Keresés

Részletes keresés

Julii Creative Commons License 2020.06.28 0 1 37606

Változott a helyzet 40 országot levettek az engedélyezettek közül. MO még maradt, sztem elég necces elutazni. Szerbtián keresztül belépés Szerbiába majd kilépés egy napon kell, hogy történjen. Ha a határőr úgy itéli meg közben valahol bóklászott az utas, pl. megnézett egy focimeccset, visszafordíthat. 3 montenegrói állampolgárt most kaszliztak be, mivel bosznián , keresztül mentek haza, viszont nem jelentették, hogy Szerbiában is jártak.

Előzmény: Julii (37605)
Julii Creative Commons License 2020.06.28 0 0 37605
Előzmény: Kelemen Zoltán2 (37604)
Kelemen Zoltán2 Creative Commons License 2020.06.27 0 0 37604

Ezek szerint mégis lehet Szerbián keresztül utazni?

Előzmény: Hné Gyöngyi (37594)
szervezkedő Creative Commons License 2020.06.26 0 0 37603

Szerintem a reptéren nincs rá lehetőséged. Igaz a nagy plakátokat már akkor meglátod, amikor a csomagjaidat várod. Érkező oldal után 1bufe van+ autókölcsönző pultok. 

 

(Esetleg: ti az épület bal sarkába érkeztek. Teljesen a jobb sarokban, a csomagfeladas mellett rémlik talán egy újságos, de nem vagyok benne biztos.)

Előzmény: Duwa (37596)
szervezkedő Creative Commons License 2020.06.26 0 0 37602

Az biztos, ilyen nyár rég nem volt (remélem nem is lesz).

 

https://youtu.be/rf42yRCZrhU

 

Egy turisztikai régióban ezt látni, szörnyű. Bármennyire is nem szeretjük a tömeget, ez a térség halála.:-(((((((

 

Annak aki beutazhat, ahová beutazhat, ott teljesen mást láthat mint máskor. Tiéd lesz az egész, nem nagyon kell osztozkodni másokkal!

Előzmény: KTomi1312 (37600)
Bombyna Creative Commons License 2020.06.25 0 0 37601

Én olyat vettem 15ért ami a világ összes országában használható.

Előzmény: Mne68 (37595)
KTomi1312 Creative Commons License 2020.06.25 0 0 37600

Sziasztok!

 

Én már úgy vagyok vele hogy olvasgatom a topikokat amerre akarok motorozni 2 hetet, de senki sem tudja hogy 2 hét múlva mi lesz :(
Ezért majd aznap amikor indulok felcsapo a konzuli oldalt, aztán indulás :)
Jó nyaralást mindenkinek! :)

Előzmény: szervezkedő (37597)
Duwa Creative Commons License 2020.06.24 0 0 37599

Köszi! :)

Előzmény: Mne68 (37598)
Mne68 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 37598

Helló!

 

Szerintem ott is, de szinte mindenhol, ahol látod a plakátot, molinót: újságos, market, étterem stb.

Tavaly júliusban Barban újságosnál, szeptemberben a szerb - montenegrói határ után (Dobrakovo) a Restauran Goja étteremben vettem "T" kártyát. (Mi autóval járunk Montenegróba nyaralni, 2003-tól.)

 

Üdv.

 

Előzmény: Duwa (37596)
szervezkedő Creative Commons License 2020.06.23 -3 2 37597

Őszintén!

Mi a csudáért ne mehetnének ha a beutazás előírásainak, az utazás időpontjábna "megfeleltek"!?!?!

Be kell ülni az autóba és azonnal indulni!

 

Három hete adott a lehetőség, de itt a fórumon mindenki azt próbálja "megfejteni" mi lesz 2 hónap múlva. Szerintem ugyanez, vagy nem!

...de nem dől össze a világ, ha július 15től magyaroknak nem lehet beutazni. Gondolom ha valaki pihenni szeretne, ezt millió más helyen is megteheti. Nem?

 

Jó utat nektek.

Előzmény: Hné Gyöngyi (37594)
Duwa Creative Commons License 2020.06.23 -1 0 37596

Sziasztok! És ezeket a repülőtéren is meg lehet esetleg venni?

Előzmény: Mne68 (37595)
Mne68 Creative Commons License 2020.06.23 0 2 37595

Üdv mindenkinek!

