Keresés

Részletes keresés

Quicktor57 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 11812

Szia!

 

Nem könnyű válaszolni a kérdésedre, mert nem írtad le pontosan a körülményeket.

1. Még a "tápanyag mentes" gyökereztető közegben (pl. perlit + tőzeg) vannak a dugványaid, vagy már átültetted valamilyen citrusföldbe?

2. Ha már átültetted, akkor hoztak-e már új hajtásokat a dugványaid, vagy még mindig csak a régi "felezett" levelek vannak a növényen?

 

Én azokat, amik már átültetésre kerültek, és meghozták az első erős hajtásukat a nappali ablakpárkányán szoktam teleltetni. (Kb. 16 fok, enyhe felszíni locsolás.)

Tapasztalatom szerint, amelyik nem hozott új hajtást, azon jobb, ha marad a párásító pet palack, akár egész télen át.

Előzmény: éjjelvolt (11810)
v805 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 11811
Köszönöm.
Előzmény: Sequoia (11799)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.09.30 0 0 11810
Citrom dugványokkal lenne még kérdésem.
Gyökeres(alul látszik a cserép alján)dugványok amikről már levettem a párásítást.Innen nem tudom hogyan tovább.Ugyan úgy kell télen gondozni mint a nagyobb növényeket?Tehát hűvös világos teleltetés minimális öntözéssel vagy ezeket melegebb helyen kell tartani?Most szobahőmérsékleten vannak mivel pár napja került le róluk az üveg.
beetee Creative Commons License 2010.09.29 0 0 11809
Akkor éjszaka fűtünk. :))
Előzmény: sjohn (11807)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.09.29 0 0 11808
Csak annyira locsoltam meg,hogy azért víz érje,de alul semmi nem folyt ki.Kellett neki,ez látszott utána rajta.Csak én azt hittem lehet előzőleg locsolhattam sokat,de nem.Remélem ez nem volt sok.Igen,ezt nagyon el kell találni,de én inkább nem locsolok mint igen:-)
Előzmény: calamondin (11806)
sjohn Creative Commons License 2010.09.29 0 0 11807
"hogy ősszel és tavasszal reggel locsolunk'

És mi van ha napközben vagy este esik?:-))
Előzmény: calamondin (11806)
calamondin Creative Commons License 2010.09.29 0 0 11806
A locsolásnál arra vigyázz,hogy ősszel és tavasszal reggel locsolunk,hogy estére mire lehül a levegő ne maradjon viz a növényen.És ilyenkor már kevesebbet locsolunk,hogy ne késztessük a növényünket hajtás növekedésre.Én javaslom,hogy most márv óvatosan locsolj.a gyökér elhalás veszélye miatt.Mert ilyenkor sajnos nehéz eldönteni,hogy mennyi a kevés.Korábban/5-6-éve/még én is beleestem abba,hogy sajnálatból,amikor leesett 1-2 levél locsoltam-locsoltam ,és a végén én idéztem elő gyökérrothadást,a tulzott/növényszeretetem miatt/Magyarul ilyenkor már akár néhány cseppel több is végzetes lehet a növény gyökerére.De Rád bizom a locsolást.A lényeg az ,hogy óvatosan és keveset.
Előzmény: éjjelvolt (11805)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.09.29 0 0 11805
Én most éppen pánikoltam.Már éppen S.O.S írni akartam Nektek.Tegnap óta azt vettem észre a mandarin levelei nagyon lógnak,mindegyik.És jónéhány pöndörödik felfelé.(Egyébként még kinn van.....)na gondoltam tuti agyonlocsoltam valamikor és még nem száradt meg vagy esetleg megfázott odakinn?De száraznak láttam a tetejét,így meglocsoltam.Semmi hatás,csak most estére látom mégis felélénkült:-)
(locsolásnál meg azon paráztam,ha eddig nem is,de most tuti eláztattam)
A lényeg:annyira vigyázok már ezzel a locsolással,hogy szinte kiszárítom.De legalább már tudom hogyan néz ki egy citrus ha szomjas:-))

