Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17121

Szia!

 

Nincs ezzel gond,Csak csodálkozunk rajta,ha önvédelmet követően a hatóság meghurcolja a gázfegyverrel védekezőt?

Itt sem történik más!

Ha az ember otthon használja mert sz@rba került,-ne adj Isten le meri írni,hogy esetleg másoknak tanulságul szolgáljon-rögtön leharapják a fejét. Nem a valós,hanem az általuk elképzelt szituációra hivatkozva.

 

Előzmény: wyetkong (17119)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17120

Nos,a hsz-ed második része érdekes de íme így is lehet: "Fegyveres" főcsoport "Határőrség" topic

Előzmény: Törölt nick (17114)
wyetkong Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17119

Üdv mindenkinek!

 

Önvédelem mellet ne feledkezzünk el a gumisok  örömködő mivoltáról is. Nyilván egy 12 pumpás a legjobb megoldás otthon védelemre de hát az állampolgár számára ez jutott. A 90 évek első felében egy flóbertnak vagy egy Diasy44 légpisztolynak is örültünk mert megvehettük szabadon és azt vettük önvédelemre na az volt a röhejes így utólag! A mennyország kapuja volt amikor a gombamódon szaporodó lőtereken elkezdtünk 22 MCM-el sport lőni (majd később kicsit komolyabban is folytattuk persze). Na abban azokban az időkben nem volt nettes fórum és éveket adtunk volna az életünkből valami hasonlóért önvédelemre. Bizony egy gázpityúra is kb annyi ügyintézés volt mint egy élesre csak persze gázra megadták.

Én örömködni is használom a gumis cuccokat (vagyis inkább arra) semmi nem kell, fogod a fegyót gumit patront, némi petepalackot, kutyakonzerves dobozt, sok vizet a palackokba aztán mehet az örömlövészet. Nem drágább mint ha élessel bohóckodna az ember csak ezt szabadon lehet. Durran kilősz valamit ami szétrepít minden célt amit kiraksz egyszerűen örömlövészkedés  és még az állampolgár fegyvertartási vágyát is kiéli nincs semmi baj ezekkel az eszközökkel. Ja az örömlövészkedés természetesen lőtéren meg Bogotában csak is kizárólag. :)

 

Ja és a hdm mellé vettem minap egy alfa g40-t. a hdm-re meg most lesz "szögelve" egy red dot jövő héten irány Bogota örömlövészkedni rettegjenek a petpalackok!

 

Ne vitázzatok lövöldözzetek, lőporfelhőt a globális felmelegedésbe. :=)

zaracska Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17118

Üdv:

TOVÁBBRA IS KERESEK, ROSSI S-87-EST.

KP,100,000-ft.

Email:

caliber1950@hotmail.com

Tel:30/440-1740.

 

Rubber 84-es eladó még.,

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17117

Privi mail ment!!

Előzmény: Csutka Chief (17115)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17116

Én meg tettem egy x-et a neved mellé,azt írogatsz ami jól esik.

Előzmény: Csutka Chief (17115)
Csutka Chief Creative Commons License 2016.02.06 -2 0 17115

Én azért biztonsági mentést készítettem. :-)))

Hát ha (egész véletlenül) :-))- felfigyelnek az állatvédők hogy az olvtárs lövöldözi a kutyákat.

Érdekes eset sztem...

Előzmény: Törölt nick (17110)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17114

 De manapság ijenek már a fiuk is maguk alá hugyoznak egy kóbor kutyátol aztán hirtelen azt se tudja ballal vagy jobbal lőjön ijedtébe..... vicc kategória....

 

 

 

A dél-szláv válság idején 60db éleslőszerrel jártunk szolgálatba,védtük a határt.Ott nem kóbor kutyák mászkáltak éjszaka....Te összekeversz valakivel...

Előzmény: Tofod93 (17111)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17113

"Az egész udvar 6 m hosszú keresztben ebből még lejön a karom hossza."

 

Ha ez neked közterület...

Előzmény: Tofod93 (17111)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17112

Biztos tudod...Hiszen ott voltál...

Előzmény: Tofod93 (17111)
Tofod93 Creative Commons License 2016.02.06 -1 0 17111

A fegyver önvédelemre való nem megelőzésre..... kinyúlok elsőnek lősz nehogy baj legyen?? Ha megtámad a kutya és megharap vagy rád támad akkor lőhetsz.... de akkor se közterületen gumival...!! Ha meg gyakorolni akarsz vegyél lőlapot arra lövöldözz!!! Csak ha megtámadtak akkor használd nem ha meg akartak vagy lehet megtámadott volna..... hanem ha megtámadott vagy megtámadtak és nincs vissza út!!  De manapság ijenek már a fiuk is maguk alá hugyoznak egy kóbor kutyátol aztán hirtelen azt se tudja ballal vagy jobbal lőjön ijedtébe..... vicc kategória....

