Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.06 0 0 11858
hali.nekem szerencsém volt,csak épphogy megjelentek 2 szer permeteztem,utána letörölgettem egyesével a leveleket(arctisztító pamaccsal) majd zuhany és az atkák teljesen eltüntek.amúgy kaptam egy tippet,én nem próbáltam ki,mert nem kellett,de próbáld ki,hátha jó:1L vízbe késhegynyi Nissorun,+2 ml Ortus.
A két szer keveréke egyszerre öli meg a kifejlett atkákat és a tojásokat.
Előzmény: vadkörte (11857)
vadkörte Creative Commons License 2010.10.06 0 0 11857
sziasztok,
Atkákkal küzdök én is a kumkvatomon, most már vagy egy hónapja. Eddig az alapos levélzuhany - sanmite kombóval próbálkoztam (keverve actara-val, bár asszem a gyapjastetvek ellen ez hatott illetve az utolsó 2 alkalommal dithane-t is tettem bele, mert furcsa, teljes levélbarnulás-lehullást tapasztaltam, egyelőre csak 1-2 levélen. Ez lehet, hogy gomba?)
A kezelések után 3-4 napig úgy tűnik, hogy használt, aztán sajnos újra megjelennek a pókhálók. Pedig szorgalmasan, naponta többször is spriccolgatom a leveleket, illetve több növényem is van egy csomóban, ők is valamennyire párásítanak egymásnak (természetesen a kezeléseket mindre alkalmaztam). Hol élhetnek túl ezek a dögök?
Mivel már nem nagyon megy 15 fok fölé a kinti hőmérséklet nappal sem, így nem viszem ki a teraszra (kivéve, ha permetezem), én már mondhatni teleltetek. :o)
Nappalra kiteszem közvetlenül az ablak elé (ablak és függöny közé), estére azért visszahúzom, hogy ne tudjon befülledni sem.
Kérdésem ezzel kapcsolatban: ha süt a nap, az ablak és a függöny között simán van 35-40 fok is, ez nem árt meg neki? (Ilyenkor közvetlenül éri is a nap a növényt.)
köszönöm a segítséget előre is,
Vackor

Quicktor57 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 11856

Szia Zoltán!

 

Köszönöm az értesítést. Küldtem email-t.

Előzmény: unartis (11854)
Arth_ur Creative Commons License 2010.10.06 0 0 11855
És adjál neki mindig bőségesen tápanyagot!
Előzmény: 1ibolya (11852)
unartis Creative Commons License 2010.10.06 0 0 11854
Szia Quicktor!

Nem feledtem ígéretem a télálló kaktuszokkal kapcsolatban, beértek a kaktuszhajtások így tudok küldeni a részedre belőle, a címedet kell megkeresnem.
A növényeket novemberben tudnám elküldeni, a kiültetést jövő tavasszal, áprilisban vagy májusban érdemes elvégezni, addig gyökereztetés céljából cserepelni, száraz és hűvös helyen teleltetni.

üdvözlettel: Tóbiás Zoltán

u.i.: ha jól látom kettő Opuntia típus maradt meg, egy tövis nélküli (O. humifusa) és egy tövises (O. phaeacantha), mindkettő sárga virággal, ezt figyelembe véve küldök sarjakat
sqanyi Creative Commons License 2010.10.06 0 0 11853
Sziasztok! A Cserkerttel kapcsolatban mi a tapasztalatotok?A szállításról küldenek jelzést? A Dithane-ról mi a véleményetek, mennyire "mossátok" le vele a növényt?Teleltetéssel hogy álltok?Én már takarítom az üvegházat és hordom be az apraját,nagyon nyákos idő van erre.
1ibolya Creative Commons License 2010.10.05 0 0 11852
Szia!Ültesd át:-)
Előzmény: TAZmam (11851)
TAZmam Creative Commons License 2010.10.05 0 0 11851

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni.

A gyönyörű, eddig egészséges banánom most így néz ki (kép)

Mit tegyek, hogy újra egészséges legyen?

Állandó (20 fok) hőmérsékletű helységben, ablak előtt van, sok fényt kap.

Köszönöm  a segítséget!!

Viki

banán
herczegh_miklos Creative Commons License 2010.10.05 0 0 11850

Szia!

