Keresés

Részletes keresés

Schnecke Creative Commons License 2009.09.16 0 0 8830
Szia!

Nem fogod megbánni a döntést:) Mi az első alkalommal olaszokkal voltunk, pont Ras Mohammed kiránduláson, az első megálló után szóltunk Dénesnek, hogy amennyiben lehetséges, szeretnénk a csoporttól külön sznorkelezni, természetesen szólt a helyi kísérőknek, hogy engedjenek minket "szabadon", utána már nem volt gond. Amíg csoportban voltunk, engem is fejberúgott kétszer az uszonyával az egyik olasz, úgyhogy tudom, miről beszélsz:)
Általában az összes hajókirándulás egész napos, ez kb így néz ki: reggel 8 órára megy értetek a szállodához a busz, elvisz a bázisra, ott megkapjátok a felszerelést, onnan kimentek szintén busszal a kikötőbe, elindultok legjobb esetben 9 óra körül (nekünk ez egyszer sem sikerült:), vissza a kikötőbe pedig du. 5 óra felé értek. Mi a második napon csak 6-kor futottunk be, mert elbámészkodtuk a vízben az időt:)

Üdv
Schnecke
Előzmény: Napfény1 (8829)
Napfény1 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 8829

Köszi a leírást!! Végül a Ras Mohammed mellett döntöttem, mivel az tavaly kimaradt és mindenképp szeretném megnézni. Tavaly Tirán szigetes kiránduláson voltunk a helyiekkel, meg egy (talán) ír csapattal, de az nem volt túl jó, mármint ez az egymás hegyén-hátán való snorkellezés nem annyira jött be, azt hittem, csak az oroszok ilyen tülekedősek, hát nem...

 

Igen, lenne egy kérdésem: ez a Ras Mohammed elvileg egész napos, szóval kb. mettől meddig tart? Köszi!

Előzmény: Schnecke (8825)
tricsusz Creative Commons License 2009.09.16 0 0 8828
Anett,

Sharmon nincs egy Katához (gondolom rá gondoltál) hasonló progiszervező ha jól tudom, csak külföldiek vannak. Ha viszont tudsz angolul vagy németül, esetleg oroszul akkor bármelyik helyi irodához mehetsz az irodás ár töredékéért.

Nem tudom, hogy valamelyik merülős (búvár) csapat nem e foglalkozik ilyesmivel?
Előzmény: ANETT5 (8827)
ANETT5 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 8827

Sziasztok!

 

Párommal szept.20-án utazunk Sharm-ba.

 

Érdeklődnénk, hogy kint élő magyarok tudnának e segíteni nekünk abban, hogy egyes programokon az utazási irodák által ajánlott áraktól kedvezőbben tudjunk részt venni!? (Két éve voltunk Hurghadán, ott ezt nagyon jól sikerült intézni...)

 

Várjuk az ajánlatokat a katonaanett.gyt@gmail.com e-mail címre!

 

Köszönjük:

 

Anett és Zoltán

anditesi Creative Commons License 2009.09.15 0 0 8826
Sziasztok!

Jön valaki Sharmba szept.29.-én?(Kartago)
Egyébként a régi Conrad (Coral Sea) és a Piramisa hotelekről vannak infóim:)))
hali
Schnecke Creative Commons License 2009.09.15 0 0 8825
Szia!

A Korall-kertek a kikötőtől keletre indulva kb. 30 percnyi hajóútra vannak, a Naama öböltől nem messze. 3 része van: Near Garden, Middle Garden, és Far Garden, nekünk az első kettő tetszett jobban, a Far Garden rész tkp már a Hyatt szálloda partjához tartozik, ezért ott már kicsit lepusztították a korallokat a turisták (bár itt láttam először helyieket mezítláb a korallfal tetején ugrándozni - a hajónk arab kapitánya is csak a fejét rázta, amikor mutattam neki őket...). Szép hely, nagyon sok hal és különféle korall volt, itt láttunk sasráját, bazi nagy gömbhalat, bohóchalat, kagylókat, és még sorolhatnám. Érdemes megnézni, bár a Ras Mohammed Nemzeti Park után talán csalódás lehet, persze függ attól is, hogy ott melyik részre visznek ki a hajóval:)
Ha van még kérdésed, szívesen segítek!

