Keresés

Részletes keresés

futoszunyog Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59867

kanga

Még a futáshoz is gratulálok! Legközelebb jobb lesz, ha okosabban csinálod és nem nyomod úgy a bringát.

Előzmény: Kanga M. (59821)
lunanoctis Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59866
<FONT face="Times New Roman">

Óh, Nvik,

 

sok minden lehetséges:)

Akár még az is, hogy lenyomlak ezeken a távokon:-) nem szoktam én ilyen tempókban rohangászni úgy, hogy még az időt is mérjem közben.

Vagy ha gondolod, osztozkodhatunk is: 1500 alatt lenyomhatsz, de fölötte én vagyok a főnök:-)

LN

Előzmény: NVik (59865)
NVik Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59865
Luna lehet, hogy lenyomnálak 200 és 400 m-en mint a rajzszöget?  :-)
Előzmény: lunanoctis (59858)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59864
Akkor lehet, hogy még jó is? Velem valami lekváros izét etettek ilyen néven, azóta nem eszem.
Előzmény: ganki (59862)
FUTURE Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59863

Jónéhány ingerületvezetési és ingerképzési kérdés van a mai napig ami nem tisztázott. (Különben a témának igen jelentős szakirodalma van idehaza. Csak, hogy egy valakit említsek, Dr. Apor Péter rengeteget publikált már sporkardiológia témakörben.)

 

Egyébként pont az ilyen esetek miatt kardoskodom azért, hogy mindenki vegye föl egyszer-egyszer azt  a szerencsétlen pulzusmérőt, és nézze vissza az értékeket. Ha valakinek problémája van, az ilyenkor kiderülhet...

 

Általában azzal nem szokott gond lenni, hogy, ha pl. egy 20 éves férfi kimagaslóan magas (pl. tartósan 200 körüli) vagy meglepően alacsony (pl. tartósan 150 körüli) pulzust produkál. Ha valaki nézi a tourt, ott is láthatja, hogy amíg az egyik (ugyanannál az igénybevételénél) 156-os pulzussal teker órákig, addig a másik 193-assal. A gond általában ott kezdődik, ha a szívritmus szabályozatlan, ha nagyon szórnak az értékek. Ha pl. valakinek terhelés alatt össze-vissza ugrál a pulzusa (ez bizonyos szintig persze betudható edzetlenségnek is), ha a megnyugvási pulzusértékek extra eltéréseket mutatnak....

 

A "220- életkor" egy végtelenül leegyszerűsített, hatásvadász pulzusmegállapítási módszer. Elég ha csak arra gondolunk, hogy pl. serdülő gyerekeknek mennyire eltér  a  biológiai életkora a naptár szerinti életkortól. Az egyik gyerek 13 évesen kis vékony, alacsony és törékeny teremtés, elfújja az első szél; a másik meg két 2 méteres szülő gyereke, és már most olyan erős, hogy elkelne statisztának a Rambo 3-ba.  Szóval, ez a két gyerek pl. egyértelműen nem "egyformán" 13 éves...

 

Azt is sokszor hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a maximális pulzus egy adott időszakra vonatkozó állapotot tükröz. Ugyanaz az ember teljesen más max. pulzust produkál edzetlenül v. edzetten, állóképességi edzés hatására vagy gyorsító edzések hatására. Vagy lehetne azt is említeni, hogy más max. pulzus vonatkozik a nyári időszakra, és a télire. Ésígytovább...

Előzmény: qqbenko (59825)
ganki Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59862
qqbenko Az. Csokis, szupercsokis, extracsokis és ultracsokis változatban.
Előzmény: qqbenko (59852)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59861
Sok mindenre gondoltam én. :-)
Előzmény: Lassú Nyíl (59860)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59860
SK, nem gondoltál még arra, hogy egy topiktipegéssel jelentősen javíthatnál a statisztikádon;-) ?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (59855)
Mercurius Solubilis Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59859

Sziasztok!

Kedves Zsuszam76!

 

Párizsban, meglepő de sokan futnak a Mars Mezőn, tán ez van a legközelebb az Eiffel Toronyhoz :-))

Ha viszont jó levegőt szeretnél szívni ajánlhatom a Bois de Boulogne-t, erdei terep és igen szép! (csak este nem ajánlatos)

Előzmény: zsuzsam76 (59836)
lunanoctis Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59858

Gratulálok!!! Mind a prioritások megválasztása, mind pedig az edzés felépítése nagyon tetszett:)

 

Akkor most eldicsexek én is azzal, hogy futottam egy 36 másodperces 200 m-t, amire idén még nem volt példa - utána 78 másodperces 400 jött, arra kevésbé vagyok büszke, de jólesett, kellett az önérzetemnek:-)

 

Elkövettem azt a technikai hibát, hogy a munkahelyi idegességem egy része belecsempészte magát a cipőmbe, így rapszodikusabb voltam, mint a múlt héten, de ettől függetlenül még tetszett mind a 10 darab 600, valahol olyan mélyen, hogy még magamnak se nagyon merem bevallani...