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17110

Drága barátom szövegértési problémádon én nem tudok segíteni.

Javaslom keress fel egy szakembert!

Előzmény: Tofod93 (17098)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17109

Szia!

Kívánságodat teljesítve  a továbbiakban mellőzök minden nyílvános tapasztalat megosztást részemről.Hiszen ha valaki azt állítja,hogy troll vagyok akkor az biztos úgy is van....

Én még ettől nyugodtan alszok.

Nem fogok olyan embereknek magyarázkodni,akiknek fogalmuk sincs az akkor kialakult helyzetről.

Előzmény: Csutka Chief (17103)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17108

kieg:

A hatósági állatorvos,adott esetben a helyi gyepmester bevonásával/ha van!/ és mód van a befogásra,megfigyelésre,karanténra-önállóan jár el-ha nincs lásd az előzőeket.....

Előzmény: Törölt nick (17106)
sammmi Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17107

Eladó: Alfa (cseh)  G030 revolver   ár 48000Ft

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17106

Nyilván egy eb állat .eü,vagy más okokból való elpusztításának nem ez a törvényes,bejáratott módja.

Alapesetben a hatósági állatorvos,önállóan jár el,

Egy a gazdájára vicsorgó eb,amely a gazdáját a saját ingatlanába nem engedi be,ha van mód az állatorvossal való konzultácíóra nyilván az megelőzi,de ha nincs/vagy az állatorvos se tarja kivitelezhetőnek az injekcíót stb/ és a fegyver használata biztonságosan kivitelezhető pláne egy vidéki környezetben bizony le fogja durrantani a mezőőr.

Aztán már lehet vakaródzni,a támadó magatartás hátterét vizsgálni,helyszínelni ,vizsgálódni ,veszettség gyanút a központi laborban vizsgálni,oda a hullát vagy hullarészt/fejet/ vizsgálatra megküldeni.

Egyébként meg a frász kerülget ettől a troll témától,hogy ki-kicsoda,annyiszor megfogadtam,hogy nem szólok hozzá itt semmihez,hát egyszer el kell,hogy szánjam magam....

üdv

Előzmény: navaro55 (17104)
navaro55 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17105

Igazad van köszi:)

Előzmény: Csutka Chief (17103)
navaro55 Creative Commons License 2016.02.06 -1 0 17104

Nem igazán vagy tisztába 1- 2 dologgal-törvénnyel! " Marisnéni szól, harap a kutya, lője le a mezőőr) ugyan már ne viccelj ! 

Előzmény: Törölt nick (17102)
Csutka Chief Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17103

Nem kéne etetni stendhalt = TROLL! Felhizlaljátok aztán nehéz lesz kivágni a topikokból.

Előzmény: navaro55 (17101)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 2 17102

Mindenkinek akit illet:

Elkerülhetetlen úgy látszik a régi fórumbetegség, ami egymás tiszteletének hiányára utal az,/no meg a vitakultúra hiányára/,hogy alapos előzményolvasás nélkül,a hozzászólásból csak a vitatott részt olvasva,érveket elhagyva szóltok hozzá.Természetesen lehet eltérő vélemény is.

DE -egyértelmű ,hogy nem volt szórakozó és állatkínzó szándék /lásd a később a saját ,gazdáját támadó eb,aminek támadását kívánta megakadályozni.

-A mezőőr a z élet és vagyonbiztonság érdekében szolgálati fegyverével a veszélyes ebet elpusztíthatja,majd utánna lerendezi a hatóságokkal/bejelentés,jelentés az állat .eü szervek felé/"

Miután a késedelem veszéllyel jár"

javaslom legyünk méltányosabbak egymással uraim!

üdv

navaro55 Creative Commons License 2016.02.06 -1 0 17101

Te gumist nem használhatsz az utcán, vagy az udvarodba lövöldözöl kutyára!? ebből nagy bajod lehet ember! Mezőőrnek milyen joga volt kilőni lakott területen a kutyust? volt rá engedélye?

Előzmény: Törölt nick (17091)
navaro55 Creative Commons License 2016.02.06 -1 0 17100

+1!   

