Keresés

Részletes keresés

crockl Creative Commons License 2002.12.10 0 0 302
Előzmény: Törölt nick (301)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.10 0 0 301
Sziasztok!

Tudom linux fórum, de mentségemre szóljon, hogy ugyanakkor mysql is.. Arról van szó, hogy windows alatt szeretném átírni az egyik alkalmazásomat, ami eddig mssql-t használt ado eléréssel. A módosítás lényege ez lenne, hogy kicserélném az adatbázisszervert mysql-re. A kérdésem az, hogy delphi5 vagy delphi6 fejlesztőeszközben milyen lehetőségek vannak mysql elérésére? odbc-t hanyagolnám, ha lehet. Van valamilyen mód native elérésre? Mysql honlapon olvastam, hogy készül mysql ado provider elérés, de meglehetősen kezdetleges állapotban leledzik egyelőre, ezért ez is kiesett. Tapasztalatok? Vélemények? 5letek?

tomi271 Creative Commons License 2002.12.03 0 0 300
Szia,

http://www.mysql.com/doc/en/Fulltext_TODO.html linken van válasz a kérdésedre. Ez a TODO listában van benne, azaz ezeket kell még a fejlesztőknek megcsinálni.

de használható, ha nem is kényelmes az AGAINST ('-de') kapcsoló (?).
bővebben:
http://www.mysql.com/doc/en/Fulltext_Search.html

Előzmény: bandessv (299)
bandessv Creative Commons License 2002.12.03 0 0 299
sracok, hallott-e mar valahi az mySQL beepitett full text search fuggvenyerol?
Ha igen akkor ki tudja hogy a stopword listajat (azaz milyen szavakra ne adjon eredmenyt pl. de, ezért, és....stb) hol es hogy kell allitani?
koszi a valaszt elore is
bandessŽ
crockl Creative Commons License 2002.11.25 0 0 298
ja csak onmagaba a dump nem az igazi, ha neked synkronizacio kell, tehat 1ik dump-ba van 1 valami masikba lehet mas valami. Mindenkepp kell irnod 1 programot.
Előzmény: Akron (297)
Akron Creative Commons License 2002.11.25 0 0 297
Köszi Crokl. Én is a dumpra gondoltam. De nem tudom hogyan is fogjak hozzá. Gondolom csak az lenne a megoldás ha kidumpolom az egyik adatbázist valamilyen néven, majd soronként végigolvasva hozzáírom a meglevőhöz. A gond, hogy pl. az "ultra weben" csak eg adatbázisom lehet.
Nekem 10-20 helyrl kell begyűjtenem az adatokat. Sok helyen nem rendelkeznek 24 órás online kapcsolattal, ezért nem használhaják a neten keresztül (ez lenne a legegyszerűbb) ugyanazt az adatbázist. Bizonyos gyakorisággal nekem kell sok kicsiből egy összesített adatbázist alkotnom.

És egy apróság, hogy a dump a következőt irja ki: character set 'latin2' is not a compiled character set and is not specified in the '...\mysql\share\charset\index' file.
A kérdéses index filben szerepel a latin2 bejegyzés és egy Front-end eszközzel viszont simán elvégzi (pedig gondolom az is ugyanazt a dump-ot használja).

Előzmény: crockl (295)
crockl Creative Commons License 2002.11.21 0 0 296
hat ez igy edes keves. Honnan kerult bele es kibe az ekezet, mi a default-charset mysql-be, multibyte tamogatas? mysql manual olvasa?
http://www.mysql.com/doc/en/Character_sets.html
http://www.mysql.com/doc/en/Command-line_options.html
http://www.mysql.com/doc/en/Compile_and_link_options.html
http://www.mysql.com/doc/en/Multi-byte_characters.html
http://www.mysql.com/doc/en/Cannot_initialize_character_set.html
Előzmény: Translator (294)
crockl Creative Commons License 2002.11.21 0 0 295
ha csak hordozni kell, akkor dump-old. Ha szinkronizalni akarsz akkor te kell megirnod a progi-t hozza.
Előzmény: Akron (293)
Translator Creative Commons License 2002.11.21 0 0 294
Sziasztok! Feltettem egy RedHat8-at magamnak, de amikor HTML+PHP+MySQL kombót használok, akkor az összes ékezetes karakterem helyén � található. Van ötletetek, hogy miért lehet ez?

