Keresés

Részletes keresés

csanya. Creative Commons License 2015.05.16 0 0 51078

Ááááá ez csak a csanya féle szokásos nagyképűség. 

Előzmény: manbo (51070)
-biga- Creative Commons License 2015.05.16 0 0 51077

Egészség legyen és térerő... :)

Előzmény: csanya. (51076)
csanya. Creative Commons License 2015.05.16 0 0 51076

Sajnálom. Elnézésed kérem (Pinyoét is) a jelölés pontatlansága miatt. 

Előzmény: -biga- (51075)
-biga- Creative Commons License 2015.05.16 0 0 51075

Négy helyen jött össze. 

Előzmény: csanya. (51074)
csanya. Creative Commons License 2015.05.16 0 0 51074

35 perc alatt te lefutsz Pomázig. 

Előzmény: -biga- (51073)
-biga- Creative Commons License 2015.05.16 0 0 51073

Igen. A pálya második felében a jelölés hagyott némi kívánnivalót maga után. De ezt már elmondtam Neked :)

Előzmény: csanya. (51068)
csanya. Creative Commons License 2015.05.16 0 0 51072

A Zegama oldala nem elérhető. Tud valaki bármi hírt a versenyről?

allez zserzseli! Creative Commons License 2015.05.16 0 0 51071

Igen, lehet, hogy igazad van. A kisajatitas tenyleg visszatetszo lehet. Eppen arra gondoltam itt, hogy a verseny eleg nehez, hosszu, szep vonalvezetesu, szinvonalasnak igerkezik, stb, h ezt a nevet rogton ne kisajatitaskent ertelmezzuk, ami azert korabban bennem is motoszkalt..

kulonben csupan azert, mert mashol nincs ilyen, akar nalunk lehetne is ilyen nevu ultra trail.. Nem kell mindig az idegenlelkuek majmolasa :)))

Előzmény: manbo (51070)
manbo Creative Commons License 2015.05.16 0 0 51070

Miért lenne méltó egy útvonal az ultra trail hungary névre?

Egyik sem az. Mindenkinek mást és mást jelenthet a ultra terepfutás Magyarország... Nem hinném, hogy ez a verseny képviselné, reprezentálná Magyarországot e téren. Nagyon hibás elnevezés ez.

Pont ezért nincs ultra trail Italy,ultra trail France, ultra trail Poland, vagy ultra trail USA...

A világon inkább a tájegységek, földrajzi elnevezések a jellemzőek a névadásnál. Nálunk rögtön egy országot dobunk be...

Előzmény: allez zserzseli! (51069)
allez zserzseli! Creative Commons License 2015.05.15 0 0 51069

ma voltunk bejárni az UTH Lajosforrás-Kisrigó útvonalát. A lepencei hurkot eleve nem akartuk megcsinálni, időhiány miatt, de végül a prédi is kimaradt, szakó nyeregtől visszamentünk dobogókőre, utána meg a piros háromszögön/kereszten a kisrigóhoz. így is eltöltöttünk, nem mondom meg mennyi időt, de nagyon sokat.

megállapításaim, tapasztalataim:

- mindenki hozzon magával egy kaszát. kelleni fog, jövő hétig még bőven nő minden. nekem még mindig zsiborog a lábam. reumát megúsztam. eléggé benőtt az útvonal sok helyen.

- mindenki hozzon magával egy jelölőembert. ezt a pályát nehezebb lesz jelölni rendesen, mint jól megfutni. tömegek fognak eltévedni. már előre sajnálom csanyát. rengeteg szerintem felesleges visszafordító van, ez adódig ebből a szirmos, hurkos pályarajzból.

- az új részek szépek, nekem tetszettek. persze nem a pilismarót előtti hosszú aszfaltra gondolok.

- ez már egy komoly, nehéz pálya, hosszú és felőrlő a karaktersztika. futós, futós, de azért inkább a bő utolsó harmad az, az első 65 inkább kocogós :). méltó az ultra trail hungary névre szerintem. 

