Keresés

Részletes keresés

Camille88 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 4498

Nagyon szépen köszönöm!

Írnál légyszíves rövid jellemzést a 3 gyümölcsről? (Clapp, Gönci magyar, Zöld Magdolna). Utánuk néztem már, de érdekelne a személyes tapasztalatod. A Zöld Magdolnáról még csak nem is hallottam eddig.

Előzmény: gergerg (4497)
gergerg Creative Commons License 2012.03.02 0 0 4497

Ja, majdnem elfelejtettelek! Megjött a mail, hétfőn postára adom a vesszőket.

Előzmény: Camille88 (4494)
pacsepa Creative Commons License 2012.03.02 0 0 4496

Sziasztok, egy kérdésem lenne....

Sajnos nálam folyamatosan kell védekezni, mert a szomszédaim vagy inkább az egész utca elhanyagolja a kertet és szinte csak beteg gyümölcsfákat látni.

Tavaszi és az őszi lemosó permetezésekhez rezes készítményt használok (CHAMPION), később már nem merem. A virágzás az teljesen evidens, hogy nem fér össze a rézzel, de utána is inkább más kontakt szert használtam. Valahol őseim a génjeimbe vésték, hogy a réz megperzseli a leveleket és esetleg a gyümölcsfa termését.

2012-re a korábban, általam használt kaptán hatóanyagú szereket kivették a III. kategóriából, én nem vásárolhatom meg. Utána nézve most azt vélem látni, hogy pl. a CHAMPION továbbra is, egész évben használható szilvában, meggyben és cseresznyében, de az őszi és kajszi baracknál nem. Itt ha minden igaz, akkor a DITHANE mehet a régebbi BUVICID helyett (kaptán). Jól gondolom?

gergerg Creative Commons License 2012.03.02 0 0 4495

A 11-es szám azt jelenti hogy a címed a 11-es sorszámú volt a füzetemben. Azért volt ráírva, hogy ne tévesszem el a csomagot. :-))

 

 A sárga szilvának, nagyszemű, hosszúkás, anyósomék-féle szilva a neve. :-))

Ezen kívül ringlót kaptál még. Mievel ezeket kértél. 

Előzmény: mixer88 (4493)
Camille88 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 4494

Sziasztok!

 

Van valakinek néhány darab felesleges alanya? Vadkörte, meggy, alma, vadbarack, szilva és birs érdekelne. Fajtánként néhány darab.

Cserébe tudok küldeni oltóvesszőket és eperpalántákat nagy mennyiségben. Esetleg mirabolán alanyokat is.

Köszönöm, ha jelentkezik valaki.

mixer88 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 4493

Szia Gergerg!

a csomagon a 11es szám mit jelölt?

pontosan nem egyeztünk meg fajtában,végül is mit kaptam.A sárga nagy szemű szilvát beszétük,annak mi a neve?

Előzmény: gergerg (4432)
thekingisalive Creative Commons License 2012.03.02 0 0 4492

Ha már méhészet. Megfigyeltem, hogy a pulykaorrú keserűfű eszméletlenül jól vonzza a méheket. Kiváló méhlegelő, ráadásul 3 hónapig virágzik egyfolytában. Lehet, hogy buta a kérdés, de nem lehetne valahogy hasznosítani ezt a növényt a méhészetben?

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Pulykaorr%C3%BA_keser%C5%B1f%C5%B1

Előzmény: azures (4491)
azures Creative Commons License 2012.03.02 0 0 4491

Sziasztok!

 

Kezdő méhész vagyok és épp megvásárolandó földet keresek. Találtam egy szimpatikusnak látszó föld területet heves megyében. A földet erdő borítja, tölgy, fenyő és akác vegyesen. A földtanni térkép alapján a környéken idősebb molasz, a vulkáni takarók feküüledékei, slír homokkő, agyag, márga. A kérdésem az lenne hogy az ilyen jellegü talajon mennyire nehéz eredményesen létrehozni egy gyümölcsöst? Sajnos a ph-értékét  nem tudom a talajnak. Azt majd csak a személyes látogatáskor tudom leellenőrizni.

A gyümölcsfák mennyire érzékenyek a ph értékre? Annyit tudok hogy inkább a meszesebb talajokon érzik jól magukat de mennyi "savanyúságot" képesek elviselni?

thekingisalive Creative Commons License 2012.03.02 0 0 4490

Nem tudom, soha életemben nem szemeztem még. Most fogom kipróbálni először. Gondolom jó lenne minél lentebb elkezdeni, hogy lentebb kezdődjön a nemes rész.

