Keresés

Részletes keresés

Sunlight2005 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13441

kep minosegeert elnezest, de nagyon nem tetszett neki a fotozas, mocorgott es nem volt aki segitsen fotozni vagy lefogni. antibiotikumot tudok neki venni, de orvoshoz, barmennyire is szeretnem, nem tudom elvinni.. anyagi keretemet teljesen kimeriti az etetesuk es a fereghajto, szemcsepp koltsege. bar tobbet is tehetnek ertuk. :( de kb 50 cica etetese nem kis feladat. plussz vannak itthoni cicaim is. nagyon szepen koszonom a segitseget.

Előzmény: Wet RinR (13440)
Wet RinR Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13440

Elég homályos a kép, de ekem bőrfertőzések tűnik. Antibiotikummal próbálkozék (3. generációs cefalosporin, fluorokinolon), min. 3 hétig. Természetesen ha rezisztenciavizsgálatra van lehetőség, akkor célirányosan is lehetne kezelni.

zs

Előzmény: Sunlight2005 (13438)
kingA Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13439

Úristen...

:-((

Előzmény: Sunlight2005 (13438)
Sunlight2005 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13438

tegnap elfelejtettem lefotozni, de most potolom. itt a link a kephez.

https://picasaweb.google.com/SunlightSunshine2005/SickCat?authuser=0&authkey=Gv1sRgCO6Uoov_qdzWnQE&feat=directlink

Előzmény: Wet RinR (13437)
Wet RinR Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13437

Legalább egy képet becsatolhatnál, mert így csak puszta ötletelés lehetséges: autoimmun betegségtől fertőzésig, vagy parazitás elváltozásig bármi lehet. Ráadásul súlyos elváltozás esetén otthoni, vagy recept nélkül kapható kegyszerekkel hiába próbálkozol, legalább egy recept erejéig biztosan fel kell majd keresned egy állatorvost.

zs

Előzmény: Sunlight2005 (13436)
Sunlight2005 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13436

Sziasztok.

 Segítséget szeretnék kérni. Az egyik utca cicámnak rohad a szája. De szó szerint. Mintha valami enné az ínyét és az ajkait. Tud valaki valamit erről a betegségről? Megállítható? Tehetek érte valamit? Egy picike kis kölyökről van szó. Orvoshoz nem tudom vinni, egyedül mindenféle támogatás nélkül gondoskodok kb. ötven utca cicáról. Nincs pénzem orvosra.

Antisystem Creative Commons License 2011.10.12 0 0 13435

Köszi!

 

Sajnos nincs róla képem, az egérkalitkán át csak életlen képet lehetett csinálni, a vakuzást meg különösen nem bírta. Egyébként olyan, mint a fiatal egér, csak kicsit kopottasabb a bundája, és lassubb, lustább, ritkábban látogatja a mokuskereket, ilyenek... (pedig a kerekező egeret a macskák mindig hipnotizálva nézték, mint a VB-döntőt a focirajongók a TV-n:)))

 

ÜdV

Előzmény: kingA (13434)
kingA Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13434

(Van róla képed? Hogy néz ki egy öreg egér?)

Előzmény: Antisystem (13431)
kingA Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13433

Egyébként az egér miatt se bánkódj, hisz a három év az már jóval az átlagéletkoruk fölött van. Szerintem nagyon jó gazdája voltál, hogy ilyen sokáig élt. Biztos boldog egered volt.

Előzmény: Antisystem (13431)
mental asylum Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13432

Igen, - megtörtént, változtati nem lehet, lapozni kell.

Ennyi volt neki "kimérve". Úgy is felfoghatom, ha én, meg még egy páran nem etetjük őt (meg még vagy 8 macskát), és nem foglalkozunk vele, akkor talán még eddig sem élt volna.

 

Köszi szépen a választ.

 

Üdv!

Előzmény: Antisystem (13431)
Antisystem Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13431

Vajon mi lehetett a baja, úgy kb. mire lehet gondolni? Ha elviszem dokihoz egyátalán meglehetett-e volna menteni?

 

Nézd, vagy igen, vagy nem, egy kórbonctani vizsgálat tisztázhatta volna megnyugtatóan az állat halálának az okát. Így tényleg csak találgatni lehet, az általad leírt tünetek egy rakat kórképbe beleférnek, aminek az egyik fele (mondjuk egy a táplálék-felvételt akadályozó szőr-bezoár) gyógyítható, a másik fele (mondjuk egy szisztémás krónikus vírusfertőzés) meg nemigen. Sajnos az ember nem jós, és ezért időnként rosszul itéli meg, hogy mikor kell szakemberhez fordulni, vagy hát van úgy is, hogy a rendelkezésre álló időben a szakemberrel közösen sem lesz meg a helyes válasz.

