Keresés

Részletes keresés

Dzsonni234 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 9497

nem tudom, ti mit szóltok hozzá de nekem nem kellenek mindenféle csodamasinák...

Nescafé 3in1 és abból azt csinálok, amit akarok...

yeahhh Creative Commons License 2007.03.05 0 0 9496
Nem új darab, fenn van a hazai Saeco oldalon is, + a Corában mindig lehet kapni, valami hasonló áron. Ugyanazt tudja, mint az általam is használt Gran Crema De Luxe, arról meg írtam párszor - utoljára éppen Neked (9242.hsz.)
Előzmény: kispista01 (9495)
kispista01 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 9495

Sziaztok,

 

Egy számomra eddig  nem ismert Saeco-ra bukkantam:

 

Saeco Armonia

http://www.presszokavefozo.hu/product_info.php?products_id=17820

 

Van vkinek tapasztalata?

DJG Creative Commons License 2007.03.05 0 0 9494
A minôséget mindig lehet rontani, de minek? :-))) Egyébként ezek bájtra mind nagyobb képek, ugyanis ne JPG-ben számolj, hanem PNG-ben, a transzparencia miatt. Majd teszek bele Krupsot is, a 10k azért már túl rossz minôség, majd keresek jobbat a neten, és én csinálok belôle kisebbet, az mindig jobb.

Üdv,
Gábor
Előzmény: _MrB_ (9493)
_MrB_ Creative Commons License 2007.03.05 0 0 9493
Krupsos kép 10k, és még faragható. Nemhinném, hogy belassítaná ~ : /
Előzmény: DJG (9492)
DJG Creative Commons License 2007.03.05 0 0 9492
A rálógással kéretik nem számolni, az felhasználónként más és más (más felbontás, más böngészô, már beállított alapfontméret, satöbbi), az úgy csúszkál, ahogy csak akar. Ha konkrétan akarjuk bemutatni a gépeket, akkor a kék dobozon belülre kell tenni belôle egy kis képet, de arra is kell gondolni, hogy egy oldalon van egy optimális képszám, amelyet ha meghaladunk, a legtöbb felhasználónál túl hosszú ideig tart az oldal leérkezése.

Üdv,
Gábor
Előzmény: _MrB_ (9491)
_MrB_ Creative Commons License 2007.03.05 0 0 9491
Kicsit. Valóban fura, de hát magam sem vagyok egy sablon ~ : )

Képügyben a DéLonghi mellé kéne egy Krups-ot is tenni, s vagy adott gép adott hozzászólásre lógjon, vagy egymás mellé a két gép, alatta a vélemény. Meg 1ik ő-m o lett... vagy lehet o is volt ~ : D
Előzmény: H_G (9475)
cumpika Creative Commons License 2007.03.05 0 0 9490
OK megy.
Egyre jobb a honlap.Tetszik.
Szakemberként mondasz véleményt más honlapról,ha megkérnek?
Előzmény: DJG (9488)
cumpika Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9489
Küldenék,csak az emiledet nem tudom.
Előzmény: cumpika (9487)
DJG Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9488
info hernyó eszpresszo pötty com
Előzmény: cumpika (9487)
cumpika Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9487
OK!
Megjegyzem azonban,hogy az idézett cég berendezései kifejezetten háztartási gépek.
A vízlágyító nem olyan mint a britta hanem NaCl /só/ regenerálású,tehát a Ca,Mg helyére Na kerül.Más nem.
Tehát az ion csere csak a keménységet okozó sókat cseréli Na-ra.Ez ivóvíz.
Küldök neked egy Tudományos Bizottsági jegyzőkönyvet erről a témáról,valószínűleg világosabban fogod látni a témát.
Nem sikerül idetenni,pdf formátumban van.
Előzmény: DJG (9486)
DJG Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9486
Nem a fordított ozmózisról van szó, hanem a szimpla ioncserérôl. Az elôbbirôl soha senki nem szólt egy rossz szót sem, még én sem, aki nem értek hozzá... :-)))

