Keresés

Részletes keresés

trafalgar Creative Commons License 2002.04.10 0 0 3480
Sok sikert hozzá. :)) Az álmod nem túl jó előjelnek tűnik, de szerintem nem lesz baj. Amíg a csavar meghúzásának megvan a lehetősége addig nincs gáz ;-)
Előzmény: Burung Kuntul (3479)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.10 0 0 3479
Szia :)

Aha, megyunk :) Egy het Kathmandu (Nepal) az elejen es szinten egy het ugyanott a vegen. A tobbi idoben Tibetben vagyunk.

A csoport nagy resze 2 het mulva indul Lama Ngawang vezetesevel. Ok azok akik a Kailash-t is korbejarjak.
Mi, a tobbiek (6-an) rajuk kb 2 hetre indulunk, Majus 6-an.
Lama Nagawng ha minden igaz akkor epp olyan 20 perce erkezett meg Ferihegyre Stockholmbol :)
Ha szerencsenk lesz akkor hetvegen talan fog tanitani Csillaghegyen :)) Mindenesetre szolok ha lesz tanitas.
Jajjj mar ugy varom az utat :))) A sok izgalom meg szervezes-kavaras utan orulni fogok ha minden jol osszejon :)
Allitolag eleg zuros a helyzet Kathmanduban, a turistak szama a felere csokkent tavaly november ota, rendkivuli allapot van meg ilyenek. A csoportunk vezetoje mar kint van es folyamatosan figyel. Azt mondja ha barmi gaz van, akkor ertesit es lefujjuk, de egyelore hala Istennek meg minden jol megy es rendben van az utazas szempontjabol.

Ma ejjel azt almodtam hogy felultunk a repcsire es a kapitany azt kerte hogy a fejunk folott talalhato menetes csavarokat huzzuk meg jo szorosra, ugyanis az rogziti a gep tetejet az oldalahoz :) Kerte hogy ha lehet jo erosen tartsuk amig oda nem erunk :)))))) Tok gaz :)))))
Asszem ideje hogy laziccsak :)))

Kuntul

Előzmény: trafalgar (3478)
trafalgar Creative Commons License 2002.04.10 0 0 3478
Kuntul,
Tényleg mentek Tibetbe? Gratulálok!
Csak Tibetbe, vagy elmentek Indiába a Dalai lámához is?
Traf
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.10 0 0 3477
Rinpoce,

Ne izgasd magad, biztosan meg fog erkezni elobb vagy utobb. Mindenestere nagyon koszonjuk, most tenyleg nagyon jokor jon mert nehany embernek meg mindig nincs meg a teljes osszeg. Ugyhogy tenyleg csak megkoszonni tudom. Remelem ez nem okoz komoly anyagi problemat neked.
Mindenesetre szombaton tudom neked kuldeni a kis ajandekomat :) Ezt nem a tamogatas miatt, amugy is kuldeni akartam :) Remelem tetszeni fog es hasznalhato lesz szamodra :)

Kuntul

Előzmény: rinpoce (3474)
Bodaishin Creative Commons License 2002.04.10 0 0 3476
Elnézést a modortalanságért és a figyelmetlenségért, a válasz hobord 3418-ra íródott csak lemeradt:-(
még1X bocs
-b-
Előzmény: Bodaishin (3475)
Bodaishin Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3475
Nem a vágyakat kell eltüntteni, hanem a vágyhoz való ragaszkodást kell elengedni. ld: a mushotoku és a shikantaza kifejezéseket a Soto Zen irányzatban.
Nincs ebben semmi ellentmondás.
Megj: ez (szerintem) nem filzofia, nem is vallás. A Tanban (bármelyik is legyen) nem hinném, hogy priorizálható elemek vagy tanítások lennének (ld: melyik a legfontosabb parancsolat?). Ez nem is meditáció és talán nem is lehet meditálGATNi a szónak ebben az értelmében.
Nem hinném, hogy bármit is félreértenél, de Ny.-i elmével és háttérrel nehezen átlátható és befogadható dolgok ezek elsőre. Mindenkinek.
Üdv
-b-
Előzmény: hobord (3431)
rinpoce Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3474
Az az igaszság , hogy eluntam a hercehurcát, lassan indultok, ezért ma felraktam a számlára, ugyanezt az összeget. Biztos, hogy ott van ,mert a szemem láttára rögzitette. Sajnos én a város szélén lakom, itt nincs bank, csak posta. Ahhoz hogy utaljak, be kell buszozni, és nem éreztem magam akkoriban valami jol. Ezért gondoltam, hogy a posta is jo. Ha a pénz elökerül(postai) azt is használjátok egészséggel. Ezzel le szeretném zárni az ügyet. Szerencsés utat, és sok sikert kivánok hozzá. Van egy marha nagy Tibet könyvem, tele van képpel, nagyon szeretem. Megnéztem a Kailash hegyet, szép méretes hegy. A könyv is azt irja, hogy három nap alatt lehet magkerülni.
Előzmény: Burung Kuntul (3457)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3473
:))))))) ja :))) ez jo volt :))))
trafalgar Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3472
az lehetetlen :) arról tudnék
Előzmény: Burung Kuntul (3471)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3471
Garfield kedves :)

Meg mindig nem kaptam egyetlen emailt sem toled :)
Hacsak nem te vagy trafalgar :)))

Kuntul

Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3470
Garfield kedves :)

Valoszinuleg azert mert meg egyet sem kaptam meg eddig a percig de most mindja megint belemegyek a mailboxomba es megnezem :)

Kuntul

Előzmény: GarfieldBP (3468)
trafalgar Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3469
Köszi mégegyszer :)) nagyon tetszett!
Előzmény: Burung Kuntul (3467)
GarfieldBP Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3468
Kuntul: miért nem válaszolsz az emailjeimre, kedves? :)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3467
Elkuldtem neked a reszletet.