 

Most le tudom írni a saját egyik egerem történetét (itt a topicon is téma volt úgy 2-3 éve pár hozzászólás erejéig), a lényeg, hogy az egér már 3 éves volt, ami ugye náluk egy idős kor, és egy idő után ilyen rohamszerű rosszulléteket kapott időnként, ami gyengeséggel, mozgásképesség-csökkenéssel, stb járt. Megkerestem a témával állatorvost is (magával az egérrel problemás lett volna, amikor nem volt rosszul, szimplán egy öreg egérnek látszott, amikor rosszul volt, akkor meg nem élte volna túl), az volt a véleménye, hogy egyszerűen öreg, az egér-kor végső határán, lejárt az ő ideje... na a lényeg az, hogy az egyik ilyen rosszulléténél nem kezdtem terápiás ügyködésbe, elengedtem...  eltelt egy év, és az ismerősöm görényénél megláttam a inzulinómás hipoglikémiás rohamot, és súlyos b*ssz*megezések közepette kezdtem a homlokomat csapkodni... Na, az efféle rossz napok ellen, a "utólag nézve mit kellett volna másként csinálnom, hogy esetleg" ellen nincs védőoltás, ezt csak kidühöngeni és lenyelni lehet...

 

ÜdV

Előzmény: mental asylum (13425)
mental asylum Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13430

Igen, igen. Hiszen azt sem tudjuk, mi baja volt.

Előzmény: Nyafkamacska (13429)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13429

Látatlanban nem lehet igennel vagy nemmel válaszolni. Ha elviszed dokihoz, nőttek volna a túlélési esélyei.

Előzmény: mental asylum (13428)
mental asylum Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13428

Persze, igazad van, de én most kizárólag a betegségből való felépülésre gondoltam.

Előzmény: kingA (13426)
ágika1 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13427

A legbiztosabb módszer az ivartalanítás lenne, ha már befogadni nem tudjuk az összes kóbor állatot.

Kandúrok a teljes felébredés után szabadon engedhetők, a műtét után kevesebbet fognak verekedni és nem szaporítják a gazdátlan kiscicák számát.

Nem vagyok sem tenyésztő, sem állatorvos de az a véleményem- tudom  amit mondok még akkor is utópia, amikor már senki sem fog éhezni és megfagyni ebben az országban- ha sokkal kevesebb macska lenne, értékesek lennének, mindenki vigyázna rájuk.

kingA Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13426

:.-(

 

Megmentésére legjobb módszer lett volna ha befogadja valaki, ivartalaníttatja, oltatja, stb...

Előzmény: mental asylum (13425)
mental asylum Creative Commons License 2011.10.09 0 0 13425

Sziasztok!

 

Szeretnék valamit kérdezni. Különösebb jelentősége nincs, és tudom nincs az az állatorvos aki így látatlanba  megtudja mondani, hogy: -

Egy kinti hajléktalan cicáról van szó. Kb. 2 éves volt, fekete kiskandúr. Előtörténete: egy telet átvészelt úgy, hogy valami bőrbetegsége volt (talán valami gomba) foltokba jött ki a szőre. Ez egy félév alatt teljesen rendbe jött.

De viszont mindig is túlzottan sovány volt, a gerince kiállt a hát síkjából, és nagyon rossz evő volt. Mindig csak egy pár falatot evett. Most a héten történt, hogy eltünt a cica és az ötödik napon megtaláltuk az egyik pincébe, meghalva.

De még nem volt sem büdös, sem felpuffadt, ebből gondolom, hogy max. két napja szenvedhetett ki.

Persze eltemettem az erdőbe, ennyi tiszteletet megérdemel, ne a kukában végezze.

 

Vajon mi lehetett a baja, úgy kb. mire lehet gondolni? Ha elviszem dokihoz egyátalán meglehetett-e volna menteni?

Tudom, csak találgatni lehet, dehát, úgy sajnálom szegényt, minden este olyan örömmel fogadott, túlzás nélkül mondhatom, én voltam neki a nap fénypontja. És most lelkiismeret furdalásom van.

 

Köszönöm.

 

Üdv!

kingA Creative Commons License 2011.10.05 0 0 13424

Nagyon nagyon gondolunk Törpére és rengeteg gyógy-energiát küldünk neki!!

Előzmény: kuglimanó (13421)
kuglimanó Creative Commons License 2011.10.05 0 0 13423

Köszönöm Zsolt,

 

 

Dehogynem mutatta meg, csak ahogy ő csinálta, az olyan egyszerűnek tűnt, én meg tapogatom itt az ölemben fekvő állatot, keresem a megfelelő helyet...:)

 

Tud járni, még kicsiket ugrik is. 

