Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258968

milyen miting az, ahol nem lehet guglizni?

ja, ertem, aludni fogsz... :)

 

nehez lenne, "weekly stand-up" es szo szerint allva tartjuk, megelozendo az elfajzasokat, 15 perc utan mar mindenki erzi, hogy eleg volt mara a sok okossagbol :-)

 

nnaszoval:

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Agy

 

"Az agy neuronjainak rengeteg energiára van szüksége. Bár az agy a test tömegének csak 2%-a, a szív verőtérfogatának 15%-a, a test teljes oxigénfogyasztásának 20%-a, glükózfelhasználásának 25%-a esik rá. Az agynak a túléléshez percenként 0,1 kilokalóriára van szüksége, ez az érték akár 1,5 kcal/min értékre is megnőhet keresztrejtvény-fejtés közben.["

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Cukor

 

"Tápanyagtartalom 100 g-ban Energia 387 kcal  / 1619 kJ"

 

ez alapjan egyreszt amit irtal ("napi max 500kcal-t eszik az agy (24 ora eros gondolkodas * 22kcal), az kb. 13dkg cukor") az alapvetoen igaz

 

masreszt amit en irtam a 25%-rol meg a 600Wh-rol (2160 kJ, 516 kcal), az is igaz :-) mondhatni kb. ugyanennyi

 

egyszeruen arrol van szo, hogy alulbecsultem a cukor energiatartalmat... mentsegemre szoljon, hogy eletemben nem kellett ra odafigyelnem, a kcal-kJ atvaltast is gugliznom kellett, semmit nem mondanak nekem a kcal-ertekek

 

mea culpa!

 

 

Előzmény: Törölt nick (258940)
Boróka Mihály Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258967

A szimmetria csak egy faktor. Az a "szép", ami egészséges, és jó esélyei vannak sok utódot létrehozni. Persze ehhez hozzátartozik a szimmetria is, de csak egy nagyon kis darab a nagy puzzleban.

Előzmény: _Berci (258963)
szilvatövis Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258966

Pontosan. Egy vadállat például megosztja az agyi erőforrásait az érzékszervei (látás, szaglás, hallás) között. Egy hajszállal sem lesz jobb a látása mint amennyire szükséges, és az agya sem nagyobb, nem lesz "okosabb" mint amennyire az életmódja indokolja, mert az fölösleges erőforrásokat kötne le és gátolná a túlélésben.

Ez a fajta optimalizáció rendkívül gyors és kíméletlenül pontos. A mimikri is akár néhány nemzedéken belül át tud alakulni a környezeti változások hatására.

Előzmény: Boróka Mihály (258955)
_Berci Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258964

 

az a szepseg, amit ma annak tartunk, meg rubens-i korban sem volt az :)

 

Dagadt szepseg? :-)

 

Előzmény: Törölt nick (258952)
_Berci Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258963

 

A szépség, mint genetikai tulajdonság nem alakulhatott ki véletlenül. Ennek nulla a valószínűsége.

 

Avvan, hogy nincs szepseg. Szimmetria van.

 

Ha lefenykepezel, mondjuk egy braziliai östörzs (borotvalt) 200 1edet, ... a digitalis kepeket elkezded egymasra helyezni, atlagolni ... akkor a vegen egy gyönyörü szep szimmetrikus arcot fox latni.

 

Az "ujabb idök" pedig azokra "gerjednek", akik arca (teste) teljesen szimmetrikus. Minel szimmetrikusabb, annal szebb ...

 

Előzmény: szilvatövis (258950)
lakol3 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258962

Magyar lányok: egykor én is így gondoltam. Mostanában egyre kevésbé. Szerintem az igényesség döntő: nőies akar maradni, nem hízik el fiatalon, meg ilyenek. Az eszetlen egyenjogúsítódás nem tesz jót a nők nőiességének. Genetikailag a változatosság alacsonyabb egy rasszon belül, mint véljük...

Előzmény: Törölt nick (258956)
Boróka Mihály Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258961

Szerintem az elképzelhető legnagyobb kicseszés a gyerekkel, ha latint taníttatnak vele... Persze, ha végtelen időnk és agytérfogatunk lenne, akkor oké, de miközben szinte soha nem használt dolgokat magol, tanulhatna helyette rengeteg értelmes dolgot is, amitől így meg lesz fosztva. De persze ez csak egy vélemény...

