Keresés

Részletes keresés

belville Creative Commons License 2002.01.30 0 0 68
Akkor viszont egy jó tipp!

Először a pénzügynek essél neki, ugyanis a másik kettőt nem olyan nehéz megcsinálni. Így, ha háromból mész, akkor legalább több időd van a pénzügyet megcsinálni! Törekedj arra, hogy meg tudd csinálni a pü-t!
Mert ha elsőre nem sikerül, és mész másodszorra, hidd el, nagyon kevés rá az idő.

Kéz-és lábtörést:-))!

Előzmény: szerencsefel (67)
szerencsefel Creative Commons License 2002.01.30 0 0 67
Egyelőre még nem félek tőle, mert az a vizsga csak később lesz. Most az első hármastól (pü., vállgazd., számv.) tartok, mert ez lesz az első esedékes, igaz csak májusban. Szerencsére. : )
belville Creative Commons License 2002.01.30 0 0 66
Köszönöm a drukkot!

hát igen, nem olyan nehéz ez az ellenőrzés, de én is remegő kezekkel jöttem ki, annyit kellett írni,ráadásul egy 20*10 cm-es asztal(?)-on, hullottak a papírok össze-vissza:-))
több feladat van. Van egy nagy feladat, ahol megadnak valami konkrét vizsgálati dolgot, nekem tavaly például egy cégnek a bejövő számlázása volt a téma, és akkor ezzel kapcsolatosan szépen regélni kell, és nagyon be kell tartani a formai elveket. A második feladat is egy ilyen kifejtős, de itt már csak pár ismérvről kell írnod. A harmadiknál adnak egy konkrét szitut, és Neked el kell döntened, hogy most vajon Kivonatot, Tanúsítványt, vagy egyebet kell készíteni!
Én azt mondom, hogy ez a vizsga nem olyan nehéz! úgyhogy ettől ne félj:-)))

Előzmény: szerencsefel (65)
szerencsefel Creative Commons License 2002.01.30 0 0 65
Köszi a gyors választ és a tanácsot. Hááát nem semmi. Egyáltalán nem nyugtattál meg. : ( 15-20 oldalt kell írni öt óra alatt? Egy meghatározott témáról? Ez egy esszé? Felköthetem az alsóneműt.
Februárban majd drukkolok Neked.
Előzmény: belville (64)
belville Creative Commons License 2002.01.30 0 0 64
Az írásbelik közül a legrosszabb a pénzügy, nem a nehézséggel van a baj, hanem azzal, hogy kevés az a három óra rá. A legjobb, ha átnézed azt a jó vaskos könyvet rá. Tétényi Veronika az egyik szerzője, és a címe a Pénzügyi és Finanszírozási ismeretek a gyakorlatban(sajnos a pontos címet nem tudom, de egy Perfekt könyvesboltban tudják, hogy miről van szó, ha ezt keresed). A másik kettő viszonylag normális tantárgy.
Az ellenőrzés (gyakorlati 2.) tantárgynál jó sokat kell írni. (15-20 oldal) Ez egy kicsit regélős tantárgy.
A számvitel-elemzés a tanfolyam sava-borsa, és ez a legnehezebb, sajna, én is ezzel fogok most februárban küzdeni!
Ha minden vizsgád megvan, és már csak a szóbeli van hátra, akkor egyrész baromi nagy mázlista:-) vagy, és azt már sokak szerint röhögve meg lehet csinálni. Ott már nem piszkálják az embert!

belville

Előzmény: szerencsefel (62)
Bergeron Creative Commons License 2002.01.30 0 0 63
Köszi a tippeket.
Ha csak 10 pontod hiányzott akkor ezúttal valószínűleg menni fog, nekem még 20 pont kellett volna. Hol vizsgázol?
Ha egyszer oda tudnád adni a Példák számvitelből-t fénymásolásra azt nagyon megköszönném, a többit azt ismerem.
Előzmény: belville (61)
szerencsefel Creative Commons License 2002.01.30 0 0 62
Mindenki aki már túl van rajta! : )
Segítsetek! Hogy zajlanak a vizsgák, milyenek? Amit tudok róluk:
- 4 vizsga van, amiből 3 írásbeli
- az első írásbeli 3 tárgyból (pénzügy, váll. gazd., számv. szerv. és vezetés) Ezek közül melyik a legnehezebb?
- Gyakorlat 1. Ez a második vizsga, állítólag 5 órás. Ez miből áll?
- Gyakorlat 2. És ez? Mit tartalmaz?
- Záróvizsga
Tudtommal ez szóbeli. Jogi ism., ellenőrzés, számvitel és elemzés.
Szóval minden érdekelne, amit ezekről tudtok. Melyikre hogy érdemes készülni? Van-e valami szuper könyv (pl. magától belemegy a fejembe : ))?
Előre is köszi a segítséget.
belville Creative Commons License 2002.01.29 0 0 61
Bergeron:

Elég hasznos infók vannak a www.puska.index.hu/Közgazdaságtudomány, és Gazdaságtudomány részeiben. Ezenkívűl megjelent már Éva Katalin Számvitel-Elemzés I-II kötete, ami elég jól leír mindent. AJánlanám még a Magyar Könyvvizsgálói Kamarától a Számviteli esettenulmányokat is, ez is nagyon jó!
Ha példákat szeretnél gyakorolni, akkor ajánlom figyelmedbe a PSZF oktatóinak a könyét, melynek címe: Példák számvitelből.
Én azért tudom ezeket javasolni, mert én is ezekből készülgetek, most megyek február 25-én másodszorra számvitelből (ez lenne az utolsó vizsgám), mert sajnos októberben nyavalyás 10 pont választott el tőle. Remélem most sikerül!:-))
Tényleg ha valaki nappalis, és előbb van a vizsgája, esetleg le tudná majd írni, hogy mit kaptak számvitelből feladatnak, csak úgy körvonalakban. Nem tudja valaki, hogy a nappalisoknak konkrétan milyen típusú feladatok voltak októberben?

belville

Előzmény: Bergeron (59)
Infomaker Creative Commons License 2002.01.29 0 0 60
...most végzte a barátnőm a mérlegképest, ha tudtok valami állást 0 gyakorlattal, akkor szóljatok. Mennyit lehet kérni bruttó így?
Bergeron Creative Commons License 2002.01.29 0 0 59
Hamarosan itt vannak a februári vizsgák. Elkelne egy kis segítség, van valaki aki most fog vizsgázni. Én pont szerencsétlen időben jártam tanfolyamra, mi voltunk az utolsók akik még a régi számviteli törvény szerint vizsgáztunk. Azóta már háromszor próbáltam újra. Már csak a számvitel vizsga hiányzik mint sokan másoknak is. Ha tudtok valami tippet melyik könyvből lehet felkészülni a gyak. I vizsgára vagy valami használható jegyzet...nagyon megköszönném.
Hkoala Creative Commons License 2002.01.22 0 0 58
A hőbörgés azért volt, mert a szabályt visszamenőleg hozták (tehát aki pl. a 70-es években végezte a közgázt, amikor az mérlegképesnek is számított, az is mérlegképtelen lett). Azóta a visszamenőleges részt törölték, de aki most végez - akár közgázt, akár pszf-et - külön kell mérlegképes vizsgát tennie.

Ezt nem tudom, hogy milyen jogszabákyban írja, viszont a 2/1995 PM rendelet 11. melléklete szabályozza a mérlegképes képzés feltételeit, ebből idézek:

"Felmentés esetén a figyelembe vehető szakképesítés szakmai elmélet osztályzatát, illetve szakirányú felsőfokú iskolai végzettséggel rendelkezőknél a szakirányú alapképzésben megszerzett okleveles közgazda, közgazdász oklevél alapját képező - az adott tantárgyra vonatkozó záróvizsga okirattal igazolt osztályzatát és a szóbeli vizsgatantárgyak érdemjegyeit kell átlagolni."

Tehát egyes tantárgyakból lehet felmentést kapni.

Előzmény: Lappantyú (57)
Lappantyú Creative Commons License 2002.01.21 0 0 57
Megkérdeztem a barátnőmet (aki könyvvizsgáló már és hozzám hasonlóan öt éve végzett a közgázon). Ezt a választ adta, szó szerint idemásolom neked:

Hát nem egyértelmű a dolog.

A Számviteli tv. 151§-a mondja ki, hogy mérleget csak mérlegképes képesítéssel rendelkező személy készíthet (alá csak a vállalkozás vezetője írhatja, plusz a könyvvizsgáló, aki hitelesíti). Nem kell mérlegképes, ha a nettó árbevétel a megelőző két év átlagában nem éri el az 5M Ft-ot.

Régebben a számviteli főiskola elvégzése, csakúgy mint a Közgázon a számvitel szak, automatikus mérlegképes képesítést jelentett. Ezt megszüntették, utána volt is hőbörgés, merthogy a diploma mégiscsak magasabb, mint a mérlegképes papír, de nem tudok róla, hogy visszaállították volna a régi szabályt. Mivel a törvényben szó szerint benne van kritériumként a mérlegképes végzettség, nem merem azt mondani, hogy elég a diploma. Esetleg egy olyan rendelkezést kellene keresni, amiben fel van sorolva, hogy mely iskolák mely szakán szerzett diploma egyenjogú a mérlegképes végzettséggel (mert azt el tudom képzelni, hogy ilyen van; mint a nyelvvizsgáknál is).

