Keresés

Részletes keresés

spapda Creative Commons License 2013.09.12 0 0 59839

A nagy képek lemaradtak, ez az index fórum képkezelés eléggé sz@r. Tehát újból, most talán jó lesz:

 

Véletlenül nem a Rebir nevű cég termékeiről van szó? Igaz ők lettek, nem litvánok, de a jelek szerint egész jól átvészelték a KGST széthullását, lásd Rebir.lv. A termékpalettájukon ott vannak a régi időkből ismert gépek picit modernizált változatai, pl. gyalu, körfűrész. Nekem egy Rebir kézi körfűrészem van, a 2 kW-os típus, hát nem egy leányálom emelgetni, meg vannak dimenziói, az biztos, cserébe ereje is akad, meg fejjel lefele lehet szorítóval asztalhoz rögzíteni és mini asztali körfűrészként használni. Ez még Made in Europe, de valahol azt olvastam (és a termékeket elnézve igaznak tűnik), hogy a cég is beállt a sorba, és egyre több matricázott kínai motyójuk van. Ilyesmi az enyém is, csak még a régebbi markolattal meg színekkel:

 

 

 

Ezekkel a színekkel egészen pofásan néz ki az ismert formájú gyalu is:

 

 

És persze szokás szerint tudja a megfordítós trükköt:

 


 

 

A legtöbb gyalujuknál ez meg  van oldva, sőt nekem gyanús, hogy amelyiket nem lehet felfordítva üzemeltetni, az már a kínai éra produkciója. Meg ahogy nézem, kb. az összes eredeti gép motorháza (főleg a szénkefék oldalán) ugyanúgy néz ki.

 

 

 

Figyelmetekbe ajánlom a kapcsoló reteszelésére gyárilag rendszeresített műanyag klipszet, ilyen járt a körfűrészemhez is. High-tech, mi?

 

Én sajnálom, hogy itthon nem forgalmazzák hivatalosan a márkát, a lettországi gyártmányok biztosan sokkal tartósabbak, mint a mindent elárasztó kínai szemét.

Előzmény: spapda (59838)
spapda Creative Commons License 2013.09.12 0 0 59838

Véletlenül nem a Rebir nevű cég termékeiről van szó? Igaz ők lettek, nem litvánok, de a jelek szerint egész jól átvészelték a KGST széthullását, lásd Rebir.lv. A termékpalettájukon ott vannak a régi időkből ismert gépek picit modernizált változatai, pl. gyalu, körfűrész. Nekem egy Rebir kézi körfűrészem van, a 2 kW-os típus, hát nem egy leányálom emelgetni, meg vannak dimenziói, az biztos, cserébe ereje is akad, meg fejjel lefele lehet szorítóval asztalhoz rögzíteni és mini asztali körfűrészként használni. Ez még Made in Europe, de valahol azt olvastam (és a termékeket elnézve igaznak tűnik), hogy a cég is beállt a sorba, és egyre több matricázott kínai motyójuk van. Ilyesmi az enyém is, csak még a régebbi markolattal meg színekkel:

 

 

 

 

Ezekkel a színekkel egészen pofásan néz ki az ismert formájú gyalu is:

 

 

És persze szokás szerint tudja a megfordítós trükköt:

 

 

 

A legtöbb gyalujuknál ez meg  van oldva, sőt nekem gyanús, hogy amelyiket nem lehet felfordítva üzemeltetni, az már a kínai éra produkciója. Meg ahogy nézem, kb. az összes eredeti gép motorháza (főleg a szénkefék oldalán) ugyanúgy néz ki.

 

 

 

Figyelmetekbe ajánlom a kapcsoló reteszelésére gyárilag rendszeresített műanyag klipszet, ilyen járt a körfűrészemhez is. High-tech, mi?