 

Estefelé kell beadnom, ha nem sikerülne, elviszem az itteni rendelőbe. 

Vékony tű van hozzá, és pici az adag, 0,15 mili. 

Előzmény: Wet RinR (13422)
Wet RinR Creative Commons License 2011.10.05 0 0 13422

Kuglimanó!

Nem értem, a kolléga nem mutatta meg, hogyan add be? Az izomba adandó szerek bőr alól lényegesen rosszabbul szívódnak fel általában, ráadásul steril tályogok is kialakulhatnak az injekció helyén a fel nem szívódott anyagok miatt. Ha tud járni, akkor biztos van elegendő izom: akár a combjában, akár a lapockán. Vékony tűvel kell próbálkozni, mint amit inzulinhoz adtak régebben.

zs

Előzmény: kuglimanó (13421)
kuglimanó Creative Commons License 2011.10.05 0 0 13421

Lenne egy gyakorlati kérdésem, injekció beadással kapcsolatban. 

 

Solumedrolt kell beadnom Törpe cicának mától naponta, és ezt izomba kell. 

 

De, ugye Törpe ilyesmivel nem nagyon rendelkezik, 1,9 kilóra fogyott, nincs feneke gyakorlatilag, a hátsó lábaiban is inkább csak inak vannak. 

 

Ha nem találok megfelelő helyet a beadáshoz, gond az, ha bőr alá megy?

-

 

Pár szó róla, megígértem, írok a tapasztalataimról:   

 

Törpét ma két hete megoperálták, limfómás tumor volt a gyomrán, végül az egész gyomrát eltávolították. Voltak krízishelyzetek, de egy hete javulni kezdett, tegnap voltunk kontrollon, az orvosok nagyon jónak ítélték az állapotát. Most híznia kell - csak kétfajta gyógytápot ehet, szerencsére egyre többet eszik - egyre kevesebbet hány, már széklete is volt. 

 

Ha sikerül felszedni magára eleget, akkor további kemoterápás kezelések jönnek, ugyanis mindkét veséjén áttétek vannak, bár ez egyelőre a vesefunkción nem látszik, teljesen jól működnek. 

 

És ami a legfontosabb, hogy Törpe boldog, jól érzi magát, próbálja a napi rutinjait csinálni. Nagyon gyenge, nem is engedjük őt sokat mászkálni. Ha itt vagyok vele, szinte mindig felugrik az ölembe, döfköd, bújik, dorombol :)

-D.Dorka- Creative Commons License 2011.10.05 0 0 13420

Nagyon lájk! :)))

Előzmény: Antisystem (13417)
kingA Creative Commons License 2011.10.04 0 0 13419

lájk

Előzmény: mental asylum (13416)
Antisystem Creative Commons License 2011.10.04 0 0 13418

De hogy akkor már érdemben is hozzászóljak a kérdéshez, a polirezisztens pseudomonasra lokálisan általában jól hatnak a fémsók, amire meg ugye nincs rezisztencia (nem atomreaktor az a baci:))

Ugye ezüst van kolloidban, ezüst-proteinátban (colargol, protargol), de akár a jó öreg Credé-féle csepp, cink is van orrcseppben is meg szemcseppben is (FoNo-s), higyanyban a fenomerbór meg a tiomerzál is elmén ilyesmire (tartósítónak nyomatják szemcseppbe is, orrcseppbe is), állatgyógyászatban létezik (létezett?) rézszulfátos szemcsepp is (FoNoVet II.).

Ezeknek meg ugye - pont ezért a polirezisztencia-dologért - reneszánsza van, nem véletlen, hogy a közönséges (humán) Dermazin kenőcs is ezüst-szulfa komplexet tartalmaz, ahogy az se, hogy valamelyik gyógyfürdő vizét is ezüóst-kolloiddal szabadították meg tán pont pseudomonastól tavaly...

Na, az ontopic kérdésről meg ez jutott az eszembe... én lokálisan az ezüstöt vagy a cinket favorizálnám ilyen dögök ellen...

 

ÜdV

 

Előzmény: cicómicó (13415)
Antisystem Creative Commons License 2011.10.04 0 0 13417

OFF: Nézd, mindenkinek joga van a saját véleményéhez. Viszont:

"miért folytatsz szakmai beszélgetéseket azok alapján amiket az internetről ollózgatsz össze."

