Keresés

Részletes keresés

Vicus_35 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51235
Judit, Keresztszem-Panni: Köszönöm a receptet:)))
Nuska4, Margitmama: köszönöm a köszöntést:))
Nyuszturenka: nagyon jó buli lehetett:))
Látom, még ott is horgoltál. Az a fickó, aki a teritőt emeli ( kék-fehér) Tőled kapta, Te csináltad???
Nagyon örült neki:)))
margitmama Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51234

SZÉP NAPOT KÍVÁNOK MINDENKINEK! Kipihentem egy kicsit a9- óra nemsemmi, de jól vagyok!( élek!?) . Nagyon szép nap volt nekem is a tegnapi, ilyenkor feltöltődöm! ÖRÜLÖK HOGY SOKATOKAT ISMERTEM MEG SZEMÉLYESEN ISMÉT.

A SZÜLINAPOSOKAT SZERETETTEL KÖSZÖNTÖM, ÉS MINDENJÓT KÍVÁNOK NEKIK.!!!

Egy friss képpel köszöntöm őket, az udvarunkból. margitmama.

LRJudit Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51233

Perzsi!

Elkezdtem a feliratozást, de töredelmesen be kell vallanom, hogy 4-5 sötét folt van az agyamban, de ez talán a létszámot tekintve nem is olyan sok. Igyekszem felvilágosíttatni magam!

Előzmény: perzsi (51231)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51232

Sziasztok!

 

Nagyon jól néztetek ki:-)) És látszik jól éreztétek magatokat..

Nálunk is jó volt a hangulat:-)) picit tudtam horgolászni is...

Aki kiváncsi milyen volt a buli nézze  meg a képeket, a http://karpatiaklubgyor.gportal.hu/  képtárban....Kárpátia családi nap alatt....

 

 

Én olyan lettem mint a rák... de Misi sem panaszkodhat:-)))

 

 

 

perzsi Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51231

Szép Napot Mindenkinek!

 

Csak most jutottam a géphez, tegnap elég későn jöttem haza, eddig pedig a férjem ült a gépnél.

 

Nagyon jól éreztem én is  magam a talin. Öröm volt nézni, hogy ilyen sokan vagyunk.

Jolimamának köszönöm, hogy összehozta ezt a találkozót, valamint a szép ajándékokat amiket Tőletek kaptam. Feltettem a képtáramba a csoport képet.

Szeretném megkéreni valamelyik hozzáértőt, hogyha lehetséges iratozza fel. Na ez jó "magyaros".

 

Bemutatom az "iker" pulóvereket.

 

 

Nuska4 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51230
 

Vicus és Neva! Nagyon boldog születésnapot kívánok, ha egy kicsit megkésve is!

 

Judit, Nyüzike köszönöm a tanítgatást. Gyakorolom, gyakorolom...

Kereszt_szem Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51229

 

 Az elöbb elfelejtettem irni,hogy a kiszedett májra természetesen ráöntöm a zsiradékot.  / mert rövid az eszem /    

 

Panni

Kereszt_szem Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51228

 

 Judit,Vicus,Borcsimama !   

 

 Baromfi máj sütve.     

 

A lábos aljára egy réteghájat teszünk,erre kerül a máj, majd egy réteg hájjal befedjük a májat. Felöntjük annyi húslevessel, hogy ellepje. / helyettesitheti Magi kocka/ A lébe tehetünk gerezdben fokhagymát is. Fedő alatt ,lassu lángon puhitjuk meg a májat.  Fedő nélkül, nagy lángon zsirjára sütjük. Kb.az utolsó müvelet első harmadában kiszedjük a májat,hogy ne keményedjen meg.   

 

Panni

Andi171 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51227

Nusa, köszönöm szépen az ő nevében is a dicséreteket, meg fogom neki mutatni  :-)

 

Igen, roppant türelmes tud lenni velem.

Előzmény: nusa-szegedről (51218)
LRJudit Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51226

Szép jóreggelt Mindenkinek!

Vicus!

Tejfölös máj

Kockázott, kiolvasztott szalonnán megpirítjuk a hagymát, beletesszük a májat, átforgatjuk, míg ki nem "fehéredik". Feltöltjük vízzel, hogy majdnem ellepje, majd ha már majdnem kész, kevéske liszttel és morzsolt majorannával elkevert tejfölt teszünk bele, amivel még kb. 5 percig forraljuk. Itt már vigyázni kell, hogy le ne piruljon a liszt miatt. Nokedlivel szoktuk befalni.
A mennyiségek izlés szerint változhatnak. Tegnapi máj 1.2 kg volt, ehhez másfél nagy pohár tejfölt tettem, leginkább azért, mert az elsőből kifelejtettem a lisztet és valamivel el kellett keverni. A pulykamáj valóban nem a legolcsóbb a májak közül, de tegnap nagyon fontos szempont volt a gyorsaság. És ha még nem lett volna elég a tegnapi napon ez-az, este ötöske kegyelmet gyakorolt és megengedte, hogy levágjam a haját. Enyhén szólva melege volt a kiránduláson. Az, hogy legalább 2 hónapja udvarolok neki, hogy megnyírhassan, enyhe részletkérdés.

