Keresés

Részletes keresés

eekeili Creative Commons License 2020.12.09 0 0 616

 

 

  Érdekes hirdetés !!

Előzmény: szamos.berci (615)
szamos.berci Creative Commons License 2020.12.08 -1 0 615

Fürdőszoba felújítás előtt állók figyelmébe ajánlom

reimken Creative Commons License 2020.11.07 0 0 614

Sziasztok!

 

 

 

Szeretném a segítségeket kérni a következőben: tipikus panel lakás, amibe a vizesblokkot beemelték a készítéskor. A problémám a blokk sarkaiban található letörésekkel van. Csempézés szempontjából a kiválasztott csempével egyszerűen nem nézne ki jól a megvalósítás ezek miatt. Gondolkodtam azon, hogy gipszkartonnal elfedem de az sok helyet venne el a fürdőből, és a kinézett kád nem férne be. Betonvágó lappal nekiesni és kivágni se a legjobb ötlet, mert embertelen idő és por lenne, valamint a blokk nem tudom összedőlhetne-e. Az egyik lehetőség amin gondolkoztam a kisebb kád beépítése, de 190cm felett vagyok, így az már nekem lenne kényelmetlen. A másik megoldás amire gondoltam, hogy módszeresen lebontom a vizesblokkot, és konkrétan új falakat húzok fel, nekem tetsző méretekkel YTONG-ból és gipszkartonból amikben akár a víz-és szennyvízvezetékeket, valamint a fűtéscsöveket is el tudnám rejteni. Nem vagyok statikus, de gondolom a vizesblokk a felsőbb szintek megtámasztásában nem vesz részt, tekintve, hogy a födém és a blokk felső része közötti kapcsolatot csak az pár fakocka jelenti, amikhez a réseket takaró díszléceket rögzítették szegekkel. Van valakinek ötlete vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Égető1 Creative Commons License 2018.11.29 0 1 613

 " A klasszikus fürdőszoba dizájn egyszerűen mindenkinek bejön, hiszen az időtlen, stílust képviseli. "

 

 

 Már akinek .Pl. az a szögletes   mosdókagyló nem praktikus !!

Előzmény: KisMackó81 (612)
KisMackó81 Creative Commons License 2018.11.29 -1 0 612

Fürdőszoba felújítás előtt állók figyelmébe:

 

Szerinted unalmas a klasszikus fürdőszoba bútor?

Mandalaban keresek Creative Commons License 2018.04.06 0 0 611

Sziasztok
Grohe 22 mm-es zuhanycsőhöz keresek hozzá passzoló műanyag szappantartót.
Ha valakinek van elfekvő, sikítson :)
06702343433

tour555 Creative Commons License 2017.09.03 -1 0 610

Sziasztok!

Ismeritek ezt a felújító csapatot? http://www.panelfurdoszoba.hu/

SolnesMM Creative Commons License 2017.08.10 0 0 609

 A műa  belső csatorna csövekhez van u, végelzáró dugó . Azt keresd ! Átmérő 110 mm. Ha nehezen megy be  meg kened vazelinnal.

 A narancs sárga is jó, de az a külső csövezéshez való. ha jól emlékszem a belső cső színek sötét szürke

Előzmény: inpasolt6 (606)
ksanci Creative Commons License 2017.08.09 0 0 608

up :)

Előzmény: ksanci (607)
ksanci Creative Commons License 2017.08.08 0 0 607

Üdv!

 

Nem igazán pörög ez a topik, de ide passzol a kérdésem, hát ide írom.

Épített zuhanytálca, a padló és a fal találkozásánál lent meg van repedve a fuga. Két és fél hónapja készült, sajnos mint kiderült, ezt (sem) igazi szakember csinálta, a külön vízszigetelésért is nekem kellett szólni.

Szóval hogyan érdemes a repedést javítani, eltüntetni? Én ara gondoltam, hogy nem szarozom, vágókoronggal végig egy hornyot csinálok a falak találkozásánál és fuga helyett megfelelő szilikonnal végigtömítem.

A repedésre simán ráfugázni úgy gondolom, nem sok értelme van. Újrafugázni sem szerintem, mivel favázas, könnyűszerkezetes a ház, vagyis mozog, ide a szilikon jobb lenne.

De azért kérdezem, hogy nálam okosabbak mondják meg, mi a jó :) 

inpasolt6 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 606

Sziasztok!

