Keresés

Részletes keresés

olahtamas Creative Commons License 2016.10.26 0 0 59682

Van benne 2 helyen is nehezen észrevehető kanyarodás, ahol pedig lenne mire festeni.

Itt a balra kanyarodást nem vettem észre, mert a behívó jel nagyon halvány már:

http://heyjoe.hu/okt/mapillary/index.php?ml1=48.1016945&ml2=20.470592&mapillary=HyuR8aje1dO1f5C-X09uaA#18/48.10217/20.47095

 

Itt pedig eléggé megnövekedett a növényzet ott, ahol a széles útról egy szűk ösvényre kell kanyarodni Nagyvisnyóra tartva Észak felé:

http://heyjoe.hu/okt/mapillary/index.php?ml1=48.123085&ml2=20.4345315&mapillary=Kcg-PG95QIQtuyIIcXW0XA#15/48.1252/20.4336

 

De majd úgy is küldök magánba pár fotót.

Előzmény: garass (59680)
garass Creative Commons License 2016.10.26 -1 0 59681

Nem tudom jártatok e a Szalamandra tanösvény 1. állomásán, a Festékbányánál. Ez valójában barlang, vasérc nyomokkal. Az érdekessége, hogy még Fazola Henrik őskohójához innen is bányászták a vasércet. A barlang akkor lett fejtve. Jelenleg denevérszállóként működik.

A Lipóc-völgyben a tó létesítése előtt kohászati leletek is voltak.

Előzmény: olahtamas (59679)
garass Creative Commons License 2016.10.26 -1 0 59680

Remek idő, remek képek!

Az első kép a dédesi Serényi kastély kertjében álló mászó szikla már évek óta csak a kerítésen kívülről csodálható.

Kérdezem, a Bálványról levezető jelzés és út Nagyvisnyóra, mennyire követhető?

Előzmény: olahtamas (59676)
olahtamas Creative Commons License 2016.10.26 0 1 59679

Dédestapolcsány - Putnok pár kép:

https://goo.gl/photos/B7YTpLSESPLdYS5n9

csg65 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 59678

Amikor tavasszal jártam ott (március 6.), akkor kb. fél méteres volt a vízmagasság és ezt Heyjoe korábbi beszámolójából sejtve alapból a régi út felől, az aszfalt felé kerültem. Magyarán szégyenszemre megfutamodtam.

Azért számolj be milyen ott a helyzet, hátha kinőtt egy híd...

Előzmény: Csuhás (59675)
jzp2107 Creative Commons License 2016.10.25 0 1 59677

hát a hölgynek biztos nem lesz vizes a bakancsa hiszen lovagiasan ölben átviszed, a tiéd az akkor kérdéses

Azért mostanában nem volt akkora özönvíz (bár talán múlt pénteken esett arra, dehát hol van az már) úgyhogy én bizakodnék a helyedben

Meghát ha ott van az a kapaszkodó, akkor egyik kézzel abban kapaszkodva másikban bottal letámasztva bármilyen hegyes/éles kövön át lehet kelni (amit esetleg a környéken találtok és beledobáltok)

 

Majd számolj be róla!

Előzmény: Csuhás (59675)
olahtamas Creative Commons License 2016.10.25 0 0 59676

Szombaton egy Dédestapolcsány - Bánkút szakaszt sétáltunk gyönyörű időben:

https://goo.gl/photos/PNGZor8TQcLkLiqd6

A végén felmásztunk a Petőfi kilátóba, de a Tátrát inkább csak sejtettük.

A logisztikai rész a végén, hogy le Nagyvisnyóra, onnan busszal vissza Dédestapolcsányba.

Pont elértük a kinézett buszt, ebben is szerencsénk volt.

Csuhás Creative Commons License 2016.10.25 -1 0 59675

Félek hogy mostanában magasabb a víz. Azért megpróbáljuk, legfeljebb mezítláb megyünk át. Velünk lesz egy idősebb hölgy is, és nem szeretném ha lábon kellene a bakancsát megszárítania az átkelés után.

