Keresés

Részletes keresés

vízkútfúró Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14669

Igen, jelen esetben buktam 2x30m fúrást. Ez viszont akárhogy is fáj, előfordul néha. Csak úgy tudsz új területeket becserkészni, ha próbálkozol. Nem olcsó a játék, de meghozza a gyümölcsét. Legutóbb péntek 13.-án volt egy téves kiruccanásom, dolgozhattam pár napot, hogy ledolgozzam a költségeket. Négy napig horgászhattam és pihenhettem volna helyette.

Előzmény: rickoh (14655)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14668

Üdv

Attól hogy 1-2 száz méteres pontossággal megadod a helyét még nem fog hajnalban a kútkommandó rádtörni :) viszont ha olyan olvassa akinek "fekszik" a pálya lehet megoldódik az ügyed. Ha gondold add meg nekem és teszek fel diszkrét térképrészletet a környékről.

Előzmény: XRive (14667)
XRive Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14667

Nyilvánosba' annyira nem szeretnék, de ha valaki kontaktol a megadott levélcímen, szívesen mondom a részleteket.

 

Ameddig ismert, van 2-3 méter barna erdei némi agyagos beütéssel, alatta valamilyen mixtúrában régi patakmedrek és olyan fajta puha 'kőzet' amibe a Vác feletti dombokon a pincéket vájják. 

Előzmény: Törölt nick (14666)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14666

Üdv

 Váctól 8 kilóméterre zártkertben lehet bármilyen talaj ( kő szikla sóder stb ) ami más és más felkészültséget és eszközöket igényel. Valami térkép részletet vagy google térképet, koordinátákat megadhatnál ha valakit érdekelne ne fussa a felesleges köreit.

Előzmény: XRive (14664)
Vakeráznak Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14665

Hát akkor valószínű, nekem is a kis mélység miatt nem volt egy jelentkező sem,

 

máskor tolonganak  a jelentkezők.

 

Ha valaki szakembert keres.

 

Ez van, van másik..

Előzmény: XRive (14664)
XRive Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14664

Üdv,

 

Szitu: Váctól ~ 8 kilométerre egy zárt, nehezen megközelíthető területen (kert) szeretnék kutat: öntözéshez, búvárhoz. A szomszédság szerint ~ 10-15 méter lenne.

 

Ismerősök, hirdetések, szokásos források alapján összeszedtem azokat a kútfúrókat, akik a könyéken dolgoznak. Ez volt úgy 10 csapat.

 

Ebből három tud bejönni a területre a rendelkezésére álló felszereléssel. 

 

A háromból egy nem szeret kis kutakat fúrni.

 

Egy másik már úgy két hónapja csak visszahív, hogy időpontról egyeztessen, csak épp bejövő hívásom nincs tőle egy se, jééé.

 

A harmadik már a második lebeszélt tutibiztos időpontra nem jön, ráadásul erről b@szik felhívni, mindig nekem kellett kilantozni belőle, hogy épp mégse.

 

 

 

Pöttyet dühös vagyok. Nem is azok miatt, akik nem vállalták: az tiszta ügy. Azok miatt, akik vállalták, de legalábbis igérgettek, aztán...

 

MIndenesetre ha valakinek akad ~ 2m szélességben, 2.5 m magasságban kertbe beráncigálható felszerelése, és ráér valamelyik hétvégén kivonulni teljes cuccal, és komolyan is gondolja, az dobjon egy levelet a zzpontrivekukacgmailpontcomra.

 

Köszönöm.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14663

Üdv

azért ettől a szivattyútól 4,5 bar nyomáson 20-30 liter elvárható. A baj akkor kezdődik ha 25 méterről kell felnyomnia a vizet mert akkor meg is van hogy miért lett visszaállítva a nyomáskapcsoló. Ha ez lenne a helyzet akkor sajnos a szivattyúválasztás sem volt a legjobb ami a végnyomást illeti.

Előzmény: porker (14662)
porker Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14662

Mellesleg most ott kapcsol ki a nyomáskapcsoló, de állítólag újjonan is ilyen volt azért lett ennyire letekerve. Ugyanakkor PM5-ös ami cca 2.1 barnál lejjebb nem is állítható.

Előzmény: Törölt nick (14660)
porker Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14661

lalibátyo csúcs vagy!

 

Utánakérdeztem és soha nem kalibrálta senki. Lehet, hogy nincs is benne levegő. ... A végén kiderül, hogy egy kalibrálással vagy egy embrán cserével megúszom!

 

Nagyon köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (14660)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14660

Üdv

Azért 1,9 a nyomás mert itt kapcsol ki a nyomáskapcsoló, vagy azért mert leharcolt a szivattyú és nem tud többet ?

Érdemes lenne megnézned a tartályban hogy mekkora a levegő nyomás, ill hogy ha víz jön onnan ahol levegőnek kellene lenni akkor lyukas a membrán és cserélni kellene.

Előzmény: porker (14658)
Vakeráznak Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14659

 

 

BP. III. ker. Csillaghegy.   Bercsényi-Árpád-Fodros utca környékére?