 

Nagyon köszi filamer-nek az edzést:-)

 

LN

Előzmény: Hauanita (59854)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59857

Ganki Tomator

 

En is jovok naszfutni  meg gratulalok is!!! (mar irtam is csak az a hozzaszolasom egy olvashatatlan massza lett:-( )

 

 

krisz_ Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59856
Először is: egy hatalmas nagy gratuláció!! Sajna a nászfutásra én sem tudok felmenni. Lélekben ott leszek veletek, de azt nem tudom ígérni, hogy ugyanakkor ittohn én is futni fogok.
Előzmény: tomator (59846)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59855
Ha lélekben fel nem adom előre, akkor a C40-en indulok, amely az első 3,9 km-n halad együtt a húszassal, meg a végén is, a Kéri-hegytől. Ha feladom, akkor elmegyek gyalog a nyolcvanasra. :-))) Az én tempóm 6-7 perc közötti futásból és gyaloglásból vegyesen tevődik össze, de fogalmam sincs előre, mennyit fogok bírni. Sajnos mostanában keveset futottam. Nem igazán tudom előre, mi fog kisülni a dologból. A Teljesítménytúra topicban van valaki, aki azt írta, hogy gyors húszast tervez, lehet, hoyg ez futás akar lenni.
Előzmény: qqbenko (59852)
Hauanita Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59854

Megcsináltam, megcsináltam, megcsináltam :-)))))))))))))))))))) A hét legkeményebb edzését. Huh! Volt a hétre is egy olyasmi, mint a múlt héten az a 12 kili fokozó, csak most iramfutás, 5:00-5:10-ben. Sokat agyaltam azon, hogy ablakmosással melegítsek be az esti edzésre, vagy reggeli futással az ablakmosásra. Mivel úgy döntöttem a futásnak nagyobb privilégiuma van, mint az ablakmosásnak, a 2. verzió mellett döntöttem. Pláne, mivel mára, mintha enyhébb időt ígértek volna.

Mikor hajnali 7-kor felkeltem, még hűvös volt, de féltem, hogy mire kiérek, már meleg lesz, főleg, hogy azért én reggeli nélkül nem mertem elindulni, és utána is várnom kellett picit. De mikor kikocogtam a ligetbe, láttam, hogy ott most is árnyék van, és fújt a szél, tehát az idővel nem szívtam nagyot.

Gondoltam, hogy olyan fokozósra kéne csinálni, hogy jól 5:10-ben kezdek, és majd a végére gyorsulok 5 percre, de nyilván belerohantam 4:55-ben. Féltem, hogy bele fogok lassulni a végére, és már hallotttam, mint már annyiszor, hogy "jó-jó, de fordítva kellett volna a tempót", úgyhogy próbáltam tartani magam. Végig úgy éreztem, hogy fáradok, és lassulok, de a tempó végig 5 perc körül volt. Féltávnál frissítettem egyet, ez fejben is jó volt, mert úgy éreztem, hogy nem egy 12-est futok, hanem 2db 6-ost. A mélypont a 11. km volt a maga 5:04-es tempójával, és a vége 1 órán belül lett. :-))

Azt most ugyan nem állítanám kivételesen, hogy élveztem a futást végig, de innen Almádiig már csak élvezhető futásaim vannak, úgyhogy bizakodó vagyok :)) De ablakot mosni még mindig nincs kedvem :((

Robogo Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59853

Lélekben Veletek leszünk!!! (Sőt futok is, csak másutt.)

 

Kimyka&Robogó

Előzmény: tomator (59846)
qqbenko Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59852
Sánta Kutya!
Te milyen távon és milyen sebességgel szeretnél futni a Corvinon. Ha jól emlékszem azt írtad, hogy nem túl gyorsan, na de ez konkrétan mit jelent? Én a 20-al kacérkodom, de sajnos nem igen edzettem rá.

Tervezi még valaki a Corvin 20 km-t?

Amat!
Meséltem valakinek, hogy mi van Veled. Nos azt mondták, hogy nem nagyon kellene azzal a vizsgálattal várni, fel kéne keresned egy jó kardiológust!

A muffin az a kis egyfalatos finom sütike, vagy valami más?
qqbenko Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59851
Remélem nem trafáltam már megint bele valamibe, én KissCADMan lánynak gondoltam. Ha tévedtem a hapsi szó kislányra javítandó!
Hauanita Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59850

Én is gratulálok, elmenni azonban sajna nem tudok (pedig annyira, de annyira szeretnék!!!), mert akkor épp nyaralok véletlenül a Balaton partján. :(( vagy :)

Mindenesetre lélekben veletek leszek, és jó szórakozást -nektek pedig sok boldogságot- kívánok előre is!!!