Előzmény: GPS (258948)
szilvatövis Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258960

Az egy divat volt.

 

Újra elmondom. Minden más körülménytől, példától, természeti néptől függetlenül. Evolúciós szinten a tökéletes test a szép test. Ez triviális az állatvilágnál is. Nézd meg például a lovakat, vagy a madarakat!

Tökéletes (optimális) testfelépítés - amit ma általában annak tekintünk - nem alakulhatott ki véletlenül, csakis szelekció útján, valamikor, valószínűleg a történelmi korok előtt.

 

De ez csak egy vélemény, nem akarom bizonyítani, csak elmondtam, hogy így gondolom.

Előzmény: Törölt nick (258952)
lakol3 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258959

OFF

Tényleg más topik, de 

SVN alapjaiban más, mint a Git. Ez nagyon tech vita lenne, nézzed meg Linus Google talkját a Gitről. Dolgoztam mindkettővel - az SVN egy hányás a Githez képest. Spec. az _összes_ cég, akikkel interjúztam most - kb. 20 -, három kivétellel csak Git-et használnak, abból kettő kivétel most migrál Git-re, egy pedig git-svn-t használ, az SVN csak a deployment.

 

Regexp: hát, ha nem látod, mekkora az impaktja, akkor...

Linux: persze, ez Unix klón, én Unixról írtam, de a hatása az, hogy de facto a szerveroldalon ő az uralkodó manapság, meg hát sok mobilon is ez fut, illetve egyre több embedded cuccon.

Fork: én azt írtam, hogy az Unix rendszereken a fork megvan, ezt Ken Th. írta 72-4?-ben, és ált. azt írtam, hogy a pali IT impact factora óriási.

MS: persze, desktop oldalon, ettől még a szerveroldalon nem ez a helyzet, és én arról írtam. Ott a MS a 'van még' kategória. Egyébként ebben valóban nem voltam világos.

 

De ha minden IT eszközt nézek, akkor a helyzet az, hogy a mobileszközökön és Apple cuccon Unix alapú rendszerek futnak, a szerver oldalon dominánsan, egyedül a desktop oldal az, ahol meg nem. De mostanában sok Apple desktopot látok, az trendi a cégeknél... Szóval, ezeken van fork, és...

 

Előzmény: Törölt nick (258949)
Salvor2 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258958

Ha szeret a lanyod logikusan gondolkodni, akkor erdekes lesz neki a latin.

Előzmény: Törölt nick (258916)
Salvor2 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258957

Nyilvanvaloan meg most sem sikerult megertened, hogy a GDP-nek ket oldala van, es en a felhasznalasi oldalarol beszeltem.

Előzmény: _Berci (258930)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258956

Ez meddő vita, de a valóság szerintem az, hogy a természeti népek egyedei "nem szépek" a szó azon értelmében, amit mi annak tartunk - mert egyszerűen ezen feltételek mellett nem lehet szépnek lenni. (...) A mai értelemben vett ápolt szépségideál már a szervezett, letelepedett társadalmak sajátja lett, ahol nem feltétlenül kellett már mindenkinek kőkemény kétkezi munkát végeznie.

 

nota bene, "atlagosan" a magyar lanyok vitathatatlanul szebbek, mint a nemetek, ugyanakkor a nemet nyugdijas (ferfi is, no is), megint csat "atlagosan" persze, sokkal-sokkal jobban nez ki a magyar nyugdijasnal, pontosan ugyanezert, amit fentebb irtal, egyszeruen kimelobb eletmodot elnek-eltek

Előzmény: advocatusdiaboli (258951)
Boróka Mihály Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258955

"sem evolúciós előnyt, sem hátrányt nem jelentő tulajdonságok is megmaradhatnak (ezért van egyébként olyan rengeteg sok ősi jellemző is minden élőlényben - meg a viselkedésében is)."

 

Most ebben tévedsz szvsz. Az evolúcióban törvényszerű, hogy a szelekciónak nem kitett tulajdonságok mindenképp visszafejlődnek, eltűnnek. Nem feltétlenül ismertek, tisztázottak ennek okai, de pl. a barlangi vaklazacot szokták emlegetni, neki ugyebár nincs szüksége a szemre, ezért vagy az történt, hogy a szem működését, fejlődését rontó génváltozatok nem szelektálódtak ki, vagy pedig az ezért felelős génszakaszok változtak, "tűntek el". Lényeg az, hogy törvényszerű, hogy idő után ilyen mutációk történnek.

