Keresés

Részletes keresés

krisz_ Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57969
Hát igen, én vagyok a legdrágább! :))))
(Bár ahhoz nagyon meg kellene magam erőltetni, hogy ne mosolyogjak.)
Előzmény: Spenót (57944)
zolinyo Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57968
Hali!

Ha valaki, le szeretné cserélni, a Polar S210 vekkerét, kérem, jelezze nekem, mert egy barátom ilyenre vágyik, csak kicsit olcsóbban szeretne hozzá jutni.

Köszönöm szépen! Cucu

maydayray Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57967
Megtörtént!
Előzmény: kaktusz7 (57956)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57966
Mosi,
írni akartam, hogy eredményhirdetés volt a postaládádban, de elfejeltettem :-)
Előzmény: Törölt nick (57962)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57965
Samsung, asszem 5 km körüli, szombaton du. 2-tôl, Stadion
Mondjuk elég zsúfolt, de talán lehet repeszteni.
www.samsung.hu
Előzmény: Törölt nick (57962)
lunanoctis Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57964
Jajj... Kellően paprikás hangulatba csöppentem bele. A jogi tudás hiánya és minden nekem is eszembe jutott gondolat korábbi említése miatt én ehhez nem szólok hozzá.

Alapvetően a király szerdai résztávos edzésemmel akartam eldicsekedni, plusz megköszönni a kitűnő közreműködést offtopik Miklósnak, a csütörtöki futást megköszönni Balázsnak, kicsit nyavalyogni arról, hogy mennyire beálltnak éreztem a combjaimat és a csípőmet a kanyarok miatt.. Eh, így is lesz.

Na, a szerdai nap király volt, 10 db 800 m á ca. 2:50, papíron 40 mp pihivel, a valóságban 1 perccel, és 7 futással összesen, mert el akartam érni a buszomat hazafelé. Csúnya dolog ilyent mondani résztávos edzésről, de jólesett, jól is ment, az utolsóban elfáradtam a nagy hajrában, kétségtelen, de ez legyen a legnagyobb problémám...

Az imént megbeszéltük azokkal a kolléganőkkel, akikkel együtt ebédeltünk tegnap, hogy mindannyiunknak voltak este, éjszaka vagy reggel gyomorpanaszai. Az az igazság, hogy most sem érzem magam túl fényesen, nem kellett volna heveny ételmérgezést összeszedni, amikor már egész jól erőmnél érzem magam. Na mindegy, a mai ebéd legalább diétás lesz. Azért azt a sprintet, amivel az ágyamtól az éjszaka közepén eljutottam a WC-ig, emlegetni fogom még egy darabig, mint csúcsformám megtestesülése.:):(:)

Érdekes, pont a tegnapi edzésen gondolkodtam azon, hogy de jó lesz végre pihenni egy napot, mert kezdem magam fáradtnak érezni. Azt nem gondoltam, hogy pénteket kapásból ki is veszem. Visszavetni nem fog, Csaszi, Zsuga, hajrá a 10 kili tempóhoz!

LN

Elm Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57963
Hat, ha minden jol megy, akar osszeallhat a tavalyi trojka ujra... csak lehet, hogy akkor mar ezek szerint nem Te fogsz minket huzni es diktalni a tempot, hanem Anita nekunk... :o))
Mindenesetre koszi, ha kozeledik az idopont, majd rakerdezek akkor...

Mellesleg biztos elsiklottam valami felett, de miert nem tudsz akkor olyan gyors lenni? Lesz valami ultra verseny elotte, amire keszulsz?

Előzmény: iSTVán a dombfutó (57920)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57962
Szeretnék hétvégén egy 5, maximum 7 km-es versenyen repeszteni. Tudtok valami ilyenről (mer én nem találtam még semmit)?

tapírka, megkaptam a cuccot, köszi! :)

aagica, van egy jó hírem: szakaszokban már megy a kitűzött tempó. :) Vagyis annál úgy 10 másodperccel gyorsabb. Szerintem össze fogom tudni rakni a teljes távot a célsebességben a hátralevő idő alatt.

tomator Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57961
Jó nagy vihar kavarodott itt.
Szerintem a kezdeményezés nagyon jó, én örülök neki és egy valóban jó képért fizetni is hajlandó vagyok. Minél magasabb az ár, annál magasabb minőséget elvárva persze.

Szerintem az indulatokat mindenk;pp háttérbe kéne szorítani és közelíteni az álláspontokat, hiszen a saját szempontjából bizonyára mindenkinek igaz van.

