Keresés

Részletes keresés

milanfan1899 Creative Commons License 2004.06.27 0 0 59328
Gratulálok a 12. helyhez!

Szerinted egy 17:30-as időeredmény mire lett volna elég?

Előzmény: miki (59324)
NVik Creative Commons License 2004.06.27 0 0 59327
Miki jó az az eredmény :-), én kb. 2.5 kilométert tudok ilyen tempóban :-). Jaj, nagyon meleg idő volt a 10 km-en, ennek megfelelően gyengén futottam be sem írom mennyit :-) (és ti se kutakodjatok), pedig jó formában érzem magam. Gyorsabb volt a Vivicittán futott 10 kilométeres részidőm, majd máskor. A következő: Almádi. (Elm: Nekem is kellenek ilyen aranyos ikrek, úgyhogy tartsd őket lakat alatt :-) )
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.06.27 0 0 59326
Csináltál topikmentést?
Ha igaz a menetrend, ötkor leállítják a hozzászólásokat, éjjel az egészet, és reggel már az újra ébredünk, ami új forrást, új szintaxist is jelent. Ez az utolsó pillanat, amikor a régi módon lehet megcsinálni a statisztikát. :-)
Előzmény: iSTVán a dombfutó (59325)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.06.27 0 0 59325
Szerintem 100 m sem volt a célig, amikor megelőzött :-)
S ha úgy is érzed, hogy elmaradtál a céltól, szerintem bőven kiérdemelted a gratulációt :-)
Elég nehéz időjárás volt ma.

Nekem viszont eléggé égés volt a mai nap. Szó szerint is, mivel elfelejtettem a naptejet összekészíteni, és képletesen is, mert hasonlóképpen a topikpólót sem készítettem elő este (és reggel már nem volt képem szekrényzörgetéssel ébreszteni a gyerekeket), ráadásul mást is elfelejettem, amit megígértem...
A topikpólóval kapcsolatban így egy érdekes kísérletet is elvégezhettem: kiderült, hogy akkor is megismernek, ha nem narancsban vagyok (legalábbis van aki; és persze rám is kérdeztek, hogy-hogy?).
Miután Kiszurkoltuk V.Balázs 21 perc körüli idejét, összekészülődtem, megnéztem milyen messze van az 1 km-es tábla. 5:48-ra volt, akkor nagyjából nem mérték el. Aztán rajtra nagyjából összeállt a tervezett társaság 40 másodperc alatt eljutottunk a rajtvonalig, aztán nagyjából utazótempó. 6:02 az első km, hát kicsit hosszabb a tervezettnél, aztán folyamatos lassulás kb. hétpercesig, érkezés 66 perc körül (a végén egy kis sprinttel).
Aztán szauna gyanánt hazaautózás, az ólomlábak most segítenek, hogy gyorsan hazaérjünk. Holnapra azt hiszem pihenő rendel, mert fejben eléggé le vagyok fáradva a hétvégétől.

Előzmény: miki (59324)
miki Creative Commons License 2004.06.27 0 0 59324
Canada Dry 5, avagy a nagy áttörés továbbra is várat magára :-)
Valahogy most nagyon szerettem volna jót futni, már csak azért is, mert itt feltételezem, hogy pontos a táv és így hiteles időeredményt lehet elérni.

19:05 (3:49/km) lett, ami kissé kívül van az aktuális, 18-cal kezdődő célon, de azért jó kis futás volt. A rajt előtt valahogy nem éreztem, amit mostanában a versenyek előtt, hogy szinte alig várom, hogy minél gyorsabban futhassak. Inkább féltem, hogy fájni fog és fel fogom adni. Ha csak könnyű futással készülök, biztosan több harci szellem lett volna bennem. Így próbáltam óvatosan kezdeni és a második kilométeren, ahol befújt a szél, nem mertem megelőzni egy lassuló srácot és becsúszott egy 4:10-es kilométer. Ezután azért összekaptam magam és előzgettem a ritkuló mezőnyt a célig. A fordító után meglepő volt, milyen sokan jönnek szembe, most nem a szokott helyemen voltam a mezőny sűrűjében, hanem a magányos futókra szakadozott első 15-ben. Úgy tűnik, a jobb futók inkább a 10-re neveztek :-). 200 méterrel a vége előtt elzúgott mellettem az a 11-12 éves szlovák kissrác, aki még májusban Tatán ugyanezt tette. Elszégyelltem magam egy kicsit és nem is sprinteltem :-), erre is ráment pár másodperc. Azt hiszem, abszolút 12. lettem, ezt hallottam.