 

Én sajnálom, hogy itthon nem forgalmazzák hivatalosan a márkát, a lettországi gyártmányok biztosan sokkal tartósabbak, mint a mindent elárasztó kínai szemét.

gdzsozy Creative Commons License 2013.09.11 0 0 59837

Amikor én vettem lehetett mellette venni litván felsőmarót, és litván dekopírt.

 

emlékszel rá?

 

Apám ... nem mondom hogy megölhetetlen gépek voltak.

 

de amig a tescos felsőmarót évente kinyírtam addig a litánnal a legmostohább körülmények közt 5-6 évet lehuztam.

a dekopírnál a mozgató rudazat tört el, de a KGST piacon már rá voltak készülve és lehetett hozzá külön ilyen alkatrészt venni.

 

A fekete B&D gépemet megette... sehol sem volt hozzá erőben a BD.

 

úgyanolyan ez a gyalugép is...

 

Erzsébeti mondja hogy nem bírná el. pedig nem nagy... amit gyári hibaként megemlítenék rajta az az hogy kurta a kábele.

 

:)) amugy kb 4kg. lényegében egy brutálisabb varrógép motor van ráaplikáva.

 

 

:))))

Előzmény: mlipee (59834)
gdzsozy Creative Commons License 2013.09.11 0 0 59836

sziasztok

 

most kaptam egy emailt onnan ahová a babágyat készítettem.

berendezve, matraccal, párnával ágyneművel...

 

tiszta királyjányos...

 

:))))

 

 

 

ezek alapján kellett elkészítenem.

 

 

és ilyen lett:

 

 

 

szerintem nem sikerült rosszul.

alpapa Creative Commons License 2013.09.11 0 0 59835

Már végignézni is izgalmas és valóban nagy segítség.Örülök hogy ide jöttem és nagyon hálás vagyok a sok segítségért.Köszönöm szépen.

Előzmény: Törölt nick (59832)
mlipee Creative Commons License 2013.09.11 0 0 59834

"egy brutál erős megölhetetlen gép"

 

Nem fogod elhinni, megvették a kínaiak. Pedig egy pár éve is gyártották még modernizált külsővel.

Vagy 10 évvel ezelőtt párhuzamosan dolgoztam egy munkán több csapattal. A végére a nyakamba szakadt az összes meló, mert nem bírtak a Makiták az 50 éves göcsörtös bükk ajtókkal.

Előzmény: gdzsozy (59819)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.11 0 0 59833

Szerintem igen, de elég sok minden fog kelleni még hozzá. 

Előzmény: hobbitasztalos (59821)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.11 0 0 59832

Szia!

 

Üdvözöllek a fórumon.  A http://hobbiasztalos.blog.hu címen több száz videót raktam fel különböző témákban. Most hirtelen rákerestem neked a szorító szóra és 19 cikket dobott ki a kereső. Ezek mind a különböző szorítókkal foglalkozna, hogyan kell elkészíteni őket. Javaslom hogy nézz körül itt egy kicsit, hátha jobbat fogsz találni az igényeidnek. 

http://hobbiasztalos.blog.hu/tags/szor%C3%ADt%C3%B3

 

 

 

 

Előzmény: alpapa (59818)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.11 0 0 59831

Azért ez érdekes beszédtéma. Nekem fémipari szakmám az alapszakmám, pontosabban finommechanikai műszerész. Ott a század és ezred mm-es pontosság a megszokott. Amikor elkezdtem fával dolgozgatni akkor nagyon sok kudarcérzés volt, hogy miért nem tudok ugyanolyan pontosságot elérni mint a fémnél. A fémiparban mindent halál pontosan készítenek el, majd utána szerelik össze és már csak festeni kell.

 

Azután szépen kezdtem rájöni, hogy más technológiával is el lehet érni ugyanazt a végminőséget  a fával dolgozva, kevesebb erőfeszítéssel, kevesebb kudarcérzéssel. Ha pár tizeden belül tudom tartani az alapanyag mérettűrését az már nagyon jó, majd összeszerelem (összeragasztom) és a végén egy alapos csiszolással érem el a szükséges pontosméretet ami álltalában szintén pár tized mm-es tűrésen belül van. 

