Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.09 0 0 11890
Természetes.Csak légy egy kicsit türelmes,mert a végét hordom be ma.Van olyan ami
Tahiti és van karibi is./a karibi az cserkertes/Ezek már bent vannak de bepróbálkozok legkésőbb holnap délelőtt és fel is teszem.Még teljes zöldek,de elég bulósak.
Előzmény: bombaba (11889)
bombaba Creative Commons License 2010.10.09 0 0 11889
A citrus latifolia terméséről csinálnál egy közelibb képet?
Melyik fajta? Tahiti vagy Karibi?
Az első C.latifoliám terméséről van fotóm, a karibi termése hosszúkásabb, most többnyire tojásméretű, talán karácsonyra beérik.
Előzmény: Törölt nick (11885)
amadar Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11888
Szia, én úgy csináltam, hogy a gyümölcsöket összeszedtem október végén-novemberben, kimagoztam, és az összegyűjtött magokat 1%-os hypo-oldatba tettem 15percig (csírátlanítás) majd átmostam háromszor folyó víz alatt, és újságpapírra terítve szárítottam szobahőmérsékleten egy éjszakán át. A száradás után papírzacskóba gyűjtöttem és száraz hűvös helyen (kb 5-10C-fok) tároltam Február közepéig, majd elvetettem egy cm mélyen homokba, sima balkonládákba. Sűrűn, egy 50cm-es ládába közel 150db magot három sorban, szintén szobahőmérsékleten. Március vége felé kikerültek a szabadba ládástól, és Júniusban egyesével 12cm-es cserépbe . Mai napon átlagban 20cm-esek, jövő tavasszal mennek 1L-es újabb edénybe és Augusztusban lehet alvóra szemezni őket. Egyetlen hátránya, hogy az első tél viszonylag védett helyen kell legyen az edényes tartás miatt de így természetesen fagykár sincs. A szabadföldi, őszi magvetés is teljesen jó de így is úgy is a kétszeri átültetés szükséges lesz.
Előzmény: calamondin (11887)
calamondin Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11887
A P.trifoliatákkal kapcsolatban kaptam néhány/507db./termést.A nagyobbakban 54-55db.mag is volt.A kissebbekben 20-25db.Csak majd keljenek ki tavasszal.Én a magokat kiszedem lemosom vizzel,majd egy óra mulva elvetem/márciusban/és májusban ugy kelnek,mint a fü.Öröm nézni őket.
Előzmény: Törölt nick (11884)
mediterránkert Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11886
gyönyörűek a növényeid!
Az én teleltetőm most készült, nincs benne fűtés nem volt megoldható,de ha muszáj ki tudom nyitni bukóra az ablakot,de szerintem nem lesz rá szükség.
Holnap hozok képeket,lenne pár kérdésem...:-)Szép estét mindenkinek!
Előzmény: Törölt nick (11885)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11885
Harmadik napja gürizek a teleltetéssel,ha igaz holnap minden bent lesz.Tisztára le vagyok amortizálódva,de muszáj volt mert nagyon megnőtt az állomány és ha jön fagy
akkor kint fagyna sok amit rendkívül sajnálnék.Igy előtte már lepermeteztem az állo-
mányt meg a helységet/rengeteg döglött kártevő volt!/és holnap becsukhatom/képletesen/az ajtót.Mikor pihentem csináltam/rendelésre/egy-egy/képet
is.Ebből egy kis szösszenet:Citrus latifolia,Citrus volkameriana,Citrus bergámia,és a
sokat vitatott Limoncello nevű olasz ital növénye a Limoncella ami=Oval di Sorrentó Fe-
minelló tájvédett Citrom fajta.
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11884
Csak az óvatosság miatt mondom,amit mondok.Én semelyiket nem védtem a fagytól
csak onnantól,ha cserépbe teszem,hogy kézbe tudjak rá oltani.És egy kicsit beszaladtunk a tieidekkel az októberi fagyközeli napokba.Igy nem kockáztatnám a tied avval a tanáccsal,hogy ha nem tetted el /pl.szeptemberben miáltal begyökeresedett volna az új helyére/eddig szabad földbe most tedd el.Várd ki a tavaszt még kirügyezés előtt rakd a végleges helyére földbe.Metszheted mint a répát,semmi baja nem lesz től-