 

Nekem is ugyan ez a problémám a citrusaimmal. Egész nyáron Sanmite-tal és Flumite-tal permeteztem a növényeket kívül, belül, de nem tágítottak az atkák (a képek alapján ugyanaz a faj lehet). 2 hete kezdtem használni az Agrol pluszt és - le kellene kopognom - mintha eltűntek volna! Ha gondolod szívesen megfelezem veled a szert (1 l-es kiszerelésben árulják). (Persze ha te is Bp-n laksz.)

Előzmény: Törölt nick (11789)
clc Creative Commons License 2010.10.04 0 0 11849
OK, kösz a segítséget.
Előzmény: Quicktor57 (11847)
ragusa. Creative Commons License 2010.10.04 0 0 11848

))) en gondoltam hogy valamilyen szerves anyaggal lett megontozve, de nem akartam beleszolni .

 En egyszer  valaki TANACSARA))) megmaradt teaval locsoltam meg igaz nem citrust ,,, de az is bepeneszedett.

 legjobb a JOFELE bevalt ontozolétyo.

Előzmény: clc (11846)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.10.03 0 0 11847
A gyökerek semmiképp se maradjanak szabadon. Most tégyél rá valami laza földkeveréket, és nézz utána, hogy hol tudod beszerezni a korábban leírt dolgokat.
Előzmény: clc (11846)
clc Creative Commons License 2010.10.03 0 0 11846
Közbe kiderült hogy ameddig én nem voltam itthon krumplifőzésből visszamaradt lével volt locsolva gondolom akkor ezért penészesedhetett be, a penészt leszedtem a földről, most valamennyire látszanak már gyökerek de szerintem rendben vannak, amikor megjött(kedd) akkor látszott a gyökérzete rendesen és jónak tűnt nekem. Terasz van úgyhogy oda ki tudom vinni. Most rakjak rá új földet hogy kilátszik pár vékony gyökér?
Előzmény: Quicktor57 (11841)
Arth_ur Creative Commons License 2010.10.03 0 0 11845
Ez érdekes! Meddig figyelhető meg ez a fiatal növényeken?
Magyarázatom nincs rá, de érzésre azt várnám, hogy a termőre forduláskor kéne ennek is változni.
Előzmény: szaguaro (11842)
Arth_ur Creative Commons License 2010.10.03 0 0 11844
Köszönöm, így lesz.
Így csinálom már évek óta a teleltetését az edényben lévő egyéb fagytűrő szaporítványoknak (füge, kiwi, szőlő, selyemakác stb.), meg a lányom bonzájainak is. Egy tömbbe pakolva, földdel körbe, avarral-ágakkal takarva. Most akkor közéjük kerülnek a Poncirus csemeték is.
Előzmény: calamondin (11840)
vica46 Creative Commons License 2010.10.02 0 0 11843

Szia

Én leszedném a tetejéröl agombás földet,mert elzárja a levegöt a gyökerek elöl,vagy átultetném neki valo földbe.

Előzmény: clc (11834)
szaguaro Creative Commons License 2010.10.02 0 0 11842
Nyugodtan kint hagyhatod, nem fagynak meg. Az öreg fáimról, ami magasan van termés, és nem szedem le, lehullik alá, tavaszig elrohad, és kikelnek a csemeték, 8-10 egy csomóban. Érdekes, h. az öregek levele általában lehullik télen, a magoncoké megmarad.
Előzmény: Arth_ur (11838)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.10.02 0 0 11841

Bocsánatot kérek, de erre nem tudok semmi értelmeset és biztatót sem írni. Október elején, a teleltetés kapujában penészes földű citromfa?

Most, hogy elolvastad a weblapot, valószínűleg van már valami elképzelésed arról, hogy abban a néhány napban, amióta nálad van, milyen nevelési hibákat követtél el. Valamit tenni kell, de hogy pontosan mi lenne a legjobb, ami biztosan megmentheti a növényedet, nem tudom.

Valahogy mindenképp ki kell szárítani a földjét, de ehhez szerintem kevés a locsolás leállítása. Például, nincs lehetőséged nap közben szabad levegőre (pl. esőtől védett terasz) vinni a növényedet?

Miből tudod, hogy nem gombás a gyökere? Kibontottad, és megnézted? Ha igen, és szép fehér volt a gyökérzet, akkor semmi gond. (Július végén tettem fel fotót egy ilyen gyökérzetről.)

