Keresés

Részletes keresés

Sefra Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1074

jaja szegényke az ágy alatt van, és félek hogy esetleg megfázik, vagy valami más lesz.

Hiába piszkálom néha mocorog, de nem jön ki a szabad szintérre :)

 

Előzmény: ChéreFille (1073)
ChéreFille Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1073

Ez a zoknis-wcpapír gurigás dolog nekünk nem jött be, pedig állítólag szokott működni. :)

Azóta is az ágy alatt gubbaszt? Nem tudod előcsalni? Akár nagyon óvatosan kipiszkálni valamivel? Egyedül küzdesz ellene?

Előzmény: Sefra (1072)
Sefra Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1072

ez  is baj hogy kézzel még sosem tudtam megfogni eccer sikerült a két markommal megfogni de kicsit kibujt belöle erre reflex szerüen kicsit rászoritottam és erre harapás lett a vége. :)

 

Akkor ugy sikerült megfogni hogy egy papirtekercsre huztam zoknit majd közelitettem felé mikor legelte a virágot :) és belebujt kicsit én meg segitettem neki és befogtam a végét, de most ezzel sem megyek semmire.

 

Előzmény: ChéreFille (1071)
ChéreFille Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1071

Hát nézd, az nálunk nem vezetett sosem eredményre, ha kergettük. Egy idő - és a lakás átrendezése :) - után persze mindig meglett, de nem ez a legjobb megoldás.

Viszont a vendégek érkezéséig nem ártana valóban helyre tenni, mert biztos meg fog ijedni a nyüzsgéstől és ha sokan lesztek, tényleg meg is sérülhet, ha hirtelen előszalad valahonnan.

Ha kézzel nem tudod megfogni, akkor valahogy próbáld kipiszkálni, és ha előfut, dobj rá egy könnyű kis ruhadarabot,  talán akkor meglesz. Remélem most nem mondtam hülyeséget, de mi is szoktunk ezzel próbálkozni. :) Csak hamarabb belefut a kezünkbe, minthogy tényleg hálóval kéne befogni, így még sosem kellett valóban rádobni semmit. :D

A nyitott ketrecajtó jó ötlet, mert (legalábbis, ha nincs megijedve és elő mer jönni), akkor simán bemegy csemegézni. Csak ott kell lenni és rázárni, ha már eleget volt a szabadban. :)

 

Ha ez megnyugtat, minket már jó párszor megizzasztottak az ilyen akciókkal. Az ágy alja jó előre körbe van párnázva, ha futtatás van...

Előzmény: Sefra (1070)
Sefra Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1070

de nagyon jo lenne ha sikerülne még elötte valahogy megoldani azt a kinti kérdést.

 

Nehogy valaki véletlenül rálépjen. Olyan kis gyagyás.

 

 

Előzmény: Sefra (1069)
Sefra Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1069
nem tudom mitöl lett ilyen mert eddig ha kinnt volt rohangált kiváncsiskodott most meg nem csinál semmit.:(
Sefra Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1068

az oké de van fél orája erre mert jönnek a vendégek és nem fogom csukva tartani a szobát ha elmegy elmegy nem tudok mit csinálni vele.

most éppen probáltam kiszedni az asztal mögül erre meg átrohant az ágy alá

ás most ott van de nem tudom mit csinál.

Tök csendben van semmi motszkálás vagy valami.

Az ö érdekében is akarom hogy a helyére menjen.

Előzmény: Törölt nick (1066)
ChéreFille Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1067

Igen, ez a legjobb amit tehetsz ilyen esetben.

Sikerült megfogni? :)

Előzmény: Törölt nick (1066)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1066
Nyissátok ki a ketrece ajtaját és hagyjátok békén... dugjatok el minden enni és innivalót a szobából... ha szomjas lesz 100%, hogy visszamegy a helyére!!!!
Előzmény: Sefra (1065)
Sefra Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1065

sziasztok

 

 

Egy SOS segitség kellene, a mókus lak takarítása közben kiszökött a szobába a móki és nem tudom sehogyan sem megfogni, elöször szaladgált majd most csak van az asztal vagy az ágy alatt meg sem mozdul, nem tudom hogyan tudnám megfogni.