 

Egyébként azt is elég nehéz kijelenteni, hogy "sem előnyt, sem hátrányt nem jelent", hisz pl. már az, hogy nem kell egy "felesleges" szervnek kifejlődnie, az is spórolás, attól függetlenül, hogy mondjuk a szerv megléte tök indifferens.

 

Az "ősi jellenzők" sem véletlenül maradnak fenn, van azoknak is evolúciós előnyük.

 

Az ember esete meg szvsz. totál speciális, rá már szinte abszolút nem vonatkoznak az evolúció törvényei - bár tapasztaltam, hogy nagyon sokak nem bírják elfogadni ezt az elméletet. (Hogy hozzak egy kis tekintélyérvet, David Attenborough is hozzám hasonlóan vélekedik... :)))

 

 

Előzmény: advocatusdiaboli (258931)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258951

Ez meddő vita, de a valóság szerintem az, hogy a természeti népek egyedei "nem szépek" a szó azon értelmében, amit mi annak tartunk - mert egyszerűen ezen feltételek mellett nem lehet szépnek lenni. A vadászó népek asszonyai rendre kérges tenyerű csupa sem bárisnyák (ma is...), harminc évesen már hatvannak néznek ki, a férfiak meg Rumcájszok a köbön... És az ősember sokkal inkább ilyen lehetett.

A mai értelemben vett ápolt szépségideál már a szervezett, letelepedett társadalmak sajátja lett, ahol nem feltétlenül kellett már mindenkinek kőkemény kétkezi munkát végeznie.

Előzmény: szilvatövis (258946)
szilvatövis Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258950

A szépség, mint genetikai tulajdonság nem alakulhatott ki véletlenül. Ennek nulla a valószínűsége.

Előzmény: Törölt nick (258935)
GPS Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258948

 

"Amugy a tanar szerint a latinoktatas fele reszben nyelvtanulas, fele reszben kulturalis jellegu oktatas."

 

Shadow, gratula a választáshoz - bölcs döntés és még bölcsebb szemlélet.

 

A benyás-villanyos nézetkülönbségeinket félretéve - ezzel azért nagyot nőttél a szememben.

Ritkán találkozok ilyen szemlélettel manapság - le a kalappal, komolyan!

.

Előzmény: Törölt nick (258932)
lakol3 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258947

Go: pl. a Sainsbury's nagyon komolyan tolja a Go-t házon belül ( nagy IT részlegük van ), de van pár cég, ahol komolyan foglalkoznak vele, pl. a Workday, van két IoT cég, akik most portolnak Golangra, és ez egy nagy trend lesz 1-2 éven belül. Ezek azok, akikről konkrétan tudok egy mostani merítésből. Ez pedig az általam látottak 30%-a. És jelenleg kurvajól fizet...

( Az is közös vonás, hogy ha van is Java, akkor is van mellette más technológia, ami erős házon belül, vagy pedig Python/Rubyról migrálnak. )

Előzmény: lakol3 (258939)
szilvatövis Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258946

Ez világos, csakhogy a szépség, mint tulajdonság is valamikor csakis egy erős szelekciós nyomás hatására alakulhatott ki, valamikor az emberré válás hajnalán. Ahogy az állatvilágban is a "szépség" szelekciós tényező, az emberi társadalomban már nem.

 

Csak azért érdekes ez, mert az ősembert általában baromi rondának ábrázolják, pedig valószínűleg mind filmsztár szépségű egyed volt. :-)

Előzmény: advocatusdiaboli (258937)
lakol3 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258945

A funkcionális nyelvek ritkán C alapúak...

Előzmény: Törölt nick (258942)
lakol3 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258944

Szerver oldalon nem találkoztam a németeknél vagy a briteknél komoly fejlesztéssel MS alá, minden Unix alapú, legfőképp Linux. Te biztos tudsz ilyet... Az meg, hogy az NT kernel mit határoz meg és mikor tette... aha. Ez így hasraütés volt, sorry, de nyugodtan égessed magad.

