Keresés

Részletes keresés

Burung Kuntul Creative Commons License 2002.02.18 0 0 3205
Gratula Micu :) Mikor legyen a tali?

Egyebkent emberek jo hir :)
Kepzeljetek, a szangha "oregjei" mikor megtudtak hogy nem tudok elmenni Tibetbe, nem akartak hinni a fuluknek es osszehoztak nekem es a paromnak egy olyan verziot amiben nincs benne a Kailash, ugyhogy fel millaval olcsobban jovunk ki. Ugy nez ki igy mar el tudok menni :)
Ugyhogy MEGYEK MEGYEK MEGYEK!!! :)))))))))
Csak nem imakat mondtatok hogy igy alakult? :)

Kuntul

saafi Creative Commons License 2002.02.18 0 0 3204
koszi szepen a meghivast - a szemetsegeim ellenere! :-)

reszemrol okes!

ja, gratula a diplomahoz! :)

Előzmény: Törölt nick (3199)
huang-po Creative Commons License 2002.02.16 0 0 3203
"LÉGY ÉBER AZ ÉLMÉNYBEN

Azt mondod: Ne kövesd el ugyanazt a hibát kétszer. Hogy valósítható ez meg anélkül, hogy az elmémre hagyatkozva értékelnék, összehasonlítanék, ítélkeznék?

Amikor azt mondom, hogy ne kövesd el ugyanazt a hibát kétszer, akkor nem azt mondom, hogy értékelj, ítélkezz, összehasonlíts. Én azt mondom: láss. Amikor elkövetsz egy hibát, akkor azt oly teljességgel lásd, hogy tényleg meglásd a hibát. Akkor magától a meglátástól eltűnik a hiba, és még ha akarnád sem tudnád megismételni. Például, ha tűzbe teszed a kezed, akkor megég. De mondd, legközelebb, amikor megint tűz közelébe kerülsz, akkor létrehozol egy arisztotelészi szillogizmust, miszerint "ez is tűz, ez is éget, ezért nem teszem bele a kezem"? Összehasonlító ellemzéseket fogsz végezni az előző tapasztalatoddal? Kiértékeled? Ha igen, akkor mindenképpen el fogod követni ugyanazt a hibát még egyszer, mert az elme tovább folytatja az elemzést: "Talán ez a tűz egy másfajta tűz. És ki tudja, az is lehet, hogy a tűz életmódot változtatott. Lehet, hogy most másképpen fog viselkedni. Lehet, hogy múltkor csak haragudott rám valamiért, de most már nem haragszik... ki tudja?" Az elme, amelyik kiértékel, ítél, összehasonlít, már eleve azt mutatja, hogy nem értette meg a lényeget. Egyébként mi szükség az értékelésre és az összehasonlításra? Ha már egyszer megismerted a tényt, akkor maga a tény elegendő. Azután mindig elkerülöd a tüzet. Tehát amikor keresztülmész egy élményen, légy éber; ne légy süket és vak. Nem azt mondom, hogy a múlton sopánkodj. Azt mondom, hogy azonnal láss, bárhol is vagy, bármit is csinálsz; és ha az éppen egy hiba, akkor magától a meglátástól eltűnik. Ha nem tűnik el magától, az csak azt mutatja, hogy még nem értetted meg teljesen, hogy az egy hiba. Valahol mélyen még bujkál benned egy illúzió, hogy "az nem is hiba". Néhányan azzal jönnek hozzám, hogy "Tudjuk, hogy a harag nem jó, hogy a harag méreg, és tudjuk hogy önpusztító hatású, de mit tegyünk? Mégis mindig haragra gerjedünk." Mit mondanak ezek az emberek? Azt mondják, hogy másoktól hallották, hogy a harag méreg, rossz; olvasták a szent iratokban, hogy a harag önpusztító... De ők maguk ezt még nem TUDJÁK. Máskülönben fel sem merülne még egyszer. Szókratész azt mondja: "A tudás erény." Nagyszerű mondás! Ha egyszer megtanultad, hogy ez a fal, nem pedig a kijárat, akkor többet nem fogod lefejelni a falat. És ha megtanultad, hogy ez a fal, akkor elkezded keresni a kijáratot. És ha egyszer megtaláltad a kijáratot, akkor azután mindig azon keresztül fogysz kimenni. Nem fogod újra meg újra a múlt élményeit összehasonlítani, véleményezni, elemezni. Ha nem figyelsz a tapasztalatra, ha süket vagy az élményre, akkor mindig ugyanazt fogod ismételni, újra, meg újra, meg újra. Sőt, az ismétlés szó nem is helyes; te azt nem megismétled, hanem megint először csinálod - mert előző alkalommal elmulasztottad. Így ez nem is ismétlés. Az én meglátásom azt mondja: ha egyszer egy hibát megértettél, ha tényleg látod hogy az hiba, akkor azt sosem fogod még egyszer elkövetni. Ha megismétled, akkor az egyszerűen azt jelenti, hogy megint elölről kezded, mintha először csinálnád, mert múlt alkalommal az élmény nem lépett a tudatodba. Megint első alkalommal csinálod - neked az nem ismétlés. De ha egyszer megértetted, akkor többé nem tudod megismételni. A megértés alkímiai folyamat - átalakít. Tehát én nem azt mondom, hogy légy nagyon okos, számító, és mindig tarts észben, hogy mi a jó és mi a rossz... hogy mit kell tenned és mit nem, hogy mi erkölcsös és mi erkölcstelen - én ilyeneket nem mondok. Én egyszerüen csak azt mondom, hogy bármerre is mész, mindig teljes éberséggel haladj - és akkor semmit nem ismételsz meg, ami hiba. Ez az éberség szépsége: ami helyes, az fejlődik általa - ami helytelen, az megsemmisül általa. Az éberség áldás a jó számára és átok a rossz számára. Az egész evolúció a tudatosság és a tudatlanság között zajlik. Légy minél inkább tudatos. Irányítsd energiáidat a tudatosságodra, hogy még jobban lángra kapjon - ez minden." BR

