Keresés

Részletes keresés

baluka22 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1946
Hello R.Reni!

Szerintem ne aggódj! :)
Amikor én voltam, én is minden nap nézegettem az eredményeket a neten, és kb. másfél hét után tették fel a szóbeli pontokat, és még másfél hét kellett a laboreredménynek.
Előzmény: R.Reni (1939)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1945
Ezt is köszönöm szépen!
Előzmény: R.Reni (1943)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1944

Na végre! :-)

Köszönöm a választ Reni! Megnyugodtam...

 

Nem volt számomra egyértelmű, hogy az informális a baráti levél szinonímája, hiszen informális lehetne akár az is, hogy valami informatívat, tényszerűt, hivalatosat kell írnom. (Még a némettanárom is megkérdeztem, aki azt hitte, ez valamiféle szakmai levél lehet, amiket szakmai nyelvvizsgákon kérnek, tehát jószándékúan bár, de abszolút dezinformált.)

 

Kösz mégegyszer!

Előzmény: R.Reni (1942)
R.Reni Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1943
Ezek azért hasznosak lehetnek:
http://www.5percangol.hu/cikk/leveliras_hogyan_irjunk_barati_levelet/
http://www.5percangol.hu/cikk/leveliras_hogyan_irjunk_hivatalos_levelet/
Előzmény: Törölt nick (1941)
R.Reni Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1942
Van formális és informális levél.
Formális levél=hivatalos levél, Informális=nem hivatalos, baráti->ebből pedig "képben vagy"
Előzmény: Törölt nick (1941)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.16 0 0 1941

Sziasztok!

 

Itt az van, hogy alapfokon (is) az írásbelin informális levelet kell írni:

http://tarsalkodo.kodolanyi.hu/node/11

 

Tudna segíteni valaki abban, hogy mik az informális levél formai és tartalmi követelményei, mikre kell mindenképp odafigyelni, miben más, mint egy baráti levél (utóbbit illetően képben vagyok).

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Angel DC Creative Commons License 2010.05.16 0 0 1940
Nem biztos h igazam van, mert a rigós vizsgát utálom, ergo nem is vagyok belőle updated de amelyiket én ismerem ott mindenhol technikai okokra lehet hivatkozni csak, nem pedig tartalmira. Pl lehet olyan h zavarja a listeninget h egy mentőautó sokáig szirénázik, de azt ott, helyben kell jelezni, nyilván az nem egy embernek jelent gondot; akkor jegyzőkönyvezik és újraindítják, mint egy érettségin is.

Kötve hiszem amúgy h van értelme egyáltalán fellebbezni.
Előzmény: lacost (1937)
R.Reni Creative Commons License 2010.05.16 0 0 1939
Sziasztok!
Május 10-én voltam a Rigó utcában szóbeli, angol nyelvvizsgán. Ott azt mondták, hogy már másnap fent lesz az internetes oldalukon a vizsgaeredmény, mármint a bizottság előtti pontszámok. (A labor eredménye csak kb 2 hét múlva.) Tudom a pontszámaimat, mert ott ki volt írva a hirdetőtáblára, de azért egy kicsit aggódom, hogy a neten miért nincs rajta. Volt esetleg valaki még akkor vizsgázni és már fent van az eredménye?
sagigabcsikaLKL Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1938
hát nem tudom, hogy egy ilyen esetben egyáltalán lehet e fellebezni......


tulajdonképpen mire föl akarsz fellebezni?

nem azért de nem rajtuk mult hogy rosszkl sikerült nem?
lacost Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1937
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Origós angol középfokú szóbelin voltam és a magnón kevés pontom lett.
Mit írjak a fellebbezésbe? Ötletem sincs:(
Ha egy mintát, pár jó tanácsot, bevált kifogásokat ha küldenél megköszönném.
tibi1011@gmail.com
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1936
a szakmai sokszor könnyebb, mint az általános, mert behatárolható témákra kérdez rá, és limitált szókészlet kell + kevesebb és egyszerűbb a nyelvtan.
Előzmény: lcsili (1930)
napfényíze Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1935

Szia!