Nem tudok rola hogy lenne ilyen udvozlesi forma a Tibeti Karma Kagyu iranyzatban.
A tobbit vonalat meg nem ismerem.

Kuntul

Előzmény: trafalgar (3466)
trafalgar Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3466
Mégegy kérdésem lenne.
Létezik e olyan buddhista üdvözlési, vagy búcsúzási forma, hogy letérdelsz valaki elé és megérinted a derekát?
trafalgar Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3465
of course, :) csak itt nem jo a mailcimem. trafalgar@mailbox.hu ami muxik.
Előzmény: Burung Kuntul (3464)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3464
A, nincs. Szinte minden szertartas le van forditva magyarra, de nem szoktuk felrakni a netre, mindenfele okokbol kifolyolag.
Ha erdekel, elkuldom neked egy-ket reszet. Well?

Kuntul

Előzmény: trafalgar (3463)
trafalgar Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3463
Egyszerűen fantasztikus amit olvasok, és amit teljesen tudatlanul éreztem vele kapcsolatban. A magyar verzió nincs a neten?
Elképesztő hogy ilyen porszemet megtisztel mint én:))) haha:)))
Előzmény: Burung Kuntul (3462)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3462
Garfield gyorsabb volt :)
A mantra amit irtal a Zold Tara mantraja.
Egyebkent a 21 aspektus leirasa, hogy pontosan melyik milyen megnyilvanulas, az a Zold Tara szertartasban van reszletezve, amit Lama Csopel leforditott magyarra.

Kuntul

Előzmény: trafalgar (3461)
trafalgar Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3461
Hmm, köszi, ezek a linkek ígéretesebbnek tűnnek mint amiket magam találtam.
Előzmény: GarfieldBP (3460)
GarfieldBP Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3460
Tárával kapcsolatos angol nyelvű linkek:

http://members.tripod.com/~vortexCD/wtara.htm

http://members.tripod.com/~vortexCD/21tar.htm

http://www.fpmt-osel.org/meditate/21taras.htm

http://www.scn.org/~artemis/tara/

http://www.maitreyaproject.org/holyobjects/tara.html

trafalgar Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3459
Ha tudsz valami jó linket azt is megköszönném:)
Előzmény: trafalgar (3458)
trafalgar Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3458
Kezdésnek nincs valami gyűjtőfogalom?

Sajnos nem tudom melyik aspektusának jelenlétét érzem.

Napfelkelte, és szeretet érzés tartozik hozzá.

OM-TARE TU-TARE TU-RE SO-HA
Ez a mantra melyik aspektushoz tartozik?

A te szemszögödből biztos nagy katyvasz amit kérdezek...:)

Előzmény: Burung Kuntul (3456)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3457
Rinpoce,

Utanakerdezek megegyszer most hetvegen. Meg kellett hogy jojjon, a cim jo amit rairtal.

Kuntul

Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3456
Szia

Melyik Tararol?
21 aspektusa van, kozuluk jelenleg ketto (Zold es Feher), melyek gyakorlatat mi vegezzuk.

Kuntul

Előzmény: trafalgar (3455)
trafalgar Creative Commons License 2002.04.09 0 0 3455
Valaki akinek buddhista vallási ismeretei vannak, tudna nekem mesélni Taráról?
rinpoce Creative Commons License 2002.04.08 0 0 3454
Talán ehhez nem elég a szimpátia. Mély meggyözödés kell, ami erösebb minden késztetésnél. Ghandi szerintem simán éhen halt volna, minthogy megegyen egy szelet tevét. Olvastam az életralzát, sokszor állt a halál szélén, de nem szegte meg saját magának tett fogadalmát. Ici pici ember volt, de a lelke nagyon erös, ez vitte azt a sovány testet. Ebböl a szempontbol az indiai embereknek magátol érthetödik a dolog, mert a papi kaszt gyerekei hus nélkül nönek fel, de nem is kell fizikai munkát végezniük. Ez a feladatuk.
Előzmény: lepukkant (3451)
rinpoce Creative Commons License 2002.04.08 0 0 3453
Kuntul

A cim:Karma Ratna Dargye Ling Budhista Közösség, Tar 3073, Ez volt a honlapon.
Meg kellett kapnotok, mert nem jött vissza, ha nem, akkor én is utána nyomozok. Rozsaszin csekk, a hátuljára ráirtam: Jo utat! Rinpocse.

Előzmény: Burung Kuntul (3449)
farkendo Creative Commons License 2002.04.08 0 0 3452
persze teljesen más ha bemész a boltba és megveszed az előkészitett húst
akkor értenék egyet a húsevők indokaival ha ők maguk ölnék, nyúznák meg a nélkülözhetetlen táplálékukat
Előzmény: lepukkant (3451)
lepukkant Creative Commons License 2002.04.08 0 0 3451
én pl. rokonszenvezek a keleti filozófiákkal, a buddhizmus egyes ágazataival is, de a vegetárianizmust a magam részéről tarthatatlannak találtam; hosszú távon asszem belepusztulnék a hústalan étkezésbe. :)

asszem, elég valószínű, hogy egyénenként eltérőek az étkezési szükségleteink (talán genetikailag); ezért van az, hogy egyesek vígan elélnek kizárólag zöldségeken, másoknak viszont húst kell enniük hússal.

asszem, kár a kajaszokásokhoz ideológiákat gyártani. ha valakinek annyira szüksége van húsra, hadd egye már meg azt mindenféle bűntudat nélkül.

a teljesen erőszakmentes világ szép elképzelés, de talán kissé természetellenes.. :)

Előzmény: rinpoce (3444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!