Keresés

Részletes keresés

áim Creative Commons License 2011.12.29 0 0 38463

Mármint Burgaszba, csak kapkodva írtam.

A várnai jegyárat még nem is jelzi a honlapjuk.

 

Előzmény: áim (38462)
áim Creative Commons License 2011.12.29 0 0 38462

Nem kötözködésiből, de a MÁV nem frissíti a honlapját... :(

Ezek még a 2010-es árak. Már idén sem ennyi volt.

http://www.mav-start.hu/utazas/nemzetkozi/nemzetkozi_index.php itt látszik egy 131,8-as ár. Velünk ezt fizettették idén, illetve ebből számolták a kedvezményeket.

 

 

Előzmény: János 2 (38461)
János 2 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 38461

Ha nem zavar senkit bemásolom a vonatjegyárakat:

 

Menettérti jegy ára Burgasba a közvetlen Nesebar nemzetközi gyorsvonaton 2. osztályon: 116,80 €

 

A City-Star menettérti jegyek különösen a kis létszámú csoportok kínálnak kedvező eljutást. Akár egy négyfős baráti társaság, akár egy háromgyerekes család vállalkozik utazásra, a City-Star minden kombinációban jó választást jelent!

City-Star jeggyel maximum 5 felnőtt és 1 gyermek utazhat együtt, vagy pedig minden egyes felnőtt helyett legfeljebb két gyermek. Az első felnőtt a City-Star alapdíját fizeti meg (egyedül utazó gyermekek ennek a felét), míg a minden egyes további felnőtt esetében az alapdíj fele, gyermekek esetében pedig gyermekenként az alapdíj negyede adódik hozzá a menetdíj összegéhez.

A City-Star alapdíj ára, célállomástól függetlenül, 2. osztályon: 113 €

Példaárak Burgasba, Románián át:

1 felnőtt, 1 gyerek 141,30 €1 felnőtt, 3 gyerek 197,80 €2 felnőtt, 2 gyerek 226 €4 felnőtt 282,50 €

 

 

Beograd nemzetközi gyorsvonat

City-Star menetjegy alapdíja Szófiába, 2. osztályon: 79 €

Példaárak:

1 felnőtt, 1 gyerek 98,80 €1 felnőtt, 3 gyerek 118,50 €2 felnőtt, 2 gyerek 158,00 €4 felnőtt 197,50 €

 

A hálókocsi igénybevételéhez a következő menetdíjakat is meg kell fizetni irányonként (City-Star menetjegy esetén minden egyes utasnak):

3 ágyas fülkében (Tourist)11,00 €2 ágyas fülkében (Double)16,50 €1 ágyas fülkében (Single)*38,50 €

* 1 ágyas (Single) fülke foglalása esetén 1. osztályú menetjegyet kell váltani!

 Ehhez még hozzájön a Szófia-Burgas jegyár.

 

Ezek jövőre érvényes árak és jelenleg 305 ft-os euróval számolnak.

 

János 2 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 38460

T. thigae!

 

Két közvetlen vonat van ami végül is három.

-Albena: közlekedik Várnába minden szombaton, vissza vasárnap

-Nessebar: közlekedik Burgasba, pénteken és kedden.

Mondjuk június 15/16-tól közlekedik /Más bejegyzések szerint június 1/2-től, ezen most nem tudok eligazodni, de most lényegtelen/

Június 25-én nem indul vonat, csak 26-án és 27-én 12. 50-kor ér Burgasba. Ha ez nem jó akkor legegyszerűbb Belgrádon keresztül. Szófiától vesztek belföldi jegyet és így olcsóbb is.  Durván reggel hatra vagy este hétre lehet Burgasba érni. Ha érdekel ez a megoldás akkor pontosabban utánanézek.

Üdv János

Előzmény: thigae (38457)
áim Creative Commons License 2011.12.29 0 0 38459

Szerintem Te véletlenül az idei menetrendet nézed a jövő évi helyett!