 

Idén is vásárolható prepaid mobilnet Montenegróban.

Árak az érvényesség függvényében 5-15 €, 7-30 napig.

A felhasználható adatmennyiség szolgáltatónként eltérő, 500-1000 GB között.

 

Telekom: https://telekom.me/privatni-korisnici/turist

 

Telenor: https://www.telenor.me/cg/for-tourists/

 

 

 

Hné Gyöngyi Creative Commons License 2020.06.23 0 0 37594

Sziasztok. Lakókocsival utaznánk, ketten a párommal Montenegróba 06 28-án, Szerbián keresztül. Jelenlegi állapot szerint mehetünk. 10 napot töltenénk kint. Véleményetek szerint elindulhatunk? Különösen szervezkedö véleményére lennék kiváncsi.

 

tirah Creative Commons License 2020.06.22 0 0 37593

Mi augusztus 5én indulnánk Ulcinj-ba, meglátjuk mi lesz a szerb útvonallal ugyanis Sárospatak a kiindulóállomás.

tirah Creative Commons License 2020.06.22 0 0 37592

Köszi szépen

Előzmény: Duwa (37590)
minden hétvégén Creative Commons License 2020.06.22 0 0 37591

A probléma, sajnos, akkor lesz, ha a szerbek zárják a határokat. 😟

Duwa Creative Commons License 2020.06.22 0 0 37590
Előzmény: tirah (37589)
tirah Creative Commons License 2020.06.22 0 0 37589

Iz ostalih zemalja, kao što su Njemačka, Švajcarska Austrija, Holandija, Češka, Slovačka, Hrvatska, Slovenija dozvoljen je nesmetan ulazak u Crnu Goru.

Sziasztok!  Ha jól értelmeztem ezekből az országokból utazhatnak szabadon? és a magyarok???

kismolotov Creative Commons License 2020.06.21 0 0 37588

Sajnos előjöttek a korábban írtak, mely szerint az idei szezon biztos kiszámíthatatlan lesz. A jó fene tudja, hogy mondjuk az e heti helyzet hogy alakul két-három hét múlva. Melyik ország viszonyában hogy alakul. Összegezve: jobb, ha maradunk a seggünkön és tudomásul vesszük a helyzetet. Hacsak nincs diplomata útlevelünk, mellyel a külügy (nem kormány gépen) kimenekít bennünket ha szarba kerülünk. 

Előzmény: attilav1 (37587)
attilav1 Creative Commons License 2020.06.21 0 0 37587

Montenegró erősen korlátozza a beutazási lehetőségeket, Szerbia és 11 ország előtt lezárta határait:

https://www.slobodnaevropa.org/a/30680412.html

 

Az új Montenegrói "koronavírus policy"

https://www.coronainfocg.me/me/vijesti/nkt-donijelo-novu-metodologiju-daljeg-otvaranja-cg-uz-zadrzavanje-prepoznatljive-politike-najviseg-stepena-zastite-gradana-od-koronavirusa

Mi még mehetünk nagy kerülővel Horvátországon keresztül (a zölddel jelölt országokból lehet korlátmentesen beutazni) de pl a lengyeleknek már 48 óránál nem régebbi PCR teszt kell.

 

Google fordító jól lefordítja a cikkeket. Akkor ezek szerint marad a repülő vagy a Horvát kerülő :(( Nagyon bekeményítettek :((

Azt hiszem ezek után már nem éri meg Montenegróba utazni, hacsak jobb belátásra nem térnek... De attól tartok az nem most lesz...

szervezkedő Creative Commons License 2020.06.21 0 1 37586

Nekem ebből a pénzváltás dologból már volt több sztorim, emiatt kérdeztem, mit mire szeretnénk váltani.

Az hogy valaki magyar topicban irkál, nem jelenti a magyar munkahely, magyar fizetés, magyar forint klasszikus esetét. Millió egy verzió lehet még annak ellenére hogy a hirtelen itt termett és gyorsan eltűnt olvtárs említette a forintot.

 

Nehéz magyarként objektíven tekinteni saját pénzünkre, de ha átlepjuk ha határt, akkor el kell felejteni, nagyon! Nekem volt olyan cimborám, aki a szálláshelyen a 10napos családi nyaralás árát borítékban osszekeszitve forintban adta át a gazdának. Mivel nem akarták megbántani direktbe és mivel az én haverom volt felhívott a gazda hogy mit csináljon ő a forinttal?