--

But trust me on the sunscreen.

Előzmény: hidegvérgéza (3202)
hidegvérgéza Creative Commons License 2002.02.16 0 0 3202
Amit tapasztalta, az ilyen harcosok klubjásos volt, tehát kimerészkedtem az életbe, és azt élveztem, amitől féltem, amiről azt hittem, hogy rossz nem szabad, és amiktől gátlásaim voltak stb, és hirtelen megszünt a rossz, láttam, hogy ez a menedék mennyire nem kell már nekem, végre élni akarok, ami nemazt jelenti, hogy élvezni az életet, hanem hogy minden jó ami jön, minden más és érdekes.
Most hogy még friss ez az élmény, de a félelmeim kezdenek viszatérni, lehet, hogy valahogy megkéne próbálnom eldobni a mankókat, a menedékeket, és amiket a buddhizmus tanított, és eddig tök félreértettem, szűrőn, az egon kersztül láttam.
Előzmény: Törölt nick (3201)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.16 0 0 3201
Az a lenyege, hogy menedek legyen :) Ez ilyen trukk. Tudod, a ketlepcsos fejlodes: eloszor a negativ programokat pozitivakra csereljuk, majd utana azokat is elengedjuk. Mert kozben meg folyamatosan tudod, hogy amin meditalsz, az igazabol te magad vagy, sajat valodi termeszeted, es a sok ismetles kovetkezteben eljon az az allapot, hogy felismered, a meditalo, a meditacio es a meditacio targya tulajdonkeppen ugyanaz, elvalaszthatatlan - es ez a lenyeg.

Elvarasok mindenkiben vannak. Majd elmulnak. Szal amikor leul az ember oda se figyelve, asitozva csak ugy tiz percre, mielott elmenne inni, es hirtelen befigyel a legsulyosabb energiaflash, na es akkor elszanja magat, hogy ezt meg kell tartani, holnap ket orat fogok ulni es teljesen realizalom ezt, es aztan holnap a ket ora alatt abszolute nem tortenik semmi - na az ilyesmi egy ido utan megszunteti az elvarasokat :-)))

Előzmény: hidegvérgéza (3200)
hidegvérgéza Creative Commons License 2002.02.16 0 0 3200
"beírásaidra tömören azt tudom mondani, hogy jó zavarodott vagy. Én is az vagyok, ismerem a dolgot.

Ez tök jó dolog. Tényleg. A zavarodottság ugyanis azt jelenti, hogy a merev elképzelések, amelyek általában jégbilincsként kötözik meg a tudatot,
fel vannak lazulva-törve. A törmelék meg rohangál-zörög ide-oda - ez a zavarodottság."