 

Igen, ez Szolnok city. :) De szerintem mindenhol így van.

Előzmény: lcsili (1930)
R.Reni Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1934
Kedves Microlas!

Nagyon szépen köszönöm a gyors és részletes válaszodat!
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1933
mindenképpen jelezd akár e-mailben, akár telefonon (minél előbb) a személyes átvételt. a bizonyítvány nyomtatásának menete kb úgy néz ki, hogy, az eredményed közzététele után elküldjük az adataidat a nyomdának (szerdánként). ha minden jól megy, akkor a következő hét szerdáján visszajön a bizonyítványod. azért mondom, hogy ha minden jól megy, mert attól, hogy az itk mindent megtesz a gyors nyomtatás érdekében, még nem ennyire egyszerű a dolog, mert az oktatási hivatalnak is jóvá kell hagynia a nyomtatást, sőt, a nyomda is csak bizonyos feltételek teljesülése esetén kezdi el a munkát. emiatt előfordulhat, hogy nem egy, hanem kettő hét telik el az adatküldéstől számítva. ha az itk-ba visszaérkezik a bizonyítvány, akkor azt még alá kell írnia két igazgatónak és le kell ellenőrizni az adatokat a számítógépes rendszerben. utóbbi csak akkor lehetséges, ha az oktatási hivatal rátöltötte az itk rendszerére a bizonyítványszámokat (melyek nélkül nem adhat ki bizonyítványt egyetlen vizsgaközpont sem). adott esetben ez is egy picit kitolja a bizonyítvány átvételének idejét.

a lényeg: szerdánként érkeznek meg a bizik, ha tehát szerdánként délután telefonálsz, akkor az ügyfélszolgálaton meg tudják mondani, hogy kb mikor viheted el a tiédet.

nem olyan bonyolult és általában nem is olyan hosszadalmas ám, mint ahogy kinéz, csak azért írtam ilyen hosszan, hogy mások esetleges kérdéseit is megválaszoljam :)
Előzmény: R.Reni (1932)
R.Reni Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1932
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy a nyelvvizsga bizonyítvány személyes átvételének mi a módja? (nyilván be kell menni érte:), de kell valami kérvény, mikortól lehet...?) A Rigó utcában vizsgáztam és a 60 napból legalább a postázásos részt szeretném megspórólni a diploma miatt! Előre is köszönöm a választ!
lcsili Creative Commons License 2010.05.10 0 0 1931
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni, hogy BME műszaki szakmai felsőfokú milyen szokott lenni?
Valakinek van valami anyaga hozzá? Csak két könyvet sikerült beszereznem és sürget az idő, mivel a hónap végén itt a vizsga. Sőt a kisöcsémet kell felkészítenem...
Köszi
lcsili Creative Commons License 2010.05.10 0 0 1930
Szia!

Hát ez nem valami jó hír sokaknak! Azaz ha jól értem, akkor két szakmai komplex középfokú vagy egy szakmai közép és egy felsőfokú általános. Ez melyik suliban van? Szolnok?
Köszi
Előzmény: napfényíze (1929)
napfényíze Creative Commons License 2010.05.10 0 0 1929

"Turizmus-vendéglátás szakon (BA alapképzés) kettő idegen nyelvből államilag elismert van azzal egyenértékű középfokú "C" típusú szakmai nyelvvizsga teljesítése a kimeneti követelmény, amelyek közül az egyik kiváltható egy államilag elismert vagy azzal egyenértékű felsőfokú "C" típusú általános nyelvvizsgával."

