Keresés

Részletes keresés

Sanzistift Creative Commons License 2007.12.23 0 0 125
Nézz körül valami kémiás topicon. Talán házilag is meg tudod csinálni, ha nem kell nagy tételben. Vagy házipraktikás oldalon.
Előzmény: ferenczzsolt (124)
ferenczzsolt Creative Commons License 2007.12.23 0 0 124
 

Szervusztok,,

Sárgaréz barnára, illetve feketére patinázására keresek megoldást. Ha valaki segiteni tudna , nagyon megköszönném. Köszönettel Ferencz Zsolt . Kellemes ünnepeket kivánok

Sanzistift Creative Commons License 2007.10.18 0 0 123
Momentán nincsenek, és közben kijöttem németbe melózni.
Ha megyek haza, és eszemben lesz, akkor csinálok képeket, ígérem... :))
Előzmény: Teaway (121)
kadettc Creative Commons License 2007.10.18 0 0 122

sziasztok!

Egy 2D-s habvágógép megépítésén töröm a fejem.A mechanika megépítése valószínűleg nem lesz gond.De utána hogyan tovább?Milyen motorokat szerezzek be ( lehetőleg olcsón ).Tud valaki egy részletes "lépésről lépésre" leírást adni?Miből legyen a vezérlés?Lehetőleg házilag kivitelezhető megoldások és "kidobott" alkatrészek listája érdekel. Köszi.

Teaway Creative Commons License 2007.10.12 0 0 121
Vannak képek?
Előzmény: Sanzistift (120)
Sanzistift Creative Commons License 2007.09.01 0 0 120
Jelenleg ütöm össze a z tengely hajtását.
Mivel ez a legnehezebb a kis hely miatt, így a fényképek nem lesznek túl látványosak, mikor csinálom őket.
Perpillanat készen vannak a csapágyházak, bugáztam egy ujjnyi darab bakelitet is az ócskásból, egyenlőre az lesz az anya.

Mikor készen lesz a gép, az lesz az első munkája, hogy kimarja saját magát, pontosabban, mint ahogy összeütöttem.
Természetesen, ha van rá igény, akkor legyárthatom másnak is, olymindegy, hogy 1 vagy 2 széria ketyeg le rajta... :)))
Sanzistift Creative Commons License 2007.08.29 0 0 119
Természetesen, miért hagynám abba, mikor a nagyján túl vagyok? :)

A Z tengelyre közben felkerült egy egyenlőre alu anya, meg keresek nyomórugót 3 db-ot, belső átmérő 6mm, a hossz cirka 15-20 mm, nem túl erős.
Le van vágva a Ztengely orsója is hosszra, és venn van a motorfelőli csapágy.

A tengelycsapágyak 627RS fajták, valamint ezek vannak a kocsin is, 8 db.
Mivel a belső átmérő 7mm, így a hatos menetesszárból való orsókat úgy raktam bele, ahogy a legegyszerűbb.
Fogtam két M6-os anyát, és esztergán letörtem az egyik végüket kb 45 fokban.
Ezeket szembefordítva, közéjük a csapágy, és meghúzva. Tökéletes központozás. :))

Még vennem kell 4 csapágyat, és megcsinálni az orsótartókat, majd a motortartókat.
Itt elvileg a gép készen is lesz, csak végálláskapcsolókat kell mág rápakolni, meg az elektronikát és mehet. :))
Előzmény: STEVE.5 (118)
STEVE.5 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 118
Roppant izgalmas:-)
...folytatod?
Előzmény: Sanzistift (114)
Sanzistift Creative Commons License 2007.08.28 0 0 117
Közben leesett a kérdésben levő lényeg. :)))))))

A forgácsolók alapvető mértékegysége a milliméter.
A gyalusnak is... :)

Centiben a kőművesek, meg talán az asztalosok számolnak, bár az utóbbi is inkább milliméterben.
Akit a milliméter részei is érdekelnek, azok a forgácsolók.

Az asztalost nem igazán érdekli a tizedes tartomány, ha egy milliméteren belül van, az neki már jó.
Viszont, aki naponta találkozik a pl H7 tűréssel, az már nem tud centiben gondolkozni, számára az már elnagyolt dolog, sőt, sokszor már a tizedek is.

Tehát egy forgácsolónál alapvető, hogy milliméterben gondolkozik, ennek megfelelően ösztönösen úgy is ír.

Tehát az "5 század" egy forgácsoló olvasatában milliméterben értendő.

Ha elmesélem egy drehásnak, hogy a gépem 5 századon belül pontos, egyből vágja, hogy miről van szó. :)
Előzmény: Teaway (115)
Sanzistift Creative Commons License 2007.08.28 0 0 116
0.05 milliméter.

Ez csak szabadon, terhelés nélkül értendő.
Ahogy nézegettem, meg cibáltam, az y tengelyre még rá fog férni valami merevítés, mert a közepén hajlamos lesz engedni az erőknek....