Nagy atrakcio volt az is amikor felhívtak a még útközben lévő nyaralók, ha tudok nekik kölcsön adni pénzt a megérkezés új után, ők jönnek nyaralni, ha nem,.akkor visszafordulnak, mert elromlott az autójuk amit útközben megjavították, de elfogyott a pénzük. Mondtam nekik hogy otthonról utaltassanak a bankkártyák új valakivel pénzt és azzal mindenhol tudnak fizetni,a maradék kp ami van náluk az elég lesz. Erre azt mondják, ők bankkártyát nem hoznak, mert "mi van ha történik valami???"

Na ez nem a tájékozatlanság, hanem a fájdalmas hülyeség kategória!!!!!

 

Nekem egy szlovén banknál van a folyószámlám, akiknél nem találtam meg, váltanak e forintot, de legkozz ha megyek be megkérdezem- felvállalom a hülye szerepét!

:-))))))))

Előzmény: Bujazliz (37583)
kismolotov Creative Commons License 2020.06.20 0 0 37585

Hosszú évek óta én is hasonlóan kalkulálok, és még mindig bejött. Általában másfélszer annyi kp.-t viszek, mint amit kiszámolok. Ebben már benne lehet pár tíz eurós rendőri bünti is (volt rá példa) vagy kisebb autó reparálás (erre is volt példa) Zömmel a felét költjük el annak amit kiviszünk, és a maradék marad a következő évre, csak ki kell pótolni. Nem élünk nagy lábon, de mindenre telik amire kell. Kütyükre is, vagy csak úgy, mert megtetszett. Kaján soha nem spórolunk, de nem az 5 csillagos éttermet keressük.

Azzal, hogy két napig számolok, meg agyalok pár euró megtakarításért semmire nem megyek. Legfeljebb itthon a kamionos ismerősöktől veszek eurót, deviza középen, de ezer euróra számítva is max. 10-12 ezret lehet spórolni.

A jó isten mentsen meg az olyan útitárstól aki képes 30 km-t autózni azért, mert a szomszéd faluban 10 centtel olcsóbb a nafta (görögben volt egy ilyen útitársunk a három autóból.) Rendszerint 2-3 autóval megyünk, és a helyszínen mindenki arra megy amerre és amikor akar. Ez azért nyújt némi biztonságérzetet. Bár még sosem volt rá szükség.

Előzmény: Bujazliz (37583)
Bujazliz Creative Commons License 2020.06.20 0 0 37584

Bocs. "szolok" = számolok

Bujazliz Creative Commons License 2020.06.20 0 0 37583

Nyilván nem vagyunk egyformák.

Én mindíg csodálkozok azon , hogy ha valaki elmegy nyaralni, vagy tervezi a nyaralást, (nem luxus szállásban gondolkodva) hosszas utánajárás után próbálja megtudni, hogyan lehetne egy két € centet megspórolni a különféle átváltásokkal, kártyatrükkökkel.

Boldog, ha néhány €-t megtakarított, miközben ha csak egy pofa sört, vagy fagyit vesz pluszban, már minden "megtakarítása" elúszott.

Én minden alkalommal előtte pontosan megtervezem a biztos kiadásokat (szállás, utazási költségek, napi étkezési költség, turisztikai látnivaló költsége, stb.) és ezen felül szolok még napi átlag tartalékot.

Az előbbiek miatt sosem volt még gondom, ha valami váratlan, nem számolt helyi "csecsebecsét" meg akartam venni (pl. Ulcinjban a várral szemben utcai mézárustól fenyőmézet, mégha 1 kg 15€ volt is.)

kismolotov Creative Commons License 2020.06.20 0 0 37582

Ja és ha közölte volna a TAJ számát küldtem volna neki egy helyesírási szótárt.

Előzmény: kismolotov (37581)
kismolotov Creative Commons License 2020.06.20 0 1 37581

Besértődött a kolléga és törölte magát. Pedig nem kellene ilyen szégyellősnek lennie. Minden kezdet nehéz. Én is elkezdtem a tengerparti járást, de még a hetvenes évek második felében.

