Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

endrebá Creative Commons License 2012.11.05 0 0 20346

Dehogy magas... nem bonyolult ez. Csak bele kell nézni, és látja az ember a himbarendszert ami a szintszabályzást oldja meg, látszik a szabályzótolattyú, látszik a munkahenger dugattyúja... de nem látszik benne a hülyeségbiztosítás : a túlságos kihúzást a tömbnél meggátló ütköző.

      Mert itt a karnál ami van ütközőbütyök... az simán kikerülhető - én meg a legendárijomban nem hallottam eddíg a hidraulika elbaltázhatóságának ezen lehetőségéről.

:-(((((

Ha énhüje belenézek mielőtt használatbaveszem... hát akkor se biztos hogy észreveszem hogy ott van egy szívatógomb. 

  Most aztán jöhet a varázslás, mert ezt a tolattyút tényleg nincs az az isten aki kiegyenesíti úgy hogy századra se üssön. Emezt meg elteszem emlékbe.

Előzmény: pléhúsz (20342)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.05 0 0 20345

Dutrás kérésem, kérdésem lenne. Kinek milyen fűtőmotor jött be legjobban a 28-asba vagy 1000-be?

pléhúsz Creative Commons License 2012.11.05 0 0 20344

Megvan a spionunk. Arc név, cím nélküli pityú lény, ezt is a moderátornak szánta, csak elcseszte.

De kiszúrna velem újra, ha beköpné, kicsoda, s hol találom meg.

Volt már itt példa rá, hogy csak magát szerető troll hozzászóló inkognítója elpárolgott.

Lehet újra keresni, jutalom fejében.

Előzmény: Törölt nick (20343)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.05 0 0 20342

Endrém, attól, hogy egy szerkezet neked magas, az még lehet kiváló tervezés, stb. Én magam ezeket a dolgokat szagemberre bízom. Nem állítok adagolót, nem buzerálom a vezérlőtömböt, nem csinálok rugót a röpsúlyos szabályozóba, mert kevés vagyok hozzá.

Előzmény: endrebá (20314)
endrebá Creative Commons License 2012.11.05 0 0 20341

..majd én is felhívom, mert bezony igaza lett Gézánknak... a rosseb egye meg, hogy miért nem lehetett gyárilag egy tolattyú végállás-határolólemezt ráfogatni arra a vezértömböt tartó három csavarra... nem lett volna nagyobb varázslás, mint az a helyzetszabályzó himbarendszer.

 

   Ott volt a bibi, hogy a kézikar befelé kicsit meg volt hajolva, és csak úgy kínálkozott az ilyen kíváncsi hüjének, hogy ki lehet ááám vele kerülni az alsó határolóbütyköt azon a vezetőíven.

  Ki is kerültem, és le is toltam a kart parkettáig. Azt hittem hogy ott lesz a "zárt" állása.

 

GRRRR....

Előzmény: dutrancs (20337)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.05 0 0 20340

 

Így van, nagyon nagy a baj. Sajnos nem voltál Lengyelországban velünk, Dutrát mentünk nézni, s mellette láttunk egy országot, amely fényévekre elhúzott tőlünk. Unios embereink azt mondják, a lengyelek nevetnek rajtunk. A trandencens dolgokon kívül, azért jöhetett ez nekik össze, mert országos méretben katolikusok, vagyis azonos népakarat van. Nem enged a feje fölé idegen érzelmű, a hazája pusztulását nem sajnáló leszámolókat. A lengyel vállalkozó úgy adózik, hogy kimegy hozzá 3 ember, az önkormányzati, a kamarai és az adóhatósági, aki nem magyaros bárkit börtönbe tudunk juttatni hivatal. Megállapítják mennyi lesz az adója, ha ügyes nagy nyereséget zár, vígan befizethető az összeg. Ha nem termeli meg, megkérik hagyja abba. Vetettem a nagy Dutrába egy belsőt, kérdem a gumist kínai gagyi, nem nagyon jó minőségű lengyel. Jártam Tökölön a csapágy boltban, ezer új akkumlátor érkezet, milyen? Hát lengyel.

 A pillanatnyi politikai erők közül nekem a vörös semmilyen formában nem elfogadható, ők még mindig megemlékeznek 56-ról, csakhogy egyikük sem a barrikád ezen oldalán állt. A fidasz, nagyon sok mindent próbált, egészen más, csakhogy Eger vár ostrománál, Dobó úgy próbált volna szembe szállni a tengernyi törökkel, hogy minden második katonája lófarkas? A választások előtt Csurka körlevele meglepett, azóta teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy a jobbik, a libsik pártja, átverés show. Lmp posztumusz szdsz, semmi jóra nem számíthatunk.