A leírtakból is láthatod, teljesen tanácstalan vagyok. Inkább kérdezek, mint ötleteket adok. Más lenne a helyzet, ha ez a probléma tavasszal, vagy a nyár derekán jelentkezett volna. Amire valószínűleg fel kell készülnöd, ha véletlenül mégsem olyan szép fehér a gyökérzet, "regeneráló" földkeverék összetevőinek és Ridomil Plus 42 WP gombaölőszernek a beszerzése. Elképzelhető, hogy az atkák is megjelentek a levelek fonákján.

Előzmény: clc (11835)
calamondin Creative Commons License 2010.10.02 0 0 11840
Egyet elfelejtettem.Ha cserépben hagyod kint, a cserép körbefagyhat.Vagyis a cserepet vagy sülyezd a földbe,vagy ültesd ki a kis magoncokat a szabadföldbe.De mivel már hüvösek az éjszakák én már nem bolygatnám,inkább csetrepestől tenném ki a szabadföldbe.Lényeg az ,hogy a gyökeret teljesen takarja a kinti föld.
calamondin Creative Commons License 2010.10.02 0 0 11839
Nyugodj meg,semmi bajuk sem lesz.Most jöttem meg a telkemről,ahol a poncirusok a szabadföldben vannak már évek óta/ott is keltek ki/és semmi bajuk sincs.Csak egészségesebbek,életerősebbek lesznek.Majd meglátod.
Előzmény: Arth_ur (11838)
Arth_ur Creative Commons License 2010.10.02 0 0 11838
Hát elgondolkodtattál.
Még lehet, hogy a végén kinn hagyom az éves magoncokat is valami védettebb helyen. A télikert-terasz bepakolásánál ők kerülnek a sor végére, aztán majd kiderül.
Előzmény: calamondin (11830)
NS68 Creative Commons License 2010.10.02 0 0 11837
Küldtem privát e-mailt.
Előzmény: éjjelvolt (11833)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.02 0 0 11836
A 15-20 fokkal és a nem szellősséggel van a baj. Kicsit emeld a hőmérsékletet és több szellőt, hogy ki tudjon száradni a föld.
Előzmény: clc (11835)
clc Creative Commons License 2010.10.02 0 0 11835
15-20 fokon lehet most, üres szobába van nem szellős helyen, megpróbálom most nem locsolni egy ideig hogy kiszáradjon a földje
Előzmény: clc (11834)
clc Creative Commons License 2010.10.02 0 0 11834
Hali
Köszi az oldalt elolvastam, most viszont egy olyan gondom lenne hogy kb 2 nap alatt egy ilyen vékony penész réteg jelent meg a földön és az új levelek barnásak( ez nem tudom hogy baj-e már amikor megjött a fa akkor is ilyen volt). Lehetséges hogy ez a penész túlöntözéstől van? Mert elég nedves a földje, a tálkájában csak pár csepp víz van. A penész réteg elég vékony ha hozzáérek le is jön, a törzs és a gyökerek szerencsére nem penészesek amennyire látom.
Képek:

Előzmény: Quicktor57 (11819)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.02 0 0 11833
Szentes city:-)
Előzmény: NS68 (11831)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.01 0 0 11832
Na ja. Egyáltalán nem hímestojások ezek a vadcitromok. Jól bírják a kiképzést.
Előzmény: calamondin (11830)
NS68 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 11831
Merre van ez a faiskola? Egy nagyobbacska vadcitomfa engem is érdekelne
Előzmény: éjjelvolt (11826)
calamondin Creative Commons License 2010.10.01 0 0 11830
A Poncirusokkal kapcsolatban én október-novemberben szabadföldbe vetek.A vetés a következő évben rendszeresen március- áprilisban kikel.Öt-hat éve vetek szabadföldbe,azóta semmi probléma nem volt.Pedig egy völgyben,fagyzugos helyen van a telkem.Szerintem a Poncirusok tulzott babusgatása sem jó.Nekem ennyi a tapasztalatom róluk.
Előzmény: Arth_ur (11827)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.01 0 0 11829
Egy kis adalék a Palesztin limához: http://www.youtube.com/watch?v=OyFYlgbDwqk

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!