Keresés

Részletes keresés

T.A.L. Creative Commons License 2018.01.01 0 0 4826

"amit nálunk minden átalakítás nélkül lehet használni polgári célra !"

 

Mo-on, vadászati célra igen is le kell korlátozni ismétlővé és erről tanúsítványt kell kérni.

 

Ha sportcélra van bejegyezve, akkor nem.

 

"Szentendrén eredeti orosz sniper patron de azzal sem üti meg az elvárt pontosságot prec közelben sem."

 

Még mindig nem érted a lényeget !

 

Elvárt dolgot teljesíti ! Amire kifejlesztették azt tudja, de ki és miért is hasonlítaná egy SSG-04-es NF-el szerelt fegyver tudásához !? pld.

 

Szentendrén nagyon rosszul tudnak valamit, ha többet várnak el tőle, mint amit tud.!!!

Előzmény: picurgyu (4824)
T.A.L. Creative Commons License 2018.01.01 0 0 4825

Ne legyél már értetlen !

 

Ezt a fegyvert nem precízkedésre fejlesztették ki !

 

Értsd meg, ez nem mesterlövész, se nem precízkedésre gyártódott fegyver, optika.

 

Más elvárások voltak ezzel a fegyverrel, és azt be is töltötte.

 

Erre az SZVD fegyverre bármilyen optikát szerelhetsz, akár NF-et is, akkor sem tudod lecsökkenteni a szórásképét, mert ez egy öntöltő, félautomata, nem lengőcsöves fegyver.

 

Többek közt nagy távolságról képes a 4x10db-os javadalmazásával és különféle speciális lőszereivel egy könnyű gépjárműoszlopot , élő erőit megritkítania.

 

Hogy manapság már a korszerű hadviselésben kevésbé alkalmas, azért nem a fegyver okolható.

Előzmény: picurgyu (4824)
bordóc5 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 4821

BUÉK!

 

A Fegyver remek, mindent ki bír "Igazi Nehéz Csatákra tervezték "

Kb 20-ezer lövést !!!

Igazi gyilkoló gép !

A puska remek fogású archoz könnyen állítható ez a lényeg súly elosztású is.

Van hozzá bipod felfogatás gyárilag

 

Alap távcső 4x20 /(majd megjelent 8x40-)es 1 kattintás a távcsövén 5cm /100 m

 

A szállemezt izzó világította ki és cserélhető akku van be építve a távcsőre.

 

 

Ha elfogy a lőszer bajonett fel és lándzsának is jó!

Minden rendszeresített orosz PN-es éjjellátó felrakható rá!

Az éjjellátó készülékek 1PN típusok Nagyfeszesek nem hasadóanyagosak !

 

Volt egy időszak mikor lehetett venni kékre festve 1PN58,1Pn 34-eseket polgári célra, meg volt szüntetve a felfogatás és a ballisztikai tornyok

De nem mesterlövészetre 1,5 MOA-ás fegyver ezt korrigálta a 10-es tárral addig lövi amíg mozog  !

Minden 7,62x54R-es lőszer kilőhető vele     !!

 

És minden körülmények közt működik!

A magyar törvények szerint ki kell venni a töltőgépet (tehát ki kell herélni ) A gáz visszavezetős rendszert meg kell szüntetni !

 

A fegyver gyártása is elmondja a célját gyorsan gyártható,hatékony,olcsó ,könnyen kezelhető,és megtanulható karbantartása kezelése.

 

Ha Orosz fegyvert akar valaki akkor ORSIS T-5000  308/300win /338  kaliberben / mesterlövészetre, nagy távolságú pont lövészetre  nem igazán alkalmas vagy nyugati társai pl Accuracy International: the world's finest sniper rifles

 

üdv !Bordó

 

 

 

Előzmény: picurgyu (4816)
T.A.L. Creative Commons License 2018.01.01 0 0 4820

"mert 300 méteren a hozzá való spec orosz lőszerrel is eléri a tíz centit a szórása. A távcsőre meg szó szerint azt mondta felejtsd el ha jót akarsz magadnak a már említett dolog miatt."