- a bő első felében kevesebb útközben a vízvételi lehetőség.

- a fekete hegyi sasfészek th nagyon szépen fel lett újítva, tényleg pöpec.

 

hajrá, kemény lesz!

 

Előzmény: Pinyo (51063)
csanya. Creative Commons License 2015.05.15 0 0 51068

35 percet mentél jelőlés nélkül?

Előzmény: -biga- (51066)
Pinyo Creative Commons License 2015.05.15 0 0 51067

Akkor ezúton meg is köszönném az idei grátisz indulásomat :) Asszem nem is lesz több ilyen, főleg hogy a mezőny háromszorosára hízott.

Előzmény: -biga- (51066)
-biga- Creative Commons License 2015.05.15 0 0 51066

Az én voltam :)

#harmincötperc

Előzmény: Pinyo (51065)
Pinyo Creative Commons License 2015.05.15 0 0 51065

Remélem :) de nem számítok rá, a turisták sem angyalok, a jelölésbe is csúszhat hiba.

Ezen a rendes terepfutó versenyen tavaly félre volt rakva szalag, nekem csak három percem ment el rá, aztán helyre szalagoztam. Aki egyértelműen előttem volt, valahogy mögöttem ért célba.

Nem szeretem a meglepetéseket, tavaly eléggé hullámzó volt a jelölések minősége, nekem konkrétan sokat segített az útvonal ismerete és a kütyü. Olvasok beszámolókat és hát sokan el szoktak tévedni ezeken a rendes terepfutó versenyeken. Én próbálom a veszélyt bejárásokkal és gps-es térképpel minimalizálni, kevés versenyre járok ahhoz, hogy elrontsa az élményt egy eltévedés.

Előzmény: -biga- (51064)
-biga- Creative Commons License 2015.05.15 0 0 51064

Azért ugye lesz jelölve a pálya? Mint egy rendes terepfutóversenyen? :)

Előzmény: Pinyo (51063)
Pinyo Creative Commons License 2015.05.15 0 0 51063

UTH52-111: aki GPS-el is megy, vagy hétvégén bejár, frissítsen track-et!

 

Az 52-es táv a 52,6km helyett 53,8 lett a térképen.

 

- A start-cél az új track szerint a Duna Korzó melletti parkolóba került, így a Fő téri Török-köz szűk sikátora kimarad. A Bükkös patakot más utcákon éri el. Részben emiatt lett hosszabb a teljes táv.

- Az UTH közös, Bükkös-patak menti be-ki vezetőjének a vége jelentősen megváltozott: a hurok előtt kb. 2 km-el elválik a Bükkös-pataktól (a régi útvonal itt átment egy kishídon a patak túlfelére majd nemsokára vissza) és a vízműnél csatlakozik be az "régi" track-be az S-négyzet jelzésen.

- Kő-hegy előtt nem vágja le a S kanyarját

- Visegrádról visszajövet az Ötszögű rétnél marad a kéken, és a Pap-réti ellenőrzőpontig közös oda-vissza útvonal lesz a P jelzésen.

- A Vértes-mező előtt a piros jelzésen marad a track és a S szerpentin lefelére onnan csatlakozik le. A szerpentin végénél nem kell kifutni valami padokig, a sárga kör (Prédi klón :) ) jelzésre egyből vissza kell fordulni.

- Az Álló rét előtt az új track levág egy picit a P+-ből.

- A cél felé a már említett elmozdított végű közös szakaszig kell futni (vízmű)

 

A 111-es táv extra hurkát nem elemeztem ki.

