Keresés

Részletes keresés

Csokivadász Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1141
tegnap voltam eledelért, és nem volt a szokásos, kérdezem raktáron van-e, válasz nincs. Mikor érkezik, nem tudják, mert jőn a karácsony, és ki tudja mikor jőn a szállítmány
ChéreFille Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1140
Hát, talán öt lapát kutyasz*r nincs... :)
Előzmény: Pépépe (1138)
Sir Porthos Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1139
Szia!

Mi épp tegnap fejeztük be a házi készítésű ketrecünket: 1*1*1 méteres. Méreteiből adódóan szétszedhetőre terveztük, oldalakra lehet bontani. Rácsot nehezen találtunk, végül a Betafence-nél vettük (ugye ez nem reklám :)?) Rákoskeresztúron. Vannak viszonteladóik is, de azokkal nem jutottam semmire. 5 méteres tekercset vettünk kb. 5500 Ft-ért, az pont elég volt a ketrechez. Alulra OSB lapot tettünk, ami nem kihúzható, de mivel az egyik oldal teljesen nyitható, nem nehéz takarítani - remélem :). A rácsot persze a fa kereten belülre raktuk, mert a kedves mindent megrág. Vannak képek a kep.tar.hu/mebold oldalon a Mókus mappában, ezek még a berendezés előtti üres ketrec képei. Ha további részletek érdekelnek, szívesen mesélek pontosabbakat is, egyelőre ennyi.
Előzmény: kukafüle (1133)
Pépépe Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1138
Miért? A réti szénában tudod mi van???
Előzmény: ChéreFille (1137)
ChéreFille Creative Commons License 2006.11.26 0 0 1137

A szénát mi is próbáltuk, tényleg fini illata van, de gondoltam, kipróbálok valami újat is (a szénánál azért ragadtunk le, mert a kisállat-kereskedésben az volt alattuk és praktikusnak tűnt).

Viszont mi eddig nem tettünk alá semmit, pedig nem is rossz ötlet. Úgyis van itthon forgács.

 

Annyi eszem is lehetett volna, hogy a ház előtt letépem a füvet... csak az a baj, hogy a fene tudja mi van benne... :) 

Előzmény: baz1joe (1130)
Lászy Creative Commons License 2006.11.25 0 0 1136
Savoya parki Obi lapszabászatán dolgozik a párom, ha elnézel oda, biztosan tud segíteni.
kukafüle Creative Commons License 2006.11.24 0 0 1135
Igyekszem majd visszaolvasni, de ha nem gond és van a tarsolyotokban bolt akkor arra mindenképp válaszoljatok ide, hogy Hol?mennyiért?
Pépépe Creative Commons License 2006.11.24 0 0 1134
Olvass vissza (jó sokat ;-) ) és még képeket is fogsz találni házilag készitett ketrecekről...
Előzmény: kukafüle (1133)
kukafüle Creative Commons License 2006.11.24 0 0 1133
Sziasztok!
Nemrég került hozzám egy mókus, és még nincs igazi lakása.
Házilag akarok készíteni neki egy uradalmat, ebben kérem a
tanácsotokat, sgítségetek. Tudtok-e ajánlani, olyan boltot
ahol olcsón tudom beszerezni a hálónak valót, illetve
tálcánakvalót??? Amit állatkereskedésben láttam azt túl
kicsinek és drágának találtam. Igazából várok mindenféle
tanácsot,tippet és trükköt a ketrec építésével
kapcsolatban.kköszi
rágcsáló Creative Commons License 2006.11.24 0 0 1132

Mi is szénát használunk, sőt, a széna alá újságpapírt is rakunk. Azt cafatokra szokta tépni, és bunkit csinál magának. Meg behordja az odújába is. Nagyon jól elvan vele, úgy kb. 2órán át azon dolgozik, hogy miszlikre szedje az újságot.

Sir Porthos Creative Commons License 2006.11.24 0 0 1131
Több kisállatkereskedésben is láttam ilyet, de a kézileg szedett és radiátoron szárított fű is nagyon bejött nekünk. Persze télen ez nehezen megoldható, de nekünk még van egy kis készletünk.
Előzmény: baz1joe (1130)
baz1joe Creative Commons License 2006.11.24 0 0 1130

Udv Mindenkinek !

 

Lehet, hogy keso, de nalunk alomkent nagyon bevalt a reti szena.

Ezt kb aktataskanyi csomagban lehet venni, erosen tomoritve van, nagyon kellemes, gyogynoveny illata van. Ala kerul egy kis forgacs. Maga a szena a ketrecben kirugja magat kb 15 centi vastagra, amiben nagyon komoly jaratokat lehet kialakitani:)

 

Egy csomag szena kb 2-3 hetig birja, egy csomag 2-3 cserere eleg, es 7-800 Ft korul van. Nem tudom mi a bolt neve, a sorksari tescoban van egy ilyen :)

 

BaziJoe

Előzmény: ChéreFille (1125)
fiúmóki Creative Commons License 2006.11.23 0 0 1129
nem, nincsenek összeengedve! én is azt hittem, de nem
ChéreFille Creative Commons License 2006.11.23 0 0 1128
OK, köszönöm. Benyargalunk a bótba és megkérdezzük mi fogy legjobban. Ha esetleg azt a 350 l-es cuccot ajánlják, és nem válik be, hát felajánlom itt. :)
Pépépe Creative Commons License 2006.11.23 0 0 1127
Legjobb nincs, vagy nem egyforma mindenkinek :-))
Nekem ami a legjobban bevált az a kukorica-csutka-darálék alulra, és erre ráhintve egy réteg fenyőkéreg.
Előzmény: ChéreFille (1125)
Csokivadász Creative Commons License 2006.11.23 0 0 1126
hát, szerintem faforgács jellegű valami, legalábis itt azt olvastam. Az nem porzik, és, ha jól figyeltem meg 350l 2000-3000ft körül van.
Előzmény: ChéreFille (1125)
ChéreFille Creative Commons License 2006.11.22 0 0 1125

Mi a legjobb alájuk? Mi holnap megyünk mókus-alávalóért, akkor vennénk azt.

