Keresés

Részletes keresés

ribizli Creative Commons License 2007.05.28 0 0 175
Amit a múltkor elfelejtettem: Pilisvörösvár előtt (Bp. felől) is van eperföld, 10-es út, nem nagy a tábla, de észre lehet venni.
ribizli
xukac1 Creative Commons License 2007.05.28 0 0 174
Bár nem eper, de azért... Esetleg Bp. környékén valahol cseresznyét még nem lehet szedni? Ilyen meleg időben gondolom korábban érik.
mozo01 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 173
Mi olyan 10 fele voltunk, szintén a hátsó földön, és ugyanezt tapasztaltuk. Ráadásul ahogy láttam sokan a féléretteket, és szinte teljesen fehéreket is leszedték. Csak tudnám mit kezdenek vele. Otthon kiteszik a napra, hogy érjen? Nem értem...
Előzmény: feketefelho (171)
Zitka Creative Commons License 2007.05.26 0 0 172

Tavaly úgy volt, hogy eladják az eperföldeket, és szerintem ezért nem gyomirtottak, meg nem igazán művelték. :-(  A környéken elég nagy ingatlanfejlesztés van, lehet, hogy ezt a szezont még épp kiszorították, aztán termett úgy, ahogy a természet engedte... :-)

 

Én is ki szeretnék menni jövő héten, mert ebben a nagy melegben szerintem nem lesz hosszú a szezon. :-(

Előzmény: feketefelho (171)
feketefelho Creative Commons License 2007.05.26 0 0 171
Ma Csepelen voltunk. 1 óra alatt ketten 3 és fél kilót szedtünk (11 óra tájban értünk ki). A szemek kicsik, félérettek, nagyon keresni kell. Mi a hátsó földön voltunk, az nagyon gazos. Ezért szerintem már pénzt sem illene kérni. Nem tudom mi történt, de az idén nem valami fényesek az eperföldek. (Még jó hogy tavaly jól bespájzoltunk lekvárból :)))) )
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.25 0 0 170
Ami késik nem múlik, a földtulajdonlást illetően.
Aha, szóval szerinted azért nem jó üzlet,mert aki egy kilót vesz,egy másikat megesz ?
Nekünk már az ereinkben is eper van, igaz ?! :)
Talán itt az index fórumon volt valahol róla szó,hogy ájjitójag 15 mila árbevételt lehet elérni,egy Ha eperföldbűl. A "köcségekről" persze nem danoltak.
Előzmény: kékhagyma (169)
kékhagyma Creative Commons License 2007.05.25 0 0 169

Akkor bojkottáld őket! :-)

 

Viszontkérdés: ha ez ilyen baromi jó üzlet lehet, neked miért nincs még ilyen eperfölded? :-D

 

Számítsd bele azt is, hogy szedés közben simán megeszel egy kilót... Ingyen. Téged nem mázsálnak előtte-utána.

Előzmény: Törölt nick (167)
feketefelho Creative Commons License 2007.05.25 0 0 168

Amikor Bp-ről mész kifelé a 7-es úton, akkor az Érd utáni nagy emelkedőt elhagyva, a második körforgalom után pár száz méterre az út bal oldalán van az eperföld.

(Kevés, többnyire aprószemű, félérett, de azért édes eper szedhető.)

Előzmény: G.Black (165)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.25 0 0 167
Sztem ez drága Szedd magadnak !
Óké, hogy a zöldségesnél 680-ért is láttam magyarnak mondott epret, de szerintem ez az ár magasabb annál,mint amit egy viszonteladó adna érte(ha le tudnák szedni maguk),szóval nem reális.
200-250 ft lenne a korrekt ár !
mona_7 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 166

Szia.Igen már beindult,és még két hétig tart!Kg-ja 320ft,pontos útvonalat nemtudok,mert énis holnap megyek megkeresni,de aszem ahogy mész nagypostánál kifelé(régi vízművek felé)lámpa előtt valahol el lehet menni balra,ez az út állitólag egyenesen odavisz,csak keresztül kell menni 6-os úton!De ha gondolod holnap pontosan megkérdezem,és megirom!

Üdv:mona_7

Előzmény: G.Black (165)
G.Black Creative Commons License 2007.05.23 0 0 165
Sziasztok, Érd-Tárnok környékén tudja-e vki, hogy beindult-e már a szokásos Szedd magad eper dolog? Köszönöm a választ.
biki Creative Commons License 2007.05.21 0 0 164

Budakalászon is hasonló a helyzet, 320 Ft az ára, és még nem igazán érett. (de azért én szedtem pénteken 1 kg-nyit egy óra alatt.

 

majd jöv. héten visszatérek, ha le nem szedih fléretten az összeset:-)))

Zitka Creative Commons License 2007.05.21 0 0 163
Nyomd meg 1x a pgdwn gombot :-), a 151-ben írtam az árat.
Előzmény: MrMacs (161)
proletár Creative Commons License 2007.05.21 0 0 162
hát.. mivel azt a párat amit leszedtünk megettem, nem nagyon jegyeztem meg hogy mi is az ár.. de azt hiszem 350 Huf/kg körül.
Előzmény: MrMacs (161)
MrMacs Creative Commons License 2007.05.21 0 0 161

Mennyiért adták az eper kilóját Csepelen?

 

Régebben mi is rendszeresen jártunk ki oda, de tavaly nem voltunk, viszont idén mindenképpen megyünk:)

 

Itt nálunk a XI-ben vettünk epret a múltkor - elvileg magyar - 989 Ft/kg-os áron. Nem volt rossz, de jó drága....inkább megyünk eperföldezni.