Translator

Akron Creative Commons License 2002.11.21 0 0 293
Hi!
MySQL adatbázis mennyire hordozható (egyik gépről a másikra)?
Arra lenne szükségem, hogy több gépről begyüjtsem az adatbázisokat és egy nagy adatbázisba gyurjam őket. Az adatbázisok szerkezete egyforma.
Továbbá szinkronizálni is kellene őket. Vagyis ami adat már nincs benne a "hozott" adatbázisban akkor azt a "nagy" adatbázisból is törölni kellene.

Van erre kész megoldás a MySQL-ben vagy nekem kell rá irni egy rutint? Milyen nyomon induljak el?

crockl Creative Commons License 2002.11.19 0 0 292
ja ez teny, nem is vita targya.
Előzmény: NevemTeve (291)
NevemTeve Creative Commons License 2002.11.19 0 0 291
Sokmindent lehet... ki kell probalni, hogy melyik megoldas milyen aron mekkora teljesitmenyt ad...
Előzmény: crockl (290)
crockl Creative Commons License 2002.11.19 0 0 290
hat, az eleg butan hangzik :) mert ki mondta ahogy fix-ek ezek, es akkor meg kulon eltarolni hogy logikai_oszlop1 az a uszodat jeloli, logikai_oszlop2 az a kavehazat jeloli ... Ez igen rossz felepitese lenne az adatbazisnak. De ezzel a join-al nem lesz semmi gondja, legalabbis nincs benne semmi extra, mondjuk legyen index az olszopokon.
Előzmény: NevemTeve (289)
NevemTeve Creative Commons License 2002.11.19 0 0 289
Lehet hogy fapados vagyok, de en felvennék 70 logikai (van/nincs) oszlopot, (bár igaz hogy sok-sok "nincs" között lesz néhány "van"), amelyek az egyes szolgáltatásokat reprezentálják. Igy a lekérdezés egyszerre csak egy sort vizsgálna, nem terhelnénk túl a szervert (ha MySql-ben egyáltalán van szerver(?)).
Persze ez a tábla folyamatosan bővülne oszlopokkal, nem tudom ez itt gond-e, pl Oracle-ban nem (ALTER TABLE - ADD COLUMN xxx char(1) default 'N').
Előzmény: mikiii (288)
mikiii Creative Commons License 2002.11.19 0 0 288
üdv

Arról van szó, hogy egy turisztikai adatbázisban vannak szálláshelyek amelyeknek szolgáltatásai vannak. Egy szálláshelynek több szolgáltatása is lehet (pl. uszoda, parkoló, tv, stb kb 70db)
Ez 3 tábla. egy szálláshely, egy szolgáltatás és egy kapcsoló tábla.
Kell egy keresőprogram amiben szolgáltatás szerint lehet szűkíteni a találatok számát. Tehát pl. melyek azok a szálláshelyek amelyekben van tv és kávézó is és teniszpálya is stb. Minél több kikötés van annál kevesebb a találat.
Vagy ezt nem így kell csinálni?

Előzmény: NevemTeve (287)
NevemTeve Creative Commons License 2002.11.19 0 0 287
Peldaul meg lehetne csinalni metszetekkel, vagy WHERE EXIST ... AND EXIST ... feltetelekkel, de szerintem sehogyse lesz hatekony...
mikiii, ha jobban elmagyaraznad hogy mirol van szo, talan tudnank tanacsot adni az adatbazis atszervezesere;)
crockl Creative Commons License 2002.11.19 0 0 286
ja, es sorry! :) De leugathattal volna elso-re is :)
Előzmény: NevemTeve (282)
crockl Creative Commons License 2002.11.19 0 0 285
Jaja, en is elneztem az ES-t. Mysql-be nemigen van mas megoldasod mint a mar emlitett egy tablat tobbszor join.
Előzmény: mikiii (283)
crockl Creative Commons License 2002.11.19 0 0 284
On nyert, tenyleg az ES kapcsolat lemaradt nalam. Akkor viszont mysql-be marad a join, legfeljebb program-bol ugysen osszeallitja a select-et.
Előzmény: NevemTeve (282)
mikiii Creative Commons License 2002.11.19 0 0 283
Köszi a válaszokat.
Az igaz, hogy már próbáltam az in() megoldást, de ez bővítette a találatok számát.
Viszont az a másik megoldás működik, mostmár csak az a probléma, hogy nem tudom előre, hogy hány feltételnek kell megfelelni, kb 1-30-ig bármennyi lehet. De ezt le lehet programozni.
Esetleg nincs olyan megoldás, hogy az IN() helyett valami ALL() vagy ilyesmi? Vagy valami alkérdezés?
Előzmény: NevemTeve (282)
NevemTeve Creative Commons License 2002.11.19 0 0 282
Hello crokl!
Van egy olyan halvany erzesem, hogy nem olvastad el figyelmesen a (274) veget!
Melyek azok a kod2 számok amelyek mellett szerepel az 5-ös és a 7-es is a kod1-ben?
Tehát ÉS kapcsolat kell, hogy legyen.

