Keresés

Részletes keresés

M62 265 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4522
Üdv,

Charlie21!
Megint nagyon jó képek!

Volt Katona!
Fotóztam én is Szentkirályon, de csak a megnyitott részen, nem tudom, Charlie21 rakott-e fel ilyen képeket, ha nem, szólj, és rakok fel én.


Charlie21, ill. akik jártak Tótvázsonyban:
Ti láttatok síneket valamerre? Mert találtam egy csille alvázat, bent a bázison. (ld. képtár...)
Vasi Kutya Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4521
Itt voltam katona... :)
Előzmény: charlie21 (4517)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4520
Anno nemcsak magyarok voltak Szentkiralyon?
MI-24-esek?
Az oroszoknak milyen gepeik voltak ott?
A kifuto a google earth szerint kb 2 km hosszu, olyan mint szolnokon, tehat nagy gepek röl almodni sem nagyon lehet.
Előzmény: charlie21 (4517)
charlie21 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4519

 

A monostori erőd.Az oroszok bevezették a vasutat az erőd közepére és rakodo rámpát építettek(ezeket már lebontották)Mikor kimentek 11 ezer vasuti kocsi lőszert vittek el állítolag.Az erőd minden részében felszedték a padlót és homokos talaj volt a tűzveszély miatt.A képen levő kis targoncákkal tologatták a lőszert az erőd belsejében levő sinek rendszeren.A kőrfolyosós raktárak hossza egy egy szinten kb 1,6 km!!

Még sok helységben látható az orosz itléte,most érdemes megnézni mert lassan de álitják helyre.

Van még komáromban két erőd illetve a szlovák oldalon is,ezeket is meglehet nézni,de egy nap nem elég az egészre.

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4518
Charlie 21, jok a kepek megneztem.
Velence Rt eleg kicsi lehet a valosagban, a keepek alapjan.
Szentkiralyszabadjan voltal a kifutopalya felöli reszen, is?
Aza technika Baglyas hegynel nem lokator volt veletlenül korabban?
Előzmény: charlie21 (4516)
charlie21 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4517

 

Szenkirályszabadja,a magyar részen nincs sok látnivaló de az orosz részen van néhány szép épület.A hangárok lenyűgöző méretüek,de nagyon rossz állapotban vannak,egy része már dűl öszze.A szokásos eggyen szinház terem is még megvan,és találtam jónéhány klassz fegyver ládát is.

Ahogy láttam csak a repteret őrzik az orosz részen már van egy két hasznosított épület.Cégek bérlik.A régi orosz irányitó tornyot még fel is ujjították.

És persze itt is megtalálltam a kedvenc gyerekeknek készült mesés festményeket :-)

charlie21 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4516

 

A Baglyas hegy oldalában levő bunkerek.Egy természetes völgy oldalába építve.2 nagy bunker ,az eggyik egyszintes és irodaszerűen több kissebb lapos mennyezetű helyiség 2 kijárattal.A másik előregyártott boltives 2+1 kijárattal.Az emeleti helységből nyilik egy jól védett kijárat a bunker feletti fensikra ahol valamilyen technika volt beton talapzaton kb 100 méteres alapzat.

Lent a nagyok mellet még van 2 kissebb raj fedezék,egy áramfejlesztő fedezéke,és egy kissebb talán WC épűlet.

Aki már járt szárligeten annak ismerős lesz,nagyon hasonló.

 

LeX Creative Commons License 2007.06.02 0 0 4515
Hajag topik

1. hozzászólás:
Keresem azokat, akik a 32362-es alakulatnál szolgáltak Herenden (Veszprém közelében). Sorkatonaként szolgáltam ott 1988-1990 nyaráig. Örömmel lépnék kapcsolatba ott szolgáltakkal. Nem tudom mi történt azóta a laktanyával és az objektummal.

2.: egy ott szolgált arc megadja az elérhetőségét

3.: mail ment a fenti arctól

4.: vki érdeklődik, hogy mi volt az erdőben?

