Keresés

Részletes keresés

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57853
aA
10 km szinte semmilyen terepen nem okozhat nagy gondot; ha csak a teljesítés a cél, akkor nyugodtan fuss edzéseket a kedvelt terepeden. Ha jó időt is szeretnél (magadhoz képest), akkor valószínűleg érdemes legalább pár edzést aszfalton is végezned.
Előzmény: a. Alkimista (57849)
amat Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57852
Egy digitális képért amit e-mail-ben elküldenek 800 Ft-t kérni az rablás, komolyan gondoltam, hogy rendelek, de ennyiért ? Akassza fel magát a fotós !
maydayray Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57851
suck is life, ahogy a művelt német mondaná, de amit tapirka ír, az a korrekt válasz, a nevezésben valami kisbetűsben biztos ott van, hogy bizony, kitesszük, ahogy lóg a nyelved...
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57841)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57850
Tomator,

a link a következő: http://www.live-sportphotos.com

A kis képek viszonylag drágák, mi viszont nagyokat, A/3-as méretűeket rendeltünk, ezek megfizethetőek voltak (az itteni árakhoz képest), és nagyon biztonságos csomagolásban küldték el Magyarországra.

Előzmény: tomator (57847)
a. Alkimista Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57849
Sziasztok!

En meg nagyon zoldfulu vagyok futasban, oktoberben kezdtem egy run-and-walk programmal, es most jutottam el odaig, hogy junius vegen indulnek egy 10 K-s versenyen. Tanacsot szeretnek kerni: edzesen folduton futok, viszont a verseny betonon lesz. Kell erre edzeni? Azaz fussak edzesen legalabb egyszer betonon, vagy nem szamit annyit?

Koszi!
aA

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57848
A Pragai felmaraton utan kaptunk emailben kepet a szervezoktol. A kicsi de elvezheto kepekert nem kertek penzt, de ha akartal szep nagyot, szep papiron, meg pragai foglalatban, meg mit tudom en, akkor az penzbe kerult.Szerintem ez tok korrekt volt. Nekem tokre tetszett hogy rajtszam alapjan szemelyre szoloan kikerestek es elkuldtek.
Venni persze nem vettem:)
tomator Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57847
Most nem találom annak az oldalnak a linkjét, de ők több versenyről is készítenek, nem csak a roth-i Ironman-ről. Annyiban különbözik a rendszer, hogy rajtszám szerint kereshetsz, nem kell a több száz vagy ezer képet átnézni. Ott is kicsit drága a képrendelés, 10 euró körül van a legkisebb méret. Viszont a kezdeményezés üdvözlendő, akadnak jó képek is köztük (és rosszak is, mondjuk én olyat nem tennék be aminek a felét egy néző tenyere foglalja el.) Az ár majd kialakul, ha nem él meg a lap, úgyis lejjebb kell menniük vagy megszűnnek.
Az viszont érdekelne, hogy a rendezők engedélyével, vagy anélkül készítették a fotókat. Mert a nevezéskor rendezők felé írjuk alá azt, hogy hozzájárulunk ehhez-ahhoz nem a fotóssal.
Valahogy a dolog bevezetésével hibádzik valami, miért véletlenül kell észrevennem, hogy létezik ilyen oldal? Miért nem értesülök erről a nevezéskor? Lehet, hogy az egész egy ügyes forós magánakciója? (Aki nem mellesleg jó futó is, ha elolvassátok az oldal "Én" fejezetét.)
Előzmény: tapirka1014 (57844)
koch Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57846
Sziasztok!

jo regen irtam Nektek,-ok: regen futottam,- tegnap kimentem a M.szigetre es orommel lattam, hg epitettek a futoknak egy utat! Miota van kesz?
-utoljara 1993-ban futottam a szigeten, akkor biztosan nem volt ilyen-
Egyebkent csoda jo ido volt es jo volt latni, hg milyen sokan hodolnak ennek a sportnak!

Ki szokott rendszeresen kijarni? szivesen futnek egyutt valakivel- ha valaki tud olyan lassan futni mint en:-)

Udv. koch

Butch Cassidy Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57845
Én találkoztam már ezzel a gyakorlattal svácji versenyen. Ők mindenkinek kiküldték a képet (rendes nagyot, mindenféle csík nélkül) azzal a megjegyzéssel, hogy vagy küldje vissza az illető vagy fizessen.