 

Akkor azt is elmondhatta volna, hogy ezért nem a céltávcső hibás, ha nem a fegyver jellegéből adódik, de amire kifejlesztették, arra tökéletesen megfelelt.

Előzmény: picurgyu (4816)
SwissArmy Creative Commons License 2018.01.01 0 0 4819

Az a puska alkalmatlan preciziós lövészetre. Ha 100 méteren, 5 cm belül van , akkor az már jónak mondható Dragunov.

Előzmény: picurgyu (4816)
Kuki 63 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 4818

Tisztelt fórumozók! Eladóvá vált egy 10-40x50 es céltávcső! Jó állapotú karcmentes lencsékkel, nincs megkopva, szép képe van, mil-dot világítós szálkereszt, oldalt parralaxos, árnyékoló toldattal, lencsevédő kupakkal! ÁR.35900-huf Továbbá egy Japán üveglencsés 10x40 távcső bőr tokjában gyönyörű állapotú nem kettőz nem penészes! ÁR:12900-huf ÉRD:csarli633kukacgmail.comBUÉK

PBanderasz Creative Commons License 2017.12.30 0 0 4815

Üdv Mindenkinek !

 

Keresek ilyet használtan:

Köszönettel:

Bandi

 

rókafegyver Creative Commons License 2017.12.30 0 0 4814

Én meg nem is voltam a gép közelében soha, nem tudom eldönteni, meg jelentősége sincs.

Előzmény: Ebesi Gyuri (4813)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2017.12.30 0 0 4813

A buszsofőrök is értenek a járművükhöz. Minden csínját-bínját ismerik. Bármiről tudnak véleményt mondani, hiszen ezekben élik az életüket. És nem 2-3000 órát, hanem egy egész életet. Mégsem tudnák megmondani, hogyan működik egy bosch adagoló. Tisztelem a tábornok urat, aki remek pilóta volt, de ebben a kérdésben számomra egy volt üzemeltető véleménye sokkal inkább mérvadó.

 

Gy

Előzmény: rókafegyver (4812)
rókafegyver Creative Commons License 2017.12.29 0 0 4812

Éjszaka az addigi hagyományos fluo­reszkáló müszerek helyett vörös fényü megvilágítással rendelkezett, amely lényegesen kedvezőbb müszerfigyelést biztosított. A nagyobb méretü kerekek jobb fékhatása segítette a pilótákat, és amikor megjelent a felső fékernyős 600-as változat, hatalmas rántás jelezte a nyitást, de oldalszélben keményen dolgozni kellett az intenzív oldalirányú lengésre, mert főleg esőben igyekezett lesodorni a betonról. 1970-ben ízleltem meg, hogy oktatáskor a hátsó ülésből nem sok mindent lehetett látni. 

 

 

 

 

 

A tábornok csak tudja, hiszen ezekben élte az életét.

Előzmény: rókafegyver (4811)
rókafegyver Creative Commons License 2017.12.29 0 0 4811

Olvasd el Kositczki tábornok írását, benne van az első MIG típusok ilyen forma műszer világítása.

Előzmény: Ebesi Gyuri (4810)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2017.12.29 0 0 4810

A MIG-ek műszereiben nem voltak radioaktív festékek. UV fénnyel világították őket a pilóta feje mögül, ami erős foszforeszkálást okozott a mutatókon lévő ZnS bevonaton.

 

Gy

Előzmény: rókafegyver (4807)
T.A.L. Creative Commons License 2017.12.29 0 0 4809
Előzmény: T.A.L. (4808)
T.A.L. Creative Commons License 2017.12.29 0 0 4808

Nem attól murdeltek meg az emberek, ha nem ha a szervezetükbe került.

pld. azok a munkások, többségében orosz hölgyek, akik az ecsetet benyálazták, hogy jobban tudják a mutatókra vinni fel az anyagot.

Amit ki lehet mutatni sugárzást az minimális, nem káros a szervezetre, de ettől független nem véletlen, hogy manapság már mást alkalmaznak.

Nem csak a MIG, de az összes harcjármű műszercsoportja, meg sok más is rendelkezett ilyennel.