Ki az a merész emberke, aki közvetlenül Viktorék rendelkezése után (miszerint jelenteni kell a rendőrségen, ha az ügyfeled valami gyanúsat akar könyveltetni, különben te mész a börtönbe) szánja rá magát erre a pályára?:) Vagy inkább :((((((

a.

Üdv.
Lappa

Előzmény: szerencsefel (55)
szerencsefel Creative Commons License 2002.01.21 0 0 56
Számvitel szigorlatom nekem is lesz. (Ez az előbb kimaradt). : )
Előzmény: szerencsefel (55)
szerencsefel Creative Commons License 2002.01.21 0 0 55
A probléma a következő. Ha elvégzem a fősulit a végzettségem "közgazdász pénzügyi szakon lesz". Ha könyvelni szeretnék - nem csak könyvelni, hanem mérleget is készíteni, aláírni - ez elég-e, vagy pedig meg kell szereznem a papírt a mérlegképes könyvelői végzettségről is?
Előzmény: Lappantyú (54)
Lappantyú Creative Commons License 2002.01.21 0 0 54
[visszaolvastam és elég zavaros, nem tudom, hogy mit értettél meg belőle. esetleg mondd el a konkrét problémát, akkor talán jobban tudok segíteni.]
Előzmény: Lappantyú (53)
Lappantyú Creative Commons License 2002.01.21 0 0 53
Hát, én öt éve végeztem a közgázon, az én diplomám bizonyosan nem jelent automatikus mérlegképest (azóta meg is csináltam azt is).

A barátnőm számvitel szakra járt, ő velem ellentétben szigorlatozott számvitelből. Neki mintha egyenértékű lenne a szigorlat a mérlegképessel, de csak abban az értelemben, hogy tud ilyen melót csinálni és amikor könyvvizsgálói tanfolyamra jelentkezett, akkor ezt beszámolták mérlegképesnek.

Mostanság úgy tudom, hogy a közgázon mindenki szigorlatozik számvitelből, ez talán azzal jár, hogy mindenki mehet utána könyvvizsgálóira mérlegképes nélkül, de szerintem ez a szigorlat most se jelenti az automatikus mérlegképes papírt.

Úgy értem, hogy tud mindent a delikvens, amit a mérlegképesen tanítanak, de nincsen ilyen papírja, viszont ami van, az felér vele.

Vagy mi, ha érted, mire gondolok.

[olyasmi a dolog, mint az állami középfokú nyelvvizsga és egyéb, középfokú nyelvvizsgák közötti különbség.]

Lappa

Előzmény: szerencsefel (52)
szerencsefel Creative Commons License 2002.01.21 0 0 52
Szerintetek ez tényleg így van?
"Aki közgazdász végzettségű, az automatice mérlegképes könyvelő is."
Ugyanis erről én mást hallottam. Most mi az igazság? : ( Help! Fontos lenne.
Előzmény: ronaldu (24)
miniszter Creative Commons License 2001.10.22 0 0 51
Sziasztok!
Érdekelne mi a véleményetek a legutóbbi 2001. október 10-i számvitel és elemzés gyakorlat I. vizsgáról, továbbá a 25-iről. Írt valaki most, hogy sikerült?
Hkoala Creative Commons License 2001.10.16 0 0 50
Kinek hogy sikerült a mai vizsga?
tauma Creative Commons License 2001.10.10 0 0 49
Jelentem, most jöttem haza a számvitel írásbeliről, és kivagyok, mint a liba. Nagyon nehéz volt. A jövő heti vizsgázóknak sok sikert kívánok! Nézzétek meg az értékeléseket, mit kell mérlegfordulónapon, és mit mérlegkészítéskor, mi rendkívüli ráfordítás és mi hitelezési veszteség.
Hátha most éppen ez a minisztérium zsuzsuja. Bár a tanfolyami képzésen más vizsgafeladat-sor szokott lenni, mint az iskolain.
Az elemzés példáról csak annyit, hogy nekem költségkalkuláció volt, és hozzá se tudtam szagolni. (Nem csak én.) Hogy lehet az elemzést egyáltalán megtanulni?
sarg Creative Commons License 2001.09.26 0 0 48
http://www.extra.hu/surfi/pszf.html