Igen ez úgy van, mint ahogy mondod, tök zavarodott vagyok, és ez tényleg azt jelenti hogy fellazult a jég, én ezt sehol nem olvasta, csak tapasztalom, viszont:

"Ez tök jó. Most már nincs más hátra, mint kisöpörni a törmeléket,
a szemetet. "

Úgy érzem, ill az van, hogy kezd megszilárduni a jég, most egy pár napig láttam, hogy mekkora hülye vagyok, azt sem tudom mit csinálok, eddig természetes volt, hogy kerestem valamitm, jobban akartam lenni, mindent azért csináltam tudatalatt, hogy jobban legyek, és most a zavarodottság tetzőpontján rájöttem, hogy nincs is semmi baj, csak magamnak csinálom, és folyamtosan önigazolásokat keresek, a jég szilárdulásával viszont újra keresmem azt a valasmit, menedékeket, de minek, ha már tapasztaltam, hogy a menedék nélküli élet az igazi, és hülye sem vagyok csak azt hiszem.

Ezek a mantrák nálam nem válnak be, nálam ez egy újabb menedék, teleelvárásokkal.

Előzmény: Törölt nick (3179)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3199
Lassan aktualis lenne egy topictali. Mindenkit meghivok egy korre, mert most diplomaztam le :)

Nnna. Ket het mulva penteken ?

Előzmény: saafi (3197)
huang-po Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3198
Csak nehogy túlszervezd a dolgot :)

CYBER-BEGGING

There were three beggars begging on Wall Street.

The first beggar wrote "Beggar" on his broken cup. He received $10.00 after one day.

The next day, the second beggar wrote "Beggar.com" on his cup. After one day, he received hundreds of thousands of dollars and an offer to float an IPO on NASDAQ.

The following day, the third beggar wrote "e-Beg" on his cup. Microsoft, IBM, and HP sent corporate vice-presidents to talk to him about strategic alliances and offered him free hardware consultancy. In addition, it was reported on CNBC that e-Beg uses 95% Oracle technology and that I2 announced the launch of BegTradeMatrix; a b2b industry portal offering supply chain integration in the beggar community.

Sok sikert, HOWTO HERE:


http://www.iwannadollar.com/be_a_beggar.html

http://www.sendmeadollar.com/rate-a-beggar/rateabeggar.html

Előzmény: saafi (3195)
saafi Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3197
akkor marad a pialas! :-)
Előzmény: Burung Kuntul (3194)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3196
Benne vagyok, ha majd ujra aktualis lesz.
Előzmény: saafi (3195)
saafi Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3195
szerintem talan az lenne a legjobb, hogy nyitnank itt egy listat azokrol, akik benne lennenek egy ilyen buliban. a hianyzo penznek, ha jol tudom, aprilis elejeig kell ugy is csak osszegyulnie, akkor kell befizetni. szal, lenne egy ilyen lista, es ha tenyleg kettoszaz rugo (barbie majd kiigazit), a vegen, ugy marcius kozepe tajan, vege fele, meg innen a hataridonek, elosztanank az osszeget magunk kozt, en tiz-tizenotre szamitok fejenkent.

de ez csak egy javaslat, nem tudom, tamogathato-e? szal eddig:

1. Pucros Macko

2. saafi

Előzmény: Pucros Mackó (3193)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3194
:)
Nem is tudom mit mondhatnek :) Nagyon koszonom ezt a lelkes tamogatast, de sajnos mar keso.
Tegnap le kellett mondanom, ugyhogy mar ha osszejonne a penz, akkor se tudnek elmenni, minden foglalasom torolve van.

Egyebkent sokkal de sokkal tobb hianyzott mint 200 rugo, ugyanis kiderult hogy akik tutira igertek, megsem tudtak tamogatni.

Azert megeccer nagyon koszonom a tamogatast :)
Egesz elerzekenyultem :') De komolyan :)
Biztos lesz meg alkalom hogy segitsetek, ugyhogy mindenkepp fogok szolni ha ilyen tenyallas allna fenn :) Udv mindenkinek,

Kuntul

Pucros Mackó Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3193
Nemnem, dehogyis gáz, sőt. Tényleg inkább majd máskor igyunk vele, mondjuk miközben majd Tibetről meséltetjük.

Kérjük szépen a számlaszámot.

Előzmény: saafi (3192)
saafi Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3192
tudom, eleg gaz, amit most fogok mondani, mert abszolut semmi jogalapom nincs ra, de..., ize..., szoval fiuk, nem dobjuk ossze barbienak a hianyzo - ha jol emlekszem - kettoszaz rugot? mindenki beszallna ezzel-azzal, es meg ha nem is jonne ossze az egesz, a maradekot valahogy csak osszekaparna az indulasig, a befizetes hataridejeig.

van itt cirka tiz allandonak tekintheto tag, tiz-tizenot rugot szerintem mindenki kibir, meg egy kozalkalmazott is :), ha meg nagyon kell valakinek az a penz, legfeljebb barbie vallalja, hogy visszafizeti neki kamatostul miutan hazajott! :)

na?!, nagyon gaz a javaslatom?