Annyira nem vészes, 2 db 11-es pálcika, keménykróm bevonattal.
Valahogyan merevítenem kell a közepét.
Előzmény: Teaway (115)
Teaway Creative Commons License 2007.08.27 0 0 115
0.05 micsoda?
Előzmény: Sanzistift (114)
Sanzistift Creative Commons License 2007.08.26 0 0 114
Nos, jelenleg így állok.
Mivel eléggé át szoktam magam rágni az építésen, ez erősen hátráltató tényező tud lenni nálam.

Most meguntam a rágódást, és hatalmas lendülettel összedobáltam, ami megvolt, meg nekiestem a fásnak.
Onnan raboltam két lapot az aljának, és összeszórtam, csak hogy haladjak... :)))

Utána méricskéltem egy picit, és annak ellenére, hogy csak összedobtam, az x tengelyben az y-hoz képest csak 5 század van a derékszögességben, ami jónak mondható, pláne ebben a kategóriában. :)))
Van mérőórám... :))
_Szeráf_ Creative Commons License 2007.08.18 0 0 113
Köszi szépen a segítséget!
Sanzistift Creative Commons License 2007.08.13 0 0 112
Szia!

Nekem Dremel szerű KingKraft gépem van.
Németben vettem, Aldi minőség, de bajom még nem volt vele.
Minden van hozzá, mint a dremelhez, ráadásul 135W-os, ami már elégnek tűnik, hogy beépítsem a CNC marógépembe.
Van szervize itthon is, meg 2 év gari.
Előzmény: _Szeráf_ (110)
kadettc Creative Commons License 2007.08.13 0 0 111

Helló!

 

Dremelem van, de gravírozásra még nem használtam.Viszont minden másra igen.Nagyon frankó kis gép, csak ajánlani tudom.Láttam már vásárokban, hogy üveget gravíroztak vele.

_Szeráf_ Creative Commons License 2007.08.04 0 0 110

Sziazstok!

 

Új kézi gravírozót szeretnék vásárolni. Érdekelne a véleményetek,és a tapasztalataitok. Néztem Proxxon-t,Dremel-t. Egyik sem olcsó,ésjó lenne tudni,hogy ismeritek-e ezeket.

Sanzistift Creative Commons License 2007.07.31 0 0 109
Sehol senki megenest?
Döglődünk? :(
Sanzistift Creative Commons License 2007.07.07 0 0 108
Én sem tudhatok mindent, ezek még nekem is új dolgok... :))
Az elektróda anyagának valamilyen vörösréz a legoptimálisabb, de ha pl csak lyukat akarsz fúrni, akkor egy szénrúd is megteszi egy laposelemből... :))
Előzmény: ztoth32 (107)
ztoth32 Creative Commons License 2007.07.07 0 0 107

Ahogy én emlékszem, a RÁRIOTECHNIKA 1963 bekötött sorozatban volt a leírás, és sokkal kisebb teljesítményű volt egy hegesztő trafónál. A lényeg, hogy szaggatott egyenárammal működött. A szaggatást pedig egy csengőből kialakított vibrátor végezte petroleumban ha jól emlékszem. Az azonban nem maradt meg bennem, hogy az elektroda anyaga mi volt? A Trafo adatai az emlékeim szerint 48 Volt, 100 Watt. Némiképp ellentmond ennek az adatnak az, hogy a napokban láttam egy szikrairont, ami 4-5-6 volt feszültséggel működött. Tehát az anyag roncsolása az 50 voltos ívhatár alatt is bekövetkezik. Ezek után már csak az a kérdés, hogy milyen irányba kell elindulni, ha kisebb de szívós anyagot szeretnék megmunkálni?

 

TZ.

 

 

Előzmény: Sanzistift (106)
Sanzistift Creative Commons License 2007.07.06 0 0 106
Amit tudok erről a szakmáról, meg egyéb dolgairól, megosztom veled, nem gond.
Ha esetleg olyan dolgot kérdezel, amire én sem tudom a választ, akkor legfeljebb együtt hümmögünk... :)))

Igen, lehet csinálni otthon is szikraforgácsoló gépet.
Ezirányban nagyon ajánlom végignézni a Teslával foglalkozó oldalakat, valahogy én is onnan jutottam el anno egy oldalra, ahol minden le volt írva.

Ha jól emlékszem, egy Tesla trafóval csinálta meg a manus.
Ez viszont elég veszélyes tud lenni, ha alap dolgokkal nincs tisztában az ember villanyilag. Valamilyen szinten önszabályzó a folyamat, és műxik, viszont pontos melóra nem alkalmas, demonstrációra jó.

És elég sokat is kell barkácsolni vele.