 Úgy van, nincs választási lehetőség. Gyökeres meglepő fordulattal lehetne csak bármit is.

 Ilyen van, hogy a képviselőkém tartózkodik, esetleg az épületben, de gombnyomásnál döntenie kellene.

 A haza áruló genya, azon kardoskodik a tévében, hogy itt az eu-tanáziában, miért nem vesszük fel az áemef hitelt. Visszafizetés problematikája nem is jut eszébe, ha teljes gáz lesz, akkor megy a rokonokhoz a Földközi-tenger keleti partja mentére.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Laliapus (20338)
joebatyo Creative Commons License 2012.11.04 0 0 20339

EMBER még csakcsak akadna, de párt az már számomra sincsen olyan, akire nyugodt szívvel voksolnék.

Ilyenkor mi a megoldás?

Az hogy nem megyek el szavazni, mint oly sokan?

Nos az nem megfelelö választópolgári magatartás.

De akkor mégis mi a megoldás?

Szavazzak olyanra, akinek nem szivesen adom a kezébe a kormányt?

A kevésbbé rosszra?

Előzmény: Laliapus (20338)
Laliapus Creative Commons License 2012.11.04 0 0 20338

Az a baj, nem ismerek egy EMBERT se, akire nyugodt szívvel adnám a voksomat! Mindegy, hogy vörös vagy narancs, esetleg Árpád sávos, egy kutya! Várjuk tovább a megváltót?

Előzmény: pléhúsz (20329)
dutrancs Creative Commons License 2012.11.04 0 0 20337

Szervusz! Kérlek hívd fel a 30kettő negyvenkettő94 nulla kilencet,hogy mit csinált az elgörbült tolattyúval?!!!

Előzmény: Kisdutrás Géza (20311)
Laliapus Creative Commons License 2012.11.04 0 0 20336

Aha!

Előzmény: pléhúsz (20329)
FügeGLX Creative Commons License 2012.11.04 0 0 20335

A törés oka az lehet, hogy akkorát lógott már a tengely, hogy a vezető egy nagyobb ütésnél kitört. Ha elfér akkor persze mindkét oldalt, de én akkor is megmelegíteném bármiféle pálcához. nem kell nagy hőre gondolni 2-300 fok-ra kb.

Előzmény: szhelyi69 (20334)
szhelyi69 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 20334

Azért kérdeztem a nikkeles pálca használatát, mert valahol azt olvastam, hogy azzal hidegen is lehet hegeszteni öntvényt. Egyébként nem nagy a törés a tartócsap helye mellett belülről kb 1 cm-re van kitörve. Egyébként nem is értem, hogy ilyen alakban mitöl tudott kitörni. És mindkét két oldalról hegesszem meg?

 

Előzmény: FügeGLX (20333)
FügeGLX Creative Commons License 2012.11.04 0 0 20333

Nyugodtan megpróbálhatod a kis hegesztőddel is, de valójában az öntvénypálca anyaga szín tiszta króm. A hegesztést előmelegítéssel kell kezdeni, ezt megteszi egy gázégő is. Majd attól függően mekkora lesz a varratod szakaszolni kell ha pl 10 cm-es varratod várható akkor hegesztessz 2cm-t kalapáccsal megütögeted a varratot, hogy a feszültség kimenjen belőle, kihagysz 2cm-t és hegesztessz tovább. Ha végigértél akkor berakod a réseket is! Nem nagy dolog próbáld csak ki. Valóban dinamóval lehet igazán öntvényt hegeszteni, de ekkora hibát ki lehet javítani a trafóval is. jelenleg nem inverteres normál trafós hegesztőt nem tudnál a régi Hetránál jobbat vásárolni!!

 

Üdv!

Előzmény: szhelyi69 (20331)
soman81 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 20332

Nem biztos,hogy jól tudom, de mintha öntvényt csak spéci pálcával és egyenárammal...

Aki jobban tudja úgy is kijavít:) De szerintem a javítás a leggyorsabb megoldás a problémádra.