 

Sóderos a talaj a várható vízadó 3.5 méter-től   11 méterig tart.

 

Ezt még a Tiiszteletre méltó Freedy bácsitól tudom.

 

Ajánlatot szereték kérni.

 

Köszönöm.

 

 

 

porker Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14658

No, közben kiderült, hogy Alko 4800-as szivattyúm van. A kútfúróm szerint "nem érdemes javítani", mert "nagyon negatívan állnak hozzá a szervízek". Pff.... azért én csak kiemelem :)

Előzmény: porker (14656)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14657

Bizony bizony, nem is kicsit csalafinta egyik másik. Főleg azzal a "szomszédban ez van" dologgal.

Előzmény: vízkútfúró (14652)
porker Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14656

Kedves Mesterek!

 

Van nékem egy 23 méter mély kutam + egy ismeretlen mélykútszivattyú + hidrofór tartály elektronikával. Eddig gyakorlatilag úgy üzemelt, hogy megnyilollam a golyóscsapot a cső végén és ömlött a víz. Most rátettem egy kerti esőtetőt a végére és kiderült, hogy bibi van. Egyik pillanatban max erőn jön a víz a másik pillanatban csurran-cseppen.

 

Megnéztem a hidrofór nyomásmérőjét és a beállításokat és kiderült a hiba oka: a pumpa max 1.9 barra tudja felnyomni a tartályt.

 

Kérdés: ugye ez nem normális? :) ... Vagyis vajon javítható vagy eleve új pumpát keressek?

 

Köszönettel!

rickoh Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14655

és mondjuk egy ilyen esetben buksz 2x30 méternyi fúrást?

Előzmény: vízkútfúró (14652)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14654

Tisztelt Hozzáértők !

Hajdú-Bihar peremén lakom és régebben fúrtak egy kutat , ami működik is.

A kérdéseim az alábbiak lennének :

A rettentően vasas vízzel mit lehetne kezdeni ?

A műanyag szerelvényeket kiszívta a nap és eltöredeztek.

Ennek cseréjét hogyan lehtne megoldani ?

Illetve mi az oka , hogy ha ráteszem a szivattyút akkor mindíg hosszadalmas tölötgetés után hajlandó szívni , sokszor a viz szintje leesik 1-2 méternyit a föld színétől ?

Köszönöm a választ !

sutinor Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14653

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, tapasztalatokat, sokat segítenek! 

Mi nem olyanok vagyunk, akik mindenen spórolni akarnak és utána reklamálnak vagy nem akarnak fizetni, de azt megnézzük, mire adjuk ki a pénzünket (persze ebben a témában nagyon laikusak vagyunk). Sajnos azonban mostanában már a barátaiban sem bízhat az ember, fura egy világ van, sokszor az előre megbeszéltekhez sem akarják tartani magukat az emberek.

Mindenkinek jó szerencsét a vízhez, munkához, emberekhez!

 

vízkútfúró Creative Commons License 2012.05.06 0 0 14652

Üdv.

Azért néha csalafinták a megrendelők is :) felhívott, hogy fúrjunk, azzal kezdte csak akkor fizet, ha víz lesz. Mondtam neki, részemről rendben, nincs gond, ha nem nem lesz ötvenen, akkor talán hetvenen vagy százon, de százötvenig biztosan, viszont azt ki kell fizetni. Gondoltam, hogy ott már próbálkozott valaki, tudtam ki a helyi fúrós, beszéltem vele tényleg lement ötvenig ingyen, de hát emberünk vizet akart, és egy újabb ingyen próbálkozót ötven méterig.
Másik eset. A tulaj szerint a szomszédban van egy 22m-es kút. Fúrunk, 30m semmi, telek másik vége 30m semmi. Jött a szomszéd, tényleg 22m a kútja és ad napi kétszáz liter vizet :) mondjuk akkor éppen nem mosolyogtam rajta annyira.

 

http://www.vizkutfuro.hu/

Előzmény: Törölt nick (14650)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.06 0 0 14651

Ha azért rak csövet felülre hogy kizárja a felső réteget azt palástcementezni kellene hogy a cső és a talaj közt se jusson le felső rétegből szennyezett víz a kútba. Itt nézz szét http://ezermester.hu/cikk-1187/A_kut_elkeszitese

Van több cikk is amik eléggé közérthetőek.

Előzmény: nagyi03 (14646)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.06 0 0 14650

Üdv

Valamire csak mondta a 35 métert. Sajnos előfordulhat hogy nincs víz, ill olyan mennyiség nincs amire érdemes kiépíteni a kutat. Ilyen történeteket ismerünk néhányat.  Ha kérdéses a próbafúrás eredménye le kell méretni a furatot, az eldönt mindent és nincs felesleges kiadás kidobott pénz. Az hogy miért kell fizetni megállapodás kérdése. Ha úgy szólt hogy a próbafúrásért is kell akkor igen, ha nem így szólt akkor a fúrós vállaja a kockázatot hogy lesz víz tehát az elkészült (működő) kutat kell fizetni.