Előzmény: jzp2107 (59674)
jzp2107 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 59674

erre gondoltam

augusztus, az mostanában?

Előzmény: Csuhás (59672)
jzp2107 Creative Commons License 2016.10.25 0 1 59673

volt ide nemrég kép is felrakva (házibarkács "híd", korláttal)

Előzmény: Csuhás (59672)
Csuhás Creative Commons License 2016.10.25 -1 1 59672

Volt valaki mostanában a Zalaszántó Rezi szakaszon? Mennénk a hétvégén és érdekelne hogy át lehet-e kelni a vár alatt a patakon az új kék jelzés szerint?

qentar Creative Commons License 2016.10.24 0 2 59671

Hű, az ilyen színorgiák miatt vergődök, hogy nem jutok el túrázni mostanában...

 

Gondolkodtam azon, amit hobo bobo írt, hogy kedvenc évszak: nekem mindegyik. Mindig más, nyáron az állandó meleg, télen a tiszta, csípős, harapható levegő, tavasszal/kora nyáron az egész egy hormonbomba a harsány zöldekkel és szagokkal, ősszel meg ezek a színek.

 

A túrázás rettenetesen érzéki műfaj :) Nyilván azért is, mert nekem - ahogy gondolom másnak is - csak kellemes élmények fűződnek hozzá. Hiába nehéz vagy küzdős egy-egy túra, az ember nem éli meg ellenségesnek utólag. Jó mulatság, férfi munka (a nők nevében nem tudok nyilatkozni). Ahányra csak visszagondolok, nem volt olyan, amelyet ne szerettem volna legyen szó laza kékezésről vagy csapatós teljesítménytúráról (kivéve a Kék tapolcai és tsai részei, de az pont a forgalom miatt...).

 

Meg persze a Csányi által emlegetett biofília, miszerint az ember alapvetőn szereti a természetet; de a kontrollált természetet (kert, háziállat...). Ha nem ilyen polgárosult életformám lenne, ahol nem gond a fűtés és a táplálkozás, akkor valószínűleg azért sokkal kevésbé lenne vonzó egy-egy hideg téli nap. :D

Előzmény: annyi baj legyen (59657)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.10.24 0 3 59670

OFF

 

A tegnapi napon végül is sikerült feljutni az új kilátóhoz a Prédikálószékre. 

Dömösről indultunk és ha már ott voltunk akkor a Rám-szakadékot is bevettük a programba; jól járható volt, nem okozott problémát az áthaladás. Érintettük Dobogókőt is, ahol már nyoma sem volt a kezdeti szép időnek; gyakorlatilag tejköd volt és mellé hideg, szeles idő. a forraltbor erejéig beültünk a síházba, majd visszatérve a sárga tanösvény jelzésig azon, majd a zöld négyzeten ereszkedtünk le a Thirring- sziklát is érintve. Ezután következett egy jelzetlen szakasz, egy nagyon rövid piros jelzés, majd újabb, a térképen csak szaggatott vonallal jelzett ösvény a Keserű-hegy megkerülésével a Dunakör emlékműig, ahol elértük a piros háromszöget, majd rajta pár perc múlva a kilátót. Nos, a mádia felhajtás megtette hatását, elég sokan voltak fent még délután 3 körül is, és ami igaz az igaz: a kilátó szépre sikerült és valóban nem magasodik a környező fák fölé..de akkor meg minek kellett? Igaz a legfelső szintről balra és jobbra is jobban ellátni, de Dobogókő felé továbbra sem. Van kiépített tűzrakó hely is.