Azért még most is igyekszem például a vastagolásnál a lehető legnagyobb pontosságot elérni, ezért ott is tolómérővel dolgozom, de már nem izgaz annyira, ha a léc két vége között van egy kis eltérés, mert tudom, hogy a végén úgy is könnyedén össze tudom majd csiszolni. Ezért álltalában nem a pontos szükséges méretre gyalulok, hanem ráhagyok újabban 2-3-5 tizedet amit a végén lecsiszolok majd.

A hengercsizoló gépet elég sokat használom, mert nagyon pontos és finom felületet tudok vele készíteni. Most tervezem a gép módosítását, hogy még pontosabban tudjak vele majd csiszolni, van egy jó ötletem hozzá, de még ki kell dolgozni.

 

 

Előzmény: gdzsozy (59817)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.11 0 0 59830

Értem. Én azt javaslom, hogy először egy élezést csináltass és utána kezd el  a kés kiállíást válltoztatni ha még úgy is túlterheli a gépet. 

Legalábbis én ezt a sorrendet követném.

Előzmény: Régivagyok (59811)
Paco155 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 59829

Igen, de sok egyéb vasat is kell majd venned hozzá.  Az asztal lesz a legnagyobb kihívás.

Előzmény: hobbitasztalos (59821)
egyteles mv Creative Commons License 2013.09.11 0 0 59828

 

Üdv!

Többször emlegettétek a kézi gyalugépnél a falcolást.mint opciót.Én 15 éve vettem egy Metabót,azzal már akkor volt erre lehetőség.Igaz,hogy 40ezerbe került!

Gyula

Soká Creative Commons License 2013.09.11 0 0 59827

Talán érdemes végignézni:

 

 

 

Előzmény: alpapa (59826)
alpapa Creative Commons License 2013.09.11 0 0 59826

Nagyon köszönöm ezt megtudom csinálni,(remélhetőleg)hiszen van hozzá anyagom és ez nagy segítség nekem.Végtelenül hálás vagyok a segítségért.Köszönöm.

Előzmény: drRamaty (59824)
alpapa Creative Commons License 2013.09.11 0 0 59825

Nagyon szépen köszönöm,erre gondoltam.

Előzmény: drRamaty (59823)
drRamaty Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59824
Előzmény: alpapa (59818)
drRamaty Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59823

Előzmény: alpapa (59818)
Erzsébeti Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59822

Köszönöm a felajánlást, de sajnos az én erőm véges, és több mint valószínű, hogy az a litván gép az én teherbírásom felett van súlyban... :))

Előzmény: gdzsozy (59819)
hobbitasztalos Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59821

Szerintetek ha ezt megvenném,lehetne belőle csinálni egy ilyet?

gdzsozy Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59820

csapozni vagy fogazni?

 

 

mert nem mindegy!

a csapozással keretszerkezeteket (élt éllel)

a fogazással: káva szerkezetet készítünk (lap az éllel)

Előzmény: gyuszi1989 (59816)
gdzsozy Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59819

sose bánd!

 

nekem jó az a 20ezer is amit te fel tudsz ajánlani... cserébe odaadom a kb 20éves 15-20munkaórát használt litván kézigyalugépem, ami ugyan nem új..de legalább használt tehát 1x az életben már biztos dolgozott..

 

:))))))

 

 

na???

 

 

jó ez csak vicc volt. egy időben be tudtam volna cserélni Makita kézigyalura de nem cseréltem. ezen ugyanis van olyan ami az újakon nincs: lehet vele falcolni.

falcoláshoz régen adtak hozzá stellert -vezetővonalzót , mélységhatárolót.

 

egy brutál erős megölhetetlen gép.