 

http://www.mav-start.hu/res/2011-2012_evi_menetrend_1207.pdf innen töltsd le a jövő nyárra vonatkozót

Előzmény: thigae (38457)
stevie-w Creative Commons License 2011.12.29 0 0 38458

Én amit olvastam a vonat indulásról, azt látom, hogy a késöbben  nyaralóknak jó,  mármint árban..   Vagy  csak a Nessebar nemzetközire  vonatkozik,  hogy  junius  24 - től   indúl   minden  pénteken . ?

 

 

Szerintem Szófiába bármikor el lehet jutni Pestről, onnan pedig óránként megy vonat vagy busz a tengerpartra.

 

Nem rossz ötlet a buszozás sem: a Group naponta jár Pestről Szófiába, a jegy oda-vissza 20-25e ft. 

 

A legolcsóbb megoldás csak belföldi vonatjáratokat használni, és a határokon átgyalogolni. Erről nincs friss tapasztalatom, de pár éve ismerősök még így járkáltak.

 

 

Előzmény: thigae (38457)
thigae Creative Commons License 2011.12.29 0 0 38457

Sziasztok.  Én amit olvastam a vonat indulásról, azt látom, hogy a késöbben  nyaralóknak jó,  mármint árban..   Vagy  csak a Nessebar nemzetközire  vonatkozik,  hogy  junius  24 - től   indúl   minden  pénteken . ?    Ami  juniusban  az  azt  követő  első  péntek  junius 29.      Van  több  más lehetőség is  vonattal való utazásra   ami elöbbi  időpontokban  is  megy ? Egyáltalán nincs belelátásom  a menetrendbe  vagy  hogy  mivel  is  jobb utazni.    Engem  junius  25 - i   indulás  érdekelne.  Segítségeteket  előre  is  köszönöm.     Sassy

áim Creative Commons License 2011.12.29 0 0 38456

Tavaly a teljes árú jegy 131 euró volt + ehhez hozzájön még útirányonként a helyjegy. Egy négyfős család (két felnőtt + két 6-14 év közötti gyerek) kusett kocsiban fizet 131+(131*0,5)+(2*131*0,25)=262 €-t a menetjegyért és 2*4*9=72 € a helyjegyért, tehát összesen 334 €-t, mai áron 103500 Ft. 

Ha a gyerek idősebb 14 évnél, akkor felnőtt jegyet kell váltani, ha nincs még hat éves, akkor egyáltalán nem kell sem menetjegy, sem helyjegy, de a vonat kihasználtságán, és a kocsikísérő jóindulatán múlik, hogy lesz-e saját fekhelye.

 

A kusett kocsi hat fős, és nagyon valószínű, hogy eladják az összes helyjegyet, tehát két idegennel kell megosztani a fülkét. A vonat tavaly átlag 4-5 órát késett, tehát egy laza másfél napra lehet készülni (ennek megfelelő elemózsiával, innivalóval, aminek szintén nagyobb a költségigénye, mint egy kétórás repülésnél).

 

Mi tavaly vonatoztunk, nem volt rossz. Ha már nagyobbacskák a gyerekek, és lekötik magukat, akkor akár jó kis családi program is lehet. A vonat gyönyörű helyeken megy keresztül, tényleg nagy élmény.

 

zsuzsó75 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 38455

Köszönöm a tapasztalatokat és az ötleteket. Azt hiszem, hogy meggyőztetek. Már meg is néztük a menetrendet és tényleg emberi időben indul a vonat oda és vissza is. Azt olvastuk, hogy 3 hónappal előbb tudnak csak felvilágosítást adni a pontos járatokról és 2 hónappal az indulás előtt kezdik csak árulni a jegyeket. Tényleg így van?

János 2 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 38454

T Zsuzsó!