5.: laktanya az erdőben, objektum fenn a hegyen, messziről látszott

7.: Frei Berger honlapján kiszúrja, hogy hiányzik a 3. antenna állvány

9.: nem teccik neki az index fórum, mert az légvédelemről szól

10.: szájba rágják neki, hogy melyik hozzászólásokat nézze itt a fórumon


Remélem lesz folytatása, ez a bond1805 látta a 3. antennát élőben, így valszeg azt is tudja merre nézett.
Előzmény: LeX (4514)
LeX Creative Commons License 2007.06.02 0 0 4514
Orosz oldalhoz orosz fordítót! www.translate.ru/text.asp
Szöveg bemásol (túl sokat nem érdemes egyszerre), russzko-anglijszkij kivál?aszt, piros gombra rábök.
Előzmény: M62 265 (4513)
M62 265 Creative Commons License 2007.06.02 0 0 4513
(A Babelfish teljesen használhatatlan ezen az oldalon... :( )
Előzmény: LeX (4511)
LeX Creative Commons License 2007.06.01 0 0 4512
Tényleg, aki ért oroszul, megkérdezhetné a hajagos topikon, hogy a 3. lebontott antenna torony merre is nézett.
Előzmény: LeX (4511)
LeX Creative Commons License 2007.06.01 0 0 4511
Ni, egy orosz fórum a Magyarországi ruszki alakulatokról. Hajagról is van topik, de az leginkább hozzánk linkel és Frei Berger honlapjára. :)
LeX Creative Commons License 2007.06.01 0 0 4510
Fotó egy ruszki Scud-ról Mágocs (Dombóvár) mellett.
claasmega Creative Commons License 2007.06.01 0 0 4509
Üdv! A link egy túra leírásáról szól a végén van 9 kép a hajagi BARSZ bázisról. http://www.survival.hu/mambo/content/view/252/49/
uselessjunk Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4508
Előzmény: belic (4507)
belic Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4507
Szia!

.50 BMG: 12.7x99. Mivel kisebb a huvely az orosz szabvanynal, ezert kevesebb lopor fer bele, igy egy kicsit gyengebb loszer, de szerintem nem jelentos a kulonbseg.

Ui: sajat szemmel meg en sem lattam ilyen loszert. :-(

Bel
Előzmény: Tatu72 (4504)
hadsz Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4506

Kis hazánkban soha nem voltak rakétasilók!

Előzmény: dnyl* (4503)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4505
Én is jártam a gyömrői laktanyában, de sem atombunkerre, sem 100 fős bunkerre, sem semmiféle silóra nem emlékszem. Bár az igaz, hogy én 1976 - 77-ben jártam ott, de akkor még semmi ilyesmi nem volt ott. Felfrissíthetnéd az emlékeimet. Mióta én nem jártam ott, azóta ilyesmiket építettek?
Előzmény: dnyl* (4503)
Tatu72 Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4504

Szia belic !

Igazad van, a 12.7-es orosz lőszernek valóban 107mm hosszú a hüvelye.Rosszul emlékeztem.Harmadik űrméretnek meg  .50 Browningot írnak.Ilyen töltényt még

nem is láttam, de ha jól számolom ez is 12.7mm.

Előzmény: belic (4499)
dnyl* Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4503
Én már jártam a gyömrői laktanyában, mivel ott lakom a mellette lévő lakótelepen. Semmi érdekes nincsen bent. Van pár lepukkant épület, egy megfigyelőtorony (kb 20 m magas), régi telefonközpont, 1 atombunker ahonnan ellopták a szellőztetőt, és a létrát, van még 1 db 100 fős bunker 1 db 50 fős, és 1 db 30 fős ha jól emlékszem. Továbbbá vannak még a föld alatt tatály szerű alvóhelyek 4 személy részére. Van 3 rakétasiló, amennyit én láttam semmi komoly, csak egy U alakú töltés ahová felállították a kilövőálványt régen. Van konyha, közös lakóhely, nagy hangár a teherautók számára. Majd ha legközelebb bent járok készítek fotókat. Mostanában cégek telephelye, műhelye van bent.

A képen a lakótelep látható, ahol én is lakom. Ez volt régen a tisztek lakása. Van egy öreg bácsi Ő ittragadt. Itt szolgált a seregben, aki erre jár a középső házba ha bemegy szemben a lépcsővel a 2. ajtón kell bekopogni, Ő mindent el tud mondani, hogy mi volt erre.
504LACI Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4502

Miért emlékzetet engem ez a sztori a Szöcske esetére? Jó ötlet, jól összeválogatott alkatrészek, profi tervezés és kidolgozás. A végén meg ment a szemétbe az egész.

Az egyik túlélőt most restauráljuk. A bontós szólt, hogy van egy óránk elvinni, utána vége... Odaértünk.

Előzmény: Bujazliz (4501)
Bujazliz Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4501
Üdv

A Gepárd a 90-es évek közepén egyedülállóan új és korszerű volt (több nemzetközi bemutatón elismerést vívott ki).
Nem a nyírbátori cég volt az eredeti fejlesztője. A gepárd-család prototípusait profi cég készítette. Ma már nem létezik, szándékosan tönkretették.
Pl. Amikor a svájci különleges szolgálat - tesztelés után - rendelt belőle, a magyar "benfentes" jóakarók egyszerűen világgá kürtölték az üzletet, így az indiszkréció miatt a svájciak visszaléptek az üzlettől. Akárhányszor üzlet reménye merült fel, "odafenntről" mindent elkövettek a sikertelenségért.
Igen, egy norvég, vagy ameriai tanulmányutat Kaliforniába a magyar cég nem tudott biztosítani.
A Gepárd-hoz hasonló puskák a 90-es végén szinte minden ország fegyverpalettáján megjelentek (lásd EUROSATORY kiállítás), így mára már sajnos csak egy a sok közül, üzlet nélkül.
Előzmény: belic (4499)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4500
jo kepek.
Előzmény: belic (4499)
belic Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4499
Hello!