Utána végignéztük a 10 km-es versenyt, ami nagy élmény volt. A 40 percen belüliek ruganyos, lendületes futása korántsem olyan lelkesítő, mondhatnám megható, mint azoké, akik elgörbülve, messze teljesítőképességük határán túl küzdöttek a 60-70 percet mutató óra felé. Megint bebizonyosodott előttem, hogy valódi értéke nem a teljesítménynek van, amit tulajdonképpen ajándékba kapunk, hanem a bátor erőfeszítésnek, amit saját akaratunkból teszünk.

amat Creative Commons License 2004.06.27 0 0 59323
én is lenyomtam a mai adagot. Még szerencs, hogy nem terveztem erre a 25 kn-re gyors futást, így is a végére csak döcögtem. 60 km-s hetem volt és nem esett jól a mai nap, asszem visszaveszek egy kicsit a heti teljesítésekből.
Ritchy Creative Commons License 2004.06.27 0 0 59322
Sziasztok.

Most jöttem vissza egy könnyed másfél órás futásból. Körbefutottam a Hungaroringet, megnéztem a mogyoródi Aquaparkot. A felhős idő ellenére tele volt az egész. Az oda- és visszaúton pedig a HÉV melletti erdőcskében jártam, ahol már őzekkel is találkoztam. Kb. 13-14 km volt a táv. A házból kinézve nem gondoltam volna, hogy ilyen meleg van, de futás közben rengeteget izzadtam. Nem frissítettem, itthon a 20-25 km-es hosszú futásokon sem szoktam. Próbálok leadni pár kilót a hasamról. :)
További jó futást mindenkinek!

Üdv.
Ritchy

amat Creative Commons License 2004.06.27 0 0 59321
OK.
Mindegy ,úgysem akarok sok ultrát futni, évi 2-3-t azért betervezek. Azért csak van valami pozitív hatása is néhány ultra távnak a magabítossá váláson kívül is ?

Jelen pillanatban tömöm magam kajával, hogy 8-kor el tudjak indulni. Hát igen, hülye vagyok.
Jó pihit és aktív pihit mindenkinek !

Előzmény: miki (59319)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59320
Éljen MaZsola!
Előzmény: Robogo (59315)
miki Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59319
amat,
Ha jól emlékszem, Zakariás Géza tett közzé diagrammokat egy régebbi spuriban, amik azt mutatták, hogy bizonyos terhelés mennyi idő alatt, milyen alkalmazkodást vált ki a szervezetből. Összefoglalva:

Az edzés a közvetlenül csökkenti a teljesítőképességet, mert ugye elfáradunk. Ahogy 1-2 nap alatt regenerálódunk, teljesítőképességünk helyreáll, sőt, szuperkompenzáció révén átlendül pozitívba, erősebbek leszünk, mint voltunk. Ekkor kell elkövetni a következő edzést, nem előbb és nem később, hogy felépülő tendencia jöhessen létre.

Ha a terhelés túl kicsi volt, nem vált ki szuperkompenzációt. Ha pont megfelelő, akkor maximális mértékűt okoz. Ha túl erős, akkora kárt okoz, hogy a szervezet örül, ha jópár nap alatt egyáltalán helyre tud jönni, szuperkompenzáció szintén nem jön létre, nem fejlődünk.

A maraton és az ultratávok, hacsak nem mi vagyunk Bérces Edit, már a harmadik kategóriába tartoznak.

Előzmény: amat (59316)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59318
Hát ennek baromira örülök:-)))
Előzmény: Robogo (59315)
amat Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59317
Jó az új csukám. Kellemes 5 percen belűli ezrekkel robogtam végig az egész mai penzumot. Az egyik emelkedőn kb. 6 km-nél kicsit belegyorsítottam, elképesztő volt érezni, hogy micsoda tartalék volt még bennem. Annyira rugalmasan gyorsultam el, mint egy óriási nyomatékkal rendelkező autó, klassz volt. Aztán gyorsan visszavettem a játékból, tartalékoltam az energiát holnapra. Reggel 8-kor szeretnék elindulni egy 25 km-s edzésre.
amat Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59316
...de mivel lehet a legjobban fejleszteni az állóképességet, ha nem egy ultra futással ? Én arra gondoltam, ha egy,vagy több ultrát fut az ember ami esetleg 2-3 szorosa a maratonnak akkor egy idő után esetleg eljuthatunk arra a szintre amikor egy maratoni táv edzésként szerepel és játszva lefutja az ember egy versenyen akár gyorsabban is. Pl. Bérces E.-től hallottam hogy egyik nap 30, másik nap 60 km-t fut. Ekkora állóképességgel, ha egy kicsit rákészül valaki egy maratonra biztosan jobb időt fut, mint amikor nem futott ultrákat. Lehet, hogy rosszul gondolkodom, nem azt akarom mondani, hogy aki elvonalbeli maratonos akar lenni az fusson ultrákat.
Előzmény: miki (59304)
Robogo Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59315
Félig OFF

MaZsola 3. lett a Francia Ironman-en!!!