Üdv
Schnecke
Előzmény: Napfény1 (8824)
Napfény1 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 8824
Szia!!:) Írjál már légyszi pár szót a Korall Kertekről! Merre van, milyen hely?? Még nem hallottam róla eddig... Köszi!!
Előzmény: Schnecke (8788)
Napfény1 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 8823
oké, köszi!
Előzmény: cakkos2 (8821)
galacko Creative Commons License 2009.09.15 0 0 8822

Sziasztok!

Szeptember 27.-én jön valaki  a Grand Hotelbe ?

 

cakkos2 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8821
Mi pl. semmit nem adtunk és rendben volt a szobánk. Sőt tengerre is nézet. Amikor odaértünk, már a borítékokban benne voltak a kártyák és rá volt írva a nevünk. Szerintem először nézd meg a szobát.
Előzmény: Napfény1 (8820)
Napfény1 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8820

Akkor mondjam rögtön a recepciósnak, hogy én már másodszor jöttem ide??:) Nem tudom egyébként, elbizonytalanítottatok egy kicsit, hogy most előre adjam a pénzt, vagy csak ha nem tetszik a szoba??

 

Más: Kartagonál ez valami új módi, hogy indulás előtt csak 4-5 nappal adnak/küldenek részvételi jegyet? Tavaly már jóval előbb megkaptuk, mint 4-5 nap.

Előzmény: btimko (8817)
plau Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8819
Köszönöm szépen a sok-sok hasznos infot a szobákkal kapcsolatosan, különösen köszi cattie-brie-nek! remélem sikerül jó szobába kerülnünk! Ha van még ötlete, fontos infoja Ghazala Gardennel kapcsolatosan bárkinek, örömmel fogadom :)!
Schnecke Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8818
Szia!

Írj emailt Dénesnek, és elküldi neked az összes szükséges infot, árlistát, menetrendet!
don_hablo@hotmail.com

Üdv
Schnecke
Előzmény: bardav (8808)
btimko Creative Commons License 2009.09.12 0 0 8817

A visszatérő vendégek jobb ellátásban részesülnek, a hotel ezzel próbálja újra és újra visszacsábítani őket, mert nagy a verseny. Egyes régebbi hotelekben mint pl a Ghazala, vannak 18 éve visszatérő vendégek is. A németek például szeretnek mindig ugyanoda visszatérni ami egyszer már bevált :)

Előzmény: KnéZs (8816)
KnéZs Creative Commons License 2009.09.12 0 0 8816

Szobacserével kapcsolatban : természetesen mi is cseréltettünk már, bár szerencsére soha nem azért mert gázos volt , vagy hangzavar volt körülöttünk egyszerűen csak azért , hogy akár az ablak , terasz legkisebb szegletéből láthassam a tengert. Én mindig megnézem az előre kijelőlt szobát , és azt többnyire el is fogadtuk , 2 alkalommal cseréltettem , mert az egyik irtó messze volt a parttól , a másik meg nem nézett sehová :-)) - Hurghadán az utcára.

Most nekünk vagy szerencsénk volt vagy tényleg lehet velük így is bánni : említettem már a hazaérkezésünk utáni beszámolóban , hogy én itthonról írtam a szállodának egy e-mailt (Amphoras) mivel 2 szobát foglaltunk , a 2 gyerek miatt 11 - 15 évesek , szeretném kérni , hogy ha lehet egymás melletti szobát szeretnénk kapni.

Nem telt bele hosszú idő , és jött a válasz , hogy sajnos ezt az össze-vissza érkezések , indulások miatt nem biztos ,hogy meg tudja oldani (névlista sem volt még akkor leadva a Kartagotól , ez jún. végén volt , mi aug 4-én utaztunk ) DE ha mi elfogadjuk akkor minden felár nélkül félre tud nekünk tenni egy kisebb lakosztályt !!! 2 szobával , 2 fürdőszobával , nappalival , konyhai sarokkal , 2 terasszal , közvetlenül a tengerpartnál. Na ná , hogy örömmel elfogadtuk , persze azért tartottam , hogy lehet hogy mégsem lesz belőle semmi. De megvolt a lakosztályunk.