Amennyire követem a vitát, két fő vonulata van, az ár és a jog.
-Az áron nincs értelme sokat vitatkozni, a piac majd eldönti, hogy a 800 Ft/kép elfogadható-e vagy sem, ennek megfelően fog változni vagy nem. simonsportfoto szerint ez így pont jó az ő költségeit tekintve, mások szerint túlzás.

-Az hogy a rólam készült kép megjelenhet-e nyilvános helyen a hozzájárulásom nélkül, ennek a jogi hátterét nem tudom, talán maydayray vagy simonsportfoto tud segíteni avval, hogy konkrétumokat idéznek.
Viszont a rendezőktől biztos kell valami engedély, hiszen ez már üzlet. A rendezők pénzt keresnek a rendezvénnyel, simonsportfot pedig a képeivel, ami egyáltalán nem baj csak hát a rendezvény nélkül nem lennének képek sem. Tehát illene (kellene?) valamiféle együttműködést kialakítani, egy koncerten vagy színházi eseményen sem lehet csak úgy fotózgatni. De akár az atlétikai VB-n sem, hogy a sportnál maradjunk. (És engedély birtokában, jobb helyet lehet találni a versenyen, esetleg a rendező segítségével oda is jutni, nevezéskor, befutáskor felhívni a figyelmet a honlapra stb.)

Zsazsi Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57960
Spenót, Te lenyúltad a céges belépőmöm levő képemet?! A lenti kritériumoknak csak az az egy felel meg, azon olyan vagyok mint akit seggbe ...tak. :o)
Előzmény: Spenót (57944)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57959
Ha már a képeknél tartunk:

Jelentős késéssel de felkerültek a Sárvár 12 órás futás képei a netre, valamint a Kinizsi Százason fényképezettek is.

http://kep.tar.hu/tapirka1014
A könyvtárak adják magukat.

A sárvári képek elején az előtte megejtett kirándulásunk képei is szerepelnek. Akit a futóverseny érdekel, a 70. kép környékén kezdjen nézelődni.

Az árakon még gondolkozok, de szerintem tárgyalásos alapon rendezhetjük a piszkos anyagiakat :-)))

-balazs- Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57958
Ennyire király dolgok vannak a tar.hu-n? Mégse monnyon le a tár.hu!!! Törvásárlói kártyát hol lehet igényelni? :)
Előzmény: Spenót (57944)
Spenót Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57957
Neked /mint egyik legfoglalkoztatottabb modellemnek/ tudok engedmenyt adni, mert a sok es onzetlen szurkolasert sem fizettem meg. :).
Előzmény: aagica (57951)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57956
Aztán visszajött egy hibaüzenet...
Van valami használható címed? Ha igen, küldj már légyszíves egy emilt ide: fbkaktusz@freestart.hu
Előzmény: kaktusz7 (57955)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57955
Maydayray
Emilt küldtem.
maydayray Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57954
:-))))))))))))))))))
Előzmény: Spenót (57944)
runp Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57953
Kedves Simonsportfoto,
sztem egy előre tekintő üzletember nem megsértődik a (reménybeli) kuncsaftok reakcióin, hanem, okul belőlük, de hát Te tudod. Tény, hogy ebben közösségben eddig a legpozitívabb vélemény az volt, hogy vásárolni ugyan nem érdemes Tőled, de piszkálni sem érdemes.
Nem lehet, hogy - futónyelven - elfutottad az elejét?

Válaszoltál nekem, de sajnos csak az alig fontos (árakkal kapcsolatos) részletekre. Pedig ebben a dologban a lényeget tekintve eddig is egyetértettünk: annyiért adod a képeidet, amennyiért akarod.

Az érdekesebb az lett volna, ha megválaszolod, hogy szerinted árulhatod-e pl. Erdei Madár, általad - engedély, szerződés nélkül - egy nyilvános eseményen, pl. boksz-meccsen készített fényképét. Mert ha igen, meg kéne próbálni, sztem nagyobb üzlet van a celebrity-kben. Ha meg nem, megmagyarázhatnád, mi különbség van a törvény előtt Madár és közöttem.

Azt írod a honlapon:
"A képek esetleges megvásárlásával annak további felhasználásáról, publikálásáról szabadon dönthetsz. Azokat úgy a nyomtatott, mint az elektronikus sajtóban tetszés szerint (az eredeti szerző nevének feltüntetése nélkül) jogosult vagy közzététetni."
Ezt komolyan gondolod?
Megveszi vki Nálad a fényképem, aztán szabadon felhasználja. Amire akarja. Felrakja címlapfotónak valahova "így futnak a bénák" címmel. Vagy ami még rosszabb, X párt választási plakátjának pl. :).
Nem érzed, hogy sántít?