 

Egy WC-t szeretnék megszüntetni a fürdőszobában, de a lefolyót nem tudom hogyan tudnám lezárni. Gondolom kell léteznie egy elemnek ami bedugja és eltakarja a nyílást, de nem találtam meg, hogy pontosan hogy hívják és hol kapható. Tudjátok esetleg, hogy mit keressek és hol?

 

köszi!

seekthedragon Creative Commons License 2017.07.01 0 0 605

Sziasztok!

 

Máshová témába már beírtam, de lehet, hogy inkább ide kellett volna:

Mire kell figyelnem, ha akril fürdőkádat veszek? Mi a különbség az ártól eltekintve egy ilyen:
http://niagarawellness.hu/termekek/kadak/egyenes-kadak/niagara-wellness-kad-laura/

És egy ilyen között:
https://www.ravak.hu/hu/classic-kad?gclid=Cj0KEQjwkN3KBRCu2fWmy9LLqN4BEiQANP9-WoPb8kuum5plLs11MHlHLHg65YZNMikKW2e8aW_mYssaAuub8P8HAQ

 

Köszönöm!

bbubby000 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 604

Sziasztok. 

Feromix márkájú dolgokat vennék, Di Piú családból valók nagyon szépek és fogásra (súly, kidolgozottság) minőséginek tűnnek.

Csak rosszakat olvastam a márkáról, de utoljára csak 2010es hozzászólások voltak. Így kicsit félek belevágni az egészbe, Mofém, obis dolgokat is néztünk, de egyik sem tetszett meg ezek közül nekünk ennyire.

Azóta változhatott az összeszerelésük, minőségük, vagy még mindig silány? 

Köszi előre is

DaN_ Creative Commons License 2017.05.09 0 0 603

Sziasztok!

 

Kádcserére, kiállások cseréjére és egyéb ehhez kapcsolódó munkák elvégésére keresek megbízható szakembert Budapest IV. kerületében. Sajnos az eddig megkeresett 10-15 cégből 1-nek sikerült válaszolnia, ők sem érnek rá. 

 

Köszi! :)

Garfield007 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 602

Akkor meg Kaldewei, 3,5-es lemez, 20kg. Jobbat úgysem találsz.

Vagy levadászol egy jó kis öntöttvas tálcát használtan és felújítod. 

Nem tudom miért ragaszkodsz a vashoz!? Öntöttmárvány?

Előzmény: Robin (601)
Robin Creative Commons License 2017.04.26 0 0 601

Persze, hogy nem. Akrilt, műgyantát, poliuretánt használnak a mostani tálcáiknál, én meg fémet szeretnék. Fene az ízlésemet :)! Ha valakivel szembejött ilyen, szóljon! Illetve ha meg tudjátok mondani a jobbik cseh gyártóját. Néztem a csehek katalógusát, de már nem emlékszem melyik volt amiről később jókat olvastam. Hátha valakinek az enyémnél 'hosszabb az esze'!

Köszi

Előzmény: Garfield007 (599)
joevagyok68 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 600

Biztos nem ! :-)

 

"Fém tálcát szeretnék"

" Ravak Kaskada Angela-80 PU akril "  

Előzmény: Garfield007 (599)
Garfield007 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 599

Mármint ezt kerested?

Előzmény: Robin (598)
Robin Creative Commons License 2017.04.25 0 0 598

Üdv.

lakótelepi, kád nélküli fürdőszobában a zuhanytálcám cserére szorul, várhatóan a kabinnal együtt. Fém tálcát szeretnék, de az erősebb, vastagabb, stabilabb fajtából. Csak a 80x80-as fér el, most is az van. Korábban a Ravak csinált ilyet is, de már nem találom. A h2o Zéno tálcájáról (ha jól gondolom ez magyar termék) azt olvastam, hogy 20 mm erősítéssel készül a tálca alsó részénél. Valahol cseh gyártmányút is dícsértek, de ezt már nem tudom visszaidézni.

Szakértő véleményt szeretnék. Mit, miért, honnan?

Ócskaságot nem szeretnék, de elég szűkös a keretem.

Köszönöm, ha segít valaki.

Gézu64 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 597

Szia mzoli81! Sajnos a kérdéseidre nem tudok érdemben válaszolni, mert nem volt tapasztalatom az említett márkákkal. :( Viszont ha végül új csaptelep mellett döntesz, szerintem válts Hansgrohera! Nem vagyok szakértő, de azt tudom, hogy kifogástalanul működik már pár éve. :) Mi innen szereztük be, egész széles választékuk van: http://szerelvenybolt.hu/szaniter/csaptelepek/zuhany-csaptelepek/termosztatikus-zuhany-csaptelepek/hansgrohe/  Remélem, minél előbb megoldódik a probléma, kitartást! :)

Előzmény: mzoli81 (593)
Alapi42 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 596

 Tehát így működik ez a budaörsi imahauz  német cég  !!  Imaház ahová imádkozni kell járni és nem csempét forgalmazni !!

