Keresés

Részletes keresés

nagypapi51 Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45379

Szenvedj csak! :)

esetleg innen is bejön.

 

Előzmény: Vének Tanácsa TM (45377)
nagypapi51 Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45378

A Hírkeresőn találtam a gasztro blokkban, nem gondoltam, hogy ez lesz belőle :)

Előzmény: Boarhunter (45376)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45377

Nekem be sem jön az oldal. Jól jártam? :)

Előzmény: Boarhunter (45376)
Boarhunter Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45376

A cikk silány. Tipikus példája annak, hogy valaki fellapozza a közhelyszótárt, szkrájbol belőle egy cikket a nála is lustábbak pedik kritika nélkül átveszik és lehozzák. Mondhatjuk, hogy a szerző egy kissé tájékozatlan a követői viszont simán barmok de ez nem új információ.

Egy kérdés azért felmerül. Mi a francot kerestél Te az anna.hu-n? :-)

Előzmény: nagypapi51 (45371)
Boszorka Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45375

Nos egy Csáky rostélyost szivesen megennék. Életemben egyszer sikerült kifognom, nem hiszitek el, a Volga szálló éttermében. Egy menyei étek, amit a mai csodaszakácsok meg se próbálnak elkészíteni. Macerás a tény.

Egyébként az ostromot együtt ültük végig Csákyval és családjával a pincében. Akkoriban apám cégénél volt üzemi szakács. Jól felszerelt pince volt, éhezni nem kellett, a semmiből is jókat főzött Csáky. Sajnos a személyesen anyámnak dedikált szakácskönyve valakinek nagyon megtetszett, egyszerüen eltünt, még a szüleimtől.:-(

Előzmény: nagypapi51 (45368)
Mazsola0070 Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45374

Ezen én is, köszi...:)

 

Azért az ilyen balatoni halételeket népszerűsítő cikkekben ("Könnyű nyári estéken, egy tóparti étteremben telitalálat ezt választani!" "A süllő a Balaton egyik legnagyobb kincse, aki akár egy pár napot eltölt a tónál, annak legalább egyszer meg kell kóstolnia.") adhatnának némi támpontot arra is, hogy - akinek nincs pecás haverja -, hol a .......-ba tud a Balaton partján Balatonból fogott halat enni....

 

Mi voltunk egy balatoni halfesztiválon, ahol érdeklődésünkre, hogy tényleg balatoni süllőt eszünk-e, a vicces kedvű pincér közölte, hogy abból, amit a pecásoktól vettek feketén, csak a koránkelőknek jutott, viszont nyugodjunk meg, mi is igazi hamisítatlan balatoni kazah fagyasztott süllőt eszünk, de ha szerencsénk van, akkor románt....

 

Amikor mondtuk, hogy akkor talán azt kellene kiírni, hogy kazah fagyasztott halak fesztiválja, azt volt a válasz, hogy mi a gond, amikor a magyarnak a legbalatonibb hal az argentin fagyasztott hekk, ez a süllő sokkal közelebbről származik....  

 

 

 

 

Előzmény: nagypapi51 (45368)
homerx Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45373

biztos csokos munka :) ize, ner-es

Előzmény: nagypapi51 (45372)
nagypapi51 Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45372

A cikk forrása a somogyma, ő viszont a FINA2017-től vette át, ahol persze nem található (már)

Érdekes, hogy az úszó vb hivatalos honlapja magyar nyelvű, én legalább is nem találtam opciót más nyelvre.

 

Előzmény: nagypapi51 (45371)
nagypapi51 Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45371

Minimum 40 évet, akkor viszont a kínálati oldal volt gyenge.

Próbáltam kommentelni, de elküldás után lehalt az oldal.

Előzmény: H_G (45369)
H_G Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45370

Télen gyakorlatilag sosem használom, de kánikulában a fritőz abszolút életmentő. Pedig nekem nincs is kertem, mint a legtöbb rokonomnak, akik kiviszik oda egy szék és egy hosszabbító segítségével, én csak a fürdőszobáig viszem és a mosógépen dolgozik. Még úgy is sokkal elviselhetőbb a konyha hőfoka is, meg a szobáé is, mintha a sütő működne.

 

Előzmény: szkati (45367)
H_G Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45369

A címben nem volt benne, hogy időgéppel kell utazni.