 

Sokszor voltam Bulgáriába vonattal, igaz Burgasba. Szerintem nagyszerű élmény a vonatozás és teljesen biztonságos, kényelmes. A legkedvezőbb menetjegy a Citi Star, melynek lényege az első utas kb 110 Euró, a második a fele, a gyerekek az eredetinek a negyede.  Tehát kb 220 euró+ hálókocsijegyek, azért egy 80 ezer Ft-ba biztosan benne van. 2011-ben a legolcsóbb MALÉV jegy Várnába 30000 Ft/fő volt, de ez még párosult hajnali /2 óra érkezéssel és hajnali/5 óra indulással/, Akinek szerencséje volt az kaphatott esetleg a délutáni járatra. A burgasi WIZZAIR szerintem nem járható és 4 főre az is jóval 100000 Ft-ra jöhet ki. Tudom vannak akik sokkal olcsóbban vettek jegyet, de ahhoz azért nagy mázli kell és főleg rugalmas időpont. A hálókocsijegy kb. úgy ahogy írták két felnőttnek két kisebb gyereknek elég egy fülke/3 személyes/ A Kusett kicsit olcsóbb,de 6 személyes. A Várnába érkezés a viszzaindulás teljesen jó.

Üdv: János

Előzmény: zsuzsó75 (38449)
Siemens113 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 38453
Előzmény: moni31 (38451)
Siemens113 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 38452

Talán ő tud segíteni:

 

Topik:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9122820

 

hsz:

 

dancsi057 válasz | megnéz | könyvjelző 2011.12.20 17:34:42 © (12258)

szia

 

Mi  párommal idén voltunk Bulgáriában a nessebárral oda 4 órát késtünk vissza semmit. Nekünk a jegy 75000Ft volt 2 nek  2 személyes hálóban menettértiben. menetjegy kb 45000Ft volt a hálóhelyjegy 7500szorozva 4 el.

szerintem nem rossz a vonat bármi kell info kép irj van vonatrol utrol.

Előzmény: Boby10 (12242)

 

 

Előzmény: zsuzsó75 (38448)
moni31 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 38451

Sziasztok!

Tapasztalatok Hotel Azurro volt ott már valaki?

Mi oda megyünk de nem igen láttam erről semmit.

Köszi Móni

 

koteczki Creative Commons License 2011.12.28 0 0 38450

Én tavaly nyáron voltam először Bulgáriában, Szozopolban foglaltam szállást ( gyönyörű a hely ) és Wizz-el mentünk. Hármunk jegye és egy csomag 66.750,- Ft volt.  Hónapokon keresztül naponta nézegettem az árakat, nagyjából az út előtt 2 hónappal vettem meg a jegyeket. Először csak odafelé volt jegy olcsón, aztán kb 10 nap múlva visszafelé is találtam. Megérte, hogy "rizikóztam" egy kicsit. Idén is megyek, szintén Szozopolba...:-)))

és csakis repülővel!

Előzmény: zsuzsó75 (38448)
zsuzsó75 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 38449

Azt elfelejtettem az előzőekben leírni, hogy Szveti Konstantinba szeretnénk nyaralni. A szállodát már kiválasztottuk. Ha van tapasztalatotok a vonatos utazásról, kérlek írjátok meg. Köszi!!!

Előzmény: zsuzsó75 (38448)
zsuzsó75 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 38448

Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak most reagálok a visszajelzésetekre, de eddig nem voltam gép előtt. Köszönöm a válaszokat. Nem akarok senkit a gondjaimmal terhelni, de azért vagyok az utazással és nem a nyaralással bizonytalan, mert az elmúlt héten autóbaleset ért. Nekicsúsztunk egy kamionnak. Utasként szenvedtem balesetet, de a lelki megrázkódtatáson kívül nem lett bajom. Tehát ezért van bennem most az eredetileg  autóval tervezett utazás repülővel vagy más módon való átgondolása. Jelen pillanatban a vonatnál tartunk. Várnába a vonatos úttal milyen tapasztalataitok vannak?

pilla71 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 38447

Köszönöm a segítséget, sikerült visszanéznem. Kicsit elbizonytalanodtunk a zaj miatt, de már mindegy a foglalás megtörtént. A képek nagyon szépnek mutatják a szállodát és ha ilyen a valóságban is, akkor kapunk kárpótlást a zajért cserébe. ( + 2 koktél és már is elviselhetőbb a hangoskodás) :)

oktato70 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 38446

24104-től nézd..