Nem tudom , hogy esetleg csak ennél a szállodánál működik , vagy mennyire számított , hogy ide mint visszatérő utasok mentünk , mindkét gyereknek kint volt a szülinapja - még 1-1 tortát is kaptak - de nagyon emberi , jó hozzáállású emberek dolgoznak ott.

Egy próbát lehet mindenhol megéri , végül is egy e-mail ingyenben van :-)) max. jó tudni kb. a szobák elhelyezkedését.

 

 

bardav:

Dénes elérhetősege itt már sokszor szerepelt :don_hablo@hotmail.com , ha írsz neki , minden további infódra Ő fog válaszolni.

 

 

KnéZs Creative Commons License 2009.09.12 0 0 8815

Szia , persze kismillió képünk van.

A mi gépünk egy Canon Ixus 960 Is , ehhez van egy 40m-ig vízálló búvártok.A tok peremét (ahol összecsukódik ) kell kenegetni szilikonzsírral. Azt nem tudom , hogy a te géped milyen , de szerintem a gépet magát nem lehet bekenni- legalábbis a sima gépeket.

A kép kb. 17 m. készült , szívesen teszek még fel , feltéve ha sikerül.

Előzmény: tricsusz (8805)
Buzsu1 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 8814
köszönöm szépen
Előzmény: Badb0y (8809)
stellamy Creative Commons License 2009.09.12 0 0 8813
Teljesen egyetértek Podanival!!! Még csak annyit,hogy sajnos a borravaló jelenség, minden megoldható,kérhető!!! Nekünk egy napunk ment rá a szellőztetésre,kesergésre,egy éjszakánk a traktor szerű légkondira,amit már nem is hallottunk a zenétől,ordibálástól!!!A teraszunkat nem tudtuk használni,mert egész nap sütötte a nap,meg persze a sétálóútra nézett,földszinti,tehát maradt a "fuldoklás" a dohos szobában!! Harmadszor voltunk Egyiptomban,eddig mindig pénzzel az útlevélben kezdtük,soha nem kellett költöznünk,megint bepakolni,kipakolni!! Én a magunk 20-30 dollárjával nem kapattam el őket,ez nagyobb összegnél kezdődik!! Az én tanácsom az,hogy sok  kellemetlenség elkerülhető már a legelején!!
Előzmény: btimko (8810)
Murszi Creative Commons License 2009.09.12 0 0 8812

Szia Tricsusz!

Köszönöm szépen a kimerítő válaszodat.Nagyon sokat Segítettél.

Előzmény: tricsusz (8804)
btimko Creative Commons License 2009.09.12 0 0 8811

Tricsusz, gratulálok a kimerítő összehasonlításhoz a Grand Sharm és Grand Makadi között, nagyon alapos voltál :)

 

Alapvetően a Makadi egy régebbi, kipróbált hotel, a Sharm pedig tavaly nyitott. Érdemes az árakat is összehasonlítani, Hurghadán pl a Makadi ára még magasabb is mint a G.Sharmé, ami pedig azért érdekes, mert Hurghadán az árak jóval alacsonyabbak mint Sharmon. Hiába 5 csillagos mindkét hotel, de azért a kategórián belül is vannak különbségek. A jó hír viszont, az hogy hogyan érezzük magunkat az adott hotelban, nem feltétlenül a kategóriától függ. A Grand Sharm szobái a Makadival összehasonlítva tényleg alulmaradnak, ez tény! De ha nincs meg ez az összehasonlítási alapunk, a szobák azért egyáltalán nem katasztrofálisak, igenis egy kényelmes hetet el lehet bennük tölteni.

 

Ezt már említettem egypárszor, ha valami hibás, nem tiszta, nem megfelelő, ki kell cseréltetni, ha nem szólunk, akkor nem tudják hogy mi a gond :)

Előzmény: tricsusz (8804)
btimko Creative Commons License 2009.09.12 0 0 8810

Szobacsere témában nekem is hasonló a véleményem, mármint hogy a borravaló segít jobb szobát kapni. De! Nem javaslom, hogy rögtön ezzel kezdje mindenki, ahogy megérkezik a hotelbe. Először is nem kell elkapatni a személyzetet :) ha megszokják hogy a magyarok rögtön pénzzel kezdenek - és higgyétek el, ez el tud terjedni egy egész nációról ilyenkor - ha valaki nem ad akkor az a tendencia fog érvényesülni amit podani írt.