Pucros Mackó Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3191
Tudom, hogy sovány vigasz, de addig mi majd iszunk veled...
Előzmény: Burung Kuntul (3190)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3190
Udv Emberek,

Alig van idom nezni a netet meg a halo is doglodik.
Csak azert ugrottam be hogy ertesitsem azokat akik erintettek a dologban: sajnos megsem tudok elmenni Tibetbe. Nem jott ossze a penz :-(. Ugyhogy ferjuram nelkulem megy en meg elleszek valahogy.
Mindenesetre koszonom a tamogatast mindenkinek.

Udv,

Kuntul

huang-po Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3189
bocs, minden angol offtopicot nem kedvelőtől.

Pepsi Cola. A brief history.

In the late 1890's, a young pharmacist by the name of Caleb D. Bradham had been experimenting with coca and kola extracts in syrup form. By mixing this syrup with carbonated water, he produced a very pleasing beverage that not only tasted good but also made his customers and friends feel good. Initially called Brad's Drink by his local friends, the drink was formally titled Pepsi Cola in 1898. By 1902 the syrup was so popular that Caleb was devoting most of his time to preparing the syrup, packaging it, marketing, advertising and overseeing the distribution of it to other pharmacies. His sales increased rapidly and in 1904 he bought the Bishop Mill and converted it into a bottling plant for his Pepsi Cola. In 1907 he purchased adjoining land and built a 3-story addition to the factory to serve as office space for his new company. By the end of 1909, Caleb Bradham had approximately 250 bottling franchises in 24 states. His business continued to grow until 1920 when volatile sugar prices caused the beginning of the rapid decline in his fortune. Bankruptcy was declared in March of 1923, and the Pepsi formula passed through a series of holding companies until 1931,when it was purchased by the Loft Candy Co. in New York. From Pepsi Cola's humble beginning in New Bern, North Carolina in 1898, there are now 550 bottling plants in the United States and over 160 internationally.

--

Soft drink facts:

Coca Cola was originally green.

Because of the political-contribution habits of the two soft drink companies, Democratic administrations traditionally serve Coca-Cola and Republicans serve Pepsi.

Pepsi spent a lot of money on an advertising campaign in China with the slogan 'Pepsi gives you life' - the only problem was they got the translation a little bit off - the translation came out 'Pepsi brings your ancestors back from the grave.'

During Nixon's presidency, Pepsi became the first foreign consumer product to be sold in the Soviet Union.

A can of Coca-Cola has about 45 mg of caffeine, Pepsi Cola 38 mg, Mountain Dew 54 mg, and TAB 47 mg.

Tea has about 40 mg of caffeine, and an ounce of chocolate contains about 20 mg

Taurine, the main ingredient in Red Bull, is an extract of the stomach lining of cows. :)))

Modern bottling plants can produce more than 2,000 soft drinks per minute on each line of operation.

The U.S .soft drink industry uses more than 12 billion gallons of water in soft drinks every year.

In 2000, the retail sale of soft drinks totaled over $60 billion.

In 2000, Americans consumed more than 53 gallons of soft drinks per person per year.

The U.S. market includes nearly 450 different soft drinks.

The soft drink industry employs more than 183,000 people nationwide.

The soft drink industry pays more than $18 billion annually in state and local taxes.

The soft drink industry contributes more than $230 million to charities in thousands of communities across the country every year.

Vending machine crime costs the soft drink industry an estimated $100 million annually.

Packaging innovations have lightened the weight of soft drink containers by an average of 30 percent since 1972.

Nearly 77 percent of soft drinks are packaged, while the remaining 23 percent are dispensed from fountains.

Soft drink containers account for less than 1 percent of the U.S. solid waste stream.

It takes 32 glasses of water to flush the acid from 1 can of soda pop out of your system.

--

És még mire lehet használni a kólát?

Coca-Cola®

Clean a toilet bowl:
According to household-hints columnist Heloise. Pour a can of Coca-Cola into the toilet bowl. Let the real thing sit for one hour, then brush and flush clean. Thecitric acid in Coke removes stains from vitreous china.

Remove rust spots from chrome car bumpers:
Rubbing the bumper with acrumpled-up piece of Reynolds Wrap aluminum foil dipped in Coca-Colawill help remove rust spots, according to household-hints columnist MaryEllen.

Clean corrosion from car battery terminals:
Pour a can of carbonatedCoca-Cola over the terminals to bubble away the corrosion, according to Heloise.