Legszívesebben azt javasoltam volna neki még egy kis értetlenkedés után, hogy vigyen nyugatnémet márkát. Azt nagyon jól váltották a bolgár tengerparton a hetvenes, nyolcvanas években.

Azért jó emlékek, hogy akkor, mikor kezdtem pl. Bulgárban egy takarítónő fizetése 80 leva volt, egy mérnöké 120 leva.

Mi meg kimentünk a haverokkal fejenként 300-400 levával két-három hétre. Volt ám minden este pezsgő fürdő. Akkoriban itthon 105 forint volt egy Szovjetszkoje Igrisztoe, kint meg 30-40 forint.

Akkor még Jugóba nem lehetett menni, csak külön engedéllyel és külön útlevélbe pecsételt ablakkal, amit nehézkes volt megszerezni. Utána a kilencvenes évek elejétől jött a kánaán, a fene nem kérdezte hova, miért és meddig mész.

Előzmény: szervezkedő (37577)
kismolotov Creative Commons License 2020.06.20 0 0 37580

Szerintem én már akkor a bolgár tengerparton ittam a sátor tövében a zacskós tejet, mikor még Te tervben sem voltál.

Természetesen ez nem jogosít fel engem semmire. Viszont bejártam a környéket Moszkvától Madridig.

A Balkánt különösen jól ismerem. Csak úgy emlékezetből: 14-16 nyáron voltam bolgárba (volt, hogy egy nyáron kétszer) 6-8-szor Horvátban, 6-8 Görög út. Ennyi elég? Volt olyan kocsim (amit 9-10 éves koráig megtartottam) aminek csak Nisnél kellet szólni, hogy balra (Bulgár) egyenesen (Görög) jobbra (Montenegro)

De olyan hülyeséget, hogy forintot vinni ki készpénzben bármelyik előbb felsorolt országba még nem hallottam.

Előzmény: Törölt nick (37579)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.20 -1 0 37579

Még sem kaptam választ konkrét érvekkel..Sőt inkább én szolgáltam némi infoval,hogy pl Bulgeszba jobban megéri forintot váltani eurora mint itthon! Szívesen!!😃

Hát nem 1formák a fórumok! De örülök,hogy legalább 1másra találtatok!

Mégis mennyire magasröptű beszélgetésbe vagytok hajlandóak belemenni? Nem piackutatók vagy ipari kémkedők bagyunk! Szerintem 1 túrista aki üdülni szeretne ,az nem fog ,számotokra elég magas labdát dobni amiért felugrotok,inkább trollkodtok! Na erről a fórumról ennyit! Ti miadtatok olyan amilyen..grat! Ja és minek az e-mail cím? Taj szám nem kellene? 😃😃

Eszembe sem jutott,hogy 1 kérdést csak úgy lehet felrakni! 😃😃 Köszi a mozit! 

Előzmény: kismolotov (37578)
kismolotov Creative Commons License 2020.06.20 0 0 37578

Teljesen egyetértek a válaszoddal. Ritkán szoktam én is reagálni, de néha megdöbbentő, hogy egyesek az ilyen oldalakon (böngészek néhányat) olyan alapvető kérdéseket feszegetnek, kérdezgetnek, amit mondjuk minimális odafigyeléssel, vagy átlagos utazói tudással meg lehet válaszolni. Ezt mifelénk is "józan paraszti észnek" hívják.

Az ilyen kérdések megválaszolásához nem kell közgazdasági végzettség.

Előzmény: szervezkedő (37577)
szervezkedő Creative Commons License 2020.06.20 0 0 37577

Azért írtam hogy egy árva forintot se vigyél!

 

Pedig már sokszor megfogadtam, egy topicban sem reagálok semmit a frissen regisztrált, publikus emaillal nem rendelkező hozzászólók írásaira, de látod néha teszek kivételt.

Kicsit féltelek, mert ha ilyen alacsony az indgerkuszoböd, ezen az úton, ebben az országban sok kellemetlen meglepetés érhet még. A tájékozatlanságon senki sem szokott itt nevetni én sem. Igaz azt bevallom ez a fórum és az élet is hozott már olyan sztorikat, amiken tényleg jókat szoktunk kacagni a tengerparton hemperegve!!!!

:-)))))

Előzmény: Törölt nick (37576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!