Hát, nem válik becsületünkre, de mi megtartottuk és nem fizettünk. Biztos rendes svájci polgárokra volt optimalizálva a rendszer :)) De mentségünkre legyen mondva, hogy mi nem kértük a fotót és milyen jogon akasztják ránk a postaköltséget, amely egy A5-ös kép esetében nem is kicsi. Korrekt az lett volna, ha kidobom, de az meg olyan hülyén nézett volna ki...

Az egészről egyébként a 'Valami amerika' jut eszembe, abban van egy rész, ahol a bp-i járókelőket mutatják. Egy csaj felismerte magát és megkereste a készítőket, hogy mégis milyen jogon teszik őt be egy filmbe tudtán kívül. Megegyeztek, nem tudom, mennyiben, de kapott utólag honoráriumot.

Előzmény: tapirka1014 (57844)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57844
Vannak külföldön versenyek, ahol ez teljesen megszokott.
Tavaly például a BSI-vel is tárgyalt az a cég, amelyik pl. a rothi Ironman-en is így fényképez, és utána meg lehet rendelni a képeket. Sajnos nem lett semmi a kapcsolatból, mert nem fényképeztek a Kaisersen.

Ott viszont gondolom a nevezésnél az ember azt is aláírja, amit a koncertjegyeken találhatunk, hogy a róla készült képekért és videoanyagon való szereplésért semmi juttatás nem illeti meg őt, és az ezekkel kapcsolatos jogairól is lemond (valami hasonló van a jegyeken).
Ez is csak akkor lenne korrekt, ha a nevezésnél egy ilyet aláíratnának a futókkal, és a fotós a verseny hivatalos fotósa lenne.

Így én is inkorrektnek tartom, hiszen az engedélyem nélkül lefotóz valakit, utána pedig árulja a képeit :-(

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57841)
NVik Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57843
Egyébként neked igazán nincs okod ilyen szempontból panaszra, az a mondás járja, hogy ha be akarsz kerülni az esti híradóba vagy újság címlapjára állj sneci mellé... :-))).
Előzmény: sneci (57842)
sneci Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57842
Ráadásul aki 47:30 körül ért be, arról egy nyomorult kép sincs!:)
Vagy fordítva? ...arról a nyomorultról aki....:)))
sneci
Előzmény: kaktusz7 (57839)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57841
Szerintem inkorrekt, amit csinálnak. Ők lefényképezik X-et, kiteszik, pénzért árulják, sőt jogokat tartanak fenn rá ("Az alábbi fotók szerzői jogvédelem alatt állnak. Publikálásuk, sajtócélú felhasználásuk, értékesítésük csakis a felvételek készítőjének hozzájárulásával lehetséges."), hasznuk van belőle, ugyanakkor X-nak a saját képéből sem adnak ingyen, sőt nem is kérik a hozzájárulását a publikáláshoz! Én ezt mélységesen erkölcstelennek tartom. Rendben van, ne adjanak nekem, de akkor ne is tegyék ki a netre és ne árulják másoknak. Talán nemcsak a fotósnak van köze a képhez, hanem az alanynak is.

Úgy tudom egyébként, hogy nyilvános rendezvényről olyan fénykép használható fel a rajta szereplő ember hozzásjárulása nélkül is, amelyen legalább három személy látható. Csak nem tudom, melyik törvényben van ez. Tehát ha valakit egy rendezvényen a tömegben lekameráznak és kitesznek, az nem tiltakozhat. De aki a fényképen egyedül szerepel, az igen.

