Keresés

Részletes keresés

Sweetgaby Creative Commons License 2018.10.05 0 0 6353

Szia kundof2!

 

Milyen ingerekre gondolsz? 

Előzmény: kundof2 (6351)
Sweetgaby Creative Commons License 2018.10.05 0 0 6352

Szia!

 

Igen nekem is fissurát írt a papíromra a doki. A detralex nekem is bevált, régebben is szedtem már. 

Előzmény: Zsanna68 (6348)
kundof2 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 6351

Sziasztok!

 

Belső aranyértől lehetnek ilyen ingerei az embernek? ott a végbél körül?

Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 6350

Bocsi ezt a Detralex-re írtam./2 féle hatás/

Előzmény: Zsanna68 (6348)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 6349

Helló.

Voltál már poctológusnál?

Nyisd ki a bukszád, vagy menj államihoz, de szakemberre bízd a hátsódat, ő megmondja a tutit, mit kell tenned és mi a probléma.

Ami egyiknek jó, nem biztos hogy neked bejön, ráadásul nem is tudod mi/hol a bibi.

Előzmény: BUKSZAPÉTER (6346)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 6348

Hello.

Nekem belül van és én nem látom, frissurának-mondják/írták./kb 5cm-re a kijárattól/

Valaki írta itt a Venotecet-én is azt szedtem egy darabig, de visszatértem a Detralexre, már x éve szedem folyamatosan Cavintonnal/érvédő/együtt.

Az utóbbinak 2 féle hatása van.

 

Előzmény: Sweetgaby (6345)
bonap arte Creative Commons License 2018.10.03 0 0 6347

Minden aranyér így kezdődik. És a kezdeti szakaszban fájdalmas mert feszül a kis dudor. Nemigen van rá hatásos gyógymód. Székelés után jó melegvizes tus segít valamelyest.

Előzmény: BUKSZAPÉTER (6346)
BUKSZAPÉTER Creative Commons License 2018.10.03 0 0 6346

Sziasztok!

Nekem pont ilyen a problèmám.

Règebben Detralex segített,aztán már nem annyira.

Most Venotecet szedek,de semmit sem èr.

Szèkelès után órákig nagyon fáj.

Gyógyszer,fájdalomcsillapító,krèmhavaslat,ami már bevált?

Sweetgaby Creative Commons License 2018.10.02 0 0 6345

Tök fura mert én pont azt olvasom mindenhol, hogy a végbélrepedés az egyik legfájdalmasabb dolog. Mikor kenegetem kenőccsel és kicsit széthúzom, akkor látok is valami seb szerűséget és mélyebben is lehet érezni tapintással. A kialakulása elején eléggé fájt minden érintésre még a fehérneműre is, nagyon érzékeny volt. De amióta kúpozom és kenőcsözöm már nem fáj, nem vérzik csak a seb van még ott. De remélem ez is hamarosan elmúlik végül is elég szépen javult az állapotom ha visszagondolok 3 héttel ezelőtti kínlódásomra :D

Bízom benne, hogy ez a gumigyűrűzés miatt volt és minden visszaáll a normális kerékvágásba! :)

 

Előzmény: Zsanna68 (6344)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 6344

No, amit írtál ez áll a repedésre.

Nem fáj, nem szúr, WC-nél sem, de vérzik.

Vagy 2 évtizede van, hol előjön, hol nem.

Van hogy 5 évig kussolt.

Nekem erre Hemoerdalle kúpot és ugyanezt kenőcsben ajánlották/írták elő.

Cs. orvos írja fel mind a kettőt, előtte vittem gasztros ajánlást/véleményt.

Ha aktív, akkor délben/ este 2-2 Detralex.

Különben napi 2x1. 

Nekem ez jött be.

Előzmény: Sweetgaby (6343)
Sweetgaby Creative Commons License 2018.10.02 0 0 6343

Szia! 

 

Szerintem is érdemes lenne, ha inkább egy orvossal nézetnéd meg, mert a reparon kúp nem biztos hogy hatni fog! A kenőcs meg általában külső aranyérre van, belsőre hiába használod! Nekem például a belső aranyerem semmilyen fájdalmat nem okozott, nem szúrt, wc-zés közben sem éreztem semmit, csak vérzést tapasztaltam. Ezért is menj el szerintem egy proktológushoz, ő biztosat tud majd mondani és megfelelő kezelést ajánl! 