Előzmény: simonsportfoto (57925)
zolinyo Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57952
Szerbuszok!
Lehet, hogy most ki leszek innét tagadva, de nekem tetszik Laci lapja. Azért azt tudni kell, hogy ez nagyon sok munkaidőt kíván. Egy jól működő szolgáltató sem olcsó. Az ingyen szolgáltatók, és az amatőrizmus, olyan eredményt hoz, mint az én lapom, ezért senki meg ne próbálja összehasonlítani, Amtibacsi, Sneci, vagy más lapokkal. Az én képeimet, többségében a fiam készíti, mert én mostanában futni szeretnék. Ha valaki papírképet kérne tőlem, vagy Amtibacsitól, biztos, hogy mi sem tudnánk ingyen vállalni, nem is vállalnám, mert ilyenre nincs időm. Viszont Laci, ha digit képeket, monnyuk olcsóbban adnád, az egy M5-ös autópálya szindrómát jelenthetne. Mert mióta felébe kerül, több mint kétszeresére nőtt a forgalma.
Az emberek 98%-a örül, hogy készül egy fotó róla a versenyen. Ha valakit még is zavar, kérésére, szerintem, azonnal levenné bárki a lapjáról.

A futó eredményeidhez pedig külön gratulálok. Ez eddig nem derült ki rólad egyik fórumon sem.

Cucu

Előzmény: simonsportfoto (57930)
aagica Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57951
Ajjaj, lehet, hgoy el kell adnom a lakásom, hogy utólad kifizethessem Spenótot... Eddig nem is sejtettem, miért fotóz annyit...:))
(Kiváncsi lennék, milyen jogszerű igényekkel élhetek a te gépeddel rólad készített képek (pl. győri maraton) esetén.)
Előzmény: Spenót (57944)
Orbital Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57950
janimaci,

mennyi idős a picike?

Előzmény: janimaci (57947)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57949
Én is. :-)
Előzmény: Elm (57939)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57948
Kedves Simon László!

A hosszú beírásod után úgy tűnik, mintha jótékonykodnál a futókkal. Áldozatokat hozol annak érdekében, hogy versenyekről tudósíthass képekben. És ennek mellékterméke, hogy meg lehet rendelni a képeket, és persze fizesse meg a felmerült költséget a megrendelő. Tényleg ez a helyzet? De most őszintén! Ha igen, akkor miért élvezhetetlen fotókat teszel fel?
Vagy indítottál egy vállalkozást abban a körben, amihez értesz és érdekel? Ez sem szégyen, sőt! Csak akkor mondjuk ki ezt! Én nem hiénáztalak le, nem is foglak, akinek nem kell a kép, nem rendel belőle. Nekem nem kell, mert drága. Nekem ennyit nem ér meg sem egy digitális, sem egy-tíz papírkép.
Viszont amennyiben vállalkozás, ha jogilag nem is támadható - ennek most nincs sem kedvem, sem időm utánanézni -, de én nem tartom etikusnak, hogy a rólam készült képet másnak eladod nyereséggel.

Üdvözlettel: Bérces István

Előzmény: simonsportfoto (57925)
janimaci Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57947
Orbital
Nekem van egy eladó PC14-em, ha érdekel. A reális árát kivi megmondhatná. :)

janimaci

Előzmény: Orbital (57946)
Orbital Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57946
Simon Úr,
maydayraynak írtad: "Vagdalkozol összevissza, ahelyett, hogy bármely, a témához kapcsolódó jogszabályt idéznél, hogy mi is a probléma az én tevékenységemmel kapcsolatban."
Átolvastam írásaidat, ahol megmondod a "frankót", de jogszabályból való idézetet nálad sem fedeztem fel.
Mindenesetre amilyen stílusban "betörtél" ide a fórumba, az kritikán aluli, s talán az üzleted építésének sem használ. A jogi részéhez mint laikus nem tudok (és nem is akarnék) hozzászólni, de érzésre igen etikátlannak tartom "üzleti" tevékenységed ilyetén formáját.
Ez az én véleményem, tedd - vagy ne tedd - ahova akarod. Ennyi.

A topic lakóinak meg szerényen ezt ajánlanám:
"Haladjunk elvtársak, haladjunk!"

Egyébként nagyon büszke vagyok magamra, a héten kaptam térdeimbe a második Hyalgan szurit, de már a harmadik hete futok heti 40 km fölött, s nem elég, hogy nagyon jól esik és ippeg csak érzem a térdem, a pulzusom is mászik lefelé. Ha minden így halad, ősszel alfában fogom teljesíteni a maratont.