Előzmény: szhelyi69 (20331)
szhelyi69 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 20331

Sziasztok! Esetleg valakinek nincs fölös 1-essel jelölt féktámja 28-ashoz? Nekiálltam egy kis téli karbantartásnak ( fék ferrodozozás, fékdob szabályozás) és közben észrevettem, hogy a tartócsap körül ki van törve egy darab a féktámból. Esetleg megpróbálkozzak a visszahegesztéssel? Mivel lehetne heggeszteni? Nekem csak kisebb hetra hegesztőm van. Valahol azt olvastam, hogy nikkel tartalmú pálcával jól lehetne javítani. Valaki már próbálta azzal hegeszteni az öntvényt.

joebatyo Creative Commons License 2012.11.04 0 0 20330
Azok a kajak valoban sokszor viccesek. Mondom ezt (volt) vendeglatoskent. Szamomra kivetelt kepez ezalol Jamie Oliver. Bar sokszor draga alapanygbol foz, megis egyszeruen, gyorsan. Megmutatja, h nem kell egy egesz delelottot a konyhaban tolteni 1 jo ebedhez, ami nem vajaskenyer. Kulonosen tetszik amikor utazik, es helyi specialitasokat keszit, akar szabad tuzon, nyarson, kemenceben.
Előzmény: pléhúsz (20329)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.04 0 0 20329

Úgy van, erre viszont már nem igen emlékeztem. Az jutott eszembe erről, mennyire semmi sem valós mifelénk. A kezdeti főzöcske TV műsorokban, meg mostanában is, a csúcs kaja valami hangzatos ratyiság, jó drágáért. Lazacosmaszkarpónefondűáláratatuj. Hát ezektől röhögő görcsöt lehet kapni. Így vagyok a nagy fene viszkivel is, lehet hogy létezik a világon olyan, ami nekem ízlene. Vicces, egy sőr alapanyagú égetett szesz, mikor érhet fel, egy magyar finom gyümölcs alapú, egyszerű, mezei pálinkához?

Tovább gondolva, megint sok ostoba gazda a vörösökre fog szavazni, mert az ország fele egyszerűen nem normális. Mekkorát néznek majd, amikor a bolsik utódai újra elzárják a pálinkát főzhetsz csapot.

Előzmény: joebatyo (20328)
joebatyo Creative Commons License 2012.11.03 0 0 20328

Már hogyne tudnánk elképzelni, hogy mekkora kaja is a mangalicacsurgatóskenyér :)

Tavaly a találkozód elöestéjén véletlenül nem manga szalonnát sütöttünk?

Ha agyonütnek se tudnék emlékezni rá.

El voltam foglalva a tolmácsolással, a sörömmel, meg hogy elmondjam a külföldieknek, mi is lesz a vacsora :)

Az viszont megmaradt, hogy a németek és az angolok milyen szemeket meresztettek elöször, hogy mit müvelünk :D

Előzmény: pléhúsz (20325)
jarmugyilkos Creative Commons License 2012.11.03 0 0 20327

 A képet még a nyáron csináltam, de ugy tudom megvan még a gép. Amikor arra járunk mindig megnézük.

egybe van nagyon az eleje van csak kókányolva... A kabin szinte teljessen jó állapotban van , az összes üveg benne van ,ha ebből indulok ki akkor szerintem volt neki gazdája aki vigyázott rá . a váltó nem tudom mennyire van ki nem bontottuk fel. de a hátsó kerekeknél nincs olajfolyás valószínű a kerékcsapágyak jók, Ami viszont szembetűnő volt rajta a királytengely ki van ,újra kell perselyezni, a függőcsapszegeknél ugyanaz a helyzet. Nem tudom a motorja milyen állapotba van mer nem indítottuk be.

Mi is ki akarjuk hozni de sokaltuk érte a 4 kilot. de ugy tudom 300 é már adná.

Előzmény: kiszé2 (20295)
MDW Creative Commons License 2012.11.03 0 0 20326

Üdv!A következő képeket gondosan felépített fedezékből merem csak fel tenni!!!!!DE:Ezt az 50-es MTZ-t tavasszal javítottuk.A költég túllépte az 500000-ft.Úgy,hogy ebben nincs a gép ára.Az is igaz,hogy rendesen le volt amortizálva,de nem engedtek mindent ki javítani rendesen,pl:a motort is csak gyűrűzhettük,stb.Rengeteget dolgoztunk vele:csak pár dolog,a hydraulika munkahengerének konzol csavarjai kiszakadva,hátsó hydraulika konzol összes csavar ki szakadva,ezekhez új menetek túlméretes csavarok készítése konzol felfúrása,stb.Az alkatrész beszerzés sem olyan egyszerű mint pl.egy-80,as MTZ-hez.Pár dolgot már át kellett alakítani 80-as ra vagy keresni kellett tőbb üzletet bejárva.