 

Előzmény: nagypapi51 (45368)
nagypapi51 Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45368

Mit egyél a Balatonon.

halálra röhögtem magam... :)

szkati Creative Commons License 2018.08.04 0 0 45367

Magyaros szűzérméket csinálok addig, amíg még elviselhető a hőség, azaz most.

Boszorka Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45366

Holnap sűlt csirkecomb, krumpli és saláta, holnapután borjupörkolt, galuska és uborkasaláta.  Aztán 3 napig jönnek a maradékok.:-

Boszorka Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45365

Sokszor jobb ha nem tudunk semmit. Mióta valaki elmagyarázta nekem az eper fejtrágyázását, nem eszem epret és a méhekről szóló dokumentum film óta a mézet is száműztem az életemből. Igaz a mézet soha nem szerettem különösebben.

Előzmény: homerx (45363)
H_G Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45364

"a gluten csak utolag tud belole kikerulni"

 

Nem az a jellemző módja a gluténmentes liszthez jutásnak, hogy a búzából kivonnák a glutént. Néhányban szerepel az összetevők között a "gluténmentes búzakeményítő", de sokkal gyakoribb, hogy eleve gluténmentes növényekből készülnek: rizs, kukorica, burgonya, tápióka. És egy búzával/rozzsal foglalkozó malomban a legkevésbé fogod megtudni, hogyan, mert azoktól helyileg elkülönülve kell csinálni, csak úgy biztonságos.

 

http://www.fajltube.com/receptek/kenyer/Nehany-ismertebb-glutenmentes-15271.php

Előzmény: homerx (45363)
homerx Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45363

pedig idonkent erdemes odafigyelni olyanokra is, akik nem mondanak hulyesegeket (lasd bh), hanem atlatnak a szitan, hogy stilszeru legyek. :) egy idoben rengeteget jartam az orszag nagy malmaiba kulonbozo okokbol kifolyolag, lattam a technologiat. az biztos, hogy nem veletlenul valasztjak el az ocsut a lenyegtol. egy malomban tiszta, mechanikus valogatas tortenik. a gluten csak utolag tud belole kikerulni, de hogy hogy, arrol talan nem szeretnek tudni. lattunk mar epetfoldre kiontott szippantos cuccost. kb ide sorolnam.

Előzmény: szkati (45361)
ketyo61 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45362

Hamburger, garlic fries, gorogdinnye.

szkati Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45361

Bocsi,, de érdekes módon nem gondoltam végig semmiféle folyamatot,( ilyen témában laikus vagyok), de egyéb egészségi problémám miatt egy gasztroenterológussal, valamint egy nagyon jónak tartott diatetikussal  értekeztem a gondjaimról. Elfogadtam a tanácsaikat, és próbálok ezek szerint élni. Ennyi!

Előzmény: Boarhunter (45352)
nagypapi51 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45360

Rántotthús, rizs, krumplisaláta, dinnye.

Vasárnap marhapörkölt, tarhonya, uborkasaláta.

 

 

Boarhunter Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45359

Ja, elég szűkszavú. "Miután benne van a só, a citrom és a hagyma, az olajat apránként kevergetve"

Az olaj előtt és minél apróbbra vágva.

Anno volt egy erdélyi barátnőm, Ő így csinálta. Amikor a kollégiumban a rezsón sütöttük a padlizsánt, majd' ránk hívták a tűzoltókat. Tejföllel még nem hallottam.

Előzmény: H_G (45358)
H_G Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45358

Ez a recept kicsit indiszponált, mert elfelejtette megírni, mikor és milyen állapotban teszi bele a vöröshagymát.

 

Amúgy tényleg sok változat van, én fokhagymát teszek bele, nem vöröset, és tejfölt.

 

Előzmény: Boarhunter (45356)
nagypapi51 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45357

...Muszáj bele a majonéz? Vagy ha csak az ízesítés miatti kis mennyiséget teszek bele, az nem nehezíti el?...

Nem muszáj, elég ha jó minőségű olajat dolgozol bele - a végeredményt nevezhetjük akár padlizsánmajonéznek is. :)

Előzmény: bessera (45355)
Boarhunter Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45356

Egyáltalán nem kell bele majonéz. Viszont az olajat úgy adagolod hozzá mintha majonézt csinálnál.