Sokat nem is időztünk, elindultunk a Vadálló kövek fel. Amikor ideértünk jutott eszembe hogy jé itt már jártam anno, még pedig ha minden igaz Tavaszi Széll társaságában :) Elég technikás lefelé a szakasz még bakancsban is..pláne sima talpú sportcipőben, amiben az ifjúság több képviselője is próbálkozott. Többen kérdezték - akikkel fél 4 körül találkoztam- hogy mennyi még a Prédikálószék, és mindezt még a Vadálló kövek felé fél úton...nem tudom fel, illetve leértek -e, minden esetre úgy tűnik még mindig akadnak páran akik hirtelen ötlettől vezérelve, a várható terepet fel nem mérve indulnak neki 1-1 túrának, lesz ami lesz alapon.

hurvinek_2 Creative Commons License 2016.10.24 0 5 59669

Vasárnap csodálatos őszi hangulatban jártuk be a Mátraverebély-Bablevescsárda szakaszt.

 

Számunkra a Cserhát a családi kéktúrázás logisztikai szempontból legkomplikáltabb része: elég közel van az egynapos túrákhoz, a tömegközlekedés viszont nem túl erős. Ezért is jött kapóra egy bujáki tájfutóversenyen induló nagyszülő lelkes segítsége :) 

Verebélyről már valamivel 8 óra előtt el tudtunk indulni. A hajnali 1 fokos hidegben jó tempóban értünk Szentkúthoz, ahol már volt némi mozgás. Innen Sámsonházáig nagyon szép őszi erdőben haladtunk, a vártnál sokkal jobb talajviszonyok mellett.

Sámsonháza legszélső háza mellett kedves néni etette az állatokat, akivel hosszasan elbeszélgettünk. Ízes tájszólása és érdekes történetei  a 88-89-as bejárást juttatták eszembe, amikor még bőven volt részünk ilyen élményekben, főleg a DDK-en. Örültem, hogy a családomnak is jutott egy belőle.

Nagybárkány felé a dombhátról először a templomsüveget látni meg, olyan, mint ha még egy magányos erdei templomhoz közelednénk. A faluban a bélyegző rendben volt, ízes beszédből kijutott a kocsmánál is bőven :)

A faluban lévő kis forrásból megtöltöttük a kulacsokat és nekivágtunk a hegymenetnek. A keleti gerinc felé vezető út káprázatos volt. A növényzet annyira változatos, hogy néha úgy éreztem, egy magára hagyott botanikuskertben járunk.

A gerincről kiágazó kék háromszögek nem kilátáshoz vezetnek, "csak" a Cserhát 500-as csúcsaira. Garáb és Macska-hegy között viszont van egy csodálatos kilátópont, amit már csak a Tepke tornyából nyíló panoráma múlt felül.

Az ereszkedés kellemes, a csárda előtti szekérút gondoskodik a klasszikus cserháti sár-élményről is :)

 

Az útvonal végig hibátlanul jelzett, a bükkben megismert eszetlenül legyártott és kihelyezett táblák viszont itt is kísértenek.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.23 0 0 59668

én a kora március kivételével (akkor még kopár minden, de nem fehér, hanem sáros) mindegyik hónapot szeretem.

 

A mostani hétvége pl. nagyon látványos volt.

 

Előzmény: Törölt nick (59665)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.23 0 0 59667

:)

 

Előzmény: Pulmy (59666)
Pulmy Creative Commons License 2016.10.23 -2 0 59666

S az egyik lényeg lemaradt!Mivel tisztább a levegő,szebbek a panorámák.Ilyenkor hamarabb megláthatjuk a Schneeberget és a Tátrát!  😁😁😁😈

Előzmény: Törölt nick (59665)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.23 0 3 59665

Speciel én nagyon szeretem a téli túrákat, megkockáztatom jobban mint a nyáriakat.

Nincsenek bogarak, amelyek akár egész túrán meg tudják keseríteni a létet, nincsen hónaljig érő gaz, burjánzó, szúrós, marasztaló növényzet sehol, nincs tömény izzadás, nem kell 5 liter víz a zsákba, a mellény/kabát zsebben szépen elfér minden, GPS, fényképező, telefon stb, a nyár mindenben pont ennek az ellenkezője.

 

De ha hagyjuk a racionalitást akkor azt kell mondjam hogy imádom a téli túrák hangulatát, a dermedt csendet, a jeget, a deret, a roppanó hó hangját, azt a nyugalmat amelyet a téli erdő áraszt.