Előzmény: tomator (59846)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59849
Köszi. Én sksk@aol.hu, csak most nem tudom átállítani publikusra. Egyébként mindenkinek ajánlom a ésői indulást a Corvinon, tegnap végignyomultam szűz dzsuvában, de nem hátrány, ha hagyjuk letaposni. Nem lepődnék meg magamon a bejárás után, ha azon kapnám magam a rajtban, hogy egy könnyű, de nem értékes hosszú nadrág van épp rajtam. :-)
Előzmény: tomator (59848)
tomator Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59848
Nem gond. Ganki is hosszabbat akar futni (időben) és őt is megvárom, különben nem lesz muffin a nászfutásra :-)
A részleteket majd emilen, jó? tomator@freemail.hu
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (59838)
FUTURE Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59847
Eiffel-torony? :-)
Előzmény: kaktusz7 (59840)
tomator Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59846
Lista
3. Nászfutás 2004. július 14. este fél 7. MAC

Köszönjük a gratulációkat és nagyon örülünk a sok jelentkezőnek, még akkor is ha éppen nem tud eljönni!

7241gabi
aagica
-balazs-
caspi
Chino-San
Future
Hiver
IV.kercsaj
kanga233
__macsa
larzen
Lassú Nyíl
lunanoctis
nyuszi
tapirka1014
urs
zakka
Zsazsi


Táv: 1 kör
Nevezési díj: 1 db lufi felfújva és saját díszítéssel esetleg jókívánságokkal ellátva, amelyet csak a futás után fogunk elkérni, addig mindenkinek ezzel kell futnia.
Frissítés: Muffin, a futás után.

Sok szeretettel várunk mindenkit!
ganki+tomator
Előzmény: Kanga M. (59823)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59845
Talált, süllyedt! Székely Éva is lépcsőfutással készült az olimpiára, amikor az ostrom alatt nem lehetett úszni! :-)
Előzmény: kaktusz7 (59840)
aagica Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59844
Én is megyek. Ha nem esik.:)
Előzmény: FUTURE (59835)
7241gabi Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59843

Hali mindenkinek!

Bár a pályázatot valóban én írtam, az egyesületnek nem vagyok tagja. Tegnap beszéltem Vastigrissel, jeleztem neki, hogy most már aztán tényleg, de azonnal...:-))Viszont, ha már így "belekeveredtem" próbálok összegozni valamit.

Ami biztos:

Van 220.000.- pályázati pénzünk, amit ezév dec 31-ig el KELL költenünk. Ha nem költjük el, vissza kell fizetnünk.

Elkölthető:

- sportlétesítmény bérleti díj

- versenybírói díj

- ügyeleti (orvosi) díj

- díjazásként: érem, kupa, oklevél

- tömegközlekedés: csoportos utazás (csoport min. 6 fő)

- szállás díj. csoportos (csoport min. 6 fő)

 

Az 1%-okat az egyesület még nem kapta meg, és értesítést sem kapott arról, hogy milyen összeg lesz. Ennek Vastigris megpróbál utánajárni.

 

Mint látható a 220.000.- nem kevés, viszont nagyon kevés dologra lehet felhasználni, hiszen a pályázat kiírói eleve feltételezik a saját tőke meglétét is.

 

A versenyszervezést tényleg azonnal el kell kezdeni, ha komolyan gondoljuk, és nem csak a pénzt akarjuk ide-oda utalgatni a az egyesület és az alapítvány közöt.

 

Arra kérek mindenkit, hogy akinek van kedve részt venni a szervezésben, vagy bármlyen ötlete van, az írjon nekem mail-t a gabriella.barat@hexagones.hu címre. Az index-en megadott cím is műkösik, de azt ritkábban tudom nézni.

 

Jó lenne, ha ma minél többen összejönnénk a topikfutáson, ott is lehetne ötletbörzét tartani.

 

Üdv,

Gabi

Előzmény: SkóT (59824)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59842
Heti 350 km?
Előzmény: KissCADMan (59816)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59841

Topicfutni en is jovok ha a vilagvallalat nem szol kozbe!

 

 

kaktusz7 Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59840
Eiffel torony? :-))
Előzmény: zsuzsam76 (59836)
qqbenko Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59839
Amat! A palacsintákat a nászfutás utáni topicfutin megkaphatod, ha Te is jösz, majd egyeztetünk. Ha esetleg a nászfutásra mégsem tudnék kimenni, akkor a következő (okmánypalacsintás) szerdai topicfutin találkozunk. Ott majd mesélek, nem akarom a többieket ezzzel untatni. Az egyetlen jó az az egészben, hogy futni nem csak lehet, hanem egyenesen kötelező. Azt mondta a doki, hogy olyan lesz, mintha turbófokozatot kapnék, a többiek majd csak lesnek, hogy milyen gyors lettem. (Erről mindig a trabantos esete a kamionossal vicc jut az eszembe, de én szeretnék a kamion lenni) Remélem igaza lesz. Ha esetleg még a maratonra is fel tudnék készülni, na és persze le is futnám, az lenne a hab a tortán. Mindenkinek jó tapicfutit mára! qq
Előzmény: amat (59830)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.07 0 0 59838
Engem érdekel, mert a szerelő mindennap egy nappal halasztja a vizsga időpontját. :-( De én sokkal lassabb leszek nálad, nem baj?
Előzmény: tomator (59837)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!