Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

endrebá Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20315

Ne szabadkozz Ranga, inkább köszi hogy írtál... azt is mondta Jancsár uram, hogy annak az átváltócsapnak is rendhagyó az állása, ha hátrafelé áll, akkor emeli a karokat, ha meg a traktor dereka felé befelé, akkor a pótkocsit.

  Csak kilencven fokos az üzemi eltéríthetősége, ráadásul pléhúsz elmesélése szerint fölfelé meg is tudja emelni a nyomás, úgyhogy az is egy "gyenge pont" a rendszerben...

Előzmény: Ranga67 (20312)
endrebá Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20314

Kedves Gézánk, telibe tetszettél találni a hibát.    :-((((

  Azért merem állítani, mert beszéltem a dologról Jancsártanárúrral, és apróra elmesélte hogy mit várhatok benn a fedél alatt. (szerencsére azt a görbülést nem mesélte, úgyhogy reménykedem még kissé)

Eddíg még csak leengedtem a hidraulikaolajat és meglazítgattam a tartócsavarokat, aztán elment a világítás és távoztam a pajtából.

Azt hallottam a dologról, hogy a legnagyob cikória a karnak az eredeti helyzetébe visszatételével lesz, mert ha csak egyetlen bordával is eltéveszti a MekkElek, akkor vagy túlemel a szerkezet és betöri a saját födelét, vagy lefelé megint kiesik az a tolattyú.

És még csak a tengelyvéghez se lehet jelölni vasfűrésszel a kart, mert a tengelyvég menetes furattal van ellátva...

Pléééhúsz barátom... most dícsérd a fantasztikus tervezőket, hogyabúbánat abba a bonyolult helyzetszabályzós hidraulikába levelesől-ágastól... hááát nem egyszerűbb lenne egy sima háromállású vezértárcsa...

        Ha tényleg elgörbült az a bizbasz, akkor úgyis megugrom helyből a hátraszaltót...

 

:-)))))

Előzmény: Kisdutrás Géza (20311)
t. tomi Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20313

Ez viszont magyar a javából. Pléhúsz féle mangalica szalonna, házi kenyérre csöpögtetve, délelőtt 11- kor! Én általában nem eszem délig semmit, de a harmadik harapás után már faltam. Kiba...t finom volt! Mi lett volna ha némi kis házi pálesz is leszalad előtte.Köszönjük Pléhúsz! Jöhet a következő adag!

      

 

Na mire is jó egy festőműhely! Na meg egy festő!

Ranga67 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20312

Bocs Endrebá, nekem az átváltócsap van beszorulva - félreértettem!

Előzmény: Ranga67 (20305)
Kisdutrás Géza Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20311

Üdvözletem endrebá! Ha az történt, hogy felemelt állapotból süllyesztetted a felemelt eszközt, és az alsó határolón túltoltad a kart, akkor a vezérlőtömbből kicsúszott a vezérlőtolattyú. Ilyenkor a süllyedő külső emelőkar megfeszíti és elgörbíti a vezérlőtolattyút. Szét kell szedni a hidraulikát, a hátsó fedélnél, és ha ez történt, akkor sajnos cserélni az egész tömböt. Ugyanis a tömbben a tolattyú százados illesztésű. Egyengetéssel javítani lehetetlen. Másik megoldás, hogy a vezérlőtömbhöz csináltatsz egy új tolattyút. Az ilyen esetek ellen találták ki az emelőkar íven levő alsó és felső határolókat. Ha gondolod privátban megbeszélhetjük, hogy mit lehetne tenni.

Előzmény: endrebá (20293)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20310


Magyar termék?! - csak azt hiszed!...

Nesze neked "magyar" áru!
Csak hogy a kételkedők is tisztán lássák a politikát.
Néhány "magyar" termék:

- Sió (a német Eckes-Granini csoport tulajdona)
- Sága (angol tulajdon)
- Globus konzervek (a cseh Hamé illetve a francia Bonduelle tulajdona)
- Globus ételízesítők (az angol, illetve holland Unilever tulajdona)
- Győri (az amerikai Kraft Foods vállalatcsoport tulajdona)
- Piros Pöttyös (a holland Friesland tulajdona)
- Boci csoki (a svájci Nestlé tulajdona és Csehországban készül!)
- Horváth Rozi (az osztrák Salinen tulajdona)
- Kalifa (arab tulajdon)
- Vénusz (a francia Bunge csoport tulajdona)
- Milli Tej (a holland Friesland tulajdona)
- Pannontej (a francia Bongrain Csoport tulajdona)
- Medve, Karaván, Bakony és Tihany (Bongrain Csoport)
- Theodora (a svájci Nestle tulajdona)
- Törley, Hungária, Walton pezsgők (a német Henkell tulajdona)
- BB bor és pezsgő (Henkell)
- Delikát8 (Unilever)
- Kotányi (az osztrák Kotányi GmbH tulajdona, a gyártás is Ausztriában zajlik)
- Baba (az Unilever tulajdona, Csehországban és Lengyelországban készül)
- Tomi (Henkel)ma
- Amodent (Unilever)
- Koronás Cukor (az osztrák Agrana tulajdona, de a termékek egy része
itt készül)
- Kaiser (a szlovák Penta csoport tulajdona 2011 tavaszán a
termékeiket Ferenc József arcképén kokárdával reklámozva.)
- Debreceni, Csaba Hús, Sole Meat (Penta csoport)
- Sport (szelet), Kapucíner, Piros Mogyorós (az amerikai Kraft Foods tulajdona)

Ezek a márkák (25 felsorolt, a teljesség igénye nélkül!!!) nem csak
hogy külföldi kézben vannak, de a tulajdonosaik nagy többsége -
néhánynál jeleztük is - nem itthon, hanem külföldön állítja,
állíttatja elő termékeit.

Le vonhatjuk a következtetést, ma 2012. július 20-án, Magyarországon
csupán csak a nép magyar, amely népet rabszolga szinten tartott havi
93000 Ft=kb. 320 Euróért dolgoztatnak a ,,globalo - MAFFIA -
böllérek''!!!

És még biztos jó pár termék kimaradt...

Ez a lista tájékoztatásul szolgál, hogy rajongóink a hazai munkaerőt
és gazdaságot tudják támogatni vásárlásaik során.

joebatyo Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20309
Meg ne ijedj, nem eloszor kerul fel ez a foto ide. Ha kb 6 honapja fenyeget, akkor nem annyira SOS hogy felszabdalja. Hacsak meg nem tette azota.
Előzmény: Ranga67 (20307)
kiszé2 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20308

én Csólyosppáloson lakok van 2 db 28-as dutránk ezt meglehet nézni http://www.youtube.com/watch?v=YS6t08I_bbs itt egy kis videó róla . tőlem tompa 50 km-re van 

Előzmény: pléhúsz (20296)
Ranga67 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20307

Eléggé pofátlan kép ez, szinte fenyegető. " itt van ez a szar, szétvágom, ha senkinek nem kell!". Érdekes egy szituáció.

Előzmény: joebatyo (20297)
Ranga67 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20306

Kár érte! 10-20 év múlva a legrozsdásabb alkatrész is jó lenne róla....

Előzmény: jarmugyilkos (20294)
Ranga67 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20305

Nekem sajnos nem csak volt, van is ilyen hibajelenségem, pedig én nem toltam túl. Szétszedtem vagy 2 éve, de nem tudtam megjavítani, mert semerre sem mozdult. Feszegettem, tekergettem, nézegettem minden kis lyukon.  Mivel emel a hidralikám és le sem engedi nagyon, ezért inkább békén hagytam.

Előzmény: endrebá (20293)
joebatyo Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20304
A (parlamenti) politikus az egy kulon faj, a puhatestuek koze sorolnam. Tisztelet az elenyeszo kivetelnek. Tudjak azok pontosan ki mire alkalmas. Nem tevednek, csak azt mondjak, amit mondaniuk kell, amit eloirnak nekik.
Előzmény: endrebá (20303)
endrebá Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20303

Iszonyúan leleményes és szorgalmas... telitalálat.

  Csak a politikusok ott tévednek hogy ezt a lelkesedést bármilyen formában az ország javára is lehetne fordítani - mert arra szigorúan nem.

Előzmény: joebatyo (20302)
joebatyo Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20302
Egy Zsigulit bontottak segilyes "honfitarsaink". Vasnyelu fejszevel hamarabb levette a tetot, mint a tuzolto baleset utan. Olyankor valahogy iszonyan szorgalmas es lelemenyes tud lenni, ha penzt lat, plane ha azt rombolassal egybekotve.
Előzmény: pléhúsz (20301)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20301

Sajnos tévedsz. Én már láttam, hogy a fekete lábúak, hogyan bontanak el egy Csepel 344-est. Kicsavarozzák a nyomócsöveket a motorról egy 10 kg-os kalapáccsal. Hajtáslánc egységei lánggal elválasztva.