Gyakorlatilag egy hegesztőtrafó is majdnem elég a célra, az erősebb kivitelből, egyszerűen a szekunder tekercsre kötöd a betápot, viszont a vezérlés már hozzáértőt kíván.
Angoltudás előnyben. :)))

A szikraforgácsolás maga nincs 100 éves, és az oroszok jöttek rá.
A legenda az, hogy valamikor a 20-as években valami pártmanusnak elege lett abból, hogy elégnek az akkori kapcsolók kontaktjai, ezért ráugrasztott pár mérnököt, hogy oldják meg a problémát.

A kapcsolók azóta is szikráznak, viszont mellékesen rájöttek a szikraforgácsolás alapelveire.... :)))))))))
Előzmény: ztoth32 (105)
ztoth32 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 105

Sasoltam a szikrás dolgaidat. Ha nem bánod, akkor kérdezgetnék tőled ebben a tárgyban.

 

Az taszít a szikra felé, hogy egyszer régen olvastam, hogy házi eszközökkel, készítettek szikraforgácsoló berendezést amivel nagyon kemény anyagot szaggattak darabokra. Nekem pedig néha nagyon is jól jönne ez a lehetőség.

Előzmény: Sanzistift (104)
Sanzistift Creative Commons License 2007.07.06 0 0 104
Nagyon jó kis masina lesz...

Én másokkal ellentétben pikkpakk nekiugrottam az építésnek, mivel már lassan 10 éve CNC-zek, ezért nem sok titok van előttem sem mechanikailag, sem programozásilag.
A paraméteres programozást hagyjuk, nem szeretem, és lassan kikopnak ezek a gépek...

Jelenleg anyagi dolgaim, illetve ezek hiánya akadályoz, és az ezzel összefüggő sok idő, amit a munkahelyemen töltök el.... +én barom belekezdtem egy házfelújításba is.... :)))
Előzmény: ztoth32 (103)
ztoth32 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 103

Kopirájt van? :)))

Alig várom a másik tengelyt is.

 

A filmmel tegyél belátásod szerint, ha a gépre és annak megoldásaira gondolsz, akkor szivesen megosztom másokkal is a tapasztalataimat.

 

Tudom, hogy nehezen áll neki mindenki egy CNC összerakásának, mert nem ismei minden egyes elemét, és emiatt nem látja át a rendszert. Ha egyet megnéz, akkor csodálkozik, hogy miért tétovázott adig?

 

Én a videon levő géppel bakelit alkatrészeket készítek, és meguntam az örökös visszamérést. A léptetőmotor legrosszabb felbontása is 0,01mm-es felbontást eredményez a gyakorlatban. A mechanika éppen hogy csak képes erre a felbontásra. Az orsót nem cseréltem ki, de nem is áll szándékomban, mert manuálisan hibátlanul működik, a proramot pedig úgy írtam meg, hogy azzal a szisztémával dolgozzon, amivel a manuális gépeket kergetik. Így is óriási a különbség, mert csak a munkadarabok váltását kell elvégezni, a többi pedig megy magától.

 

A program következő lépése ez lesz:

 

Üdvözlettel: TZ.

Előzmény: Sanzistift (102)
Sanzistift Creative Commons License 2007.07.02 0 0 102
Megvan, megnéztem, és bekerült az itthoni CNC-s gyűjteménybe is.
Kopirájt van? :)))

Gondolom, várod már a másik tengely motoros mozgatását is... :))
Előzmény: ztoth32 (101)
ztoth32 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 101

Állítólag itt van a video:


http://upload.vipmail.hu/dl/?tid=99f0bc8f280140f5b87aa07505c6a694

 

CNC (persze csak műlödést igazoló modell !!!)

 

TZ.

Előzmény: Sanzistift (100)
Sanzistift Creative Commons License 2007.07.01 0 0 100
Köszönöm, letöltöttem, de nem sikerült megnéznem.
A kész moviemaker filmet próbáld meg átkonvertálni mpeg vagy avi formátumba, akkor talán nagyobb sikerünk lesz...

:)
Előzmény: ztoth32 (99)
ztoth32 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 99

Lehet ötletet meríteni, de sokan csak nézegetik. Én biztatni tudok mindenkit, hogy vágjon bele ha érdekli a téma, sokkal egyszerűbb, mint ahogy az ember gondolná. Én is hosszasan kerülgettem a témát.

 

Egyébként: CNC előtt és után az két különböző világ.

 

TZ. 

Előzmény: Teaway (98)
Teaway Creative Commons License 2007.06.30 0 0 98
Az benne a jó, hogy már a képek nézegetésével is lehet ötleteket meríteni.
Előzmény: ztoth32 (97)
ztoth32 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 97
Na ja. Jó sok ötlet van a kirakatban. Kellene hozzá egy kis lóvé. Utána meg szépen soraba mindet megcsinálni az volna jóóó.
Előzmény: Teaway (96)
Teaway Creative Commons License 2007.06.30 0 0 96
Ahol körülnéztél:)
Előzmény: ztoth32 (95)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!