Ahogy nézem, az általad ajánlott cég (de felkerült a linkje természetesen, semmi gond) nagy teljesítményû, és nyilván tisztességes árú, tehát ipari felhasználásra szánt berendezése ilyen. Az otthoni felhasználásra szánt, kisebb kapacitású viszont, javíts ki ha tévedek, mindössze két dologban tér el a Britától: folyamatos mûködésû, és nem kell eldobni a szûrôt, mert regenerálható (mellesleg könnyen lehet, hogy a Britáé is az, a gyár megcsinálja, veled meg megveteti újra; nem ez lenne az elsô ilyen eset).

Nem érzem magam arra feljogosítva (sem pozícióm, sem e téren tapasztalható tudáshiányom miatt), hogy erôszakkal kioktassak bárkit az ioncsere elônyeirôl és hátrányairól. Annyit gondolom, viszont, illik megtennünk, hogy mivel léteznek orvosi vélemények a káros voltáról, ezt megemlítjük, és a potenciális felhasználóknak felhívjuk a figyelmét arra, hogy a dolognak ezt az aspektusát is gondolják meg, esetleg kérjenek ôk is szaktanácsot, mielôtt rátérnek. Ezt így gondolom fairnek.

Üdv,
Gábor
Előzmény: cumpika (9485)
cumpika Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9485
Felesleges vitázni róla.
A Haditengerészet először az USA. kb.40 évig dessztillált vizzel itatta a katonáit.
Mióta a fordított ozmózis technológiát alkalmaták a víztisztításnál azóta azt használják.
Jóval olcsóbb,és sokkal nagyobb a kapacitása.
SOHA sehol nem hallani arról,hogy megbetegedtek volna ettől.
Előzmény: DJG (9461)
DJG Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9484
Hogy szent legyen a béke, egyetlen helyen fordult csak elô úgyis, ott átfogalmaztam. Pacsit rá...

Üdv,
Gábor
Előzmény: DJG (9483)
DJG Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9483
Sajnálom, ebben nem engedek... :-)))
Előzmény: H_G (9481)
SiD- Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9482

Szerintem zavaró a kezdőoldalon a kétféle betűméret: ha már kisbetű, akkor ne csak egy mérettel legyen kisebb, így olyan, mintha véletlenül sikerült volna ilyenre.

H_G Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9481
Én is, és szerintem nem így van.
Előzmény: DJG (9480)
DJG Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9480
A keskeny írásjelek formátuma ugyanolyan, mint azé a szóé, amely mellett állnak. Ha a zárójel elôtti szó dôlt, akkor a zárójel is az még, akkor is, ha az ellentétes oldali nem volt az. Evvel tessenek vigyázni, nem ingerelni az alvó oroszlánt, evvel harapok, tipográfiában is utazom... :-)))
Előzmény: H_G (9478)
H_G Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9479
A formátum pedig SZVSZ túl feltűnő, tolakodó; ezek végül is csak megjegyzések. Talán még egy ikon is elég lenne a főszövegben, amire rá kell állni az egérrel, hogy a megjegyzés (DIV) megjelenjen.
Előzmény: DJG (9477)
H_G Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9478
A zárójeleket nézd át még egyszer! Van, amelyik bezáratlanul maradt, ill. eldöntetlennek látszik, dőlt szavakat dőlt v. álló zárójelek vesznek-e körbe.

Előzmény: DJG (9477)
DJG Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9477
Most csaptam csak igazán a lecsóba: egyes kávékhoz is fûztem teljesen szubjektív megjegyzéseket. Kíváncsi vagyok, ki hogyan látja, egyetért-e velük vagy nem, és, persze, várnék hasonlókat más kávékhoz is.