Előzmény: kundof2 (6340)
Sweetgaby Creative Commons License 2018.10.02 0 0 6342

Szia Zsanna68!

 

Fogjuk rá! Nálam a doki miután visszamentem hozzá záróizom görcsöt állapított meg, amit a gumigyűrűzés váltott ki. Írt fel rá kúpot, de javulást nem tapasztaltam, ugyanúgy fájt és vérzett. Aztán a doki nem volt elérhető így kénytelen voltam elmenni egy másik orvoshoz, aki nem volt olyan kíméletes mint az előző orvos, ő viszont végbélrepedést állapított meg. Újabb kúp, kenőcs meg detralex. Elég nehezen akar gyógyulni, de legalább most már eljutottam arra a szintre, hogy már nem fáj és leszoktam a fájdalomcsillapítóról. Már egy ideje vérezni sem vérzett. Sajnos én ezt a gumigyűrűzést eléggé megszívtam! Nagyon remélem hogy többet nem lesz rá szükség! 1 hónapja tart már ez, de talán most már egyre jobb lesz!

Előzmény: Zsanna68 (6339)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 6341

Helló.

Azért jelentkezz be egy proctológushoz ő megmondja/látja a tutit, hová kell menni, mit kell tenned.

Előzmény: kundof2 (6340)
kundof2 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 6340

Sziasztok!

 

belső aranyér problémával küzdök én is, mint mindenki...4 napja használom a Reparon kúpot, meg a kenőcsőt, de ma megint volt egy kis véres piros folt a papiron. Ez szabályos, h még van, vagy csak majd eztán múlik el még? Néha wc-zés után szűr még, nekem ennyi a panaszom.

Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 6339

Úgy látom mindenki rendben van.

Örülök neki.

Zsanna68 Creative Commons License 2018.09.21 0 0 6338

Hello

A környékeden lévő városi/megyei kórházban dolgozó/műtő proctológus magánrendelésére menjél el.

Ő megvizsgál és megmondja kell-e műteni, vagy elég ha kúpot kapsz.

Esetleg egyenget az utadat vastagbél tükrözéshez , esetleg CT-hez.

Vérvesztésnél csökken a vas/hemoglobin szinted és fáradt/aluszékony leszel.

Kérhet cs. orvostól Maltofer-fol tablettát vagy Krauter blut szirupot. 

 

Előzmény: Fhrtz (6335)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.09.21 0 0 6337

Hello

 

No, és mit mondott?

Már kijöttél a problémából/megyógyultál?

Előzmény: Nikinyuszika (6332)
bonap arte Creative Commons License 2018.09.18 0 0 6336

Ha valóban 4. stádiumban érzed magad akkor már nem kell kitapintani a csomót mert akkor már diónyi nagyságúra ki van fordulva a segglyukad.

Ebben az esetben mindenképp a szikés megoldást ajánlom, ha nem akarsz utána hónapokig szenvedni. 20-25 nap és nehezebb fizikai munkát is végezhetsz utána. 

TB-re ingyen csinálják, csak a kenőpénz van. Javaslom olyan dokit válassz aki érti a dolgát.

Előzmény: Fhrtz (6335)
Fhrtz Creative Commons License 2018.09.18 0 0 6335

Sziasztok!

Lassan 1 éve szenvedek aranyeres panaszokkal, elsősorban ülőmunka miatt. Orvosnál még nem voltam vele, mindig halogattam, de szerintem már bőven 4. stádiumú lehet. Év elején nagyon ki lehetett tapintani a külső csomót, vérzett is. Detralex+kenőcs segített, elmulasztotta a gyulladást, egy ideig rendben volt viszont az utóbbi pár hétben megint kezd erőre kapni, nem kis vérmennyiséggel. Olvasgatom már egy ideje a fórumot, egyrészt azért se vágtam még bele a gyógyuláshoz vezető útba, mert ahogy olvastam tb-re csak hagyományos szikés műtétek vannak, amiknek hosszú szenvedős a gyógyulási ideje munka miatt eléggé kizárandó, és elég nagy az esély a kiújulásra, de cáfoljatok meg h tévednék. Viszont a magánrendelőkben eléggé megkérik az 1-2 hetes gyors gyógyulás árát amit nem igazán engedhetek meg magamnak, és nem is nagyon szoktak árat kiírni, tudom ez sok mindentől függ egyéni ár stb. 1-2 Helyen láttam kiírva ahol nagyságrendileg 150.000 Ft volt a műtét körülbelül.  Esetleg tudnátok írni konkrét eseteket, hogy magánrendelésen milyen összegekbe került, vagy tb-s ellátásban milyen eljárással dolgoztak?