Bocsánat,lekellett ezt írnom esetleg azoknak akik olyan kezdők mint én.
Előzmény: éjjelvolt (11777)
calamondin Creative Commons License 2010.09.29 0 0 11804
Sajnos az a furcsa helyzet alakult ki,hogy a citrus féléknél ilyenkor már azt akarjuk elérni,hogy a hajtásfejlődés leálljon.A növényeknek fel kell készülniük a teleltetésre.Ha most hajtanak akkor az összes tartalékolt energiájuk elmegy a friss hajtások nevelésére.Én ezért azt ajánlom,bár mennyire is fáj a szived érte,olyan körülményeket kell teremtened a növényeidnek,hogy leálljon a fejlődésük./Természetesen ha meg akarod menteni őket/Nem tudom pontosan,de lehet,hogy nekem is be kell hoznom a citrusaimat a folyosóról mert péntek éjjelre már 0-c-ot mondott.Sajnos most ilyen az időjárásunk,és a növényeinket mi választottuk,igy vigyáznunk kell rájuk.De a döntés a Tied.
Előzmény: Karlina (11800)
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 11803
Hello!

Azért abban egyetértünk, hogy a kemény víz nem tesz jót a növényeknek. Az meg köztudott, hogy a pécsi víz (főként a Tettye- forrás karsztvíze) az egyik legkeményebb az országban (27 nk). Huzamosabb ideig öntözve ezzel az ültetőközeg pH-ja lúgos tartományba megy át, ezzel gátolva bizonyos tápanyagok oldhatóságát, felvételt és klorózis alakul ki. Én ezt láttam a növény levelein. Nem vártam meg míg tönkre megy inkább átültettem.
sjohn Creative Commons License 2010.09.29 0 0 11802
Miért pánikoltok?

"A cserkúti Kertészetben tavasz óta csapvízzel locsolták.)"

Ez miért akkora tragédia?
Van is a fórumon több citrustermesztő aki csapvízzel locsol , mégis gyönyörű növényei vannak.
Előzmény: sakraf84 (11801)
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 11801
Hello!

Nekem is hasonló problémám van. a frisen átültetett kalamondinom nekilátott hajtani, pedig még éretlen gyümölcsök vannak rajta (átültetés elkerülhetetlen volt. A cserkúti Kertészetben tavasz óta csapvízzel locsolták.)
Szerinted levegyem a gyümölcsöket,hogy a hajtások fejlődhessenek??
Előzmény: Karlina (11800)
Karlina Creative Commons License 2010.09.29 0 0 11800
Nagyon szép erős növényeket kaptál. Az enyémek is végre megérkeztek, de nem olyan szép fejlettek mint a tiéid. A fő gondom az, hogy az oltás most indúlt igazán hajtásnak. Tele van apró kis levélkezdeménnyel, hogy fog ez most tél felé menet pihenni nekem, mikor ezerrel hajt és nincs kifejlett levele. Lesz ideje még a leveleit kifejleszteni?? Tegyem még kb. 1 hónapig melegebb helyre, hogy a leveleit fejlessze?
Előzmény: calamondin (11739)
Sequoia Creative Commons License 2010.09.28 0 0 11799
Az Actara atkák kivételével minden szívó és rágó kártevő ellen ható felszívódó szer. A ragacsod és a "kinövéseid" pajzstetvek, szinte csak az Actara hat rájuk. Mezőgazdasági boltban, nagyobb barkácsboltok kertrészlegén mindenütt kapsz.
Ha a "pókhálószerű izé" gyapjastetű, akkor azt is ki fogja nyírni; ha takácsatkafertőzésed van kombinálva a pajzstetűvel, akkor arra nem sokat fog hatni, de azt majd meglátod külön. Ha sok a "kinövés" -ezek maguk a pajzstetvek - akkor az actara után pár nappal érdemes esztétikai okból ledörzsölni őket szivaccsal vagy valamivel, mert maguktól leesni akkor sem fognak, ha elpusztultak.
Előzmény: v805 (11797)
v805 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11798

Szia!

 

Szerintem még -ha nem fordul hűvösebbre az idő -október közepéig kinnt hagyhatod, én tavaly is úgy csináltam és szépen át is teletek a konyhapulton az ablaknál.:)

Előzmény: grussoni (11794)
v805 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11797

Köszönöm szépen!

Az Actara az tetű vagy atkairtó, illetve hol lehet beszerezni?