Előzmény: pilla71 (38444)
oktato70 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 38445

Szia!

 

Július 13.-a  körül jöttünk haza...akkor sokat írtam+ fényképek!

 

Mindenképpen emeleti szobát kérjetek..minimum a harmadikra...az alsó kettő szocreál és iszonyatosan hangos..egész éjjel..mi ott szívtuk meg.....akik fent laktak azoknak sokkal csendesebb volt...alul átjáróház...

Előzmény: pilla71 (38444)
pilla71 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 38444

Helló mindenkinek !

oktató70-től szeretném kérdezni,hogy a szállodával kapcsolatban, hogy KB.milyen dátumra keressek vissza, mert nem találtam meg.

betrix Creative Commons License 2011.12.26 0 0 38443

Sziasztok!

Közzé teszek egy jó dolgot. A Robinson toursnál foglaltam le a nyaralás augusztusra. És mivel az augusztus 20 hétfő, no meló, így a férjem szólt, hogy jó lenne még 2 napot maradni a Naposparton és 20án hazajönni, hiszen szombaton van a váltás. Jeleztem ezt az irodának és jött is a válasz, hogy a hotelba maradhatunk. Rákérdeztem az árra részarányosan lebontva a turnus ár. Na, nem rossz mi? Így a foglalást így intéztük. A szla megérkezésénél kiderült, hogy ebből is jár a kedvezmény, így még kevesebbet kellett utalni, mint számoltuk. Remélem segítek valakinek, aki sokszor keveseli a 7 éjszakát , de 2 hét már sok szabiba, pénzbe...

 

János 2 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 38442

T Zsuzsó!

 

Amíg nem tudjuk mi az elképzelésed nehéz jó választ adni. Az általad leírtak tömegközlekedéssel kb a következőképen néz ki. Beutazni Várnába ott átszálás. Várnából közvetlen járat nincs Safarovóba /bocs ha nem jól írom/. Talán leggyorsab elutazni Burgasba és onnan vissza. Másik megoldás Várna-Napospart, itt átszállás és innen Safarovo. Ez szerintem minimum 3-4 óra, de lehet 5-6 óra is. Két gyerekkel nem túl szerencsés megoldás, nyáron esetleg 35 fokban.

Üdv: János 

Előzmény: zsuzsó75 (38438)
stevie-w Creative Commons License 2011.12.25 0 0 38441

Várna mellöl 2 gyerekkel hajnalban úgy gondolom nehezen tudnánk megoldani a gépre való felszállást, ha kb 100 km-ről kell azt megközelíteni. Ez az oka a kérdezősködésemnek.

 

 

Borkasgának igaza van, nem Burgaszban, hanem Szarafovóban érdemes szállást keresni, hiszen ez a telpülés ("Balatonaliga") van a reptér mellett.

 

Szarafovó kifejezetten a Burgaszból hétvégére kiszabaduló bulizós bolgár fiatalokra szabott település: sok szálláslehetőség van, de ezek nincsenek fenn a neten, nem szokás előre szállást foglalni. Ha délután érkeztek oda, egy fél órán belül lesz szobátok.

 

Ha este még elmentek egy búcsúvacsorára, meglepve fogjátok tapasztalni, hogy miközben a tengerpart pont olyan, mint Aranyhomokon, az árak az ottaniaknál 40-50 százalékkal alacsonyabbak :-)

Előzmény: zsuzsó75 (38438)
zsuzsó75 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 38440

Lehet, hogy Malév lesz belőle. De még az előző lehetőséget sem vetettük el.