A te megoldasod select kod2 from tabla where kod1 in (5,7) VAGY kapcsolatot implementalt, tehat nem azt, amit mikiii kert. Persze ha ugy latod hogy tevedek, vagy van mas megoldasod, akkor ird ide. (Pl lehet beagyazott SELECT, vagy INTERSECT vagy mittomen)
Előzmény: crockl (281)
crockl Creative Commons License 2002.11.18 0 0 281
naja, es 3 esetben mar 3 join, 4 esetben mar 4 ;) persze megoldas, csak nem a legjobb.
Előzmény: NevemTeve (280)
NevemTeve Creative Commons License 2002.11.18 0 0 280
Persze, igaz
SELECT a.kod2 FROM kapcs a, kapcs b WHERE a.kod2=b.kod2 AND a.kod1=5 AND b.kod1=7;
Előzmény: crockl (279)
crockl Creative Commons License 2002.11.18 0 0 279
futtasd le, ha mar gondolatba nem futtattad ;)
Előzmény: NevemTeve (278)
NevemTeve Creative Commons License 2002.11.18 0 0 278
SELECT a.kod2 FROM kapcs a, kapcs b WHERE a.kod2=b.kod2 AND a.kod1=5 AND a.kod1=7;
Előzmény: mikiii (276)
crockl Creative Commons License 2002.11.18 0 0 277
select kod2 from tabla where kod1 in (5,7)
Előzmény: mikiii (276)
mikiii Creative Commons License 2002.11.18 0 0 276
Üdv!

Tud-e valaki megoldást erre a lekérdezésre:
Van egy kapcsolótábla persze sokkal több adattal:


kod1 | kod2
5 | 1
7 | 1
12 | 1
23 | 2
2 | 2
2 | 3
5 | 3
7 | 3
1 | 4
5 | 4

Melyek azok a kod2 számok amelyek mellett szerepel az 5-ös és a 7-es is a kod1-ben?
Tehát ÉS kapcsolat kell, hogy legyen.
crockl Creative Commons License 2002.11.15 0 0 275
Sztem szinte ugyan az ez a valasz reszben igaz ide is mint a postgres-es topic-ban iment leirt:)
Ellenben szerintem nem az kellene legyen a kerdes igazabol melyik tud nagyobb meretet lekezelni, bar teny hogy ebben a kerdesben is postgres az amire rabiznam tobb gigas adatbazisomat is, mivel elbirja, mysql viszont nagy meret-nel mar nemcsak lassul de kockazatos maga a mukodese is.
Előzmény: Filburt (274)
Filburt Creative Commons License 2002.11.15 0 0 274
Sziasztok,

Mit tudtok, milyen limitacioi vannak a mysql-nek? Gondolok itt olyanra, hogy kb. mekkora (MB-ban)adatbazis eseten valik meg jo indexelessel is lassuva, stb. stb.

Tudom, hogy nagyon altalanos a kerdes, de ilyesmiken fog most eldolni, hogy mysql/postgresql v. vmi mas lesz az adatbazis szerver.

Koszi,

Filburt

crockl Creative Commons License 2002.11.08 0 0 272
Ok, keress meg, szivesen, ha kell resztveszek, mivel mondtad igeny lehet erre is. Az itt talalhato cimre irhatsz nyugodtan.
Előzmény: best sunday dress (271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!