 

Eccerüen nem is mozog (nem döglött meg), csak ott van.

 

Lécci sos lenne.

 

fiúmóki Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1064
háát nekem van egy mókusos könyvem, és állatkereskedésben vettem4 és már sok ilyen újságban/könyvben benne van! de kizárólag róla nem tudok!
Csokivadász Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1063
szerintem is csak neten, de itt se lehet nagyon sokat találni. Inkább a tenyésztők akiknek van oldaluk.
Előzmény: flugi (1062)
flugi Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1062
könyvesboltban mi hiába kerestünk tényleg mókusokról szóló könyvet..
Előzmény: fiúmóki (1061)
fiúmóki Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1061
szia! igazán könyvről nem tudok, de vannak ilyen kisemlős a lakásban... sőt van mókusos könyv is, amit megtalálhatsz az állatkereskedésekben! de ha feltétlen könyv kéne, akkor sztem menj lea könyvtárba és kutass4 tom hogy nem segítettem túl sokat, de hát...
Előzmény: szifoka (1059)
fiúmóki Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1060
szia! szeintem télen a narancs, kivi,alma de minden féle gyüni jó! mondjuk én ezeket hallotam a legjobbnak!(na ezt jól megaszontam!)
Előzmény: mvviktor (1057)
szifoka Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1059

Sziasztok!

 

A kérdésem mindenkinek szól!!!

 

Tudtok-e Mókusról szóló könyvet???

Ha igen ,hol található címe stb......

 

Köszi

ChéreFille Creative Commons License 2006.11.11 0 0 1058

Sziasztok!

 

Kicsit megörültem annak a hozzászólásnak, hogy talán a téli álom miatt kergült meg a lányzó. Így legalább van rá remény, hogy kipiheni ezt magából.

Mondjuk az fura, hogy a nőstény esze ment el csak, a hímé nem.

Mostanában már mi is alig látjuk őket, eltették magukat télire. :)

mvviktor Creative Commons License 2006.11.11 0 0 1057
Sziasztok!

Ma beújítottunk egy nagyobb ketrecet Bozinak, mert szegénynek eddig egy kisebb szállítóketreccel kellett beérnie. Eddig reménykedtünk benne, hogy össze tudjuk majd engedni őket a Móki nagy ketrecében.
Bozi nagyon örül az új ketrecének, hamar belakta és már otthon érzi magát, pakol, rámol mindenfele. Talán még a vadságából is vesztett valamennyit, mióta az új ketrecben van nem támad. Majd egy-két nap múlva meglátjuk, hogy tényleg így marad-e. A remény hal meg utoljára, nemde?
Ti télen milyen gyümölcsöket adtok a mókusoknak?
Lászy Creative Commons License 2006.11.11 0 0 1056
Ez a nemétől független, az egyénisége a meghatározó. A fehérek gyakrabban válnak morcossá, mint a barnák. Mielőtt elhoznád őket, alaposan rágd magad át ezen a honlapon, ahol a legfontosabb, legalapvetőbb tudnivalókat találod meg.
http://invitel.hu/ventana/csikos_mokus/
Sok sikert. Ketrecügyi javaslatokat, pozitív és negatív tapasztalatokat pedig a topicban visszalapozva találsz, vásárlás előtt nagyon hasznos lenne ezt is megnézned, mert esetleg pénzkímélőbb megoldást találsz, mint amit a boltban adnak (mivel bizonyos kisállatketrecek rácsait szét tudják tolni, és meglépnek).
Előzmény: Szandraaa (1055)
Szandraaa Creative Commons License 2006.11.11 0 0 1055

Sziasztok!!!

Csak azt szeretném megkérdezni,hogy lány mókus vagy a fiú mókust lehet a legjobban megszelíditetni?????