Előzmény: rókafegyver (4807)
rókafegyver Creative Commons License 2017.12.29 0 0 4807

Még az első MIG21-es műszerfal is zölden foszforeszkált. De nem hallottam, hogy világháborús, vagy 50-60-as évek pilótái ettől megbetegedtek volna. Szinte az összes régi óra számlap ilyen volt.

Előzmény: T.A.L. (4806)
T.A.L. Creative Commons License 2017.12.28 0 1 4806

Radióaktív világító óralapokat festő nők.

 

Édesapámnak van egy ilyen órája, és sugárzásmérővel a mai napi tudom mérni.

 

https://www.hazipatika.com/eletmod/tudomanyos_erdekessegek/cikkek/radioaktiv_festekkel_mergeztek_a_noket/20161003133027

 

Meg még mire nem voltak képesek az emberek.

 

http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/sugarzo-egeszsegugyi-termekek-97391

 

Katonai felhasználásról nem is beszélve.

 

Emlékszem katonai koromból, hogy lakkal összekeverve használtuk a világító  zöld foszfort az irányzékok bekenésére.

 

 

Előzmény: In Lak'ech (4805)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.12.28 0 0 4803

egészségtelennek---- helyesen, egészségesnek

Előzmény: In Lak'ech (4802)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.12.28 0 0 4802

Azért ne keverjünk össze egy többszáz W-os harcászati lokátort egy pár milivattos mobillal. Ha csak ez van kéznél, javaslom húzz gumit. :-))

Mindemellett tovvábbra is hangsúlyozom, nem tartom egészségtelennek. De....nincs kedvem ismét lekörmölni, amit az előzőben írtam. Olvasd el újra, és ne legyen szelektív a szemed.

Előzmény: szimizso1 (4795)
rókafegyver Creative Commons License 2017.12.28 -1 0 4801

A mai világban nem tudsz védekezni. A polgári és légvédelmi lokátorok, a repülők földet pásztázó lokátorai, a wifi, a mobil telefon, a mindenhol jelen lévő mikrohullámú sütő, adattovábítás mint internet szolgáltatás a településeken stb. De folyamatosan mér és helymeghatároz a véda rendszer, 20-120 KV a fejünk felett, sokszor házak felett. Ehhez képest elhanyagolható már egy újabb kis eszköz szerintem. Egy pár száz évvel előttünk élt ember már ki se bírna ennyi megpróbáltatást. De nézd az űrhajósokat akik egy évig is fent élnek. Mit kaphatnak azok sugárzást és köszönik jól vannak. Japánban volt elég sok túlélő a halálzónából, Csernobilba az állatok gond nélkül élnek tovább. Más az életciklusuk ez egyértelmű, de többet bír az élőlény mint gondoljuk. Mindenhez alkalmazkodunk.

Előzmény: szimizso1 (4795)
T.A.L. Creative Commons License 2017.12.28 0 0 4800

Ja, értem.

Annak 90%-nak már úgy is lejárt a felezőideje.

Előzmény: szilentium2 (4799)
szilentium2 Creative Commons License 2017.12.28 0 0 4799

Az EDF 7x40 -es izotópkapszulájának a radioaktív sugárzására gondolhat .

Előzmény: T.A.L. (4797)
szilentium2 Creative Commons License 2017.12.28 0 0 4798

Lehet , hogy semmi a kibocsájtása , mégis fémládában kellett tárolnom és az ügyeletes tiszt nem engedte , hogy éjszakára leadjam hozzájuk megőrzésre , mert annyira féltek tőle ;-)

Előzmény: bordóc5 (4796)
T.A.L. Creative Commons License 2017.12.28 0 0 4797

Nem tudom mi az a Edf rádió, tehát nem tudok hozzászólni.

 

Nem is az 1PN sorozatról volt szó, de nem gond.

 

"Az Orosz mérnökök nem, saját seregüket akarták likvidálni!"

 

Hát azért sikerült néha, és a polgári állományt is. Nem kevesen haltak meg pld. az "óragyártás" melléktevékenységében sem. 

Meg sok másban.

Előzmény: bordóc5 (4796)
bordóc5 Creative Commons License 2017.12.28 0 0 4796

Kedves TAL!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kedves TAL !