Előzmény: Siemens113 (38439)
Siemens113 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 38439
miért nem mentek malévval/charterrel/vonattal Várnába? :) Szvsz még malévval is jobban megérheti mint szállás+transzfer+cécó+időveszteség, tavaly korrekt akcióik voltak.
Előzmény: zsuzsó75 (38438)
zsuzsó75 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 38438

Köszönöm a válaszokat!!!

Repülőjegyünk ugyan még nincs lefoglalva, de tervezem, hogy a közel jövőbe lefoglalom. Valószínüleg Aranyhomokon fogunk nyaralni, de a repülő Burgaszba száll le és fel. Várna mellöl 2 gyerekkel hajnalban úgy gondolom nehezen tudnánk megoldani a gépre való felszállást, ha kb 100 km-ről kell azt megközelíteni. Ez az oka a kérdezősködésemnek. Még egyszer köszönöm a válaszokat!!!

borkasga Creative Commons License 2011.12.25 0 0 38437

3 éve itt szálltunk meg 1- 1 éjszakára:

http://www.bulrest.com/sarafovo/index.php?oID=5094&cID=5

A repülőtér kb. 10 percre van a szállástól. Több helyre is küldtem erre az oldalra érdeklődést, de ahogy János is írja, 1- 2 éjszakára nem adnak ki szívesen szállást. Azért ott is lehet találni sokkal több lehetőséget, de mi inkább biztosra szeretünk menni.

Előzmény: zsuzsó75 (38432)
János 2 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 38436

T Zsuzsó!

 

 

Főszezonban senki nem ad ki szívesen szállást 1-2 napra különösen nem előrefoglalással. Ha épen ott vagytok és üres akkor kicsit más a helyzet, de az ár ilyenkor magasabb. Most a repülő egy órával később indul, mint 2011-ben az elérése általában nem lehet nagy gond.

Üdv János

Előzmény: zsuzsó75 (38432)
stevie-w Creative Commons License 2011.12.24 0 0 38435

Egy hete a DTD-csatorna folotti hid es egy csatlakozo kb 3 km-es szakasz es az ujvideki elkerulobol valami 2 km meg nem volt kesz.

 

 

Ez stimmel, de mivel ez a két szakasz a teljes autópályás rész 1 százalékát sem teszi ki, nagyvonalúan eltekintettem tőle. A híd egyébként szerintem kész van, és ha ilyen enyhe marad az idő, akkor hamarosan át is adhatják.

 

Valószínű ugyanakkor, hogy a régebbi félpályát is fel fogják a szezonban újítani. Ráfér. Ez azt fogja jelenteni, hogy az új szakaszon egyszerre két-három-négy, egyenként pár kilométeres "mozgó" félpályás lezárásra kell számítani, ahol mindkét irány forgalmát a frissen átadott félpályára terelik.

 

Amikor az Újvidék-Belgrád szakasz elkészült, akkor is ez volt a módszer. Azzal akkor végül egy fél szezon alatt végeztek is, ha jól emlékszem.

 

Összességében ez 10-20 perccel hosszabbíthatja meg a menetidőt.

 

Az is érdekes fejlemény, hogy egy új fizetőkaput építenek a magyar határ előtt közvetlenül. Nyilván nem dísz lesz :-( Ha optimista vagyok, akkor a mostani 330 dínáros árat fogják ketté szedni, mondjuk 130/200 arányban. Ha pesszimista, akkor...

 

 

 

Előzmény: gradinar (38431)
stevie-w Creative Commons License 2011.12.24 0 0 38434

Tudna valaki egy-két éjszakára Burgaszba vagy annak közvetlen környékén 4 főre szállást ajánlani?

 

 

Szerintem tekerjünk egy kicsit vissza, és próbáljuk megkeresni a valódi problémát :-)

 

Arra következtetek, hogy van jegyetek egy hajnali gépre, és úgy akarjátok elérni, hogy előtte a közelben szálltok meg.

 

Ha erre bólogatás a válasz, akkor írjátok meg azt is, hol fogtok nyaralni.

Előzmény: zsuzsó75 (38432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!