Nickkitty Creative Commons License 2018.09.17 0 0 6334

Sziasztok!

Véleményeket tapasztalatokat szeretnék kérni a gyűrűzéssel kapcsolatban. Ma este megyek orvoshoz...rettegek sajnos😭 mindenféle horror storyt hallottam, de április vége óta kínlódok hol jobban hol kevésbé de soha nem tökéletes. 

Köszönöm!

liduskácska Creative Commons License 2018.09.14 0 0 6333

Szuper hírek Orsi! Örülök hogy alakul a dolog. Én csak azért nem irtan azóta mert még mindig várom a napot amikor felkelek és többé nem érzem a végbelemet. De hiába telt el lassan 10 hét a műtét óta még mibdig szúr vmi napjában többször is. Az 5 hetes kontrollon elvileg szépen gyógyulgattam de a drnő azt mondta a teljes hegesedés 10-12hét. Hát én most járok 10nél és még érzem.  Valszeg visszamegyek 12 hét után ha még mindig nem lesz jó a dolog. De vajon mikor lesz hogy végleg elmúlik és meggyógyulok??? Néha már nagyon elvesztem a reményt. Jó ilyenkor azt olvasni hgy meg lehet gyógyulni, másnak is sikerül. Elég szemét dolog ez a kripta gyulladás... annyira valószínűtlenül lehetetlen hülyeség hgy ilyen létezik. És miért pont nekem alakult ki... nem tudom mit tehetnék még hgy meggyógyuljak.  Annyira várom már hgy vége legyen ☹

Előzmény: Gorsiborsi (6320)
Nikinyuszika Creative Commons License 2018.09.12 0 0 6332

Kedves Zsuzsa!

Köszönöm a választ. Voltam másik proktológusnál, azt mondta, hogy repedés. Másik kúpot kaptam, Posterisan forte. 10 napig kell használni... csak az a gáz, hogy mióta ez a "vér" van...hányingerem is van....nem tudom mitől, lehet azért mert, mert annyira meg vagyok ijedve. :(

Előzmény: Zsanna68 (6329)
bonap arte Creative Commons License 2018.09.12 0 0 6331

Ne használd nem jó. Csípős és kellemetlen komfortérzetet ad. A fájó részre inkább az Aurobin kenőcsöt javaslom, vényköteles.

A Reparon és társai semmit nem érnek. 

De az orvost elsődlegesen ajánlom. Ha nem akarsz még évekig szenvedni.

Előzmény: Edina Palicz (6330)
Edina Palicz Creative Commons License 2018.09.12 0 0 6330

Sziasztok!

HEMOR RITE-t használt már valaki külső aranyérre? Évek óta szenvedek vele, egyszer meg is műtöttek de semmit nem ért, most próbálok keresgélni mit is lehetne kipróbálni műtét előtt. Az a baj hogy időnként iszonyatos fájdalmam van, meg vérzik is, már kinéztem az orvost is akihez mennék, de gondoltam futok előtte még egy kört. Szóval a tapasztalatotokra lennék kíváncsi a HEMOR RITE-al kapcsolatban!

Zsanna68 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 6329

Hello.

Ezt frissura-nak hívják és már gyakori vendégem.

Van hogy 5 évig semmi.

Viszont a kajádra ügyeljél hogy ami bement lent könnyen kijöjjön.

Csípőset, erőset, alkoholt nem muszáj inni.

Tisztán tartani, WC után lemosás.

Fontos hogy a seb begyógyuljon és ne paráz, mert rákattansz. 

Olvass utána a többiektől is, tudsz valamit hogy könnyebb legyen.