Téli életképek a kéktúráról:

 

Viszont cserébe oda kell figyelni más dolgokra, amiket olykor a saját bőrén tapasztal meg az ember.

Nekünk az első kéktúránk legemlékezetesebb etapja lett egy téli Bánkút-Bélapátfalva menet, korábban írtam róla, még 2011-ben.

Akkor még alkoholt is fogyasztottam... de a gond nem ezzel volt. :-)

 

viewArticle

 

 

Előzmény: Güsziológus (59662)
Güsziológus Creative Commons License 2016.10.23 0 1 59664

Azzal nincs probléma, hogy emlékezetesek a téli túrák, de ha lehet, próbálok más emlékezetes túrákat szervezni:-)

 

Két éve vettem át a 6. jelvényt, azóta "nem járom az utam", jóllehet a 7. teljesítéshez kevesebb mint 100 kilométer hiányzik.

Mostanában a "nem KÉK" útvonalak foglalkoztatnak. Talán 2017-ben folytatom, de ez nem biztos.

Előzmény: akárkibárki (59663)
akárkibárki Creative Commons License 2016.10.23 -1 1 59663

Én úgy vagyok a téllel,hogy hozzá kapcsolódnak az igazán emlékezetes túráim,ezért (is) szeretem.Nagy melegben is jó túrázni,de a hideg az valahogy jobban az az érzés,amikor ki vagy téve az elemeknek.:)

5. Kék?Elismerésem!Azóta volt még újabb?

Előzmény: Güsziológus (59662)
Güsziológus Creative Commons License 2016.10.23 -1 3 59662

Megnéztem.

 

Én nem szeretem a telet, de nézni nagy élmény volt.

 

A Bélapátfalva - Bánkút szakasszal fejeztem be anno a kéktúrát (tán a 5.-et?), jó pár évvel ezelőtt, hasonló körülmények között, bár akkor az éjszaka leesett, mintegy 20 cm-es friss hó alaposan megtréfált. Bánkútról még le kellett ereszkedni Miskolcra, akkor már sötét volt, de csatlakoztam egy társasághoz, és biztonságosan leértünk. Még a buszt is és az IC-t is elértem, emlékezetes nap volt.

Előzmény: akárkibárki (59661)
akárkibárki Creative Commons License 2016.10.23 -3 1 59661
Pulmy Creative Commons License 2016.10.22 -2 0 59660

Úgy láccik nem csak én vagyok Sztahanov ev. utóda :D ;)

Előzmény: Törölt nick (59654)
csg65 Creative Commons License 2016.10.22 -1 1 59659

Oda meg épp a jövő héten GyKT-zni megyünk. Jó nagy lesz a Gaja sztem még akkor is.

Előzmény: annyi baj legyen (59657)
csg65 Creative Commons License 2016.10.22 -1 1 59658

Van, annyira bátor, sőt Nyírbátor, hogy idei utolsó távolkeleti AK túrám Nyírbátortól Kisvárdáig még esőben is indult. De arrafelé elég sok a homok, így igazán nagy dagonya összesen tán egy kilométeren volt.

Előzmény: Tevemadár (59653)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.10.22 0 2 59657

Előzmény: Tevemadár (59653)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.22 -1 1 59656

csak tartson ki holnapig ez a szép idő...

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.22 -1 1 59655

...meg aki a térdműtétből hazatérő asszonyt várja, mint én... :/

Előzmény: Törölt nick (59654)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.22 -1 0 59654

Az év legszebb túranapján csak az nem megy erdőbe aki dolgozik... mint én. :-(

Előzmény: Tevemadár (59653)
Tevemadár Creative Commons License 2016.10.22 -1 0 59653

Sziasztok.

Idáig nem semmi eső lehullott.

Kíváncsian kérdem', van oly' bátor köztetek, aki neki mert így is vágni a sárdagasztásnak hétvégén, valamerre?

:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!