ON

Mindezt úgy, hogy a maratonon 3:03-at futott, ami PÁLYACSÚCS a nőknél!!!!

Éljen MaZsola!

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59313
Ma megejtettem szükséges mértékű leamortizálásomat :-)
Reggeli után egy óra készülődés, egy óra utazás, két óra diplomaosztás, egy perc átöltözés aztán irány haza. Elvitettem magam Szekszárdról a 6-os főút és a Siófok felé vezető út kereszteződésig. Bár ez a balatoni út is elég forgalmas, de a padka így is jobban futható. 10 km esett belőle az útvonalba, 5 km-enként volt frissítés (utcai kút). Jellemzően 4:40 körüli tempó. Négy kerékpáros sprttárssal üdvözöltük egymást és egy holland lakókocsis is bíztatóan rámdudált.
Ezután jött az ismeretlen szakasz, a Zomba-Bonyhád közötti szakasz. Frissítés semmi, meleg bőviben. Paradicsompusztánál mérgesen ugató kutyák, szerencsére kerítésen belül. Aztán csend. Bonyhád határában egy autóst eligazítok, a belvárosban ismét egy utcai kút (25 km-nél). A városból kivezető szakasz kicsit emelkedik, nyomom tovább a bejáratott tempóban, a dombtetőn halvány szédülés. Halvány lassítás, de még mindig ötperces tempó. Következő faluban (30 km-nél) presszóban megállás, egy icetea rendel (kaja nincs megfelelő), 10 percben elüldögélve megiszogat, hazáig döcögés hatpercesben. Össztáv tehát kb. 35 km, idő 2:56, ez lesz az alap a Fertő-tó tervezéshez. Valószínűleg lassabban kell indítanom, és rendszeresebben frissíteni.
Majd holnap gyakorlom :-)
qqbenko Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59312
Mire készülsz?
Előzmény: Törölt nick (59311)
NVik Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59308
Középtáv?
Előzmény: Törölt nick (59307)
Vlaszij Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59306
NO:) Sziasztok:)

Én iy jókor írok be már ide, de sebaj jobb később mint soha:)

ELőször is minden kedves FutóBolondnak köszönöm a részvételt a Falasok(k) 25 túrán:)

Remélem jóól éreztétek magatokat és jövőre újra jöttök:)))

Macsa!!
és igen! Tied a pályacsúcs:) 2:54 hivatalos idővel:)

További jó futkorászást nektek:)

LótiFuti Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59305
Köszi, böngészem ...
Előzmény: miki (59304)
miki Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59304
Lótifuti,
Ha az adataimra kattintasz, megtalálod a honlapomat, ahol nagyjából minden elolvasható, amit mondani tudok a témáról.

144-es pulzusnál és a hozzátartozó 5:30-as tempónál nagyon ritkán edzek gyorsabban. Lassabban igen. A holnapi az első eset, hogy nem tiszta LSD-ből versenyzek (a februári Pécs-Harkány kivételével), hanem egy hét élesítéssel kisérletezem előtte.

Ha minden jól megy, az azonos pulzusú (terhelésű) könnyű futások gyorsulnak, ahogy edzettebb leszel. És ezzel arányosan a versenytempó is nő, még akkor is, ha sosem gyakorlod. Mark Allen lejtőn lefelé szokott futni, hogy a keringési rendszer túlterhelése nélkül gyakorolhassa a versenyszerű sebességhez tartozó technikát és a gyors izomrostokat.

A fejlődést megmutatja, milyen tempót tudsz futni a normál edzéspulzussal, vagy pedig az, ha néha versenyzel. Edzéseken időfutamokkal próbálgatni a formánkat szerintem nem túl jó ötlet, hiszen azzal az erővel akár versenyezhetnénk is, ami nagyobb buli.

Könnyen lehet, hogy LSD-től nem azért fejlődünk, mert az annyira hatékony, hanem azért, mert így sérülésmentesen, hosszú időn keresztül tudunk készülni és nem teszünk kárt az állóképességünkben túl korai és túl intenzív futással. Kevés amatőr futónak vannak meg az aerob alapjai ahhoz, hogy tényleg javára váljon az intenzív edzés.