 

Megmértem az Edf rádió aktiv kibocsátását semmi

 

Az Orosz mérnökök nem, saját seregüket akarták likvidálni!

 

Az 1pn sorozat nem bocsát ki szart se mérhető !!

A Feranti működik !!

De mérjetek meg egy hagyományos Tv vagy monitort na az H bomba 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: T.A.L. (4787)
szimizso1 Creative Commons License 2017.12.27 0 0 4795

Én még emlékszem arra generációra, akik az amerikai hadseregben szolgáltak, és kimaradás előtt a nagyfrekis lokátor előtt sterilizálták magukat, hogy ne kelljen gumit húzniuk, ha összejött valami nő az eltávon. A 60-70-es években a hadseregből leszereltek nagy részénél, hererák alakult ki, és többnyire abban is haltak meg. Aki azt állítja, hogy nem ártalmas a 2.4GHz, vagy az 5GHz-es rádióhullám közvetlen közelről, az vagy marketinges, vagy nem ért hozzá szerintem. Egy mikrosütő frekije 2.45GHz. Ezen a frekvencián rezegnek a víz molekulái. Az emberi test 60%-a víz, és a sejtek 40%-a.

Előzmény: In Lak'ech (4794)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.12.27 0 0 4794

Ez valószínűleg független a telefon észbeli képességétől. :-)

Amúgy hányok már az "okos" kifejezéstől. Úgyszólván a szarba taposta a marketing. Okostelefon, okosóra, okostévé, de már még okos mosópor is van. Pedig milyen jó volna, ha inkább az ember volna néha okosabb, mint a készülék, amit a kezébe tart.

 

Amúgy hidd el, hogy a kezed melegedésének ehhez semmi köze. Ha még akkor érzékelnéd, ha mobilhálózatról netezel, meg is érteném. De pont a wifi az, ami elég kis hatótávolságú. 50 méteren belüli. Ehhez elég kis energiára van szükség. Nemúgy az esetenként kilométerekre lévő mobilátjátszó tornyok eléréséhez. Amit te érzel, az a processzor (mert ugye már egy telefonba is ezermagos processzor kell) melegedése. És azért érzed ott, ahol a kezed van, mert ott rosszabb a hűtés hatékonysága. Megnyugtatlak a wifi által keltett sugárzás energiáját tuti, de a mikrohullámú sugárzás hatását sem érezheted.

Emellett én sem gondolom, hogy egészséges a mobiltelefon. De ha egy 100-as skálán kellene elhelyezni a mobiltelefon, illetve a vegyszerek által szervezetünkbe jutó mérgek hatását, a mobiltelefon igencsak a hátsó sorokban kullogna.

 

 

Előzmény: szimizso1 (4793)
szimizso1 Creative Commons License 2017.12.27 0 0 4793

Ha okos telefonnal netezek a wifi-n keresztül érezhetően megemelkedik a hőmérséklete a kezemnek ahol hozzáér a telefon, és kellemetlen bizsergése is van. Nem is netezek a telefonommal, és beszélgetni is a lehető legkevesebbet beszélek.

Előzmény: szőrmók (4792)
szőrmók Creative Commons License 2017.12.27 0 0 4792

Mondták ezt a mobilra is.Egyenlőre bizonyithatatlan, és az is használja aki ágál ellene.

Előzmény: T.A.L. (4791)
T.A.L. Creative Commons License 2017.12.27 0 0 4791

Kivonásban még én is részt vettem, akkor az volt az indoklás, hogy nem bizonyítható, de zavarhatja az agyműködést.

Be is lett raktározva az összes.

Előzmény: szőrmók (4790)
szőrmók Creative Commons License 2017.12.27 0 0 4790

Láthatóan massziv fémdobozokban van , kábelek árnyékolva, összeföldelve, és az a jármű fémvázához kötve.Iskolában ugy tanultam, hogy a Faraday kalitkából nem jut ki sugárzás ha a háló szemei megfelelő méretűek.Pláne ha tömör fémlemez ez a kalitka.Meg a Krasznaja Armia már kipusztult volna annyian voltak ott katonák  éles harcban is.(:-))))

Előzmény: T.A.L. (4789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!