le.És mivel lombhullató addig beteheted egy akár sötét sufniba is.Jób ha most alakítod ki a kivánt törzs magasságot.A kicsi az rideg nevelésű/most fogom a fa alól kiszedni az enyimeket/.és így csinálok a nagy alatt helyet az egész gyümölcsöknek beásáshoz./idei/ és símán elültetem kint egy sorba egy nyugodt helyen őket.A nagy fa alá meg beásom az egész gyümölcsöket.Szerintem a kicsivel nyugodtan te is csinálhatsz kinti tartást.A nagy az nem biztos,hogy így volt iskolázva a kertészetben.
Előzmény: NS68 (11882)
sams123 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11883
Hááát,nem tudom.Ti mondtátok hogy bőséges kaja kell....A segítséget pedig köszönöm.
NS68 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11882
Az enyém most igy néz ki. Még nem ültettem el. Alul sűrű felül ritkás. Szeretném inkább magastörzsü fává nevelni, levágnám az alsó ágakat. Bírja a metszést ? Ha igen mikor érdemes most vagy tavasszal. A kicsit amit tőled kaptam is kint hagyhatom?
Előzmény: Törölt nick (11879)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11881
"meg nem hal bele az ember a be-ki hordásba a teleltetésnél. "
na ez kell nekem:-) akkor biztosan jót vásároltam!Alig várom,hogy lássam virágozni,gyümit nevelni.Biztosan nagyon szép látvány lehet.Eddig csak a ti képeiteken láttam,megirigyeltem:-)
Akkor én sem takarom,végül is annyira már nem fiatal,csemetének nem mondható.Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (11880)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11880
Olvashatod az én növényem meg a tőle származó magoncai sohasem vannak,voltak takarva.Tavaly -20volt és a gyümi be lett ásva a szabadföldbe ősszel,és tavasszal jött
elő mint a rakéta.A növekedés az először lassúnak tűnik/kb.2év/de utánna dinamikus.
Alanynak nagyon jó mert, a ráoltott nemes nem nő ki pár év alatt a teleltetőből meg a
házadból, meg nem hal bele az ember a be-ki hordásba a teleltetésnél.
Előzmény: éjjelvolt (11874)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11879
A teleltetőbe van egy gáz fali hősugárzó feltéve.De nem használom,csak a tetejére is
cserepet teszek ilyenkor./igy nem is tudom bekapcsolni/.De a poncirus soha sincs a teleltetőben!Mert minek mint írtam.A teleltető az úgy lett kialakítva,hogy az egyik része
/cellás polikarbonát tetejű/, az a lépcsőház ablakából kap hőt,a másik része egy eredetileg nyitott terasz ami be lett üvegezve meg a nappalira nyílik.Így a hőfok jó te-
leltetésre és az eltérő igényüeket magasabb polcra teszem.Fény meg dögivel."Csak"a
locsolásra kell vigyázni!
A poncirusnál fontos,hogy tudni kell:hatalmasra nő és így teret kell biztosítani neki
mert később így mutat jól és a tüskék sem zavarnak.Először/2-3év lassan nő,de utána
dinamikusan.
Előzmény: mediterránkert (11873)
1ibolya Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11878
Huuuuuu,a feles keverék nem lesz túl sok?Mármint a marhatrágya?
Előzmény: sams123 (11875)
1ibolya Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11877
Gombaírtóval ha lekezeled nem árthat.Rakj alá nagy alátétet,agyaggranulátummal.Töltsd fel vízzel.Arra tedd a banánt,úgy hogy a cserép alja ne érjen a vízbe.Ha nincs elég pára tartalom,attól is ilyen a banán levele.
Előzmény: sams123 (11876)
sams123 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11876
sams123 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11875
Sziasztok!