Megnyugtatásul csináltathatsz, vastagbél tükrözést/irrigoszpiat a bélszakaszon.

Előzmény: Nikinyuszika (6328)
Nikinyuszika Creative Commons License 2018.09.10 0 0 6328

Sziasztok!

Kérlek szépen segítsetek...

Ma egy hete, mikor felálltam a WC-ről....azt hittem elájulok....véres volt...friss és piros vér....nagyon megijedtem...

Aztán másnap felkerestem egy proktológust, akinél már jártam régebben (berepedés miatt) Áldottam a nevét,mert nagyon kedves ember....viszont ezen a reggelen mondtam neki, hogy véreztem....megnézte..."ott"...aztán kérdezte: "biztos nem máshonnan jön ez a vér?" Mondtam, biztos, hogy nem máshonnan...."akkor feljebb nézek"....mondta..."na innen jön"

"ez egy fejlődési rendellenesség....seb" Kb 520 volt ekkor a vérnyomásom, és szakadt rólam a víz....annyira paráztam...megkérdeztem, Doktor Úr...ez ugye nem daganat? Erre rám ordított, "mondom, hogy seb"...

Felírta a Norcainos kúpot, este 1x. A leletre azt írta, hogy hámhiányos területen seb.

Eljöttem...viszont a vérzés továbbra is van....piros, élénk...de van...holnap megyek egy másik dokihoz..

Annyira félek....nehogy komoly baj legyen....Meddig vérzik még? 1 hete vérzik... Valaki van/volt hasonlóhelyzetben?

Köszönöm szépen, ha valaki segítene.

Sziasztok!

Niki

Sweetgaby Creative Commons License 2018.09.10 0 0 6327

Kedves Doktor Úr! 

 

Most kaptam visszahívást és a héten csütörtök estére adtak Önhöz időpontot. Remélem addig kihúzom. 

Érintésre is nagyon érzékeny kívülről és folyamatos nyomást,feszítést érzek. 

Remélem hamarosan helyrejön,mert elég nehezen bírom már ezt a folyamatos fájdalmat és az sem tesz jót, hogy fájdalomcsillapítókon élek ,hogy elviseljem. 

Elnézést ,csak kicsit kétségbe vagyok esve, mert egy esetleges műtétet nagyon nem szeretnék!

 

Üdv: Gaby

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (6324)
Sweetgaby Creative Commons License 2018.09.10 0 0 6326

Kedves Doktor Úr! 

 

Próbálok bejelentkezni eddig sikertelenül, mert sajnos nem veszik fel a telefont,de próbálkozok még tovább. 

A névjegykártyáján a segélytelefon az Ön száma? Azt is hívhatom? 

Köszönöm a válaszát! 

 

Gaby

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (6324)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 6325

Hello.

Szerintem menj sürgősen orvoshoz, hátha más is akad ott.

Előzmény: Sweetgaby (6323)
Sweetgaby Creative Commons License 2018.09.09 0 0 6323

Szia!

 

Igen ismerem a parafinolajat, egyelőre úgy érzem, hogy a székeléssel nincs gondom. Nem erőlködök egy kicsit sem, könnyen mennek a dolgok, nem kemény és nem is fáj közben.

Viszont utána jön a pokol! Most ott tartok, hogy elvagyok egész nap, érzem a beavatkozás helyét, kicsit szúr, meg úgy érzem mintha külső aranyerem is kijött volna, pedig nem, de ha elmegyek wc-re utána belehalok. Több órán keresztül tartó, szűnni nem akaró fájdalom jön, amire nem hat a fájdalomcsillapító! Fogalmam sincs ez miért van és meddig tart még. Rettegek wc-re menni! 

Van hogy nem azon a részen fáj ahol a gyűrű volt, hanem a másik oldalt , aztán egy idő után elkezd újra a gyűrűnél égni, csípni és kurvára fájni. 

A doki írt fel kúpot, azt is használom. 

5. napnál tartok, lehet adok még neki 1-2 napot aztán ha nem változik, akkor vissza a dokihoz. Csak sehol nem olvastam hogy ez a beavatkozás ilyen durva lenne. 

Bocsi, hogy ennyi mindent leírtam, de hátha olvassa más is!

Előzmény: Zsanna68 (6322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!