Előzmény: kalcsob (20041)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.03 0 0 20325

A sütővassal szalonna csöpögtetés ötletét Sándortól örököltem. 3 db-ot szerzett nekem, a Dutra találkozón szándékoztunk ezzel kedveskedni a nagyérdeműnek, de a gázrezsó visszapofázott, s csak egy rózsa égett rendesen. Sajnos így elmaradt. A találkozó utáni első szabad szombatomon, meghívtam a családomat egy szalonnázásra. A karéj kenyéren lila hagyma szeletekre, s kápia piros paprika csíkjaira eresztettem a csoda zsírt. Hát nem tudjátok elképzelni, ez mekkora ász kaja.

Előzmény: pléhúsz (20324)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.03 0 0 20324

Nagyon örülök, hogy értelmét látom a munkámnak, s akad ritka kivétel, ahol értékelik ezt a kivételes minőséget.

A szalonna tulajdonosa volt az utolsó mangalicám, a 3 mázsás cica. Olyannyira nem volt kedvem levágni, hogy csak nőtt és nőtt. Minden etetéskor dorombolt nekem.

A mangalica nem sertés, mert utóbbi egy egyszerű muja állat, amely maga alá piszkít, visít, majd mindig van valami baja. A manga nem is tudja magáról, mekkora hatalom, micsoda bődületes erő és okosság a természet lágy ölén. A koca nem fél senkitől, s jaj annak, aki bepróbálkozik nála. Ostoba bölléremnek az életét kétszer mentettem meg eddig.

Kérdés, miért nincs most mangalica nálunk. Ember probléma, háromszoros. A szomszéd, aki irigy, hogy te akkor is dolgozol, amikor ő megafaktort néz. A segéderő, aki inkább hajléktalan minden napos részegen, minthogy egy lakókocsiban, fizetésért, ételért, csak vigyázzon rájuk, hogy a fárao népe, el ne lopja őket.

Harmadsorban a nagy tudású magyar vásárló. Én a 2 éves mangalicáért pontosan annyit kértem csak, mint a 8 hónapos azonos súlyú, ratyi, tápos sertésekért. Nem kellett, eladhatatlan, mert a húsa zsíros. Nem olyan finos delicious, mint a dán önmaga piszkán nevelt ipari, a serpenyőből elpárolgó gagyi színhús.

Előzmény: t. tomi (20313)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.03 0 0 20323

Az ideiglenes határ az, amit Trianon rajzolt nekünk!

Kalocsa nincs túl közel hozzá, de nem lehetetlen. Leveled inkább kötekedőnek érzem, mint barátkozónak. Mi az hogy én kit tartok Dutrásnak? Teljesen egyértelmű, ha egy társaság, amely véletlen a Dutra klub tagjaiból áll, kit szeretne meglátogatni? Azt aki fejben gondolkodik Dutra vásárláson? Mert nálad hogyan van ez a Dutrás téma?

 

Tudod mit tartok én elfogadhatónak a kóstolgatás helyett:

Ez és ez vagyok, van egy 1000-esem, meg 28-as. A fater is gályázott ezekkel. Nagyon szívesen venném, ha a Dutra klubosok meglátogatnának.

Előzmény: Törölt nick (20321)
Kiss_Gabi28 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 20322

Szia Joebátyó

Voltam otthon, elhoztam a felnit. Ha erre jársz ugorj be érte.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20321

Attól függ merre mész Szerbiába, és neked mit jelent az ideiglenes déli határ, és számodra ki a dutrás? De pl én is.

Előzmény: pléhúsz (20296)
t. tomi Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20320

Na végre! Jönnek újra a régi képek! Azt hittük már elvesztél!

Előzmény: MDW (20317)
Kemenyes65 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20319

Üdv!

Köszönöm az infót. Én keresek első felniket, sajnos a hirdetésben hátsó van, így nekem az nem jó.

Előzmény: bbeci (20261)
MDW Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20318

Üdv!Ha el görbült,a tolattyú,akkor bizony cserélni kell.Igaz tolattyút nem igen árulnak külön,de egy ügyes esztergályos jó anyagból tud készíteni.Igaz nagy pontosságot igényel,és finom felületi megmunkálást.A beállítás nem olyan bonyolult művelet,mint amilyennek gondolja az ember.

Előzmény: endrebá (20314)
MDW Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20317

Údv!Két kép a régi időkből,és kettő nem annyira régi.DUTRA traktorok munka közben.

endrebá Creative Commons License 2012.11.02 0 0 20316

Egészségedre Tomi, ezt a festőműhelyt már én is megjárhattam, akkor másképpen volt berendezve...

 

:-)))

Előzmény: t. tomi (20313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!