bár a pszf topikban már említettem, talán ti is tudjátok használni

sziszi37 Creative Commons License 2001.09.14 0 0 47
Nagyon szépen megköszönném -illetve a hugom, mivel ő jár ilyen suliba- ha tudnál mailezni
a. Számvitel és elemzés
b. Jogi ismeretek
c. Ellenőrzés (váll.költségg.,létszám és bérgazd.,beszámoló valódiság etc...)
témájú tételeket mint említetted.
Előzmény: Lappantyú (43)
Pipiék Creative Commons License 2001.09.14 0 0 46
Tanárt nem tudok, de könyvet rengeteget. Menj be pl a PSZF könyvtárába, ott a hölgyek szívesen segítenek. Van több olyan, amiben kidolgozott példák vannak. Talán ez is segítség, sok sikert!
Előzmény: AZs (44)
Pipiék Creative Commons License 2001.09.13 0 0 45
Kedves Lappa! Köszönöm, de találtam a www.puska.hu-n. A jog tételek érdekelnének, de majd csak jövőre. Ha eljutok oda, jelentkezek. Előre is kösz! Szia!
Pipiné
Előzmény: Lappantyú (43)
AZs Creative Commons License 2001.09.11 0 0 44
elnezest, hogy nem egeszen temabavago a kerdesem, de talan tudtok segiteni. penzugyi tanacsado tanfolyamot kezdtem meg a szamvitel valtozasa elott, az oktatas is ez ido ele esett, de a vizsgam nem sikerult, igy most az uj szamvitelbol kellene mar novemberben irasbelizni. a problemam, hogy mar oktatas nincs, konyvem nincs, tehat majdnem remenytelen, de muszaj, hogy atmenjek. ezert keresnek vkit aki tanitani, vagy peldaval, konyvvel segiteni tudna. Tudom, hogy ez a szamvitel a merlegkepesehez kepest jatek, de nekem feladat.
Hatha..
elore is koszonom
AZs
Lappantyú Creative Commons License 2001.09.11 0 0 43
Számlatükröt csak faxon tudok és max. holnapra. Viszont ha kell valakinek a törvény, azt el tudom küldeni és ezen kívül is van pár kidolgozott anyagom. A szóbeli tételek például teljesen ki vannak dolgozva (igaz, a tételsor még a régi törvényre vonatkozik, de a kidolgozás már az újra - én ilyen béna időpontban vizsgáztam.)

Viszont a jog szóbeli tételek szerintem teljesen jól ki vannak dolgozva, a számvitel szervezés is megvan. Van még pár szavam adózásból és válgazdból is. Ha kell, szóljatok.

Lappa

Előzmény: Pipiék (42)
Pipiék Creative Commons License 2001.09.10 0 0 42
Sziasztok!
Én a mérlegképes vizsgára készülök. Ha akad sorstársam aki olvassa, segítsen legyen szíves! Tud-e valaki a neten egy helyet, ahol találok egy aktuális ajánlott számlatükröt? Köszönöm,
Pipiné
AncsaH Creative Commons License 2001.09.04 0 0 41
tauma, mél ment
Előzmény: tauma (37)
AncsaH Creative Commons License 2001.09.04 0 0 40
Egyetértek Lappantyúval, hogy nem a vizsgázók a hülyék. Elsőre nem sikerült nekem sem, másodikra viszont 4-est kaptam. De - mint már írtam - jelentős különbség volt a két vizsga között.

Olvastam egy cikket, amiben azt taglalták, hogy miért olyan nehezek a mérlegképes vizsgák...a lényeg az volt, hogy mivel bárkit felvesznek, így próbálják meg szelektálni az embereket. Úgyhogy ha szigorúbb lesz a felvétel, szerintem jelentősen könnyebb lesz a vizsga.

RedFish Creative Commons License 2001.09.04 0 0 39
Helló!

Sajnos ez a realitás. A számviteli oktatóm szerint min. 8 óra kellene 1 embernek, hogy nyugodt körülmények között, teljes tudásanyagát felhasználva tökéletesen v. legalábbis elfogadható szinten meg tudja oldani az átlag számviteli vizsgasort. (Még azt is mondta, hogy 3-asnál jobbat lehetetlen megírni)

Speciel nekem az utolsó nekifutásra sikerült átmennem, amikor már minden reményt feladtam, hogy valaha mérlegképes könyvelő leszek.

Van néhány javaslatom azok számára, akiknek még nem sikerült a számvitel:

1. Sokat kell tanulni és gyakorolni :)
2. Konzultációk (Főleg a vizsga előtt 1-2 nappal lévők)
3. Mindenféle információ "diszkrét" begyűjtése a vizsgával kapcsolatosan (pl. olyanoktól, akiknek már sikerült a vizsga, ill. nem árt megtudni, hogy ki fogja javítani a dolgozatodat stb.)
4. Ha nagyon nem tudnak segíteni a jelenlegi helyen a vizsgafelkészülésben, akkor át kell jelentkezni egy másik sulihoz, de előtte nem árt információt gyűjteni arról, hogy hány százalékban mennek át a vizsgázók. (szerintem 10-20% körüli az már nagyon jó, ahol ennél magasabb, az a király!)

Üdv mindenkinek: RedFish

Előzmény: tauma (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!