Cook with Coca-Cola:
The Coca-Cola Consumer Information Center offersa free packet of recipes including a Mustard Herb Dressing (an Italianstyle salad dressing made with one-half cup of Coca-Cola), a Twin CheeseDip (requiring three-quarter cup of Coca-Cola and doubling as a sandwichfilling), and Sweet-Sour Cabbage (using one-half cup of Coca-Cola andtwo tablespoons of bacon drippings).

Loosen a rusted bolt:
Mary Ellen suggests applying a cloth soaked ina carbonated soda to the rusted bolt for several minutes.

Bake a moist ham:
Empty a can of Coca-Cola into the baking pan, wrapthe ham in aluminum foil, and bake. Thirty minutes before the ham isfinished, remove the foil, allowing the drippings to mix with the Cokefor a sumptuous brown gravy.

Remove grease from clothes:
Empty a can of Coke into a load of greasywork clothes, add detergent, and run through a regular wash cycle. TheCoca-Cola will help loosen grease stains, according to Mary Ellen.

"Coca-Cola" and "Coke" are registered trademarks of the Coca-Cola Company.

Discover hundreds of little-known uses for well-known products! ;)

The National Soft Drink Association.
What's in Soft Drinks.

http://www.nsda.org/softdrinks/History/whatsin.html

--

The ancient Greeks and Romans referred to barbarians as "milk drinkers."

Előzmény: Dharma (3188)
Dharma Creative Commons License 2002.02.14 0 0 3188
Ez aztán az alaposság és odafigyelés. Bár én még mindig maradnék a pepsi mellett, de nem a britni szpirsz miatt.
Előzmény: huang-po (3175)
saafi Creative Commons License 2002.02.14 0 0 3187
mintha lenne a buddhizmuson beluli, legtobbszor nagyon jo, sot, zsenialis!, gyakran azonban talan felesleges totalitasra torekvesed miatt (neha az a kellemetlen erzes kerulgeti az embert teged olvasva, hogy mintha te akarnal a legjobb buddhista lenni az egesz vilagon, mintha te akarnal elsokent buddhava valni mindkotok kozt) egy ilyen fasiszta vonulat benned mas, kiserletezo, szinten zenesz eletformakkal szemben a sajat eletformadbol alkotott altalanos ideologia alapjan; mert esetunkben is nyilvanvalo, ugye, hogy ebben a orulten porgo vilagban egy posztmodern zen-ember hiteles pszichofiziologiai realizacioja lehetetlen, te kiprobaltad mar ezt az utat, nem sikerult, nem jott be, ergo: masnak sem sikerulhet, mindenesetre nem nagyon hiszel benne, szerinted nem ez a "jo ut", es meg ha a masik hisz is valami ilyesmiben, te elkepzelhetetlenned tartod ezt a "funezest" (mellesleg: mert gondolod egyaltalan, hogy "funezest" takar a dolog?), es, hopp, mar le is csapott az ideologia porolye: "nekem nem jon be az ilyen passziv bolcsesseg" - eddig okes, de itt meg kellene allnod, am nem sikerul: "ez amolyan felmegoldas", vagy: "es ettol lesz bodhiszattva az ember" (marmint attol az uttol-modtol, amelyiken te is jarsz) - es mar el is szalltal, hosszu idokre valo karmat gyujtve magadnak azzal, hogy az idegrendszeredben ezzel a mondattal, de mindenekelott az e mogott megbujo erzelmi allapottal ujra megerositetted/replikaltad magadban ezt a - kirekeszto - erzest, es kezdhet az ember ujra gyakorolni az idegrendszeren... :)

ha vigasztalhatlak valamivel, tele vagyok ilyen kirekeszto erzesekkel, es transzformaciojukkal csak nagyon, nagyon lassan haladok elore, szerintem ebben az eletben nem is fogok vegezni veluk :). peldaul az egyik ilyen, hogy kibaszottul szeretek masok hibajan ugralni es nagyon szeretem kioktatni oket miattuk :-)))

csak szeretetbol kritizaltalad! (na, ilyen nyalas dumat se eresztettem meg el eletemben ez idaig :)

Előzmény: Törölt nick (3186)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.14 0 0 3186
Oké :) Mongyuk nekem nem jön be az ilyen passzív bölcsesség. Ez amolyan félmegoldás.