Én idén már szinte minden távon, 5 km-től 12 óráig egyéni csúcsokat futottam, ami 36 évesen, több, mint egy évtized futással a hátam mögött nem kis szó. Ebben viszont nem csak az edzésmódszer, hanem a múlt ősszel megváltoztatott (Pirie) futótechnika is benne van. Ettől főleg nagyobb sebességeknél és lejtőn gazdaságosabbá vált a futásom valamint sokkal kisebb az esélyem sérülésre.

Az edzéstempóm lelassítása sokat adott a futás öröméhez is, azt hiszem, akkor sem sok kedvem lenne visszatérni az erőszakosabb módszerekhez, ha bebizonyosodna, hogy azokkal jobban fejlődök.

amat,
Szerintem az ultrafutás nem segíti a maratont. Fordítva viszont igaz lehet a tétel. Amíg persze el kell hinned, hogy a 42 km lefutható-e egyáltalán, addig segítség az, hogy futottál már 50-et is. Ez pszichikai segítség. Ha azonban már a többedik maratonodon futsz egyéni csúcsért, akkor egyedül az állóképesség számít. Én most úgy érzem, jobb formában lennék, ha nem futottam volna ultrákat tavasszal, hiszen mindegyikre rá kellett pihenni, aztán regenerálódni kellett utána, ez alig hagyott időt a tulajdonképpeni képességfejlesztő edzésre.

Előzmény: LótiFuti (59298)
nullahatvanhat Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59303
Tisztelt Zsüri, hadd szabadjon tennem egy informatív megjegyzést.
Nem befolyásolásként, de csak annyit közölnék, hogy idén már most 4000 km felett tekertem a bringába szemben a tavalyi össz. 3100-al. Na már most képzelheti(te)k milyen izmos a lábam :)))

Üdv a CÍMVÉDŐ

Előzmény: 7241gabi (59171)
nullahatvanhat Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59302
Gyors vagy, veled se versenyzem :).

Különben üdv mindenkinek.
Megint dolgoznom kell szombaton :(, de mivel minden rosszban van valami jó, végre netezhetek :).

Hír: közeli topiktársam maZSola reggel 7-től elfoglalta magát a Francia Ironman teljesítésével, szurkoljatok ti is!
A triatlon topikon valszeg lesznek infók is.

Üdv 066

Előzmény: milanfan1899 (59287)
Kanga M. Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59301
Remélem nem gondolod, h álmatlan éjszakáim lesznek emiatt.
:-)

Előzmény: Butch Cassidy (59296)
amat Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59300
Egyébként, csak az edzéseket tekintve kímélem magam. A versenyek száma és távja szerintem elképesztő. Hamarosan egy év telik el ( Budapest Nike 2003 )azóta, hogy elkezdtem versenyekre járni. Kiváncsi leszek, ha beírom az eredményeket, mit fogtok szólni hozzá?
Előzmény: amat (59299)
amat Creative Commons License 2004.06.26 0 0 59299
csak próbálom reálisan nézni a dolgokat. 2000-2002 ig az nagyon kicsi fejlődés évenként ( persze azért nagy a szám, mert egy éven belül maratononként negyedórákat javítok ). Nem lehet, hogy azért érted el a 3:12-t , mert edzel, akárhogy, de edzel. Azt is meg kellene nézni, hogy később amikor a jobbat futottad, futottál-e hosszabakat, mint a marcsi. Nekem van egy elméletem, hogy a maratonra készülésnek nagyon jót tesz a hosszabb ultra jellegü távok futása. Valahogy úgy érzem, ha valaki átlép a maraton távján, utána nagyon nagy biztonságban érzi, érezheti magát a 42,195-l szemben. Remélem ez be is igazolódik nálam, nem csak egy kapaszkodó ! Egy hónap múlva egy kicsit okosabb leszek. Magammal is vitában, gondolkodásban vagyok, hiszen legutóbb én is úgy futottam maratont, hogy minimális volt a rákészülés és ez volt a legkönnyedebb és leggyorsabb. Próbálom továbbra is tartani magam a nem megszakítás elvéhez, kiváncsi leszek mi jön ki belőle?