Ez a recept nagyjából az eredeti: http://www.nosalty.hu/recept/vinete-erdelyiesen-padlizsankrem-9

Persze a fakéses játszadozás már a múlté, az még a rozsdamentes evőeszközök előtti időkből származik.

Előzmény: bessera (45355)
bessera Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45355

sziasztok,

soha nem csináltam még padlizsánkrémet, de a múltkor egy beülős helyen nagyon finom "habos" verziót ettünk - megtetszett. Sajnos elfelejtettem megkérdezni a receptet - ha egyáltalán elárulták volna...

 

Van valakinek tuti receptje? Muszáj bele a majonéz? Vagy ha csak az ízesítés miatti kis mennyiséget teszek bele, az nem nehezíti el?

Köszönöm előre is. :)

 

Sobri Józska Creative Commons License 2018.08.03 -1 0 45354

Sziasztok!

OFF

A kóserről egy érdekes történet...

Jó régen az ismerősöm bárányokat adott el a zsidóknak, hajnali vágás, kelet felé, kóser módra... a harmadikat vágta le a zsidó és csóválta a fejét, hogy ez nem kóser...majd félrevonulás, kenőpénz és láss csodát, azok lettek. :)

ON

 

Hétvégén

Hideg szilvaleves (ha nem figyelnek egy kis bor is kerül bele/belém)

Tárcsán malacságok, cukkini, hagyma, gomba, paprika + saláta és krumplipüré

Párom tortát a gyerköcöknek (szülinap)

Előzmény: Mazsola0070 (45329)
Boarhunter Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45353

Én most látom itt először. Azért gondoltam, hogy egy helló nem olyan nagy dolog:))

 

2003-ban írtam először ebbe a topicba. Aztán amikor tavaly volt néhány hozzászólásom(veled is váltottunk pár szót) akkor is "először láttál itt". Meg most is.

Előzmény: szkati (45349)
Boarhunter Creative Commons License 2018.08.03 -1 1 45352

Csak kíváncsiságból. Mit értesz az "agyonfinomított" liszt alatt?

Ne haragudj, de ezek csak jelszavak. Ahelyett, hogy bedőlsz a marketingrizsának, gondold át egy kicsit, mitől lesz hirtelen káros a liszt ha a búzaszemről eltávolítjuk a külső rétegeket? Minél beljebb hatolsz a szembe, annál tisztább, annál kevesebb szermaradvány, gombatoxin stb. van benne. Ez lenne káros? A rizsnél ugyanez. Ha szőröstől, bőröstől megeszed a rizsszemet az hurrá, ha megtisztítod akkor hirtelen egészségkárosító lesz?

Valami marketingzseni kitalálta, hogy az addig zömmel állati takarmányozásra használt korpát meg lehet etetni a jónéppál, ráadásul jó drágán adva, körítettek hozzá egy mesét és azóta ezt szajkózza mindenki...

A "fehér cukrot" ne keverjük ide, az egy vegyi folyamat eredménye, a rizs hántolása, a búzaszem koptatása pedig nem az. A "finomliszt" az szemcseméret, nem kémia. A lisztek adalékolását a sütőipar végzi, nem a malmok.

A gluténmentes liszt viszont, hogy valamelyest be tudja tölteni a normál liszt szerepét, hogy valamennyire hozza azokat a tulajdonságokat amiket sütésnél elvárna az ember, tele van adalékokkal, nézz csak utána.

És végül, én nem az étkezési szokásaidat tituláltam "butaságnak" hanem az indoklásukat.

Előzmény: szkati (45350)
szkati Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45351

Holnap le szeretnénk menni az Alleval szemben lévő vietnámi levesezőbe. Csak reménykedni tudok, hogy nem lesznek sokan!

Előzmény: nagypapi51 (45342)
szkati Creative Commons License 2018.08.03 0 0 45350

Elkanyarodtál! Nem a teljes kiőrlésű cuccokról volt szó, hanem a gluténmentesről, amivel szembe állítottam a fehér lisztet. Az agyonfinomított dolog sose egészséges. Se a fehér cukor, se a fehér búzaliszt, se a fehér rizs( pedig mindkettőt fogyasztjuk, csak mértékkel.) Viszont mindenkinek saját akarata, hogy mit fogyaszt, kritizálni butaság:)) Te úgy eszel, ahogy akarsz, na meg én is.

Előzmény: Boarhunter (45336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!