Előzmény: proletár (160)
proletár Creative Commons License 2007.05.18 0 0 160
hahó!
voltunk Csepelen az eperföldön. ( 3. éve visszajárunk) Nos, még ráértek! sok az apró zöld kezdemény meg a virág -lesz eper dögivel, de érett eper jóformán nincs. a legpirosasabbnak is kell még 2-3 napfényes nap, szerintem. ennek ellenére szedték sokan és vitték is ládaszám a félig érett epret (gondolom vmiféle kényszer-érleléssel majd élvezhetővé lehet tenni) de megéri várni egy kicsit..
ribizli Creative Commons License 2007.05.18 0 0 159
Láttam táblát (eper - szedd magad) ma Ürömnél a 10-es főútnál, meg Tinnyénél (Piliscsaba felől a helység előtt), ott ládákban is lehet venni. Részleteket nem tudok, de mindkét helyen _van_ szedd magad (az ürömit már többször temettük).
ribizli
monkica Creative Commons License 2007.05.18 0 0 158
Sziasztok, tudnátok segíteni, tudom, hogy már többször leirtátok a címeket azokat jegyeztem, tudna valaki esetleg telefonszámokkal segíteni. Előre is köszönöm elnézést a tudatlanságomért új vagyok a fórumban és a témában egyaránt. Köszönöm 
mrs gyrmur Creative Commons License 2007.05.16 0 0 157
Mindenesetre Zitka, kösz az infot.
Előzmény: Zitka (145)
mrs gyrmur Creative Commons License 2007.05.16 0 0 156
Mindenesetre nem árt, ha jó előre kiteszed az irányjelzőt, mert némely kollégák mennek mint a veszedelem.
Előzmény: Zitka (149)
bárhogyleszugylesz Creative Commons License 2007.05.15 0 0 155

Szombaton voltunk a budakalászi Metró áruház mögött a Lupa-szigeti eperföldön.

Sétáltunk és nézelődtünk, az eper szépen virágzik, kb 10 szemet megettünk, 10 szemet szedtünk, de nem engedték kifizetni. Ami persze nem csoda, mert még csak félig érettek (- de már édesek) és kevés a nagy szem, kevls az érés elött álló eper.

Korai volt még a nyitás, egy hét még kell a fejlődéshez.

Ha nyitvamaradnak. nem lesz eper.

Ma lehet hogy megnézzük mizujs, majd íakkor beszámolok.

A kalászi és St. Endre elötti földek még nem nyitottak meg -bölcsen.

kulináris kóstológia Creative Commons License 2007.05.13 0 0 154

Apró info:

Lehel téri piac, (tegnap) szombat: "magyar termék" felirattal 998 HUF.-ért kínálta több árus legdrágább áron a nagyszemű epreket . . .

Epret nem vettünk ...

Zitka Creative Commons License 2007.05.12 0 0 153

Nagy valószínűséggel én idén egyáltalán nem fogok lekvárosítani...  Tegnap rendezgettem a pincében az üvegeket, még 2004-es eperdzsem is van. :-))

 

Na jó, legfeljebb pár üveg speciális keveréket... ;-)

Előzmény: ribizli (152)
ribizli Creative Commons License 2007.05.12 0 0 152
Itt pont az a lényeg, hogy gépelés közben jól szárad a lakk, és kicsi az esély a sérülésre, karcolásra. :) (És dolgoztam is!!)
Az ezer Ft-ost nem megbízható helyen vettem, magyarnak volt kiírva, de mivel barátnőm férje a nagybani piacon dolgozik, elég sok fura dolgot hallottam már tőle. Legutóbb marokkóit kóstoltam, az se volt valami nagy szám, viszont a korábbi spanyolok! Hiába na, napfény kell az eper zamatosításához is, a melegházban ez se megy.
Remélem, a piaci 500/kg körüli finom lesz. Néniknél olyan fél kg-os dobozost láttam (most első alkalommal idén) 600 Ft-ért. Ezt még nem lekvárosítjuk. :)
ribizli
Előzmény: Zitka (150)
Zitka Creative Commons License 2007.05.12 0 0 151
Ja, elfelejtettem: az előbb olvastam vhol, hogy 320 ft kilója Csepelen.
Zitka Creative Commons License 2007.05.12 0 0 150

:-))))) Ja, netezni minden tevékenység közben lehet... :-)

 

A kelenföldi piacon csütörtökön 540-ért vettem, jó kis aprószemű, finom édes epret. Ráadásul teljesen friss volt, egyetlen egyet sem kellett kidobni belőle.

Az a drága, ezer körüli nem spanyol eper még?

Előzmény: ribizli (148)
Zitka Creative Commons License 2007.05.12 0 0 149
A 48-as hsz-ban leírtam. Átmész a Kvassay hídon, és egyszer csak ki lesz írva, hogy balra Erdbeerland. Magamból kiindulva :-)))  : egyből menj a belső sávban, és akkor nem problémás, ha hirtelen kell balra fordulni. :-)
Előzmény: niamano (146)
ribizli Creative Commons License 2007.05.12 0 0 148
Zitka, vettem a fáradságot (míg szárad a körömlakk, úgyse tudok mást csinálni, mint ülni a gép előtt :DD), tavaly május 25-én nyitott a csepeli eperföld, szóval olyan nagyon nem is van előrébb a természet... :)

Viszont a zöldségesnél vásárolt eprek elég romlékonyak, viszont vízízűek 998 Ft/kg-ért. :( Megyek is a piacra rögvest, remélem, ott más viszonyokat találok!
ribizli
niamano Creative Commons License 2007.05.11 0 0 147
címet :D
niamano Creative Commons License 2007.05.11 0 0 146
köszi a kezdeményezést, xímet is tudnál mondani?
Nia
Előzmény: Zitka (145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!