Előzmény: Tofod93 (17098)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 -1 0 17099

+1

Előzmény: Tofod93 (17098)
Tofod93 Creative Commons License 2016.02.06 -3 3 17098

Elöttem valaki rálőne egy kóbor kutyára aki csak mászkál nem akar megtámadni senkit.....ha volt nyugodtan idöd célozni gondolom nem szaladt rádfele a kutya..... ezek után én szívfájdalom nélkül röhögve lönélek arcon  és megkérdezném megérte.......?! Utána nap mint nap nézhetnéd hogy gyógyul.....  egyébként a gumilöszerest nem állatokon kell gyakorolni hanem ha betörnek mert ugye a gumizva utcára nem viheted vagy keresel egy másik faszagyereket aztán mehet a farok méregetés.......de ne egy állatnak mutasd meg mekkora raj vagy hogy bele birsz lőni ö nem tud segitséget kérni ha baja lessz de nem hal meg egész életébe szenved.....miért ?? Mert vannak ijen emberek..... elöbb utóbb mindenki visszakapja.... figyelj oda micsinálsz...!!!!! Mert egyszer valaki meglátja egy magamfajta és mire észreveszed már késő lessz..!!

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17097

Természetesen nem kerülte el a figyelmemet,hogy nekem címezted a hsz-t,amire a normál fórumetikett szerint illik válaszolni.No igen a szolgálati kutyákat eleve a megvételük előtt a kiválasztás során "szelektálják" a zajra,váratlan helyzetekre történő reagálás,adottság alapján.A félős,farkát maga alá húzva ,nyivákolva menekülő stb,nyilván nem kell.Azokból eleve semmilyen kiképzés nem csinál jó,kiegyensúlyozott kutyát.Aztán kezdetét veszi a kiképzés a kutya adottságainak megfelelően /nagytestű,jól kezelhető,támadókészség stb/őr-járőr.Szaglóképesség

alaposság,türelem stb nyomkövető,szagazonosító,kábszerkereső,életmentő stb....No jó ez messzire vezet,ha több is érdekel,privátba.Örülök,nekem is Zoraki-1-gg-em van,lásd a Stendhal.3 fórumtársnak írottak...

üdv

Előzmény: sityiko (17088)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17096

No igen,nem bánom ,hogy ez is szóba került,mielőtt bárki azt hinné,hogy itt állatkínzók adnak tippeket egymásnak.dddd.Természetesen sokáig tartottam én is vadászkutyákat/vizslák,drótszőrű tacsi,foxi/ illetve ami az utóbbi éveket alapvetően meghatározta "Buci" nevű vörös cirmos félperzsa cicánk "aki" 18 évig élt velünk és "hagyta magát szeretni"/idézet egy cicás szaklapból,de jól jelzi a macskák lelkét/.Ugyanakkor tény,hogy egy elvadult kutya/kutyák rengeteg kárt tud okozni a vadászterületeken,illetve oltatlanúl komoly eü kockázat/veszettség/agresszivítás stb.Sajnos a hosszú évek alatt én is részt  kellett ,hogy vegyek ilyen helyzetmegoldásokban,amikor a gazdája ellen fordult az eb.

Nézd arra amire kitalálták ezt a gumilövedékes fegyvert/közeli személyvédelem,hatásos/én is a 

Zoraki 1-gg-mmel /már írtam róla/a 10mm-es gumilövedékkel +Geco-val a kétrét hajtott TV dobozt,a 11 mm-es el a négyrét hajtottat is gond nélkül megcsócsálta,átütötte+a mögé kitett /falvédő/ rajztáblát is rendesen jól láthatóan megnyomolta...Azzal messzemenőkig egyetértek,hogy egy kéznél lévő gázfegyver kiegészítésnek jól jöhet,akkor mindenki "megkaphatja ami neki jár" lásd csodagyerekek is......

üdv

Előzmény: Törölt nick (17091)
MZ/XYyyyyy!! Creative Commons License 2016.02.05 0 0 17095

  Szia!

 

 Nagyon köszönöm a tartalmas, korrekt, választ!

 

 Most valóban okosabbnak érzem magam!! :)

Előzmény: Thomaster__ (17090)
sityiko Creative Commons License 2016.02.05 0 0 17094

Vannak. Főleg fegyveres testületeknél. Azok aligha fognak az utcán csavarogni.

Előzmény: Csutka Chief (17089)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.05 0 0 17093

A rendőr oszlatós gumis na az állat.

Persze ott már az indítótöltet is 15x bikább a lapuánál.

:)

Előzmény: Thomaster__ (17090)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.05 0 0 17092

Ja még annyit,hogy én nem szeretném a gumis fegyverek létjogosultságát megkérdőjelezni,csak egy kicsit többet vártam tőle.

Egy picit csalódtam benne,bár bár szakmai fórumokon arról szól a fáma,hogy ne tévesszük össze "halálsugárvetőkkel"de azért mégis.....

Előzmény: Törölt nick (17091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!