Nem mellesleg a MacOS-ok is unix alapúak, a fork ott is ua., és hát az Android is. ( A múlt héten voltam a Google Londoni központjában, ott masszírozzák az Androidot. Nem akarom magasztalni, mert spec. ez a cucc nem ér annyit, de nem láttam MS gépet. )

 

A reguláris kifejezések meg tudtommal minden nyelvben megvannak... Vagy MS cucc alatt nincs? Valami rondára még Vizuál Baszikból is rémlek.

 

Version controlling system: ugye nem azt akarod mondani, hogy még mindig SVN-t használsz...?

Előzmény: Törölt nick (258928)
GPS Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258943

 

"Latinnal hova megy, a Vatikanba? :)"

 

Már bocsánatot kérek, de ez most jó ordas-nagy marhaság volt. A latin az egyáltalán nem olyan "döglött nyelv" - mint ahogy azt sokan hiszik (vagy szeretnék hinni).

 

Te el sem tudod képzelni, hogy akár csak alapfokú latin-ismerettel mennyivel több mindent megértesz a világ dolgaiból.

 

A latin az nem (csak) egy nyelv - hanem a kultúrának és a műveltségnek egy jól behatárolt területe - amit valaki vagy birtokol... de ha nem, akkor az "hátul ül" (ahogy a románok mondják az olyanokról, akik ökrök valamihez).

 

Tehát nagyon jól teszi a Shadow-gyerek ha latint választ - mert észrevétlenül és tudat alatt fog bekövetkezni nála az, hogy valamilyen rejtélyes okból magasan ki fog emelkedni szellemileg a kortársai közül - anélkül, hogy ezért külön tenne még valamit.

 

Egyszerűen nem fogja megérteni, hogy amit ő default-ból ért - azt mások miért nem értik?.... de hát ez legyen amazok baja.

 

Arról már nem is beszélve, hogy a további latin-gyökerű nyelvek elsajátítása szinte már gyerekjáték a latin után - mert a portugálon kívül bármelyik latinos nyelvet csuklóból fog kirázni.

 

Tehát csak óvatosan a vatikánozással!

.

Előzmény: Törölt nick (258927)
szilvatövis Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258941

Magyarán az intelligencia vagy az agytérfogatunk nem fog leépülni csak azért, mert nincs szelekciós nyomás alatt...

 

Dehogy nem. A barlangi halak is elveszítik a látásuk egy idő után, csak azért, mert nincs szelekciós nyomás alatt.

A spontán mutációs ráta törvényszerűen degradálja.

A neutrális mutációk valóban fennmaradhatnak egy ideig, el is terjedhetnek, de egy összehangolt működésű szerv, tulajdonság nem marad fenn, ha nincs szükség rá a túléléshez. Ez törvényszerű, a mikromutációk távlatilag degradálják.

Előzmény: advocatusdiaboli (258931)
lakol3 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258939

A Go a back enden nagyon mászik fel, és van egy sor olyan paramétere, ami miatt szerintem elég komolyan be fogja magát betonozni. Egy sor problémát úgy látom, sikerül a Go-val kezelni, amit jelenleg egy nyelv sem tud. Nem azért, mert olyan úttörő és satöbbi, hanem azért, mert az átlagos programozóból indul ki, valamint a fejlesztési ciklus alapvető problémáiból. Ez az egyetlen nyelv eddig, amit amúgy eleve így terveztek.

Szerintem nem kell neki sok, és ő lesz a back end mainstream egyike, amire egy sor egyéb paraméter is 'predestinálja' ( komoly ipari támogatottság, a Google egyik fő belső nyelvévé alakul ), jó dokumentáció, jó fejlesztői környezet ( package manager, LINT, formatting etc. )

 

Ha már eleganciáról van szó, akkor a Haskell ver mindenkit, de találj egy Haskell programozót...

Előzmény: Törölt nick (258924)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258938

napi max 500kcal-t eszik az agy (24 ora eros gondolkodas * 22kcal), az kb. 13dkg cukor

 

na most meeting, de utana kiguglizom, de elore szolok, hogy fizetsz, ha nekem van igazam ;-)

Előzmény: Törölt nick (258925)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258937

Nem kellett szépnek lennie - szívósnak, erősnek, és baromi genyának és kíméletlennek kellett lennie... ;-)))

Előzmény: szilvatövis (258934)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258936

Nem art az a gyereknek ha tudja hogy ki volt mondjuk Marcus Aurelius es mit gondolt a vilagrol. Nyilvan en ennek a tavlatait alfoldi proligyerekkent nem igazan tudom befogni, de nem szandekozom a gyerekbol is prolit nevelni :)