 

 "Nos, ennyit a német, magukat minőségi termékeket forgalmazó cég hozzáállásáról, panaszkezeléséről"

Előzmény: sony88 (595)
sony88 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 595

Szia!

 

Nem saját tapasztalat, de ezt mindenképpen érdemes elolvasni, mielőtt velük dolgoztatsz!

 

https://www.facebook.com/tekozlohomarofficial/posts/495331177281018

 

 

Előzmény: sátortábor (562)
sony88 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 594

Sziasztok!

Panellakás fürdőszobáját szeretném felújítani. Egy szakember azt tanácsolta, hogy RAVAK KASKADA RONDA (pu, ex) zuhanytálcát vásároljak. Az alá nem kell folyékony fóliát kenni, nem kell attól tartanom, hogy eláztatom az alattam lakó szomszédot. Azt úgy telepítené, hogy a csempét ráengedné a zuhanytálca szélére. Azt olvastam, hogy sok kivitelező alkalmazza ezt a megoldást, viszont így könnyen el lehet veszíteni a tálcára járó garanciát.

Mi erről a véleményetek?

mzoli81 Creative Commons License 2017.04.01 0 0 593

Sziasztok !

 

Grohe termosztátos kádtöltős zuhanycsapteleppel van tapasztalatotok ? Lerepülő Grohe termosztáttal ? 10 éve volt felszerelve egy termosztátos Kludi Zentha. Elromlott a termosztátja, csak hideg vizet ad. Leszedtem (mad megpróbáljuk megjavíttatni, lehet ??) és vettem egy Grohe termosztátost, amin a bal oldalt hőmérsékletet állíok, jobb oldalt pedig a kád töltőt vagya zuhanyt tekeréssel. (nem zuhany átkapcsolós). 

 

1 hétig volt fent és egyszercsak a termosztát lerepült róla és ömlöt belőle a víz. (Nem a hollandik száltak le, amiket szereltem, azok  rendben vannak) A dobozból kivett csaptelep ahog yfel lett szerelve, a bal oldalán lévő koplett termosztát rész kirepült a kádba és ömlött belőle a víz. Vissza se tudom rakni pattentra, úgyhogy visszaviszem. Csak ezek után merjem próbáljam cseréltetni? vagy helyette Kludit? mert így most már marha nehezen bíznék egy másik Groheben is...

vanilia 975 Creative Commons License 2017.02.28 0 0 592

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni családi ház felújítása ügyében. (villany, vízvezeték szerelés, burkolás, festés)

 

Győrben vagy annak vonzáskörzetében keresek vállalkozót ezügyben, aki megbízható és korrekt áron dolgozik.

 

Előre is köszönöm!

proffdesign Creative Commons License 2017.02.19 0 0 591

Sziasztok,

 

Esetleg tudna valaki ajánlani nekem Kecskemét környékén olyan fővállalkozót, aki teljes fürdőszoba felújítást vállal, nyilván van elképzelésem a költségekről, inkább a lényegi kérés az lenne, hogy mindent Ő szervezzen le, és igényes munkát végezzenek a dolgozói!

Klasszikus 2 szobás tégla építésű társasház!

Köszönöm előre is!

Ferenc

Brikk stone Creative Commons License 2017.02.07 0 0 589

Milyen munkája lehet annak aki nem ismeri a bérlakás fogalmát !

lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2017.02.07 0 0 588

Víz szigeteléssel kapcsolatos kérdések- ötletek.

 

http://www.lakasfelujitasgyorsan.hu/cikkek/szigeteles/

 

lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2017.02.07 0 0 587

Fránya távólság. :)

 

http://www.lakasfelujitasgyorsan.hu

Előzmény: NikolettAniko (586)
NikolettAniko Creative Commons License 2017.01.28 0 0 586

Üdv!

 

Fürdőszoba felújításhoz keresünk szakembert, referenciával. Egy fal újjáépítése, vízszerelés, padlófűtés beépítés, burkolás, épített zuhanylefolyó, kád beépítése, wc építése egyebek közt a munka. Mivel külföldön(Hollandia) élünk, az útiköltséget, szállást álljuk természetesen.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!