Hétköznapi tudatállapotban azért futkos az ember fel-alá, mert negatív energiák hajtják: vágyakozás, ellenszenv, félelem, irigység stb. Ha ezeket kipucolja, akkor nem futkos, csak ül oszt nézi, hogy nő a fű, mert akkor már minek futkosson. Na ez félmegoldás. Mert a negatív energiák helyére be kéne inkább tenni pozitívat - együttérzés stb. - és akkor újra - sőt, még sokkal jobban - pörögni mint gép, csak most már pozitív motivációval :) Ez így sokkal örömtelibb. És ettől lesz bódhiszattva az ember. Aki csak ül és nézi az évszakok változását, az nem bódhiszattva, és ha nem az, akkor buddha is csak nagyon lassan lesz (úgy tízezer élet alatt)... :-)))

Előzmény: huang-po (3185)
huang-po Creative Commons License 2002.02.13 0 0 3185
2 micu

"ha már Zen, akkor szerintem inkább a japánokkal, mint a kínaikkal foglalkozz. A kínaíak túl passzívak. Náluk az a bölcs ember, aki ül egy fa odvában és nem csinál semmit, mert ő már tud mindent. Szóval nem egy ragyogó és erőteljesen örömteli állapot. A japcsik jóval keményebb gyerekek. "

Hmmm, miből gondolod, hogy a kínai zennel (ott inkább csannak mondják) foglalkozom. Csak mert kínai a nick nevem? Szerintem, minden ilyen általánosítás butaság és csak megosztottságot szül. Az valóban igaz, hogy japánban borult virágba a zen, de fává kínában nőtt, a mag pedig indiában keletkezett.

Vagy a kínai közmondás miatt kattant ez be?

"Water always has a source, and trees always have roots." - Chinese Proverb

Egyébként a Huang-Po japánul Obaku Kiun ;)

De mit mond erről egy két "kemény" japán mester.

"Meditáció a világban.

A hegyek, a folyók és a hatalmas föld legyen a meditációd színtere, a világmindenség pedig a meditációs barlangod.

A bölcsesség akkor rendíthetetlen, ha a zen gyakorlat útján a vágyak világában valósíttatik meg" Hakuin

"Magány

Csendesen üldögélek,
s hallgatom a lehulló faleveleket -
Egy magányos kunyhó, egy lemondó élet.
A múlt elhomályosodott,
már semmire sem emlékszem.
Kabátujjamat áztatja a könnyem." Rjókan

"Szél

Egyszer egy aszkéta megszólította Ikkjút egy hegyi ösvényen, és megkérdezte: - Hová, megy, tiszteletreméltó zen szerzetes? - Ahová a szél visz - válaszolta Ikkjú. - S ha nincs szél, hová megy? - Akkor majd én leszek a szél - felelte Ikkjú mosolyogva, és belefújt bambusz furulyájába"

--

"choice is Hell"

Előzmény: Törölt nick (3181)
SkydiveR Creative Commons License 2002.02.13 0 0 3184
jaja, a csajok vhogy fogekonyabbak
Előzmény: saafi (3182)
Pucros Mackó Creative Commons License 2002.02.13 0 0 3183
persze, mert ha spontán vagy = jó fej vagy, ha meg valamilyen lenni akarsz/nem akarsz lenni (ebbe beletartozik az is, hogy valamit szeretnél/nem szeretnél "a külvilágban"), akkor ez egy fal körülötted, amilyen egyébként általában ott van mindenki körül.
Előzmény: saafi (3182)
saafi Creative Commons License 2002.02.13 0 0 3182
most csak annyit: melyen egyetertek azzal, amit a gezanak irtal, es ezt a ter cuccot is kezdem mar erzeni, legalabbis azt hiszem...

ha jol vagyok, nincs kedvem fecsegni, csak hagyom magam aramlani. majd ha ujra szettorok, jovok pofazni! :-))

ja, meg valami! :)

fijukak, nem tudom eszrevettetek-e mar, en ezt tobb ilyen szerencses korszakomban is tapasztaltam, hogy amikor ilyen spontan vagy, amikor a dolgokat magadra ereszted, ugy ahogy vannak, es nem agyalod szet magad, hizlalva az Egodat, eltaszitva a negativ reakcioiddal a masikat magadtol, egyszerre csak elkezdenek a csajok feled vonzodni, majdnem azt mondtam, hogy aramlani... :), de ezt most frankora mondom, abszolut ez van, tapasztalod, es ez nem egy ilyen macsos duma. de mihelyt valami (felelmek, perverz vagyolgasok es tsaik) miatt kiesel ebbol az isteni transzbol, amikor visszamenekulsz az Egod vermebe, rogton megszunik ez az allapot, es a csajokat mint ha elvagtak volna... :-)

Előzmény: Törölt nick (3180)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.13 0 0 3181
Kedves Huang apó,

ha már Zen, akkor szerintem inkább a japánokkal, mint a kínaikkal foglalkozz. A kínaíak túl passzívak. Náluk az a bölcs ember, aki ül egy fa odvában és nem csinál semmit, mert ő már tud mindent. Szóval nem egy ragyogó és erőteljesen örömteli állapot. A japcsik jóval keményebb gyerekek.