 

:-) respekt

Előzmény: Törölt nick (258932)
szilvatövis Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258934

a mostani Homo Sapiens Sapiens feltűnő genetikai homogenitása is annak köszönhető, hogy az 50-200 ezer évvel ezelőtti időszakokban a komplett, globális emberi népesség több ízben is pár ezres, sőt, pár százas (!!) létszám alá esett, olyan elképesztő mértékben táncolt a késélen, hogy végül kimutathatóan az egész emberiségnek van egy "ősanyja" és "ősapja",

 

Ez egy nagyon érdekes téma, amikor hallottam róla, fölvetődött bennem, hogy az ősszüleinknek nagyon szépnek és egészségesnek kellett lenni, hasonlíthatott az emberi ideára, azóta pedig szép lassan degradálódunk a sokasodással egyidejőleg.  Persze születnek mindig olyanok akikben dominánsak ezek az "ősember" gének, de azóta már nem hordoznak populáció szintű szelekciós előnyt.

Előzmény: advocatusdiaboli (258909)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258933

Szokás ugyebár azt mondogatni, hogy az egész emberiség evolúciós értelemben az "ínség kultúrájában" fejlődött ki, és a "bőség kultúrájával" még nehezen tud mit kezdeni...

Előzmény: Auralianus (258929)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258932

"nekem eletreszolo elmeny volt."

 

Saint-Denisben a negerek kozott? :)) Amugy beszelsz meg aktivan franciaul, vagy nem hasznalod?

 

Ha majd kesobb a  nyelvi iranyba megy akkor valaszthatja harmadik nyelvnek a franciat, a masik lehetoseg a spanyol.

 

Ha meg nem nyelvire megy akkor majd megtanul franciaul magatol ha akar. Allitolag ha tudsz latinul akkor mar konnyebben megy.

 

Igazabol en ezt nem akarom befolyasolni, valassza azt aminek orulni tud. Az a legszarabb ha valamibe belekenyszeritik az embert.

 

A prioritasnak amugy is az atombiztos angolt tartom, ott nincs vita azt nagyon kell tudni. (allitolag aki latinul tanul az angolul is valasztekosabban beszel)

 

Amugy a tanar szerint a latinoktatas fele reszben nyelvtanulas, fele reszben kulturalis jellegu oktatas. Nem art az a gyereknek ha tudja hogy ki volt mondjuk Marcus Aurelius es mit gondolt a vilagrol. Nyilvan en ennek a tavlatait alfoldi proligyerekkent nem igazan tudom befogni, de nem szandekozom a gyerekbol is prolit nevelni :)

Előzmény: Törölt nick (258927)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2016.03.10 0 0 258931

"Először is, nyilván tudod, hogy evolúciós szinten egy tulajdonság csak akkor maradhat fenn, pláne fejlődik, ha szelekciós nyomás alatt van."

 

Nem, ez önmagában egyáltalán nem igaz. Valójában az evolúció praktikusan tesz minden olyasmire - ami nem közvetlenül jó vagy rossz. Lényegtelen, sem evolúciós előnyt, sem hátrányt nem jelentő tulajdonságok is megmaradhatnak (ezért van egyébként olyan rengeteg sok ősi jellemző is minden élőlényben - meg a viselkedésében is). Magyarán az intelligencia vagy az agytérfogatunk nem fog leépülni csak azért, mert nincs szelekciós nyomás alatt - akkor fog leépülni, ha ez szelekciós értelemben bármilyen módon hátrányt jelent (akár közvetetten is, mondjuk úgy, hogy egy evolúciósan értékesebb tulajdonságot gátol). Ergo nem fog az IQ csak azért degradálódni, mert már nem kell annyira a túléléshez.

Pláne nem a mai világban, amelyben a magasabb intelligencia, a jobb értelmi képességek egyértelműen társadalmi előnyt jelentenek - újra említeném, hogy a mérések szerint a XX. század eleje óta folyamatosan és igen jelentős mértékben nő a fejlett országok átlagos népességének intelligenciája, 10-15 évente 2-3 ponttal, ami évszázados léptékben már óriási előrelépés! És egyébként ez látszik is a fejlődésen valamennyire!

Előzmény: szilvatövis (258926)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!