Keresés

Részletes keresés

Mamacsibe Creative Commons License 2007.08.26 0 0 1655
a topikon, ahol irtam, orvosok és eü-témákban jártas laikusok válaszolnak. kérdésedet Gábornak és a segitőknek cimezd.
Előzmény: Mamacsibe (1654)
Mamacsibe Creative Commons License 2007.08.26 0 0 1654
szia!
ezt légyszi itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9041994
kérdezd meg.
az orvosodnál voltál uh-n? ha igen, akkor azzal sokkal jobban meg tudja mondani, milyen idős terhes is vagy. van, akinek 1-2-szer megjön a menzesze, pedig már babát vár, úgyhogy ez nem kizáró ok abban, hogy idősebb legyen a babád.
mindenképpen jelezd neki, hogy nem akkor volt a menzeszed, mint amikor mondtad, ezt összevetve az uh eredményekkel bizonyára módositani fogja a kiirásodat.
ha most már nem dohányzol, sokat tettél a babádért. a legelső hetekben vagy elmegy, vagy nem lesz baja és megmarad. de ezt is mondd meg az orvosodnak.
Előzmény: dku (1653)
dku Creative Commons License 2007.08.26 0 0 1653

Jó napot kivánnok!

 

Az lenne a kérdésem terhes vagyok és az orvosomnak máj 11 ét mondtam utolsó vérzésnek de most néztem a naptárt és rájöttem május 27.én volt.Az a baj nem irtam mert nem voltunk a baba tervezésre rálva mint az elsőnél nem is pontosan jött meg mindig de csak pár nap eltérés volt néha.Viszont utoljára mikor voltam dokinál azt mondta nagyobb a baba 2 héttel és e szerint vették most le az afp-t viszont akkor most hogy rájöttem hogy nem is akkor volt meg utóljára eszerint egy hónap az eltérés.Az első gyereknél végig egyezet minden adat.Tuti akkor volt meg és nem csak vérezgetés mert nagyon meg volt igaz 2 héttel rá volt egy kis vérezgetés de a doki azt mondta nem gond az elsőnél is volt.Most nagyon ideges vagyok.És ráadásul egy csomót cipeltem is akkor emelgettem és cigiztem is.Kérem irjon valamit mitől lehet hogy nagyobb ez nem gond később változhat e az adat és ez mit befolyásol pl szülésnél mert mivan ha inditják közben meg lenne 1 hónap.KÖszönöm szépen. 

audrey_75 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1652
Mi is erre gyanakszunk, de gondoltam megkérdezem Kheiront is, mint szakértőt:))
Előzmény: Törölt nick (1651)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1651
Szerintem ez az jelenti, hogy az egyik fejjel, a másik fenékkel lefelé fekszik, a harmadik meg keresztben, nem?
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1650
Kheiron-t akaram írni, természetesen, bocsánat.
audrey_75 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1649

Kedves Kheiron!

 

Remélem jól telt a szabadságod!

 

Nos, ahogy még az e-mailomban írtam pár hete Neked, Szegeden voltunk a 20. heti uh-n. A 3 babócám értékeit most nem részletezném ki, egy nagyon aranyos szonográfust hozott az én nőgyógyászom, fél órás volt a vizsgálat, melyben megállapította, hogy mindhárom baba tökéletesen fejlődik, minden értékük teljesen normális, és mindhárman kisfiúk!!!!:))) Fej-far-haránt fekvésben helyezkednek el. Ezt megmagyaráznád nekem (mert ezt azt egyet nem értettük)?

 

Üdvözlettel: Audrey

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1648

kedves Kherion!

 

Legjobb barátnőm keddre van kiírva az ötödik gyermekével. Nyáron nem voltak itthon, a gyereket 29. hetes korában látta utoljára szonográfus. Tegnap beugrott egy gyors, szülés előti UH-ra. Az orvos, aki vizsgálta a  gyereket hirtelen szörnyülködve felhorkant, mondván: a baba ajakhasadékos, hogy nem vették ez észre előbb? Sírás, csődület, a másik orvos nem látott hasadékot, az ő álláspontját erősíti, hogy  eddigi fel sem vetődött ilyesmi, a 4D-s felvételeken ( százszor megnéztük azóta ) nagyon helyes pofikája van a fiatalembernek.