Másodszor érdemes megnézni a kiosztott szobát, mert sokszor nincs vele semmi baj.

Ilyenkor a hotelek még tele vannak, és lehet hogy tényleg nincs üres szoba ahogyan mondják. Mivel a különböző csoportok más-más napokon, időpontokban jönnek, így tényleg lehet, hogy másnap, vagy akár aznap később már van üres szoba. Ha van is érkezéskor, akkor is mindenkinek név szerint már eleve ki van osztva és ki van takarítva számszerint annyi szoba, ahányan érkeztek, a többi nem biztos hogy már kész, sőt...

 

Előzmény: podani (8806)
Badb0y Creative Commons License 2009.09.11 0 0 8809
Igen, kimész a kapun és elsétálsz balra a hsbc bankhoz. Ott találsz automatát.
Előzmény: Buzsu1 (8803)
bardav Creative Commons License 2009.09.11 0 0 8808

Szia Schnecke!

Az említett Dénes csapatát hol lehet fellelni?

Mennyibe kerül?

Az árért hányszor lehet merülni?

Köszönettel: Bardav

Előzmény: Schnecke (8788)
Napfény1 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 8807
VAgy néha oltári mázlival elsőre jó szobát kapsz:) Nekünk volt ilyen is, de tényleg kb. 10-ből 3 esetben és inkább elő, utószezonban.
Előzmény: podani (8806)
podani Creative Commons License 2009.09.11 0 0 8806
Ez a hotel szoba kérdés sokszor (vagy inkább majdnem mindig) pénztől függ. Mi is először borravaló nélkül egy kis szobát kaptunk, gagyibb minőségben, stellamy-ék esetében még jó kis penészszaggal, és mivel földszinti volt, az "erkély" kint volt a sétálók közt ahova tuti nem ülsz ki. A zajról nem is beszélve ami a szomszédos színház helység miatt volt. "Természetesen" nem volt másik üres szoba amit tudtak volna adni. Másnap a dollárral megtámogatott szobacsere után, egyből nagy választék lett az üres szobák közt, és egy modernebb, dupla akkora, szép bútorokkal felszerelt, emeleti erkélyes szobát kaptunk. Az első alapján a szoba miatt lehúztam volna kicsit a szállodát, viszont a második szoba miatt még emelte is a megítélést a szállodáról.

Ha valaki Egyiptomba megy el kell fogadni hogy a borravaló mozgatja a dolgokat ha szeretjük ha nem. Nyilván aki nem ad semmit annak odaadják a legegyszerübb szobákat, hogy a jó szobák azoknak maradjanak akik fizetnek. Nem sokkal később láttuk hogy beköltöztek mások a volt szobáinkba, és lehet hogy meg sem próbáltak cseréltetni, aztán valszeg ahogy hazaértek negatívan írnak a szállodai szobájukról. Természetesen nem általános hogy akár pénz segítségével lehet szobát cseréltetni jobbra (vagy netalán nem kapnál egyből jó szobát), mert teltház van, de valahogy ez a teltház hamar "meg tud szünni" :)) Ha valaki nincs megelégedve a szobával mindenképp érdemes megpróbálni cseréltetni, mert nagy különbségek tudnak lenni szoba és szoba közt.
Előzmény: tricsusz (8804)
tricsusz Creative Commons License 2009.09.11 0 0 8805
Knézs,

Ezt gondolom nem két méterrel a víz alatt készítetted............
Milyen géppel követted el ezt a szépséget? Van még? Nagyon szívesen néznék még.