Kicsit gondban vagyok, segítséget szeretnék a musa nanával kapcsolatban, elkezdtek barnulni a levelei.Alább átültetést javasoltatok ilyesfajta bajra, de azért szeretném mégis megmutatni, csak hogy megnyugodjak, tényleg nincs más baja :) Egyébként tegnap átültettem virágföld és marhatrágya feles keverékébe.

éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11874
Örülök,hogy megerősítetted szavait.Mondjuk kedves és segítőkész volt,sokat beszélt növényekről.Látszott,hogy ért is hozzájuk,szivesen beszélt róluk.Szép nagy a tiéd is.Ilyenkor mindig azzal vígasztalom magam,nem baj,az enyém is nagy lesz egyszer:-)
mivel most egy kicsit bánom,hogy nem nagyobbat vettem,de ami késik nem múlik.Egyszer minden megnő.

Szerinted takarjam még?5 éves,de mi várostól messze lakunk,itt hidegebb van.
Előzmény: Törölt nick (11870)
mediterránkert Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11873
Ígértek nekem magokat!Én szabad területre,a kertbe szeretném ültetni,igazán jövőre alakítjuk ki,mi hogy is legyen!:-)A Te teleltetődben van fűtés?
Előzmény: Törölt nick (11872)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11872
Hát ez bírja.Szaporítása is egyszerű.Ilyenkor az egész gyümölcsöt beásom,tavasszal korán kel,összel a "csokrosan"kelőket kiszedem és a szebbeket kiültetem egy sorba
valami nyugodt helyre.Rákövetkező évben a szebbeket berakom cserépbe és tavasszal kész az alany oltásra.(lásd második kép).Csak arra kell ügyelni,hogy először számolni kell:hogy terjedelmes.Nekem utólag a pergola tetejét meg kellett nyitni és
most az emeleti ablak magasságú.
Előzmény: mediterránkert (11871)
mediterránkert Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11871
nagyon szép!Hatalmas:-)Én is ilyenre vadászok,szeretném a kertet mediterránná tenni olyan növényekkel,amik azért bírják is...
Előzmény: Törölt nick (11870)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 11870
Jól mondta az eladó.A Poncirus az lomb hullató.Ilyenkor van itt az ideje:levél megsárgul
és lehullik,gyümi szintén.Tavasszal az a szép,hogy először a virág bimbók jönnek és
csak utánna a levél .Igy van egy olyan időszak amokor a tüskés ágak és a virág domi-
nál.Az enyém elmúlt 10éves és nagyon kedvelem.Most hullik a sárga levele és a sárgá-
ra érett gyümik.
Előzmény: éjjelvolt (11868)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.07 0 0 11869
nézd,csak egy kicsit kellett keresgélni:-)

http://www.terebess.hu/tiszaorveny/gyumolcs/poncirus.html
Előzmény: NS68 (11867)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.07 0 0 11868
Az enyém is sárgásabb.Rákérdeztem mielőtt megvettem miért van?Azt mondta a faiskolai eladó,mert levélváltás.Ennyi.Bár érdekesnek találtam,mert volt ott olyan is ami szép zöldszínű volt,csak az formára nem tetszett.Nem metszettem.Elültettem,kicsit locsoltam be,ugyanis jött rá rengeteg eső.Gondolom tavasszal érdemes.Bár lehet rosszul,de jön majd valaki aki itt segít nekünk ebben a témában.

Ugye többiek?:-)
Előzmény: NS68 (11867)
NS68 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 11867
A hüvös éjszakák megtették a hatásukat a levelek is kezdenek sárgulni. Én sajnos nem tudtam válogatni, "ez van ezt kell szeretni". De tényleg nem volt drága, főleg hogy még sehol nem láttam ekkorát. Majd megmetszem mert túl dús áthatolhatatlan tövisrengeteg, csak nem tudom hogy most vagy tavasszal érdemes.
Előzmény: éjjelvolt (11866)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.07 0 0 11866
Sajnos ekkora fánál ez óhatatlanul előfordul,de ez rendes tőlük,hogy odaadták.Már be is érett?Amikor én láttam még zöldek voltak,csak pár sárgás volt rajta.Emlékszem,mindegyiket végigkérdeztem milyen árban volt:-))a tiédet is,nem volt az se drága....
Előzmény: NS68 (11865)
NS68 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 11865
Most reggel ásták ki, a termések lehullottak róla de ideadták.
Előzmény: éjjelvolt (11864)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.07 0 0 11864
Nagyon örülök:-)
azt én is láttam,nagyon szép volt.Ha jól tudom voltak is rajta citromok.Nem volt sok náluk,de nagyon szépek voltak a télálló citromok és szerintem nem drágán.Főleg ahhoz képest,hogy egy csomagküldő 300-400ft között 15-20 centiméterest ad,amit győzd kivárni,hogy megnőjjön.Akkor a tiéd már jó nagy:-)
Hát az enyém kisebb,de én szeretném látni a fejlődését.Sok sikert és örömöt kívánok a növényhez.
Előzmény: NS68 (11863)
NS68 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 11863
Volt ma a haverom Szentesen hozott egy óriási vadcitromot. Több mint 2m, akkora hogy ketten alig bírtuk kivenni a teherautójábol. Köszi az infót.
Előzmény: éjjelvolt (11862)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.07 0 0 11862
Ez az idő kifejezetten jól tesz az érésnek.Már teázunk:-)
Bocsánat ha gyermeki lelkendezésbe kezdek,dehát még sosem volt citromfám és ez egy öröm:-)Remélem teleltetés alatt is minden rendben lesz vele,mindenkinek sikeres,problémamentes teleltetést kívánok!:-)
sqanyi Creative Commons License 2010.10.07 0 0 11861

Köszi a választ.Akkor elvileg ma ér ide vele.Nagyon jó áraik vannak, legalábbis a Treemailhoz képest,bízom benne hogy lessz olyan a minőség is.

Elsőnek terem az 5 éve dogványozott narancsom(mániám kezdete), tegnap megmértem egyet, 24dkg. :-)))

Előzmény: Karlina (11859)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!