 

Előzmény: sjohn (11793)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11796
Köszönöm az információt.Igazából megerősítettél,ugyanis keresgéléskor nem találtam.Mivel rosszul kerestem.C.reticulata Comune néven és így semmit nem dobott fel.Csak Clementine névvel.
De egyébként ez is egy nagyon jó citrusos oldal sok fajtanévvel és információval.
http://users.kymp.net/citruspages/home.html

"szép a növényed."
köszönöm szépen.Ez még nem az én érdemem annyira friss növény.Az eladónak köszönhető,de ha minden igaz a továbbiakban nálam is az lesz.Első telünk lesz együtt:-)
Előzmény: Törölt nick (11784)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11795
Köszi szépen,ide jutottam el már akkor mire rájöttem C.Clementine Comune néven keressem:-)
Előzmény: Karlina (11783)
grussoni Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11794
Sziasztok!
Mi a véleményetek, be kell már vinni a teleltetőbe a citromfákat?
Elég melegen kb. 15-18 fokon fognak lenni a télen, nyugati fekvésű viszonylagosan világos szobába. A korábbi években is jól érezték magukat.
Eljött már az ideje, hogy bevigyem őket, vagy maradhatnak még?
sjohn Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11793
Lemosópermetezés és beöntözés Actarával.
Előzmény: v805 (11790)
mediterránkert Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11792
jajj narancseper:-)a gyerkőcöm itt produkálja magát..nem figyeltem:-)
Előzmény: mediterránkert (11791)
mediterránkert Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11791
Sziasztok!Nem pont témába vágó,csak névlegesen...
az epernarancs dugványozásában jártas valaki!?Kaptam dugványnak valót és gyümiket is,tetszik,szeretnék ilyen növényt!:-)Köszi
v805 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11790

Sziasztok!

 

Egy kis egítséget szeretnék kérni.

Nyár elején valami tetűszerű parazita megtámadta a citromfáimat aztán átterjed az avokádómra is.

A fertőzés jellemzői: pókhálószerű ragacsos izé az ágakon, illetve pajzs alakú barna kinövések az egész növényen, nem csak a leveleken. Próbválkoztam már irtószerrel (Biola) meg valami tetűirtóval de nem sok sikerrel, és még a teleltetés kezdete előtt szeretnék a kártevőktől megszabadulni.

Tudtok valamit ajánlani?

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11789
hali!megnéztem a neten és sajna az :S csak így már könnyebb lesz kezelni a dolgot.amúgy a feltett képen úgy néz ki a fa mintha nagyon sűrű lenne a lombozata,de nem az csak felülről lett fényképezve:D
Előzmény: amadar (11787)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11788
a fa lombkoronája nem sűrű,csak felülről lett fényképezve azért tűnik úgy.:D
Előzmény: tech-pro (11782)
amadar Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11787
Hello, ez biztosan a Tetranychus urticae nevű atka faj. A legjobb ellenük (tapasztalat) az Agrol 1%-os oldatban, kettő alkalommal 7-10 napos különbséggel a levelek fonákján is. Nálam az első permetezéssel eltűntek de biztos ami biztos kell a második is.
Előzmény: Törölt nick (11781)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11786
hali!kézi spriccnivel permeteztem egy órán keresztül,már csöpögött róla az anyag :D és ha azt csinálnám hogy permetleves vattapamaccsal letörölgetném a leveleit és utána lepermetezném megint?úgy jó lenne?a fa nem nagy,megoldható lenne a dolog,mert hordóm nincs :D amúgy a fám úgy gondolom,hogy egészséges,legalábbis sötétzöld levelei vannak és nem látok rajta más gondot.küldök róla képet is(a leveleken a fehér trutyi az a permet) várom válaszod,amit köszönök.üdv :)
sjohn Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11785
Én nem szedném le.
Előzmény: sakraf84 (11780)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11784
A Klementin(clementine)névvel az apró gyümölcsű,vékonyhéjú,könnyen hámozható és magvatlan mandarinfélék fajtacsoportját illetik.E gyümölcsök meghatározóan édesek és kevésbé ízesek.
A klementinek a C.retikuláta és a C.deliciosa fajból, illetve ezek hiridjeiből kerülnek ki.
tehát jól gondoltad és az eladód is/meglepő/tájékozott volt.
Erről a Peter Klock könyvében olvashatsz:"Citruskert teraszon és balkonon" és az Olasz Oscar Tintori katalógusában is a citrus Clementina választék név alatt/64C sorszámon/találhatod a Te növényed:C.clementina"comune"név alatt.megjegyzésem:
szép a növényed.
Előzmény: éjjelvolt (11777)
Karlina Creative Commons License 2010.09.27 0 0 11783

Igen Klementin lesz itt a weblap ahol megtalálod.

 

http://www.exotickerostliny.cz/en/katalog-rostlin-othermenu-95/citrusy-othermenu-90/74-klementina-citrus-clementina.html

Előzmény: éjjelvolt (11777)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!