 

Ezt írták. Lehet, fáradt vagyok, de nekem úgy tűnik, mintha 1-2 szó kimaradt volna :-/.

siluka Creative Commons License 2010.05.10 0 0 1928
Microlas
Köszönöm a választ!
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1927
21-én nem vehetted volna át sehogysem, mert miután a bizonyítvány visszajön a nyomdából, még több adminisztratív teendő is van vele. először is meg kell várni, mire az oktatási hivatal rátölti az itk számítógépes rendszerére a bizonyítványszámokat (addig, amíg ez nem történik meg, egyetlen bizonyítvány sem adható ki). ezután a bizonyítványok számát egyenként össze kell vetni a rendszerben és magában a biziben, és a legfontosabb: az aláírás, ami mondjuk 2000 bizonyítvány esetében nem pár perc. a postázás lehet akár 4-5 nap is, maximum ezt az időt tudtad volna megspórolni a személyes átvétellel.
Előzmény: siluka (1926)
siluka Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1926
Sziasztok!
Origo vizsgát csináltam március 6-án. A szóbeli sikerült az írásbeli nem. A szóbeliről kiküldték a bizonyítványt május 6-ra, viszont a bizonyítvány kiállítási dátuma április 21.
Akkor ez most jelentheti azt, hogy ha nem postán kérem, hanem elmegyek érte Pestre és személyesen veszem át akkor már 21-én a kezemben tarthatom?
Ma írtam megint, de lehet nem lesz értelme elmennem érte, ha úgy is van ahogy gondolom mivel a diplomaosztó jún.26án lesz és nem hiszem hogy elfogadják ha pont annak a hetébe adom le a bizit.
Ha tudtok valamit ezekről a dolgokról akkor írjátok meg légyszi!
Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 1925
Ha nem tudod rendesen a nyelvet, könnyebb a szakmai nyelvvizsga, egyrészt sokkal kevesebb nyelvtan, másrészt a témák köre erősen behatárolt - a gazdasági nyelvvizsgán nemigen kérdeznek rá mondjuk az autó alkatrészeire, vagy éppen a főzésre :))
Előzmény: napfényíze (1922)
napfényíze Creative Commons License 2010.05.07 0 0 1924
Tudnátok olyan oldalt ajánlani, ahol angol idegenforgalmi tételek letölthetők. Tudom, tudom, böngészhetnék is, és fogok is. De ha van egy jó oldal, és leírjátok, azt nagyon megköszönöm. :)
napfényíze Creative Commons License 2010.05.07 0 0 1923
Írtam egy hölgynek. Remélem, hogy válaszol. :) Majd megírom, mi a szitu.
Előzmény: napfényíze (1922)
napfényíze Creative Commons License 2010.05.07 0 0 1922

Szia!

 

Ez szerintem ma így már nem igaz. Nem tudom, az ismerősöd mikor járt oda. De 2 szakmai középfok kell, és nem általános. Pont ezért sokan nem kapnak időben diplomát. Bár nem mondom 100%-ra, hogy egy általános nyelvvizsga könnyebb, mint a szakmai, mert németnél nem érzékeltem különbséget. Hmm az angol már más tészta. :) A másik, hogy én még mindig úgy tudom, hogy az egyik szakmai helyett lehet általános felsőfokú is.

De mindjárt dobok egy mailt vkinek, és akkor megkérdezem. Ez azért én is szeretném tudni, mielőtt befizetek vmilyen angol nyelvvizsgára.

Előzmény: lcsili (1904)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1921
akkor hadd cáfoljak:

nem jelentkeznek egyre kevesebben (bár ez viszonyítás kérdése, ha a 20 évvel ezelőtti - "nyelvvizsga-liberalizációt" megelőző számokat vesszük alapul, akkor igen). nekem az "egyre kevesebb" kifejezés valami konstans csökkenésre utal, ami nem igaz.

nulla pontos fordítást az ír, aki a nyelvet egyáltalán nem ismeri. a legrosszabb fordítások is érnek 2-3-4 pontot, a nulla pont szinte csak akkor lehetséges, ha a vizsgázó alig ír, vagy teljesen értelmetlen a szövege (én magam pályafutásom alatt talán 2-3 darab nullás fordítást láttam).