Előzmény: Erzsébeti (59815)
alpapa Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59818

Üdvözlük minden fórumozót,a következö kérdéssel fordulok azokhoz akik tudnak nekem segíteni.Valamikor,valahol láttam egy olyan asztalos szorítót,amit házilag is elő lehet állítani.Laposvas (tengely?)a két (fej?) keményfából volt (a billenő szorító is?).Kérem szives elnézést a nem szakszerű kifejezésekért.Egy kép,egy rajz nagy segítségemre lenne.Mint kisnyugdíjas a gyári szorítókat nem tudom megvásárolni,de egy ilyet elkészítenék és a barkácsolásaimban nagy segítségemre lenne.Előre is hálásan köszönöm mindenkinek aki ebben tudna nekem segíteni.

gdzsozy Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59817

A kérdező kérdésére is hagy válaszoljak, nem. nem vállalom el, nem azért mert nem tudok 20mm-re megmunkálni, hanem mert Miskolcról csak bonyolítaná a dolgokat.

 

 

Soká:

 

Mielőtt az 1mm-es tűréshez eljutnánk, először a szalagmércét kellene megnézni hogy pontos méretet mutat -e és ha igen akkor milyen hőmérsékleten mutat pontosat.

 

:)))

 

szóval: maradva a 20x20 nál  beállítom a fűrészgépet 22mm-re vastagolok 20 mm vastagságot. majd egy tolás az élére az egyengetőn, fűrészelés, gyalulás, fűrészelés...

végül levastagolom 20ra.

 

nem ügy. megmérem a mérőszalagon, colostokon...20mm vagy egy picit több de nem 21... kit zavar?

faipar. de maradjunk a optimáslis esetnél: centivel mérve 20mm erre jön valaki és rámér tolómérővel és kideríti hogy egy tized eltérés van benne.

 

 

legtöbb asztalosnak saját gyalugépe sincs nemhogy műhelye, vagy ha van műhelye és gyaluja, nem biztos hogy van tolómérője, vagy nem biztos hogy igénye van pontos márkás mérőszalagra... megveszi az első 300ft-ost.

 

és itt még szó se volt arról hogy az anyag hogy lett fűrészeléskor kiejtve, és hogy milyen a szárasságtartalma.

 

Na meg ugye van tolómérőm a műhelyben, 3db-is. de legtöbbször mit készítünk? ajtó-ablak, bútor.

ha benne marad 1-1mm az eltérésben szélesség-vastagság-magasság tekintetében, vagy szekrénynél a bútorlapoknál... már az se izgatja a hangúlatod, nemhogy tizedre gondolj..

 

vagy van aki ajtót tizedre készít?

Előzmény: Soká (59782)
gyuszi1989 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59816

Üdv mindenkinek!

 

Kézi felsőmaróval akarok csapozni szerintetek milyen tipusú késsel tudom ezt a legjobban megoldani?

Erzsébeti Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59815

Akkor így jártam... :(

 

 

Előzmény: Rahed Lee (59809)
Rahed Lee Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59814

küldtem mélt

Előzmény: fercow (59813)
fercow Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59813

Egy email címet kérhetek? Vagy ha az adatlapomon szereplőre írsz, az is jó.

Z.egerszeg kicsit messze van tőlem sajnos. Valószínű maradna a posta.

 

Üdv: Ferkó

Előzmény: Rahed Lee (59812)
Rahed Lee Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59812

A gép Zalaegerszegen lakik. Itt, vagy a környéken személyesen át lehetne venni, vagy posta.

Előzmény: fercow (59810)
Régivagyok Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59811

Hát én még soha..., mert ezek ajándék kések voltak a géphez, biztos igazad lehet, meg is fogom éleztetni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (59805)
fercow Creative Commons License 2013.09.10 0 0 59810

Részemről 25k - OK. Csak az átvételi/szállítási lehetősége érdekelne még.

 

Üdv: Ferkó

Előzmény: Rahed Lee (59809)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!