Előzmény: Ali-bá (4489)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.02 0 0 4489

Az a kérdés, hogy a fába hol, milyen magasan, a korona mely részébe szemzel!? 

Előzmény: thekingisalive (4485)
tp329 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4488

Csak így tovább! Még a Jeszenszky könyvet kellene mellé átolvasni! Neten rákeresel, letölthető. (Jeszenszky: Oltás, szemzés, dugványozás)

Aztán irány a Duna part és pár fűz ágat, a kertben mogyorót, orgonát vágni és lehet kicist előre gyakorolni

Előzmény: pacsepa (4479)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4487
Szia rumanyi. Tudok 1 késői kajszit 1 ismerősömnél. A fajtáját ők sem tudják,a házzal vették,öreg nagy fa. Az biztos,hogy szeptember legelején még tele volt gyümölcsel,én is tölle hoztam. Ekkor már a zöldségesek sem tudtak a nagybanikrol hozni. Szerezzek belölle?
Előzmény: Rumanyi (4476)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4486
Üdv szemenyei. Ha nem túl nagy kérés én elfogadnék a vesszőkböl.
Előzmény: szemenyei (4473)
thekingisalive Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4485

Ha egy kifejlett, 8-10 éves mirabolán fába szemzünk őszit vagy nektarint, annak milyen előnyei és hátrányai vannak? Gondolom hamarabb fordul termőre, mert már kifejlett gyökérzete van. De több lehet a metszési munka is.

thekingisalive Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4484

Miért vársz nyárig a barack szemzésével? Márciusban is lehet, nem?

Előzmény: Rumanyi (4471)
Bobo772 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4483

Ma a metszések után a kis ringlóba próbaképpen ékoltással tettem 6-6 öszi és sárgabarack ágakat. Legalább a fogások és kötözést gyakorolom ha mást nem is sikerül. De bizom a kezdök szerencséjébe..Vasárnap fotózok és felteszem..

 

üdv 

gergerg Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4482

Szerintetek egy ősszel ékoltással otott szilva vessző  mostanra elszáradt volna már ha nem forr valamilyen szinten össze? Körömmel könnyen fel tudom sérteni az egyébként puha kérget, ami belül zöld és nedves tapintású.

gergerg Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4481

Küldhetnél egy e-mailt a címeddel hogy hétfőn tudjak vesszőt küldeni!

Előzmény: Camille88 (4480)
Camille88 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4480

Köszönöm szépen a felajánlásodat, de az a helyzet, hogy kizárólag "neves" fajtákat keresek. Régebben összevásároltam egy csomó gyümölcsfát a helyi kertészetekben, de nem jegyeztem fel a nevüket, mivel akkor még nem érdekelt. Most pedig ott tartok, hogy a gyümölcsfáim 70%-áról azt se tudom milyen fajta.

A mandulakajszi nagyon szép, de olyanom már van.

Előzmény: szemenyei (4470)
pacsepa Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4479

Ezt találtam:

Előzmény: tp329 (4478)
tp329 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4478

Üdv a fedélzeten!

Méghogy nem lehet megtanulni a szemzést (oltást) internetről!

Csak tessék nekiállni! :-)))

 

A kajszihoz szólnék hozzá! Én a szomszédék öreg fájáról oltanám át egyik-vagy mindkét fád egy-egy ágát! Az már egy bevált porzó partner, minek újjal kísérletezni?

Hogy miért nem teremnek, azt nem tudom, talán a monília a ludas. De ha te permetezel, akkor ez nálad már nem lesz gond!

7 éves fán még talán még elsőre is akad megfelelő ág a mostani tavaszi oltásra és ha nem siekrülne, nyáron lehet szemzéssel ismételni. Mihamarabb kérjél róla oltóágat és be a hűtőbe dupla fólia csomagolásban!

Előzmény: pacsepa (4477)
pacsepa Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4477

Sziasztok, nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra!

 

Az ereimben a kékvér mellett buzog némi paraszt vér is, aztán városi puhányként néhány éve elkezdtem egy frissen vásárolt vidéki telkemen hobbikertészkedni. Mivel nem állandóan tartózkodunk ott, a gyümölcsfák telepítése evidens volt. Egy kertészeti szaküzlet ajánlása szerint a kialakult a portfólió, de sajnos a legtöbb fajta nevét már nem tudom, éppen tapasztalatlanságom okán nem jegyeztem meg (fel).

Az biztos, hogy van két ceglédi óriás kajszi, egy germersdorfi cseri, őszibarackból rögtön négy fajta (közte egy nektarin) + a kedvencem egy magról kelt vad őszibarack. Van aztán egy ismeretlen szilvafám (gyönyörű szép nagy, hosszúkás, zamatos szilvát terem), és egy meggyfám. Van még a telkemen egy örökölt, szaknyelven legatyásodott meggyfa is, idén ha lemegy a termés, kap egy felújító metszést.