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.13 0 0 3180
Kedves Saafi,

egy régebbi felvetésedre reagálva: ha gondod van a "a tudat természete a tér" kifejezéssel, akkor használd a tér helyett a nyitottság kifejezést.

A folyamatos ritmikus áramlás pedig az, ami a ebben a nyitottságban történik - a tudattenger hullámzása.

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.13 0 0 3179
Kedves Hidegvérgéza,

beírásaidra tömören azt tudom mondani, hogy jó zavarodott vagy. Én is az vagyok, ismerem a dolgot.

Ez tök jó dolog. Tényleg. A zavarodottság ugyanis azt jelenti, hogy a merev elképzelések, amelyek általában jégbilincsként kötözik meg a tudatot,
fel vannak lazulva-törve. A törmelék meg rohangál-zörög ide-oda - ez a zavarodottság. Ez tök jó. Most már nincs más hátra, mint kisöpörni a törmeléket,
a szemetet.

Nincs igazán értelme analizálgatni a szemetet, egyszerűen csak ki kell söpörni. Így hát minden problémádra, meg úgy általában minden problémára
a gyakorlás adja meg a választ. Mindig az a végső válasz minden kérdésre, hogy gyakorolj többet... minden ide tér vissza. Tehát próbáld
meg naponta gyakorlni a Guru Jógát vagy mást, ami szimpatikus (pl. a Csenrézi-meditáció is igen jó), amikor ráérsz, mondjuk vezetés közben,
mondogasd az OM MANI PEME HUNGot, vagy a Mahakala-éneket, és tegyél jókívánságokat - aztán majd a helyükre kerülnek a dolgok.

Jut eszembe: jókívánságok. Ezekről még nem is beszéltünk ebben a topicban, pedig roppant hasznosak. Kétféle típusuk van.

Az egyik, a kimondott jókívánságok, amikor az ember valaki másnak sok boldogságok, egészséget, kívánságai teljesülését stb. kívánja. Erre elég pusztán erősen rágondolni,
bár szerintem ha éppen nincs ott senki vagy nem ciki, ki is lehet mondani, mert az valahogy erősebb benyomást képez. A tudatunk úgy működik,
hogy ahol valami olyat lát, ami tetszik neki, afelé kinyílik, ahol meg olyat, ami nem teccik, akkor bezárkózik. A cél pedig a tudat teljes nyitottsága.
Ebben nagyon sokat segít, ha az emberek felé megnyílunk. Elvégre legtöbb örömünk és problémánk más emberekkel kapcsolatos. Eszerint a logika szerint
már az is segít megnyílni, ha pusztán szépeket gondolunk másokról. Mongyuk hogy milyen okos. Ez azonban csak relatív együttérzés: kedvelem, mert okos.
Ez elég gyenge. Ha viszont rengeteg boldogságok kívánunk az illetőnek, akkor az egy abszolút együttérzést jelenít meg: jót akarunk neki,
függetlenül attól, hogy kedveljük-e vagy sem. Tehát ez sokkal erősebb, sokkal jobban megnyitja a tudatot az illető felé.

Mér jó ez ? Egyrészt mert minél jobban nyitogatja az ember a tudatát mások felé, annál jobban nő az általános nyitottsága is. Azaz fejlődik. Végül is
ez az együttérzés lényege. Másrészt roppant nagy mértékben javítja a másokkal való kapcsolataink minőségét: enyhíti a gátlásokat, félelmet, szorongásokat,
haragot, ellenszenvet, lenézést... Érdemes kipróbálni: ha mondjuk üzletet kötni mész valakihez, és közben azt kívánod neki, hogy kössön nagyon jó
üzleteket, (függetlenül attól, hogy veled köti-e vagy sem), ez nagyon nagy mértékben csökkenteni fogja a szorongást, stresszt. Hiszen végül is ez nem szól
másról, minthogy ezzel a kívánsággal kiütöd azt a kívánságodat, hogy veled kössön üzletet - ehelyett azt kívánod neki, hogy kössön akárkivel nagyon jó üzletet.
Azaz nem lesz mitől szorongani, mert nem azon izgulsz, hogy veled kössön. Ugyanez igaz a csajozásra - kívánj remek pasikat neki - stb. Tehát a jókívánság az adott szituációban a pozitív motivációt erősíti.
Pozitív motivációval meg sgyszerűen nincs mitől félni, mert nem önös az indittatás. Szóval ez brutálisan jó szorongáscsökkentő. Olyan, mint egy befektetés:
a jókívánság és az általa kialakuló pozitív motiváció segít a lehető legtöbbet beletenni a szituációba, ami által a lehető legtöbb közös pozitívum jön ki belőle.