Előzmény: Csokivadász (1124)
Csokivadász Creative Commons License 2006.11.22 0 0 1124
következő alkalommal én is mást veszek, már ki is néztem
Előzmény: flugi (1122)
Sir Porthos Creative Commons License 2006.11.22 0 0 1123
Szerintem nem tüsszög, inkább csak valami hangot ad ki, nem fújkod. Tudom, viccesen hangzik, de nem tudom pontosan leírni. Egyébként most forgács alom van, de mivel most készül a nagyobb ketrec, hamarosan kipróbáljuk majd a faháncs almot. Azt talán nem túrja majd ki annyira a ketrecből, és nem kell naponta takarítani a szobát :).
Előzmény: flugi (1122)
flugi Creative Commons License 2006.11.22 0 0 1122
talán tüsszög?
némelyik alom irritálóbb nekik. Ha nagyon sokat tüsszögnek, érdemes elgondolkodni alomcserén.
Előzmény: Sir Porthos (1121)
Sir Porthos Creative Commons License 2006.11.22 0 0 1121
Sziasztok!

Még csak egy hónaposak vagyunk együtt a mókusunkkal, így hiányozna némi infó a szebb közös élethez :). Elolvastam a topic előzményeit, de nem nagyon láttam ilyesmit: mi van akkor, mikor a mókus "puffog"? Nem igazán tudom meghatározni a viselkedést, de mintha gyorsan egymás után felfújná magát levegővel és kipréselné magából. Mintha ezzel akaraná nemtetszését kifejezni, hogy az orra előtt pakolok a ketrecében. Találkoztatok már ilyennel? Még csak most szokjuk egymást, de már elveszi kézből a szotyit, ha kedve van hozzá. De gondolom ilyenkor inkább egyedül szeretne lenni.

Köszi
ChéreFille Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1120

Szia!

 

 

Igazából tapasztalatlan is vagyok még mókusnevelésben, és ugye ők meg egymástól fél méterre teljesen eltérő dolgokat produkálnak.

Az, hogy az egyik non-stop rohangál, a másik meg csak gubbaszt, kicsit rémisztő volt.

De köszönöm a megnyugtató válaszokat!

 

 

M.

Előzmény: Lászy (1119)
Lászy Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1119
Szia!
nyugodj meg, nekünk négy mókink van és mind a négy másként reagál a télre, meg minden egyébre.
ChéreFille Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1118

Egymás mellett tartod őket? Nem lehet, hogy valami harc volt?

Előzmény: fiúmóki (1115)
ChéreFille Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1117

Szia és köszi!

 

A lényeg az, hogy ez normális dolog nála. Én ugyan be nem takartam, de ő is levonult egy idő után.

Azt furcsállom, hogy annyira más a két mókus. Az egyezik csak, hogy egy időben fekszenek és kelnek.

 

Örülök, ha tényleg csak ennyi történik, frászt kaptam, hogy esetleg baja lehet... Olyan kis elesettnek tűnt.

 

M.

Előzmény: rágcsáló (1113)
rágcsáló Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1116
ő az én Mókim. Kisfiú. Édike, mi? :)ő az én Mókim. Kisfiú. Édike, mi? :)
fiúmóki Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1115
hali! vettem egy kiscsajt pocak mellé, és ma éjjel 2 kor arra riadtam fel, hogy vmi sípítós hangot adott ki! gondoltam rá, hogy eseteg ez neki fütyülés, de azt hallottam, hogy az egyenletes, és mindig az enyém meg csak 3x csinálta! azóta sem! mi lehet?
rágcsáló Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1114

Tud valaki valamit a debreceni tenyésztőről? A nevét sajnos nem tudom, csak annyit, hogy egy idős bácsi. A Mókim onnan került a kereskedésbe, ahonnan vettem. Nagyon szelíd és barátságos!!

rágcsáló Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1113

Szerintem amelyik gubózik, az bizony téli álmot alszik. Az enyém is csinált ilyet, hogy a legfelső "kiugrón" aludt el gubózva. Aztán egy puha ronggyal betakartam.

Nem sokkal utána felkelt, levitte a rongyot és a fészkében aludt tovább.

Előzmény: ChéreFille (1112)
ChéreFille Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1112

Sziasztok!

 

Arra van ötletetek, hogy a mókus miért gubózik be? Az egyik csak ül a ketrec tetején és kis gombóccá gömbölyödve, csukott szemmel gubbaszt... Nagyon rémisztő. Egyébként a kesudiós-zacsi csörgésére ugyanúgy reagál és felveszi a kunyizós-pózt is :), de egyébként tényleg megijeszt. Lehet, hogy van valami baja?

Ismertek esetleg jó állatorvost a 18-19 kerületben?

 

A másik meg szaladgál le-föl, mint mindig, azzal nincs gond.

 

Köszönöm,

M.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!