- Lehetőleg olyan hely kellene, ahol a nyelvtani részre kevésbé mennek rá.

 

Ezek alapján első körben a TELC féle nyelvvizsgákat néztem ki, ott jobban szövegértési feladatok vannak, bár szótár ott pont nem használható. Tudtok mondani valamit erről a vizsgáról? Könnyű, nehéz, érdemes megpróbálni? Ahogy néztem, ez az egyik legdrágább, de lehet, hogy éppen a könnyűsége miatt drága.

 

Úgy általánosságban, bármelyik helyre megyek is vizsgázni, ha befizetek egy komplex vizsgára és mondjuk csak az írásbeli jön össze, akkor arról kapok papírt, vagy buktam az egészet?

 

Egyébként szívesen várok minden észrevételt, javaslatot, akár a TELC-ről, akik már voltak ilyenen, de bármelyik másik cégről is. Elég sok cégnek megnéztem a gyakolró feladatait, de mindegyik főleg a nyelvtanra megy rá, ami sajnos nekem a gyengém. Lassan tudom csak kigondolni, hogy ott milyen nyelvtani szabály szükséges, illetve a szókincsem sem a legnagyobb. A legtöbb feladat hiányos szövegbe szó beillesztés, meg hasonlók, ezeknél pedig pont, hogy szókincs és nyelvtan kellene. A TELC-et csak azért emlegetem ennyit, mert ott láttam eddig egyedül, hogy nem kifejezetten a nyelvtan számít náluk, inkább szövegértés, aminél kevésbé problémás, ha egy-két szót nem ért az ember, mert lehet következtetni. Ha van másik hasonló cég, írjátok nyugodtan, nem kifejezetten a TELC-re vagyok rákattanva, csak most azt kezdtem el jobban tanulmányozni.

 

Illetve, ha lehetséges és egyáltalán lehet ilyet itt kérni, valaki nem tudna linkelni nekem TELC-es gyakorló könyveket. Néhányat beszereztem, de a TELC oldalán szereplők közül párat nem találok.

 

- Mit Erfolg zu TELC Deutsch B2 Zertifikat Deutsch Plus Testbuch

- em neu Hauptkurs. Deutsch als Fremdsprache. Prüfungstraining telc Deutsch B2

- Sprich einfach B2

 

Köszönöm

Lizike99 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 510

Angol gazdasági nyelvvizgára kidolgozott tételek jelképes összegért eladók. Ha szükséged lenne rájuk írj e-mailt-a toterzsebet1984@gmail.com-ra

nepeta Creative Commons License 2012.09.21 0 0 509

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék egy intenzív nyelvtanfolyamot elkezdeni, de nagyon tanácstalan vagyok, nem tudom melyiket is válasszam. A Goethe intézetre gondoltam első sorban, ott biztosan nagyon jól megtanítanának. Vélemény róla? Nagyon csábít a Telc is, persze a könnyűsége miatt, már, ha valóban könnyű.

 

Előre is köszi, Nepeta

kétgyerek Creative Commons License 2012.09.15 0 0 508

Szakmai (üzleti, idegenforgalmi) és általános nyelvvizsgára felkészítés skype-on keresztül. 

Kidolgozott nyelvvizsgatételek szakmai BME/BGF üzleti vizsgára kedvező áron. 

 

gabriella.kulbencz@gmail.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!