Nekem nincs a géphez vízalatti tokom, mert csak közvetlen a víz felszín alatt fotóztam. A szilikon zsírt pedig abszolút nem ismerem, de köszi a jó tanácsot. A gépre is lehet közvetlen kenni?
Előzmény: KnéZs (8800)
tricsusz Creative Commons License 2009.09.11 0 0 8804
Murszi,
Őszintén szólva nem igazán tudnék dönteni, de ha nagyon kellene akkor a Grand Makadit választanám (mi már kétszer voltunk ott). Leírom, hogy miért:

A Hotel kinézete, kertje ugyanaz mind a kettőnél, tehát egál.

A medencék szintén egál, talán egy pici plusz pont a Grand Sharmnak a homokos medence miatt és hogy több kisebb medence van, így kicsit felmelegszik a vize és nem jéghideg. Gyerekeknek ideálisabb, bár a Makadiban is van 1 db gyerek medence, de a Sharmban a kicsik közül szinte bármelyiket tudták használni a gyerekek.

A kaja az egyértelműen a Grand Sharmban volt jobb. Több étterem, több bár, több választási lehetőség. A kiszolgálás talán a Makadiban jobb volt. A Sharmban nem kaptunk hasmenést a Grand Makadiban viszont igen. Igaz most szedtem végig a Lactivot (tavaly viszont nem) szóval nem egyértelmű.

A szoba, ami nálam fontos egyértelműen a Grand Makadi javára billantette el a mérleg nyelvét. A Grand Sharmé siralmas. A Makadis szobánkba 4-szer belefért a Sharmié, a berendezés szépségéről nem is szólva.

A tengerpart, ami számomra a legeslegfontosabb. A kinézte a part látványa-szépsége, tehát a víz felett, az a Grand Sharmé jobb (a sziklafal sokat dob rajta). Az élővilág a Grand Makadiban jobb, vagyis ez így nem igaz, mert minden ami ott volt itt is meg volt található, de valahogy közelebb a víz felszínéhez és jobban lehetett fotózni (nem kellett több méter mélyre lemenni,hogy normális képet csinálj) és egész nap. A hullámok a Grand Sharmban engem teljesen a padlóra vágtak és emiatt választom főleg a Makadit. A Sharmban csak korán reggel és talán délután 4 felé lehetett normális képeket készíteni. A Grand Sharm mellett pedig az szól, hogy óriási halakat lehetett látni, amit a Makadiban például nem. A Sharm mellett szól az is, hogy van stég és nem kell a korallokon keresztül bebotorkálni.

A szórakozási lehetőséghez (értem ez alatt a bár, disco, más étterem, sisházó), ami bent a városban van nem nagyon tudok hozzá szólni. Sharmon Naama Bay (ami Hurghadán Hurghada) az nagyon jó. Hurghadán nem voltunk bent sajnos.

Szóval nem bántuk meg, hogy a Grand Sharmba is elmentünk már csak amiatt is, hogy ne mindig ugyanoda menjünk és más hoteleket is lássunk. Nem akarlak rábeszélni, de érdemes Shaem El Sheikh-et is megnézni egyszer, mert tényleg másabb egy picit.




Előzmény: Murszi (8801)
Buzsu1 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 8803

Szia Timi!

 

Van  a Grand Sharm környékén, bankautómata???

btimko Creative Commons License 2009.09.10 0 0 8802

jaja a Steigenberger...német érdekeltség...a Grand Sharm meg egyiptomi :) azért örülök, hogy nem bántátok meg a választást :)

Előzmény: Badb0y (8771)
Murszi Creative Commons License 2009.09.10 0 0 8801

Szia Tricsusz!

 

Tavaly egy turnusban voltunk Hurghadán a Grand Makadiban. Nekünk akkor az volt az első Egyiptomi utunk de jövőre szeretnénk újra elmenni.Kíváncsiak lennénk mi is Sharm el Sheikre és mi is ezt a szállodát néztük ki ahol ti voltatok most.Azt mondják sokan ,hogy sokkal jobb Sharm mint Hurghad és az élő világ is teljesen más. Igaz a szívünk vissza húz a Grandba mert Mi 100% megvoltunk elégedve vele.De hát jó lenne más helyet is látni Egyiptomban.Szeretném megkérdezni tőled mi véleményed nagyon nagy különbség van a két szálloda között? Mármint a Grand Makadi és Grand Sharm között

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!