Üdv,
Gábor
Előzmény: DJG (9476)
DJG Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9476
Azért volt az a sorrend, mert a kép is ez volt. Nem gondolnám, hogy minden szóba jöhetô géphez képet kellene raknunk, mert arra fog várni a felhasználó, hogy lejöjjön. Ráadásul képernyôfelbontástól függôen nagyon felszabdalja a szöveget is, és nagy szöveg nélküli lyukak lehetnek ez egys képek között (már most is van ilyen a darálóknál). Ettôl függetlenül úgy gondolom, johhogyy aki két egymás utáni, pár bekezdéses leírást nem tud átlátni mindkét irányban, abba kár az Omnia is... :-))

Abban viszont kénytelen vagyok nem egyetérteni veled, hogy a szövegeket valami egyenstílusra kellene szabni. A vélemény az vélemény, legyen egyéni, ki így fogalmazza meg, ki úgy, legyen benne kis változatosság, egyéniség is. A fôszöveget olvasmányosra de tárgyszerûre, amolyan tisztességes ismeretterjesztô szövegre akartam, teljesen szándékos és kézbentartott a stílusa, nincs rosszabb, mint a jópofáskodó, haverkodó, smiley-zó milyek-kúúúúúl-gyerekek vagyunk mi stílus. Hozzánk legalábbis nem illik. A személyes vélemének más mûfaj, ott sem gondolom, hogy olyanokat kell írni, hogy "1szerre" meg "megárt6", de igenis helye van a változó stílusrétegeknek. Most ráadásul címadással még ki is hangsúlyoztam a beszámolók egyéni jellegét és indíttatását.

Üdv,
Gábor
Előzmény: H_G (9475)
H_G Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9475
Hát így totálrossz, viszont mókás :) -- mert _MrB_ laza társalgási stílusa nagyon kilóg a pontosabb és szárazabb megfogalmazású környezetből! Igazítani kellene az oldal általános stílusához. Amellett felcserélted a BAR 12 és BAR 14 sorrendjét két helyen (előre került a szám) és ha azzal kezdődik, h. a DL hasonló a Krupshoz, akkor a Krupsot kellene előbb tárgyalni, másképp ezen a ponton azt fogja gondolni a látogató, hogy "mipshez?"
Előzmény: DJG (9474)
DJG Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9474
Most benn van a fôszövegben. Vélemény?
Előzmény: H_G (9473)
H_G Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9473
A kávéknak is van saját oldaluk, akkor most már csak az egyebeknek kell (?) csinálni egyet.

Előzmény: DJG (9472)
DJG Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9472
Ezen én is morfondíroztam, ugyanakkor kávékról, egyebekrôl is kellene vélemény, nem csak gépekrôl. Volt egy másik koncepcióm is, majd párhuzamosan kipróbálom, aztán kiderül.
Előzmény: H_G (9469)
DJG Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9471
És ilyenkor jobb a kávé íze? :-)))
Előzmény: H_G (9470)
H_G Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9470
Egyébként a Brésil használat közben időnként levág egy darabkát a mutatóujjam körméből :) (Ma is.) Sosem sikerült rájönnöm, pontosan hogyan csinálja.

H_G Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9469
A "vélemény" rovat SZVSZ merőben idegen test, hiszen az alapkoncepció az, h. *az egész* a topiklakók kikristályosodott (vagymi) véleménye! A kül. kategóriákban ajánlott gépek rövid jellemzését a keszulek.php lapba kellene inkább beépíteni szerintem.

Előzmény: DJG (9465)
DJG Creative Commons License 2007.03.04 0 0 9468
MrB véleménye szó szerint ott van (csak azt nem tudom, ezeket alá akarjátok-e írni, vagy nem, különös tekintettel, hogy idôvel alighanem mások szövege beleolvad, és akkor már nem az eredeti szerzôé csak az érdem).

A DeLonghiról akkor nem én írok, hanem a tiédet használom, már csak azért is, mert én soha nem próbáltam téglával etetni.

Kávékról is, gépekrôl is várjuk a további véleményeket, természetesen.

Üdv,
Gábor
Előzmény: H_G (9463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!