 

Hamarosan előbújik, és mindenre fény derül, úgyhogy csak elvben kérdezem: szerinted ajakhasadék maradhat észrevétlen 39 héten át?

csigrif Creative Commons License 2007.08.23 0 0 1647
Kedves Kheiron!

22 hetesen a héten voltam genetikai uh-on, és a köv. eredményeim lettek:
BPD: 56mm
FRONTO: 67mm
THORAX: 55/56mm
FEMUR: 36mm
TALP: 42mm
HUMERUS: 35mm

megjegyzés: bal o. oldalkamra:11,5mm
jobb o. oldalkamra: 10,6mm
orrcsont: 7,8mm

4 hét múlvára kaptam időpontot a következő gen. uh-ra, az oldalkamrák miatt.
Kérdéseim: Milyen súlyos agykamra tágulatra utalnak az adatok? Mi lehet a kimenetele?
Nem sok az a 4 hét a köv. uh-ig?
Mi lesz, ha tovább tágul?

A másik (kis) problémám, hogy az uh alatt azt mondta az orvos, hogy nagy a pici talpa. Nem sok az a 42mm?

Előre is köszi a választ!
Enahma Creative Commons License 2007.08.22 0 0 1646
Köszi! :-*
Előzmény: kheiron (1642)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1645

Köszönöm a választ, kheiron!

 

Biztos vizsgálat a körülményeimre tekintettel nem lesz, a 22. héten vagyok, a szülésig kénytelen leszek megelégedni ezekkel a 1:2300 ill. 1:330 kockázati adatokkal. Majd decemberben kiderül.

Előzmény: kheiron (1638)
kheiron Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1644

Kedves tikke, várj 1-2 hetet, és ha tényleg van terhességed, akkor a magzatnak is látszania kell.

Előzmény: tikke8 (1628)
kheiron Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1643

Hátrahajló a méhed, ez nem jelent semmi gondot.

 

Az UH-gépek pontossága néhány tized mm.

Előzmény: Fogár (1627)
kheiron Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1642
Kedves Enahma, az FL 23 mm bőven belefér a 19. hétbe. :-)
Előzmény: Enahma (1626)
kheiron Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1641
Kedves Kriszti, a hyperechogen papillaris izom egy minor anomália - önmagában nem jelez semmiféle betegséget, és általában magától el is tűnik. A magzatvíz mennyisége meg felveti bennem a kérdést: hogy áll a vércukorszinted?
Előzmény: blanka mama (1625)
kheiron Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1640
Kedves Kriszti, a hyperechogen papillaris izom egy minor anomália - önmagában nem jelez semmiféle betegséget, és általában magától el is tűnik. A magzatvíz mennyisége meg felveti bennem a kérdést: hogy áll a vércukorszinted?
Előzmény: blanka mama (1625)
kheiron Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1639

Kedves liz, semmi nem lesz.

 

Az ember nem teljesen szimmetrikus - nézd csak meg a saját arcod a tükörben. :-)

Előzmény: liz_ (1624)
kheiron Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1638

Kedves giantstep, csak ismételni tudom magam: a biztos eredményt a direkt vizsgálatok adnak.

Előzmény: Törölt nick (1623)
kheiron Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1637
Kedves mikiné, szerintem érdemes lenne az utolsó vizsgálat után úgy 2 héttel egy újabb kontroll, hogy lássuk a bébid fejlődésének ütemét.
Előzmény: mikiné (1622)
kheiron Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1636
Kedves Arthurgazdi, ennek örülök. :-)
Előzmény: Arthurgazdi (1621)
kheiron Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1635
Kedves milna, ezek a százalékos értékek nagyon hozzávetőlegesek, pláne egy kisterhességben, jórészt a mérési hibák miatt.
Előzmény: Törölt nick (1620)
kheiron Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1634

Kedves am11, a kromoszóma-rendellensségek nagyon nagy százalékban járnak ultrahangon is látható fejlődési rendellenességekkel. De ezek a jelek csak felhívják a figyelmet a további vizsgálatokra.