A jó hozam azt jelenti hogy legalább 20-30 liter /perc mennyiségben tiszta víz jön egy kútból. Ez egy háztartási igényre és slagos öntözésre elegendő. Persze egy öntöző rendszerbe már kevés ez a mennyiség. Nagyon sok helyen örülnének ha ennyi vizük lenne. Az a baj a kicsi hozammal hogy sokszor képtelenség olyan szvattyút találni ami annyira kevés vizet szállít mint amit a kút adni képes. Ráadásul megeshet hogy az sem tiszta pedig mindent megtett a fúrós hogy jó legyen. Ezek azok ahol "mindegy milyen kevés és milyen víz lesz de nekem kút kell" megrendelők aztán mikor megtréfálja a természet szűkkezűségével őket akkor persze kiderül hogy annyira mégsem mindegy.  Tehát ha nincs rendes vízadó réteg akkor van esély hogy problémás kút lesz a végeredmény ha berakatják a fúróssal a csövet. Számtalanszor találkoztunk olyannal hogy " ilyen olyan" jó kút van a szomszédban aztán mikor fúrni kell akkor a várt mélységben semmi lejjebb is valami gyengécske vízadó. Aztán mikor előkerül a "jó" kút gazdája akkor kiderül hogy a rezgőst épp kiszolgálja 30 percig aztán várni kell és megint és 30 percet lehet locsolni ismét de az sem tiszta....

Szóval a jó kút elég tág fogalom mert nem mindenkinek ugyanaz a jó. Az is megeshet hogy a fúrós rosszul rakja a szűrőket és épp a vízadó réteghez nem jut szűrő, így aztán a víz sem nagyon talál lehetőséget hogy bejusson a kútba.

Arra azért figyelj hogy alal zárt csövet rakjonak a kutadba és gazdagon sóderozzák !

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.05.06 0 0 14649

füstölő :) ?

Előzmény: sz.mate52 (14631)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.05.06 0 0 14648

mindenhol van víz, csak az nem mindegy, hogy milyen mélyen. Úgy állapodj meg, hogy csak és csak is kizárólag akkor fizetsz, ha van víz. Csak az vállalja aki tudja , hogy meg tudja oldani a dolgot.

Előzmény: sutinor (14647)
sutinor Creative Commons License 2012.05.06 0 0 14647

Köszönöm neked is a választ. Most nagyon elbizonytalanodtam :(

Azért nekünk nem kevés 200-300e Ft. Azt mondta, szerinte 35 m-en találunk vizet. Olyan lehet, hogy egyáltalán nincs víz? A fúrást akkor is fizetni kell, ha nincs víz? 

Az mit jelent, hogy nem jó a hozama a kútnak? Hogy nem érdemes azon a helyen fúrt kutat csináltatni vagy rosszul fúrták meg?

 

 

Előzmény: Törölt nick (14635)
nagyi03 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 14646

KÖSZI A SEGITSÉGET

 

 

AZT HOGY ÉRTED HOGY CEMENTEZNI KELL?MERT ŐK ILYET NEM MONDTAK.ÉN AUTOSZERELŐ VAGYOK,NEM ÉRTEK HOZZÁ.SAJNOS.ÉS ŐK  ÖSSZE VISSZA BESZÉLNEK.MÁR AZT IS MONDTÁK HOGY NEM BAJ HA BELEKERÜL A TALAJVIZ.PEDIG AZ NEM OLYAN JO MERT A KÖRNYÉKÜNKÖN MÉG EGGY KÉT KERTI BUDI MŰKÖDIK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,

sutinor Creative Commons License 2012.05.06 0 0 14645

"Egy a területet jól ismerő kútfúrót válassz."

Senkit nem ismerek, így azt sem tudom, ki ismeri jól a területet.

Miskolcról van szó, egy főleg zártkertes övezetről, ami régen bányaterülethez tartozott, de szerintem itt nem bányásztak. Nem tudom milyen a talaj. Honnan tudjam, érti-e a dolgát?



Előzmény: vízkútfúró (14627)
Les Grossman Creative Commons License 2012.05.06 0 0 14644

Köszi a választ. Én is úgy gondoltam, hogy jó lesz, csak van egy kis kölköm, aki a fűben szokott játszani és nem akarom, hogy esetleg valami baktérium vagy valami xar kerüljön a gyepre a vízből. Bár már vagy 6-7 éve nem funkciónál szikkasztóként.  

Előzmény: Törölt nick (14640)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.05.06 0 0 14643

06 30 294 45 50

Előzmény: rickoh (14612)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.05.06 0 0 14642

 és hol?

Előzmény: Csák Morritz AKA Alibiman (14604)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.05.06 0 0 14641

ennyi pénzért nem kapsz jobbat, garival. 3-5 évet ki szoktak bírni a többi az bónus.

 

www.kut.guth1640.hu

Előzmény: CroCo_1 (14615)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.06 0 0 14640

Miért ne lehetne. A nitrát nitrit és foszfát a növényeknek jó.

Előzmény: Les Grossman (14638)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!