Előzmény: Vicus_35 (51222)
szmine Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51225

Kereszt szem -  Panni, újra küldtem, azért jött vissza elsőre, mert elrontottam a címet.

67 db, az nagyon szuper!

Előzmény: Kereszt_szem (51223)
pmárti Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51224

Szép napot mindenkinek!

Köszönet a pár órácskáért amit veletek tölthettünk úgy maradtunk volna még, de tovább kellett állnunk, mert már hiányoltak bennünket a kis uncsikák! hol vesztünk el szóval  a két "találkozó "mindent megért tegnap. Anyukám tele élménnyel maradt Szentendrén,és az ajándékaitok nagyon meghatották, természetesen engem is Köszönjük hogy köztetek lehetünk! És nagy nagy hála  Jolimamának a kis csapat összetartásában és szervezésében, a tapasztalataidra továbbra is kérünk osszd meg velünk, , de azért tényleg pihenjél, és unokázzál, és kirándulgassál, a "segítségeid" biztos mindent megtesznek a kis kíváncsi tanulnivágyó kis csapatnak, csak győzzenek bennünket kielégíteni!Mégegyszer köszönet a tegnapért! Puszi mindenkinek  Márti és ezt mindenkinek

Kereszt_szem Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51223

 

 Szmine !  

 

Megkaptam az e-mailt.Elég ha annyit irok 1, 3, 8.         

                                    Másik 67 db,bizos, hogy az.   

Tudod én béna vagyok a géphez,meg kell várnom mig egy értő családtagom előkerül.  

 

Panni

Előzmény: szmine (51219)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51222

Pmárti, Ráhajtás, TJucus, Gyöngyvirág2007, Bkristin, Borcsimama, Csipkerózsi, Bubuka54, Csopi47, HorgIca, Ibolya58, Zuzana7346: köszönöm a köszöntést, nagyon aranyosak vagytok.

 És természetesen mindenki tündéri, főleg a talis képeken látszik, mennyire örültetek egymásnak. Meghatódva néztem a képeket.

Juditkám: kérhetem a tejfőlös máj receptjét???

Kereszt szem: a Te májadat is várom:))))

Én a Tescoban szoktam venni fagyasztott cs. májat, sziv nélkül, 0,5 kg-s és 249.- az ára. Igy még elviselhető, a friss májnak már vetekszik az ára a húséval:))))

olimama65 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51221

Szép Jó reggel Mindenkinek! Látom mindenki lázasan dolgozik a képek felrakásával és mindennel, pörögtök nagyon. Még a tegnapi adrenalin színt, amit a tali adott nekünk, még mindig megvan. Én is lefényképeztem az ajándékokat, amit kaptam, és felraktam a képtáramba. Ime azért ide is felteszem, mert minden munka megérdemli. Köszönet érte: Jolimamának, Csöpinek, Exiefonak és Nuska4-nek.

 

  

 

Nuska4 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51220

Mindenkinek nagyon szép napot!

Szerencsésen hazaértünk mi is! Hazafelé a vonaton elaludtunk. Nagyon-nagyon jó volt találkozni veletek! Mindenkinek hálás vagyok ezért a szép napért, a sok szép ajándékért, finomságokért, mézért, kalácsért, buktáért, újságokért, pillangókért, angyalkáért, keresztért, ibolyáért, eperért, Nyüzikének, hogy kivitt és visszavitt minket a pályaudvarra, Jolimamának MINDENÉRT, a szalagosért még külön is. Nagyon jó érzés volt, hogy ennyire barátságosan, közvetlenül, szeretettel vettetek körül mindenkit.

Bízom benne, hogy akik nem tudtak jönni, velük is találkozhatunk majd, mert hiányoztak!!!!!

KÖSZÖNET A SZÉP NAPÉRT MINDENKINEK!

 

szmine Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51219

Sziasztok!

 

Kedves Kereszt szem küldtem neked @-t, de vissza is jött. Kérlek adatlapomon lévő @ címemre küldj egy üzenetet és arra visszaválaszolok!

Köszi: Edit

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51218
Andikám,

Az a férj, aki mellett a feleség egyre szebb, és fiatalabb lesz, az megérdemli még az utolsó utáni TESCO-t is.

És még a „mamókákkal” is türelmes: Lásd, hosszú, és magvas beszélgetésünk az elektromos órák szerkezetének rejtelmeiről. Nem is mertem remélni, hogy a horgolt csipke szakszerű befejezésén kívül még műszakilag is ki leszek kupálva, és éppen olyan – számomra is - érthetően magyarázta el, mint Margitka a csipeke kacifántos rejtelmeit…

A Te „urad” a tündérkirályfiak nemzetségéből származik !