Előzmény: gyonis74 (20299)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20300

Kapcsolódva az előző hozzászóláshoz, ez a régi kép szerintem. Nem hinném, hogy ezek ennyit várnának, kőll a péz, semmi sem számít.

 

Jó lenne ha pontos korrekt infókat tennének a közlendők. Járműmentő már előzőleg is fotozott egy csomó Dutrát cigány barátunknál, aki most egyáltalán nem pejoratíve. Többen reagálnak rá, hogy milyen gépeid vannak, s nem válaszol, hogy csak fotózgatott.

 

A másik rendszeres, Dömperes öreg tesz fel jobbnál jobb képeket a volt dömperéről, tudomásom szerint, már vagy fél éve eladta. Többen reagálnak, de faja, meg mozdonyvezető, s meg se mukkan, hogy igen, ez volt hajdanában.

Előzmény: joebatyo (20297)
gyonis74 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20299

Üdv Mindenkinek! Egy ideig még biztoságban lesz a kis Dutra, mert 2db oxigén palackal nehéz lesz összedarabolni!

Előzmény: joebatyo (20297)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20298

Ezt a hirdetést egy nap után levették. Aki lemaradt róla, 3 db messziről teljesen pofás 28-ast árultak a trélerről. Nagyon ritka, hogy jót tudnék mondani olyanról, hogy most szereztem és árulom a Dutrát. Itt viszont dicsérő szavakat keresnék az eladóról. 350-et kért darabjáért, s mindenféle IFÁ-ra, haszonvasra elcserélte volna.

Remélem nem a lecsóba mentek, hanem megtartó csapott le rájuk.

Előzmény: hotib (20281)
joebatyo Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20297
Nocsak, csak nem vagdalta fel a vastelepes? Csak ijesztget a palackokkal. Majd megmenti valami "bolond", nem hagyja veszni.
Előzmény: jarmugyilkos (20294)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20296

Az ideiglenes déli határ mentén ki van Dutrás, akit Szerbiába menet meg lehetne látogatni?

MDW-t tudom Tompán.

kiszé2 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 20295

kösz hogy elkülted . tudsz róla informáciokat . pl . mennyire rosz . vagy mit kel rá vanni . ára ? vagy megéri megvenni 

Előzmény: jarmugyilkos (20294)
jarmugyilkos Creative Commons License 2012.11.01 0 0 20294

Előzmény: kiszé2 (20292)
endrebá Creative Commons License 2012.11.01 0 0 20293

Kinek volt olyan hibajelensége kisdutránál, hogy a hidraulika vezérlőkarját az első határolóbütykön túltolta, és az ott szilárdan odarögzült?

    Ha kicsit erősebben próbálnám felfelé húzni, biztos törne valami benn a blokkban.

Megállítottam a motort de hiába ment el az olajnyomás a hidraulikarendszerből, a kar akkor is fixen áll...

Széjjelszedjem?

Előzmény: joebatyo (20290)
kiszé2 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 20292

heló valaki tudna képet küldeni a szegedi vastalepen lévő kis dutráról ?

kisdutrancs Creative Commons License 2012.11.01 0 0 20291

Minden látogatót szeretettel várunk.

joebatyo Creative Commons License 2012.11.01 0 0 20290
Nofene! :) Ennek igazán örülök. Én mr alig vrom. Elsö klubos utan lesz. Egyböl olyan orszgba, ahol én szorulok tolmcsra :)
Előzmény: endrebá (20289)
endrebá Creative Commons License 2012.11.01 0 0 20289

Full tele... vagyis magyarul telistele.

 

Na, menek dudut szerelni...  :-)))))

 

(meg kereket méregetni)

Előzmény: joebatyo (20288)
joebatyo Creative Commons License 2012.11.01 0 0 20288
Mi a helyzet a szerbiai menettel? Mennyien vagyunk?
endrebá Creative Commons License 2012.11.01 0 0 20287

:-)))

 

...és én valami ilyesmit is keresgéltem - csak biztos rosszul.

 

Neked is köszönöm szépen a segítőkészséget.

Előzmény: szotyi94 (20284)
endrebá Creative Commons License 2012.11.01 0 0 20286

Köszönöm gerbo, a képet elmentettem..

    Igyekszem az utolsó pár sor fölöttieket is a magamévá tenni - de az már minyimum "gimnáázijomi" színvonalat igényel.  (azért a lényeg átjött ám)

 

           :-))))

Előzmény: gerbo92 (20283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!