Időszerűvé vált valami occsó pulzusmérő óra vétele, Sigma PC 14-re, vagy PC 1600-ra gondoltam.
Ugye, ezek köridőt mérnek. Van valakinek tippe a beszerzésre?

köszi: Orbital

Előzmény: simonsportfoto (57930)
dCi Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57945
Ha nem magyarul írtatok volna, akkor is rá lehetett volna ismerni ez Magyarország magyar mentalitással. Valakinek támadt egy "jó" ötlete. Belefektetett, megvalósította. Gazdagabbá téve mind a netet mind a futósportot...és ha az ötletét a többség is úgy ítéli meg önmagát. Mi ezzel a probléma?

Az ár szerintem is magas, ezért én sem rendeltem. Aki meg az én fotómra kíváncsi annak egészségére.

Megjegyzem, nem azért futok, hogy képeim trikóim és plecsnieim legyenek, hanem mert futni jó...főleg sokadmagunkkal.

Simon úr! Szerintem csinálja tovább, természetesen a rendezvényszervezővel együttműködve. Mert úgy fair.

Előzmény: simonsportfoto (57925)
Spenót Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57944
Hogy en mekkora luke vagyok.
Nem kertem penzt a kepekert, amit a tar.hu-ra szoktam folpakolni.
Mondjuk en nem ebbol elek, de azert jol jott volna a penz...

Utolag azert megadnam a szamlaszamomat es az ervenyes tarifakat:

SzSzam: 11923412-00043492

Arak:
1 db kutyakozonseges kep 800 Ft /ez ugye normalis/
1 db hoemberesitett kep 824 Ft /fekete hoemberrel/
/metal felar a hoemberhez 35 Ft/
1 db Agica sorrel 20 Ft /nem egy kuriozum/
1 db Agica fele "csutortok" 30 Ft /ez egyel ritkabb, azert ilyen draga/
1 db Future, Balazs... /szoval nagyongyors szekcio/ 500 Ft /azert ilyen olcso, mert el van mosodva vagy csak a hatuk latszik/
1 db Krisz nem mosolyogva 2000 Ft /ez igazi kuriozum/
1 db Krisz mosolyogva 20 Ft /kb. olyan ritka, mint Agica sorrel/

Tovabbi kulonlegessegek rendelhetok egyedi aron:
- Lassu Nyil (legalabb) az egyik labaval a foldon
- Future egy olyan napon, amikor nem fut egy metert sem
- SkoT, amikor nem nyirmog
- Agica, amikor se sor, se palacsinta nincs a kozeleben
- Sneci, amint OFFol az FB topicban
- Zsazsi, amikor nem szol be, nem mosolyog, nem integet

Előzmény: simonsportfoto (57930)
koch Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57943
:-)))

udv. koch

Előzmény: Butch Cassidy (57942)
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57942
"A feleségem és a gépünk egy nagyon jó kis digitális kamera"

Nekem ez nem áll össze... A feleséged egy kiborg? :))

Előzmény: amat (57932)
maydayray Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57941
Sánta Kutya, egyetértek veled, mivel a profizmus nem személyt vagy színvonalat jelöl! De a jogszabály "hétköznapi" nyelvre lefordítva kábé ezt jelenti, csak igyekeztem mindenki számára érthetően írni! De köszi a korrigálást! :-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57934)
maydayray Creative Commons License 2004.05.28 0 0 57940
Bocsi, elmondanám, hogy pont egy ezzel foglalkozó cégnél dolgozom, saját jogi csoporttal... szóval nincs szükségem arra, hogy idézzek bármilyen jogszabályt, mert munkaköri kötelességem, hogy kívülről fújjam őket :-) És mint jogot is tanult ember, hidd el, hogy nem kever a különböző jogokat, légy te efelől nagyon nyugodt :-)
Ja, és nem voltam indulatos, mert én sehol nem vagyok látható, tehát okom se lenne rá, de te akkor valószínű az vagy :-)
Annó, mikor még újságírói titulussal jártam ide-oda, megtanultam, hogy bizonyos rendezvényekre miért kerül pénzbe az akkreditáció, mert bizony ilyen is van, pontosan az üzleti háttér miatt. Te ezt letojod. Akkor miről beszélünk?
A többiek tevékenységével nem hasonlítom össze a tiedét, mivel az övékét nem ismerem, viszont a te tevékenységed megítéléséhez ez nem is szükséges :-)
Örülök, hogy jól vagy :-)
Előzmény: simonsportfoto (57930)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!