A fák ápolásába, kezelésébe, szépen beletanultam, olykor a saját káromon, gyönyörűen teremnek, ma már a tafrinával, moniliával is boldogulok (a harmadik évben csaknem belepusztult két őszi), egy vagyont költök növényvédő szerekre, de ami terem az az enyém és kinézetre-ízre a csodájára járnak, nem kis büszkeségemre.

 

Ennyi volt a dicsekvés, innentől a segítségeteket kérem.

Az interneten sok mindent meg lehetett tanulni, metszeni, mikor mi ellen és hogyan védekezzünk... Mindent mégsem. Van, ami nagyon zavar. Autodidakta tanulásnak arra a szintjére eljutottam, hogy a ceglédi óriás és a germersdorfi is önmeddő. Termésem van bőven, mindkettőn, de érzésem szerint ebben a szomszédban lévő két öreg fa "ludas", egy cigánymeggy és egy hatalmas matuzsálemi megnemmondommilyen kajszi. Tavasszal virágzanak szegények, de később már nem teremnek, vagy alig, olyan betegek, nincsenek gondozva, az öregeknek sem erejük, sem pénzük nincs rá, olykor én permetezek át a kerítésen.

Attól tartok, hogy ha ők, vagy elváriasodott csemetéik kivágják a fákat, vagy azok kipusztulnak, akkor nem lesz porzó fa a közelben.

 

Kérdéseim:

 

Nekem ugye a telkemen a germersdorfi cseresznye mellett van két különböző fajta meggy. Jól gondolom, hogy ezek adnak porzót?

 

A kajszibarack esetében 6-7 éves termő fákról van szó. Érdemes-e gondolkozni, hogy egy-egy másik porzó fajtát beleszemeztessek? Ha igen, akkor ebben tud-e valaki nekem segíteni, mert ezt az egyet biztosan nem lehet googlival megtanulni! Esetleg valaki személyesen Dunavarsány környékén?

 

Rumanyi Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4476

Ez Mandulakajszi ha jól látom. Köszönöm a felajánlásodat, de ilyenem van már.

Augusztus közepe utáni fajtákat keresek pl: Kecs-Psar, Farbaly, Farhial, Farclo.

Előzmény: szemenyei (4473)
thekingisalive Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4475

Ez milyen fajta? Érdekes formája van.

Előzmény: szemenyei (4473)
szemenyei Creative Commons License 2012.02.29 0 0 4474

Ismerőssel beszélgetve felmerült a hajtószemzés dolga. Kérdés:

Érdemes-e most szedett, hűtőben, jól tárolt vesszőről szedett, ép szemet használni hajtóra?

Szerintem igen, az a lényeg, hogy még nyugalomban lévő ill. a már érett, és nyugalomban lévő szemet használjuk. Jól gondolom?

szemenyei Creative Commons License 2012.02.29 0 0 4473

Az alábbi kép 2011. júli 19-én készült. Ekkor kezdtek érni a gyümölcsök, hozzáteszem, nálunk a tavalyi évben minden gyümölcs korábban érett.

Ha érdekel, tudok belőle küldeni oltóvesszőt!

Előzmény: Rumanyi (4471)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 4472

Hát kajszi az valszeg nekem is csak augban lesz.

A vérbarack nem gond,van szemzett és Rékari féle magonc is.

Előzmény: Rumanyi (4471)
Rumanyi Creative Commons License 2012.02.29 0 0 4471

Már megbeszéltük levélben, űberkései kajszikat hajtok, ha találsz valahol gondolj rám egy vessző erejéig.

Nyáron jelentkeznék majd vérbarack szemzőhajtásért ha nem gond.

Előzmény: Törölt nick (4469)
szemenyei Creative Commons License 2012.02.29 0 0 4470

Szia!

Kajszival és naspolyával tudok segíteni!

Fajtákat nem tudok mondani, ha elküldöd emilben az általad keresett fajták néhány ismertetőjét (rügyfakadás, termés mérete, íze, érési ideje stb.), szerintem kajsziból találunk! A naspolyám nagy termésű (5-8cm átm.), lapított gömb alakú, én a fagyok előtt (okt.-nov.) szedem, januárban rendszerint el is fogy...

Előzmény: Camille88 (4463)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 4469

Megérkezett a szilva ,köszi.Nem írtál csereigénylést :)

Előzmény: Rumanyi (4338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!