(Na, gondoklom, most jól meg fogom kapni, hogy én vagyok az akadékoskodó hőbörgő elégedetlen, akinek semmi sem jó. :-))

Előzmény: kaktusz7 (57839)
Hauanita Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57840
Nagyon kurály, tomator, kösz, hogy szóltál!!! :-)
Előzmény: tomator (57834)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57839
Na neee!!! Megálla zész. Egy digitális kép 800 pénz, egy papír meg 1000. Höhö...
Előzmény: iSTVán a dombfutó (57838)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57838
Pl. megveszed :-)
Előzmény: amat (57837)
amat Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57837
Jók lennének a képek, csak kár, hogy élvezhetetlen a kék csík miatt. nem lehet azt valahogy eltüntetni?
Előzmény: tomator (57834)
FUTURE Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57836
Egy kis programajánló: Május 30-án vasárnap 12 órakor a Bem téren lehet csatlakozni az ifjabb Schirilla országos jótékonysági futásához. Schirilla a Budai Gyermekkórházba fog felfutni, és ajándékokat ad a beteg gyerekeknek. Mindössze 15-20 perc futásról van szó. Én ott leszek...
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57835
Köszi! :-)
Előzmény: tomator (57834)
tomator Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57834
Lehet, hogy már ismeritek, de ha nem akkor jól jöhet egy futós-fotós oldal. gankit, TÉZÉt Hauanitát, Baloot, már láttam a fotókon,(meg magamat is persze :-)) de biztos vagyunk még többen is. Van a pécsi maratonról is, ha jól emlékszem kérdés volt itt a Pécsen futók körében, hogy ki volt a fotós, talán ez a megoldás.
Jó böngészést.
-balazs- Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57833
Most látom ám, hogy Sárváron hogyan tudtunk kategóriában nyerni. A 15-19 éves korcsoportban szerepeltünk. Az össz életkorunkat néggyel osztották, holott csak ketten futottunk. Viszont így csak úgy fértünk bele ebbe a korcsoportba, hogy a szervezők súlyos évekket csaltak a mi terhünkre. Valójában a 14 évesek közt lett volna a helyünk. Olyan jó megint tininek lenni. :)))
-balazs- Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57832
Alapító tagja már nem lehetsz. :) De felvételt bármikor nyerhetsz. Csak sneci meg ne tudja... kivéve persze ha az ellenfél csapatában vagy. Nekem nem a fulladással van a bajom hanem azzal, hogy nehezen találok célba. Jó esetben csak magamon öntöm végig a vizet de néha az orromba is just.
Előzmény: NVik (57830)
amat Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57831
Csak elméletben kacérkodtam a gondolattal. Nekem is vannak gondjaim a jobb térdhajlítómmal, kicsit meghúzódott. Talán 29.-re renbe jövök és akkor inkább a samsungon indulnék. Remélem az idén nem viszik el máshová. Esetleg valakit megkérdezhetnél ott aki a szervezésekkel foglalkozik. Azért, ha lesz időm kimegyek, mint szurkoló.
Előzmény: krisz_ (57826)
NVik Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57830
Bécsben megpróbáltam futás közben inni,körülbelül kétszer majdnem fulladás lett a vége. A sétálva frissítő szekcijó alapítótagja szeretnék lenni!
Előzmény: sneci (57829)
sneci Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57829
Majd kipróbálom..:)))
sneci
Előzmény: -balazs- (57828)
-balazs- Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57828
Sneci, látom nem nagyon megy 5350 méter fölött ez a futás dolog. Szerinem állj meg inni egy pohár vizet két ilyen szakasz közt és utána sima ügy a folytatás. Nekem aztán elhiheted ;-))
Előzmény: sneci (57791)
csanya. Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57827
Butch Cassidy

Oké ma végigmegyek és felirom az utcaneveket.:)

csanya

Előzmény: Butch Cassidy (57825)
krisz_ Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57826
De tényleg nem akarlak rábeszélni....! :)))
Szóval du. 6-kor van a rajt valahonnan a Sportcsarnok elől. Az útvonalat még én sem tudom, de nagy meglepetés nem érhet. Ha indulsz, gyere kicsit korábban, mert nevezni is kell (de ingyen van)!
Előzmény: amat (57819)
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57825
Nem jó, de hagyjuk :))
Előzmény: csanya. (57824)
csanya. Creative Commons License 2004.05.26 0 0 57824
Buch Cassidy

Oké.Mártonhegyi a Sváb hegyi fogas állomásig aztán bal kanyar az Eötvös útra aztán nem tudom de fel a fogas végállomásig majd az üttörö vasút mellett az olimpia szállóig ott parkoló majd bemelegitö séta.Na igy jó?

csanya

Előzmény: Butch Cassidy (57785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!