Pinyo Creative Commons License 2015.05.15 0 0 51062

Kollégám csak egy szalamandrát talált a vízaknájánál, Kismaroson. Rendszertanilag sajnos elég távol áll a macskaféléktől. Kis állat, kis öröm :-)

Előzmény: ubalika76 (51059)
lpr Creative Commons License 2015.05.15 0 0 51061

UTH 52 kérdés

A program szerint csak szombaton és csak Szentendrén lehet felvenni a rajtcsomagot. Esetleg vasárnap verseny előtt? Vagy jövő héten Budapesten valahol?

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.14 0 0 51060

Hogyan azonosítod, hogy vadmacska és nem házi?

Előzmény: ubalika76 (51059)
ubalika76 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 51059

Sziasztok!

 

Én tegnap a Muzsláról lefelé a Koncsúr előtt láttam vadmacskát. Gyurkó Peti meg látta a hiúzt a télen. Lehet hogy a terepfutók sikeresebbek mint a jelenleg futó kameracsapdás állományfelmérő program.

Arra szeretnélek kérni titeket, hogy aki vadmacskát vagy hiúzt látna elsősorban a Börzsönyben, vagy az Északi khg bármelyik más hegyén, jelezze nekem ( ubalika@gmail.com ), vagy Robinak( mmebhcs@vnet.hu ).

 

Köszi!

 

bellone72 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 51058
Sziasztok! Vidrócki tt-re keresek fuvart, költségmegosztással. Előre is köszönöm!
Pinyo Creative Commons License 2015.05.12 0 0 51057

terepbox, az új outdoor sport. Bár én az elmúlt hét után tereppihenést szeretnék. Majdnem 18 óra bringa plusz futás jött össze múlt hétre, ami nálam elég sok, bár voltak benne regenerálósok is, de azért csak összejött. Milyen szép is lett volna már januártól így edzeni.

Előzmény: CSERMANEK (51056)
CSERMANEK Creative Commons License 2015.05.12 0 0 51056

Ha szépen kéred szerintem találsz olyat, aki percenként 20-szor megüt. Mondjuk ezt a helyedben én sem szívesen képzelném el:-)

Előzmény: Pinyo (51053)
Pinyo Creative Commons License 2015.05.12 0 0 51055

Csak hogy az ellenfelek elbízzák magukat, hogy nem érdemes hajtani :) A versenyen ennél legalább 20-szal több ütésszámmal kell mennem, amit a bejárás közben egyelőre nem tudtam elképzelni.

Előzmény: allez zserzseli! (51054)
allez zserzseli! Creative Commons License 2015.05.12 0 0 51054

kocogó tempó. aha. erre mondja a művelt német, hogy mon oeil :)

Előzmény: Pinyo (51053)
Pinyo Creative Commons License 2015.05.11 0 0 51053

Szokásos kocogótempó alatt mentem most, ezért gyanús is volt a sok jó helyezés a stravan, de ez csalóka, mert én nem álltam meg kilátást nézelődni, meg várakozni menet közben.

Egyedül a Prédi klónon ment fel a pulzus, de hát ott az emberfia pusztán sétálva is csillagokat lát :-)

Azon a felfelén beugrott, hogy esőben lesz-e ember aki ott feljut :-).

Meg még a Lajos forrás felé a K+-on is elgondolkoztam hogy milyen király lehet ez a pálya esőben :). Elnézve a mély keréknyomokat, nem kétséges, hogy cipőcuppantó lesz.

Előzmény: allez zserzseli! (51051)
Pinyo Creative Commons License 2015.05.11 0 0 51052

Ja nem is. A László, a Kisrigós :-)

Előzmény: allez zserzseli! (51051)
allez zserzseli! Creative Commons License 2015.05.11 0 0 51051

pszentkereszt? :)

eltévedtél?

melyik gps trackre gondolsz? a gpsies-osra? azt konvertáltad?

néztem a stravan.. ismeretlen utat csekkolva elég jó tempó..

Előzmény: Pinyo (51050)
Pinyo Creative Commons License 2015.05.11 0 0 51050

Hétvégén uth52-t jártam be, a Szentendre-Pilisszentkereszt valamin a Pap-rét -Skanzen részt.