nem a magyartudást méri a vizsga, hanem azt, hogy az idegen nyelvű szöveget mennyire képes a vizsgázó magyarul előadni. persze, érthető egy szöveg lényege akkor is, ha a vizsgázó szinte összefüggéstelen tükörfordításban fogalmaz, de azt gondolom, senki nem hiheti, hogy a nyelvvizsga lényege az "én lenni magyarországról, tanulni angolt london" jellegű fogalmazás. egyébként egy kétnyelvű vizsga esetében korántsem meglepő, hogy a szintnek megfelelően választékosan kell fogalmazni magyarul is.

a feladatok időről időre megújulnak, így az sem igaz, hogy kiszámíthatóak lennének. évente több alkalommal is készülnek új feladatok, így maga a feladat nem lehet kiszámítható. az ellenben igaz, hogy a feladatok típusa változatlan.

a többihez nem szólok hozzá, mert amihez nem értek, azt nem firtatom :)
Előzmény: Törölt nick (1920)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1920
ITK ORIGO (Rigó utca) angol nyelvvizsga

Ez a nyelvvizsga fokozatosan vesztett a pozíciójából a piacon, egyre kevesebben jelentkeznek rá. Ezen a weboldalon keresztül nem is készítünk fel rá. Esetleg akkor ajánljuk, ha kizárólag szóbeli vizsga kell, mert a szóbeli része könnyebb, mint bármelyik más vizsgáé. Egyébként a legnehezebb vizsga. Miért?

(1) Erősen büntető jellegű a pontozás. Előfordulhat, hogy nulla pontot kapsz egy olyan fordításra vagy fogalmazási feladatra, ami egyébként középfokú szintnek máshol megfelelne. A hibák után ugyanis 1-3 pontot vonnak le a hiba súlyosságától függően. Az a 15-20 pont így hamar csökken. Egészen nulláig.

(2) Nemcsak az angol tudásod méri, hanem az anyanyelvi (magyar) tudásod is. Ne használj tehát a magyar nyelvben már meghonosodott, de idegen eredetű kifejezéseket (analizál helyett tehát írd inkább, hogy elemez!), és ügyelj a terjedelmi korlátokra is!

A pontozási rendszert ugyan kicsit alakították, de ez önmagában nem teszi a vizsgát
vonzóbbá vagy könnyebbé. Ami ennek a vizsgának az előnye, az egyben a hátránya is: ahogy egy Rigót jól ismerő felkészítő tanár mondta, a hetvenes évek óta lényegében ugyanazokkal a feladatlapokkal dolgoznak, vagyis kiszámítható.

A szóbeli részén viszont könnyebben irányíthatod a beszélgetést arra, amerre szeretnéd, és a vizsgáztatóval beszélsz, és nem egy másik vizsgázóval, ami sok esetben könnyít a vizsgán. A magnóhallgatás részénél eggyel többször hallgathatod meg a szöveget, mint az egynyelvű vizsgákon, de a kérdéseket magyarul teszik fel, és a válaszokat is magyarul várják rá.

A legfőbb gondunk a vizsgával: nem illeszkedik a modern munkaerő-piaci követelményekhez, és nem való életben használható feladatokon keresztül mér (= nem elég "produktív").
Előzmény: Törölt nick (1919)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1919
http://www.angolnyelvtanitas.hu/nyelvvizsga.php

kis olvasnivaló, nem én mondtam! :))
Előzmény: Törölt nick (1917)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1918
Az igazság az, hogy a meglévő kollekció mellé újabbakat már nem tervezek, mert a mostaninak sincs igazából már nagy haszna. Még egy nemzetközi szinten elismert vizsgában gondolkodom, bár azt hallottam, hogy a TOEFL már nem annyira menő, a Cambridge meg durvánnehéz :))

Előzmény: Törölt nick (1917)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1917
vannak jó páran, akik bérletet váltanak a rigóba, olyan is van, aki önkritikát nem ismerve tíznél is többször volt már vizsgázni... nekik értelemszerűen a tudásuk hagy maga után kívánnivalót :D

cuebic, te egy tudatos vizsgázó vagy, sok sikert kívánok neked az életben (rigóval vagy anélkül :D)!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!