Az amerikaiak is erdeklödtek iranta, mert jo fegyvert sikerült a FEG-nek legyartania.

Miert erdeklodtek volna, nekik volt sajat, harcban mar bizonyitott fegyveruk, raadasul 18 kg helyett csak 14.75 kg tomeggel.

A FEG-nek semmi koze nem volt hozza. Ezzel szemben a Nyirbator ESZ Kft, MOM Vizmerestechnikai Rt, HM Arzenal Rt, FETE benne volt valamennyire a gyartasban, de vegulis a Nyirbator Onkormanyzati Vallalat gyartotta oket.

Tatu72-nek: 12.7x107 mm

Fotok

Bel
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4498)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4498
Eppen ezert a Gepard besorolasa, nemcsak hogy mesterlövesz, hanem rombolo puska.
Az amerikaiak is erdeklödtek iranta, mert jo fegyvert sikerült a FEG-nek legyartania.
Előzmény: Tatu72 (4491)
M62 265 Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4497
Üdv,
mentem én is egy kicsit a hétvégén: cél a szentkirályszabadjai repnap volt. Út közben benéztem Etyekre, megirigyeltem Charlie21 boros kalandjait :) Sajnos zárva volt, épp indulni készült onnan egy férfi, beszélgettünk kicsit, kaptam tőle egy szép brossúrát a helyről. Vértesacsán még mindig randa vérebek a bejáratoknál, tovább Lovasberénybe, ott is csak néhány fotó készült, kerítésen kívülről. (Több részét használják :( ) Szentkirályszabadján egy kis repülőnap, de csak a megnyitott részen jártam (azt hiszem). Onnan elmentem lakótelepet fotózni, majd hazafelé jobban megnéztem a tótvázsonyi "tornyot". Többen is említették már itt, de senki nem tudja, mi célt szolgálhatott... Nem az volt a lőtér megfigyelőtornya? Egy óriási mezőt lehet róla belátni, ahol van pár száz betonból készült valami... Nem tudom elmagyarázni, akinek lehet róla sejtése, nézze meg a képtáramban, kíváncsi lennék, tudja-e valaki, mi lehetett az...
Előzmény: charlie21 (4496)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.28 0 0 4496

Üdv az uraknak!

 

Nem tétlenkedtem a hétvégén,voltam pár helyen.Sikerült megnéznem a Velencei RT-t,bár ezt inkább kivülről,jelenleg az önkormányzaté,és raktárak vannak benne,azért lessz róla néhány jó kép.Aztán voltam Szentkirályszabadján ahol sikerült bejárnom a volt orosz részt is.Aztán Csór felett a Baglyas hegynél egy elég komoly bunker rendszert (köszönet Swethome kollegának a tippért és a pontos térképért) a hely amugy nagyon hasonló a szárligeti objektumhoz ,talán hasonló célu volt.

És a végén sikerült bejárnom a Komárom Monostori erődöt,amit minden bunker fannak ajánlok.Csodálatos hely és rengeteg orosz emlék van,van egy kis hadiparkjuk BMP-1, T55,néhány radar meg lövegek.

Ha sikerül feltennem a képeket a képtáramban akkor majd írok bővebben is mindegyikről ,főleg a Baglyasi nagyon érdekes.

M62 265 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 4495

Hajjaj, bontják Tabot:

Épületbontás közben több száz géppisztoly- és pisztolylőszert találtak a Somogy megyei Tab közelében lévő Gyurgyókapusztán, az egykori szovjet laktanya területén; az előkerült hadianyagot a honvédségi tűzszerészek szállítják majd el. (Honvédelem.hu archívumából; 2007.01.

mezenguz Creative Commons License 2007.05.27 0 0 4494
Helló mindenkinek!

A mai napon kamionos találkozó a lacházai reptéren, ha valakit érdekel, s még nem indult semerre kirándulni, s esetleg szét akar nézni a reptéren....
M62 265 Creative Commons License 2007.05.26 0 0 4493

Hétfőig lehet menni Szentkirályszabadjára nézelődni:

 

http://budawestairport.hu/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=15&Itemid=84

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!