 

Már a szentendrei indulásnál elakadtam, mert nem vettem észre a Fő-térről induló másfél-ember széles sikátort (Török-köz). Érdekes lesz, ha rögtön a rajt után itt kell keresztülvágnia a sok-sok embernek, libasorban, ezen a 100 méteren rögtön összeszed a vége három-négy perc hátrányt :)

 

A verseny honlapján lévő GPS track alapján mentem végig, alapvetően jól követhető volt.

Egy töprengésem volt: a ki/be vezető közös szakasz után balra fordulunk, nemsokára letér a S+-ról az út és 200 méteren át vele párhuzamosan megy, majd a vízmű után tér vissza a helyére.

Volt olyan korábbi térképem ahol ott ment az S+, de most már a "rendes", logikus úton megy.

 

Üde színfoltként a Sárga pötty a Hétvályús forrástól tényleg futhatatlan volt, a többi része a bejárásnak elég haladós lehet majd versenyen.

 

Lúdtalp Creative Commons License 2015.05.11 0 0 51049

Well, én is csekkoltam az UTH (hosszú) második felét (Dömös- Szentendre).

Lepence felé a "tervezett" zöld kereszt eleinte igen jól "követhető", hasítós, szép fás erdő, jó dózer, nagyszerű panorámák meg minden. Jelzés ugyan nincs egy darab se (hiszen tervezett), de két kis felirat a két első hajtűkanyarban szinte már valós jelzés erejű.

A bitument elérve remélhetőleg lesz szalag, mert több opció is kínálkozik a "tervezett" ösvény beszállójára.

A Lepence előtti éles visszafordító a zöld sávra az aszfaltról jobbra, finoman szólva sem hivalkodó, de lehet, hogy itt lesz dugóka?

A zöld sáv egy szakaszon a patakvölgyben egyszercsak megszűnik egy időre. 3 bejárós különítményből, hárman nem találtuk a patakból a tökéletes kiutat (vagyis lehet, de bizonyíték nincs rá).

 

Pap-rét előtt az Ötszögű-rét átvágás a volt honvédségi útra ujjgyakorlatnak is kevés, ha valaki erősen készül rá...

Vöröskő felé a piros van, hogy eltűnik  elhalványul a dózerről, pont az egyetlen Y után, de aztán előkerül.

Tahi felé a sárga letérés visít, táblázva van minden. Maga a lejtő viszont fájni fog, nem kicsit...

Ennek végén jobbra vissza a sárga forrás jel szintén könnyen megtalálható, a lényeg, hogy az első füves tisztásra érve, azonnal élesen jobbra kell skubizni. A sárga pötty a Hétvályús forrásig relatív kíméletes, de a forrás után amolyan Som-bokor jellegű gyomrost visz be. Szűk 10 perc, de itt már ez is elég lesz a jó közérzethez.

Vöröskőt kb. 5 perc könnyű dzsoggal lehet a piros-sárga sávra balra kanyarodva bevenni. Innen gurulás a piros sávon a feladat. (Megjegyzem a középső része amolyan Pilis szerpentin kicsiben visszafelé).

Gyakorlatilag innen már szinte a célig lejt, na jó egy két kivételtől eltekintve, de dráma már nem a terep miatt lesz.

A piros kereszten is van forrás, szóval vízzel nincsen gond, (Pap-réttől így két jó forrás is van a célig, gyakorlatilag az úton.)

Az Álló-réttől a sárga kereszt könnyen megtalálható, ha tudjuk, hogy azt kell keresni. Viszont egyáltalán nem végig kellemes, ellenben kifejezetten be fog fájni...

A Skanzentől a Pakat-partig figyelős sárga kereszt, és egy kis ösztön sem árt.

A Vége pedig szép hosszú...

 

Hajrá!

 

Előzmény: allez zserzseli! (51046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!