Csokivadász Creative Commons License 2006.11.11 0 0 1054
golyósat, és szerintem odut inkább csinálj, úgy szebb
Előzmény: Szandraaa (1053)
Szandraaa Creative Commons License 2006.11.11 0 0 1053

Sziasztok!!!!Azt szeretném megkérdezni,hogy ha megveszem akkor neki milyen itatót vegyek olyan gólyósat??????És amikor megveszem akkor vegyek neki ódut?

Előrei is köszi a választtt

mvviktor Creative Commons License 2006.11.10 0 0 1052
Sziasztok!

Bozi (a fiú) nálunk is vad, de reméljük, hogy a tél elmúltával majd szelídül valamennyit. Egyébként ha kiengedjük nem támad, sőt magától vissza is megy a helyére. Sajnos egyelőre nem merjük összeengedni a két mókus, mert egyszer már összekaptak.

Itt van néhány kép a kis mókus családunkról:

TKH7 Creative Commons License 2006.11.10 0 0 1051

Szerintem, ajánlatos az egyik odúját zárható ajtóval készíteni és oda bezárni takarítás közben. Nálunk most ez nem okoz gondot, mert ha akarjuk is nehéz felébreszteni, annyira alszik. Ha a kajás zacskót sokáig csörgetem, akkor dugja csak ki az orrát, de olyankor még mindkét szeme be van csukódva, látszik rajta, hogy teljesen kómában van. :)

Remélem, hogy tavaszra elmúlik ez a mogorva korszaka, mire kialussza magát.

Előzmény: flugi (1050)
flugi Creative Commons License 2006.11.09 0 0 1050
Skubi is megvadult ma. Először harapott meg valakit, mióta itt van. Most érzi magát először otthon a ketrecében? Egyébként elég komoly vagyona van eldugott mogyoróban meg makkban, meg ilyenekben..

Látom másnál is vadulások vannak. Meddig szokott ez tartani? Hogyan cseréltek közben bilit?
fiúmóki Creative Commons License 2006.11.08 0 0 1049

hali! fejlemény van!

bemárottam az ujjam joghurtba, és lenyalogatta! nagyon édi volt! próbáljátok ki! tényleg bejön!

Csokivadász Creative Commons License 2006.11.07 0 0 1048
biztos, hogy mókusotok van? :)
TKH7 Creative Commons License 2006.11.07 0 0 1047

Engem is már harapott meg, vérzett és nem utolsó sorban fájt is.

Ahogy pár hozzászólással előbb volt szó a "bevadulásukról", ez nálunk is jellemző. Szinte a ketrechez sem lehet közelíteni, mert támadó állásba helyezkedik. Matatni bent meg egyenlő az "öngyilkossággal", mert tuti támad. Ezt az alvós időszak közeledtével kezdtem észre venni. Ha a ketrec mellett vagyok és látom, hogy kezd égnek meredni a farkán a szőr, akkor békén hagyom, mert bal lábbal kelt, ha nem akkor lehet vele beszélgetni tisztes távolból.

Mit gondoltok, ez csak átmeneti állapot?

Amióta rájött az alvás, alig látom és a szobába sem engedem ki, mert úgy érzem, hogy nincs is teljesen észen és ki tudja miket művelne a szobában. Majd, ha kialudta magát tavaszra, folytatjuk a futtatást.

fiúmóki Creative Commons License 2006.11.06 0 0 1046
hali! voltak a hétvégén vendégségbe nálunk, és az egyik kiscsaj akármennyire is mondtam, hogy ne dugja be, majd vegye ki, majd máshova dugja be az ujját, csinálta! kapott is egy olyat, pocaktól, hogy ömlött a vér az ujjából! hát az fájt neki!
ChéreFille Creative Commons License 2006.11.06 0 0 1045

Amit én kaptam, az nem fájt. :)

A szelídítés egyelőre mindkettőnél folyamatban van, de nálunk a lány érdeklődőbb, inkább felmászik ránk. A fiú kicsit tartózkodóbb. Persze ez meg másnál máshogy van.

De mindkettő tüneményes.

Előzmény: Szandraaa (1043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!