A másik típus meg olyan, hogy az ember olyan tulajdonságokat kíván magának, amelyekkel másoknak hasznos tud lenni. "legyek képes ... ... " . Hogy
ez igazából mire jó, azt nem tudom, de jó, az biztos. Az előző mondjuk jobb, szerintem.

huang-po Creative Commons License 2002.02.12 0 0 3178
Nem irtam, ez csak copy-paste volt. Nem vagyok se ez, sem az.

De ha már úgy is itt volt az asztalon. Egy történet...

"KI VAGYOK ÉN?

- Ki vagyok Én, Anyu? - kérdeztem egyik reggel édesanyámat, miközben az uzsonnámat készítette az iskolába. - Tessék? - kérdezett vissza félénken, talán, mint aki nem jól értette a kérdést. - Azt kérdeztem, ki vagyok én? - Hogy-hogy ki vagy te? Hát elfelejtetted a nevedet? - Nem csak... - Csak? - Csak nem tudom ki vagyok! - mondtam anyámnak, aki megtörölte kezét kötényében és megkérdezte, nincs-e lázam. - Fogadjunk, megint dolgozatot írtok, és nem akarsz iskolába menni - mondta. - Á, mindegy - válaszoltam, és elhatároztam: megakarom tudni, ki vagyok én. Az utam hosszú volt, legalább 30 évnyi, és a legkölömbözőbb válaszokat kaptam, de igazából egyik sem elégített ki. A szomszédnak "szemtelen, ráérő csirkefogó" voltam, a pszichológusnak "deviáns, enyhe nárcisztikus beütéssel", apámnak "hát ugyanolyan, mint én (azaz ő), csak kisebben", a véradónak "donor", a rendőrnek "közeg", az önkormányzatnak "lakos, illetve állampolgár", a számlásnak "díjfizető", a barátomnak "ivócimbora", a barátnőmnek "szerető Kandúr-Bandi", a feleségemnek "Te szerencsétlen pipogya", a gyerekeimnek "a megtestesült szigor", a kutyámnak "gazdi", az orvosomnak "páciens", az ateistának "hívő", a hívőnek "testvér", a koldusnak "főnök", a szúnyognak "kiszemelt áldozat", az asztrológusnak "oroszlán-bika", az ezoterikusnak "materialista" és még ki tudja, hogy kinek mi. De választ élő embertől soha nem kaptam. Már kezdtem unni a címkéket és dobozokat, amibe beleraktak, így pihenésképpen lementem a folyó partjára. Néztem a vizet, és szégyen - nem szégyen EGGYÉ váltam vele. Elfeledkeztem magamról, s mintha a szél egy hangot suhogott volna: "VAGYOK, AKI VAGYOK!" Ez a pillanat felülmúlta életem egész eddigi éveit. Megtaláltam önmagamat." nyika zoltán

foto itt ;)

ALL is ONE and ONE is ALL.

--

"A betegségek gyógyíthatóak, a sors nem az." kinai közmondás

Előzmény: hidegvérgéza (3176)
hidegvérgéza Creative Commons License 2002.02.12 0 0 3177
ezt kifelejtettem; a gondolkodás is a küzdelem része .
Előzmény: hidegvérgéza (3176)
hidegvérgéza Creative Commons License 2002.02.12 0 0 3176
Drága huang-po Mester!!:)

Nagyon sokat segített amit írtál, szerintem sokan el sem hinnék, mekkora igazság relylik benne; van egy két haverom, akikre mindig felnéztem, ill komplexusaim voltak velük szemben, ami miatt, magamat kevesebbre, őket többre tartottam magamnál, ezért tudat alatt, mindig küzdöttem velük, a tanításoddal, nem megérteni, hanem képzeld megtapasztalni is sikerült, hogy ha nem küzdök ellenük, kitisztul a látásom, és olyannak látom őket, mint amilyenek, most már többé nem küzdök senki ellen, ez a titka, az egó komplexusok megszüntetésének, ha jön a küzdhetnék, akkor hagyom hagy jöjjön.

Előzmény: huang-po (3164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!