Tegnap félrerakattam magamnak egy csukát, ma be fogom járatni. Sajnos Kaposváron nagyon gyenge a felhozatal futócipőkből. Sikerült mégis találnom egy adidas csukát, szerencsém is volt vele, mert utolsó pár volt, így 20%-l olcsóbb. Jelenleg nálam tartósság szempontjából az adidas vezet. Nagyon jó csuka a Nike, de nem bírta a strapát 1000 km alatt bedobta a törcsit.

Előzmény: miki (59294)
LótiFuti Creative Commons License 2004.06.25 0 0 59298
Miki,

Nagyon felkeltették az érdeklődésemet a hozzászólásaid, mert én is hasonló dologgal próbálkozom. A maratonjaim alapján kb. ott vagyok ahol Te 2000 és 2002 között (a legutolsó 3:19) de nagyon szeretnék eljutni a 3:12-ig. Egész télen LSD-ztem, és talán ennek köszönhetően elmaradtak a régen rendszeres sérüléseim, és versenyeken futottam is idén néhány PR-t, de a fejődésem ütemével nem vagyok elégedett.
Kérdéseim: Neked hány perces km-eket jelent az LSD? – azokat mekkora pulzussal futod? Te milyen gyorsan (vagy lassan) fejlődtél az LSD mellett? és végül: az LSD futások sebességén is észlelted a fejlődésedet vagy csak a versenyek során?

Nagyon érdekelnek a tapasztalataid, mert én már kezdem elveszíteni a türelmemet, és újabban már azon kapom magamat, hogy össze-vissza résztávozok (ismét a sérülés határán).

Előre is köszönöm

Előzmény: miki (59294)
Hauanita Creative Commons License 2004.06.25 0 0 59297
Futottam ma egy laza 8-ast. Először azért nem akartam délután menni, mert meleg van, majd azért, mert borult volt az ég, és előbb megvárom, míg elmegy a zuhé, na majd utána.

Aztán egyszer csak már nem lehetett tovább halogatni, mert este kezdett lenni. Itthon a 8 kili, az 5 db 1,4km-s kör, +1 1kilis.

1.kör: Ááá, csak kicsit van elborulva, és amúgyis tökjól esik a futás.
2.kör: Hm. Mintha valami sötét fellegek kezdenének jönni errefelé...
3.kör: Húúúú, ezek egész brutál felhők... Vagy lehet, csak este van, és azért sötétedik csak nyugatról???
4.kör: Jaj, ezek egyre félelmetesebbek. Na, jó, ha minden kötél szakad, az uccsó kilit ellógjuk. Végülis múlt héten 16 kili maradt el, mi ahhoz 1 kili egy pihihéten?? De nem is villámlik, nem lesz itt vihar.
5.kör: Ugye kibírja még kb. negyedóráig? Nem akaroook esőben futni. De most már tök itt vannak ezek a felhők a fejem felett.
6.kör: Na, jó, hamá elindultam, végigfutom. Innen már nem egész 6 perc. Bakker, de nehéz lazán futni ilyenkor, mikor tudom, hogy mindjárt ömlik a nyakamba az eső. Végülis ez már akár kicsit erősebb is lehet. De azért 5:50 lett... Mellesleg 500m-rel a vége előtt beszól egy cuki kissrác: "Tessék sietni, mert mindjárt esni fog!" (hű, így öregít a rossz idő??? :)

Utsó 150m, még jobban feltámad a szél, szemembe fújja a homokot. Hazaérek, alig bírom bezárni a kaput, majd, amint beesek az ajtón, elkezd esni a jég. Azóta is esik folyamtosan, bár már átváltott esőbe... De tökjól megúsztam :-)))

Butch Cassidy Creative Commons License 2004.06.25 0 0 59296
Ááááá... Mégsem akarok veled futni :)))
Előzmény: Kanga M. (59290)
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.06.25 0 0 59295
Az már olyan rég volt??? Az a baj, hogy közben volt a tél, az meg erősen szezon, meg sérült is voltam, de ha akarod, októberig még pótolhatjuk :))
Előzmény: Kanga M. (59289)
miki Creative Commons License 2004.06.25 0 0 59294
Nvik,
2000-2002 között teljesen a Te stílusodban készültem fel a Kaisers maratonokra, volt benne résztáv, tempó, hosszú hegyifutás, sérülés stb. A következő eredményeket értem el: 3:35, 3:29, 3:22. Most 3:12-nél tartok LSD-ből és már kezdem elhinni, hogy egyszer elérem a hobbifutók nagy álmát, a 3 órát.

Szóval, ha annyira fejlődni tudtam volna intenzívebb edzésből, már lett volna rá lehetőségem. Ez a szomorú valóság :-)

Előzmény: NVik (59281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!