 

Ezzel együtt nincs 100 %-os ultrahangos vizsgálat sem!

 

A kromoszóma-rendellenességek biztos meghatározására a direkt vizsgálat az igazán jó - a chorionboholy-biopszia, és az amniocentézis.

Előzmény: am11 (1619)
kheiron Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1633
Kedves vikka, szerintem összességében nincs okod aggodalomra.
Előzmény: vikka2 (1618)
kheiron Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1632
Sziasztok, ismét szolgálatba helyezem magam. :-)
tikke8 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1631
Köszi a megnyugtatást!

Az utolsó mesim első napja 07.09., de ehhez hozzátartozik, h a ciklusom általában 30-32 napos volt, és ált. 6-7 napig tartott a vérzés. Egy darabig hőmérőztem magam, h tudjam pontosan mikor van peteérésem, de nem sokat mutattak az adatok, nem volt szabályszerű görbém. Bár úgy gondolom, hogy nekem nem a 14. napon volt, inkább utána napokkal.
VKOrsi Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1630
csak egy kis megnyugtatás :) ha nincs embrió színhangot sem lehet hallani/látni :)

ha azt írták, hogy 5-6 hetes, akkor még nem is kellett volna lennei. Az 5-6 hetes, nem betöltött 6 hetes kort jelent.
utolsó menst. ideje?

2 hét múlva már sokkal többet fogotk látni, szerintem aggodalomra semmi okod.
Előzmény: tikke8 (1628)
Allia Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1629
Tikke, fel a fejjel, szívhang általában a 8. héten szokott lenni. 5-6 hetesen még annyira pirinyó, hogy alig lehet látni, van akinek csak gestációs gyűrű van olyankor, ami csak utalhat a terhességre.
Előzmény: tikke8 (1628)
tikke8 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1628
Kedves Kheiron!

Augusztus 17-én, pénteken voltam az első ultrahangomon , ahol a doki a következőket írta a papíromra:
5-6 hetes terhes
8 mm petezsák
embrió még nem látható.

A kérdésem a következő lenne:
szívhangnak kellet-e volna lennie?
baj-e, h az embrió még nem látható? (egyébként mutatott valami kis fehér pontot, h valószínüleg az ott az)

2 hét múlva kell visszamennem, de nagyon tanácstalan vagyok, mert olvastam olyat, h valakinél már van 6 hetesen szívhang és látszik az embrió is!

Válaszod előre is köszi! Tikke8
Fogár Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1627

Kedves Kheiron

 

Most 10hetes terhes vagyok.

Még a 6hetes uh-m leletén van írva az alábbi szöveg....elfelejtettem megkérdezni az orvosom, hogy mit jelent :( ezért fordulok hozzád

 

Az rtc méhen belül egy élő embryo ábrázolódik...stb...engem konkrétan az érdekelne, hogy mi az az rtc? Vm olyasmit mondott az uh-s aki csinálta, amikor diktálta a kollegájának, hogy retraktált...de erre nem mernék megesküdni.

Mit jelent ez?

 

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mennyire pontosak az uh készülékek manapság? (én elég felszerelt helyre járok asszem-SOTE I) lehet ezekkel cm-ket tévedni-ami ugye heteket jelenthet egy fejlődésben...nekem első kislányommal itt a SOTE-n mérték el annyira,h be is fektettek, mint utóbb kiderült teljesen feleslegesen...azóta eléggé szkeptikus vagyok az uh gépekkel-és kezelőikkel szemben...

 

válaszodat várom és köszönöm előre is.

Enahma Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1626
Kedves kheiron,
néhány napja voltam terhességi ultrahangon, és a következő eredményeket kaptam a leleten:
Terhességi hét: 19
BPD: 46 mm
Tho: 42 mm
Fem: 23 mm
Az orvos azt mondta, hogy minden eredmény rendben van, de amikor a neten utánanéztem, mert nem tudtam, mit jelentenek a rövidítések, úgy találtam, hogy a Fem (combcsonthossz?) nagyon kevés. Ez tényleg így van? Vagy mennyire lehetséges, hogy rosszul mértek?
Köszönettel:
Enahma

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!