 - az internetről összeollózgatott dolgok alapján nem érdemes szakmai vitákat folytatni, mert az internet tele van hibás információkkal, tévedésekkel. Ezért is tartom egyik szívügyemnek, hogy időről időre helyesbítgessem, ha beleakadok egy-egy ilyenbe, mint jelen esetben is (szal félreértés ne essék, véletlenül sem személyedre pikkelek)... megjegyzem, a nyomtatott irodalom korában sem volt ez másként... mivel (azt hiszem) kb hasonló évjárat lehetünk, talán emléxel a 80-as évek közepén megjelent "zöld könyvre", az "Útmutató a gyógyszerkészitmények rendelésére" c. hivatalos (humán) OGYI kiadványra... 16 pontban írtam hozzá észrevételt anno az OGYI-nak, a többségüket korrigálták. Ez ennyi.

 

ÜdV

Előzmény: cicómicó (13415)
mental asylum Creative Commons License 2011.10.03 0 0 13416

Elnézést, hogy csapos beleszól, de...

Volt nekem egy kollégám, (már nyugdíjas) műszerész létére sok üzemmérnöki végzettséggel rendelkező főnököt leiskolázott a szakmában.

Nem feltétlen az számít, hogy valakinek miről van papirja, hanem hogy mit tud.

Amit Antisystemtől elvársz, az a tekintély tisztelet.

Ne haragudj, azért mert valaki orvos, én még nem vagyok hanyatt esve. Ha tud, az úgy is kiderül, és majd akkor tisztelni fogom.

Elnézést, nem akarlak bántani, ez egy vélemény.

 

Üdv!

Előzmény: cicómicó (13415)
cicómicó Creative Commons License 2011.10.03 0 0 13415

Amugy csak azt nem értem benned ,hogy nem vagy se orvos ,se állatorvos, miért folytatsz szakmai beszélgetéseket azok alapján amiket az internetről ollózgatsz össze.Elhiszem,hogy érdekel, de akkor miért nem mentél orvosira.Engem is érdekelt,igy hát orvosit végeztem. .Volt itt már olyan aki szerencsétlen az hivén,hogy  te is állatdoki vagy tőled kért tanácsot, na jó bevallotad,hogy nem vagy szakember de lécci ne tévessz meg másokat.Bocsika,de ez kikivánkozott belőlem mert rohadtul idegesit,hogy mindenkinél okosabbnak hiszed magad.Itt egyedül Zsolti az aki szakmai tanácsokat oszthat hitelesen.Mi legfeljebb csak a saját tapasztalatunkat mondhatjuk el.Nekem annyival könnyebb,hogy tanultam humán anatómiát és élettant de rajtam kivül más nem.Amugy a saját álatorvosom velem szokta megbeszélni a saját szakmai dolgait.Erről ennyit.

Előzmény: cicómicó (13414)
cicómicó Creative Commons License 2011.10.03 0 0 13414

Én csak arra kértelek,hogy humán orvosi dolgokban ne javits ki, azt nem türöm egy nem orvostól,de állatorvosi dolgokban nyugodtan javithatsz, nem vagyok állatorvos.

Előzmény: Antisystem (13412)
Wet RinR Creative Commons License 2011.10.03 0 0 13413

Tzatziki!

Nekem úgy tűnik, hogy kicsit rövid ideig kapta a fluorokinolont, én legalább 15-20 napos kúrát tartanék. Természetesen szigorúan valamelyik állatorvosi probiotikummal együtt. Ezen felül feltétlenül szükséges lenne a váladék folyamatos oldása is, mert különben a megtapadó sűrű váladék újból felülfertőződik. Esetleg még egy immunerősítő kúra sem ártana a teljes siker érdekében. Sajnos fiatal állatoknál a fluorokinolonok porckárosítók lehetnek, ezért csak óvatosan, pontosan a testsúly alapján megadott dózisban érdemes adagolni: ehhez állatorvosi készítmény biztosan létezik, nem tudom, hogy gyerekek számára készült készítménnyel megoldható-e a pontos adagolás.

zs

Előzmény: tzatziki (13409)
Antisystem Creative Commons License 2011.10.03 0 0 13412

Amugy az állatgyógyászati fluorokimolon az a Nuflor és tökéletesen jó a náthára.

Tudod, a multkor megkértél, hogy ne javítsalak ki, és az a helyzet, hogy én olyan szivesen megtenném, HA nem irnál tárgyi tévedést. A Nuflor NEM fluorokinolon, hanem egy chloramphenicol-származák (florfenikol), annak megfelelő hatásspektrummal.

http://www.vetpharm.uzh.ch/reloader.htm?tak/05000000/00053612.01?inhalt_c.htm

Állatgyógyázati fluorokinolon az enrofloxacin (Baytril).

 

ÜdV

Előzmény: cicómicó (13411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!