Küldöm neki elismerésem jeléül, a számára legszebb virágszálat:

Andi171 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51217

Jó reggelt!

Mi sem vesztünk el, csak elég későn értünk haza, még be kellett menni egy-két Metro áruházba (az uram valami olyat akart venni, ami csak az utolsóban volt kapható), úgyhogy negyed tíz volt, mire minden gyerek a helyén volt, és otthon voltunk.

 

Én is nagyon köszönöm a tegnap nap megszervezését, és külön az ajándékokat a készítőiknek, nagyon örültem nekik  :-)

És persze a sok finomságot is!

borcsimama Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51216

Tegnap délután a tali után volt egy borfesztivál Pécelen a Ráday kastélyban ott léptek fel a DUDANCE táncosai, ebben a tánccsoportban táncol Brigi, így nézett ki fellépés előtti pillanatokban, ez egy hamar kép!

erzsimami Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51215

Sép reggelt mindenkinek!

Végeztem a képfeltöltésel, jó nézegetést!! Akik nem voltak ott, annak jó irigykedést!!

http://xfree.hu/keptar.tvn?f=erzsimami

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51214

Viszont, vérszaporító, mondják más szakfineszek...

(a lelkiismeret megnyugtatására, jó alibi...)

Előzmény: borcsimama (51212)
borcsimama Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51213

Szervusztok, szép jóreggelt kívánok mindenkinek. Szupervolt a tegnapi tali. Öröm látni, tudni, hogy mennyien vagyunk, akik szeretjük a kézimunkát, és mennyi fiatal van aki követni fog bennünket a kézimunka szeretetében, művelésében.

Nagyon ól éreztem magam, és úgy láttam hogy mindenki.

 

Köszönöm Jolimama az ajándékot, és azt hogy összehoztad ezt a nagy családot.

borcsimama Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51212

Editkém, engem érdekelne a máj sütése. Nagyon szeretjül mi is (igaz, hogy a kol.szintnek nem jó, de olyan finom). Kerestem a mail címed, sajnos nem publikus az adatlapodon. Hamar jött a buszod? Mi Bubukával gyorsan eljutottunk a KÖKI-ig.

 

Puszi Borcsi

Előzmény: Kereszt_szem (51198)
lamella234 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 51211

szerbusztok!

nagyon jolereztem magam koztetek.

egy nagyon vidam tarsasagot ismerhettem meg akik igen aktivan kezimunkaznak ebben a felgyorsult vilagban.

a tovabbiakra sok szep munkat es jo egeszseget kivanok mindenkinek.

bobe

 

mamagai Creative Commons License 2008.05.17 0 0 51210

Sziasztok!

Én is nagyon jól éreztem magam a találkozón és szeretném Nektek megköszönni ezt a napot, sok szépet láttam, kaptam és ma is tanultam Tőletek, tényleg kár, hogy csak egyszer van egy évben...

A sütemények nagyon finomak voltak, a mézet köszönjük és persze a kedves ajándékokat/emlékeket is, én személy szerint nagyon örültem nekik.

 

Zsófimamája, megtaláltam a "fat bag" leírását, sőt a youtube-on van 7 videó is az elkészítéséről, úgyhogy azt hiszem, ez alapján menni fog. 

 

Marikje, köszönöm hogy megmutattad, hogy horgolótű és fonal segítségével finom dolgok is kikerülhetnek a kezeim közül, nem csak "falvédők"! Janka pedig egy tündér, annyira aranyos! Másik lánykádnak gyors gyógyulást kívánok! 

 

Jó pihenést Nektek, én nagyon elfáradtam, úgyhogy megyek is aludni!

 

Mamagai 

 

   

bkristin Creative Commons License 2008.05.17 0 0 51209
nyüzike, én is csak akkor tudtam meg, hogy Te is ott voltál, amiikor már nem voltál ott. :(   Én is találkoztam volna veled, de nem baj, majd egy év múlva találkozunk, ugynott! :)
Előzmény: nyüzike (51204)
bkristin Creative Commons License 2008.05.17 0 0 51208

Gabi, látom, Te is nézted! :)   

 

Jó éjszakát mindenkinek, megyek aludni, nem csúszik a csomó....

 

 

Előzmény: zsófimamája (51207)
zsófimamája Creative Commons License 2008.05.17 0 0 51207

Look Ágnes! Az ágyad a Tied! :))

 

Jó éjt!

 

Előzmény: ráhajtás (51206)
ráhajtás Creative Commons License 2008.05.17 0 0 51206

Kislányok!!

Biztos nagyon szuper volt  a tali!!!!Irigykedve nézem a képeket!!Talán majd a következőre én is elmegyek!!Most pedig elköszönök,mert ha az intuícióm nem csal,akkor vár az ágyam!!:):):):)Azt is tudom hol van!!:)A szobámban!!!!:):)Na puszika Nektek!!!Jó éjszakát  !!   ráhajtásÁgnes

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!