Keresés

Részletes keresés

Andi171 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51707

Éva, Isten éltessen!

 

 

Előzmény: Survivor69 (51704)
Survivor69 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51706
Na köszönni meg elfelejtek...ááá

Szépjónapot Mindenkinek!!!!!

Csirip Köszönöm a vígasztalást;-)

eicu nagyon tökjó ez a kalpag. Csak ámulok!

Exiefo úgy látom az úrijány hamar befogadóra fog találni:-) Azt a kis ledérkedést simán elnézik neki, amilyen kis csini:-)

Nyah kérem eddig is tudtam, hogy nem vagyok normális, de most ezt mindenki vegye tudomásul:-)
Tele vagyok jobbnál jobb fonalakkal, ötletekkel, hogy mit is kéne csinálni, erre minek állok neki?
Na minek????

Nylon zacskóból táskafélét horgolni!
Na? Ugye, hogy nem vagyok komplett:-D (A párom és a jányom jókat vigyorog rajtam:-D )

Csinált már ilyet itt valaki? Mennyire tartós?
Andi171 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51705
Előzmény: eicu (51691)
Survivor69 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51704
Drága Olimama nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen, teljesen meghatódtam:-)
Előzmény: olimama65 (51702)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51703

Icukám,

megküzdesz azzal a kalappal, rendesen!

Figyelj, arra emlékszem, hogy a boldog hatvanas években, amikor az abroncsos alsószoknya volt a "menő", akinek nem volt küldöldi rokona, az, lisztből főzte a kéményítőt ... (szerintem Te is, mert, hogy én is) akkor még nem volt ennyiféle bolti gyártmány.

Arra is emlékszem, hogy megállt az alsószoknyám a földön, olyan kemény lett tőle.

Próbáltad már?

és a hajlakkos megoldás?

Ne add föl !!!

 

 

Előzmény: eicu (51691)
olimama65 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51702

Szép Napot Mindenkinek!

Mivel egypár napja nem voltam, mint másnak, nekem is sokat kellett visszaolvasnom. A teljesség igénye nélkül írom, hogy szépeket alkottatok, terítők, stb, Borcsikám aranyos  az unokád, és jobbulást a betegeknek. A képtárakba még nem tudtam benézni, de remélem délután sikerül. Ma megsütöttem megint Margitmama fánkját. Annyit nevettünk az unokámmal, mert apróbbra szaggattam a szokásosnál és képzeljétek forogtak az olajba, pedig nem volt benne sok. Igaz alaposan kidolgoztam, jó lett a tésztája. Nagyon fincsi lett, majd megmutizom.

Most pedig Aranyos Survivor! Kívánok neked NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT ezzel a képpel.

Andi171 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51701

Borcsimama, 20-án volt telihold, úgyhogy biztos még az zavart. Számon tartom mostanában, mert méregteleníteni készülök, és azt telihold utáni napon ajánlatos kezdeni, fogyó holdnál kell csinálni. Csak szoptatás mellett nem lehet, még azért sem tudok nekiállni.

 

Rózsaszirom, azért örülök, hogy mégis tudtunk találkozni, mégha csak már futtában is  :-)  Ugye, akit már ismer az ember, annak azért örül, akit még eddig nem, annak meg azért, hogy megismerhette  :-)

 

Naná, hogy pont elromlott a szkenner, nem tudom egyelőre a taliról hozott receptes szerzeményeket beszkennelni, talán az uramnak sikerül megcsinálnia. Mindenesetre azt megígérte, hogy megnézi, ha lesz ideje rá.

Előzmény: borcsimama (51672)
nyüzike Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51700

Szép napot mindenkinek!

kézikék kötélnek vagy bowdennek hívják. Sodort vékony acéldrótból van.

 

Előzmény: Zuzana7346 (51692)
A maranta Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51699

Annyira rendesek vagytok, köszönöm szépen. :-D

 

Bekedvenceltem, nehogy megint megjárjam. Amint felébredt a csemete megmutizom neki.

Előzmény: LRJudit (51697)
Mmaca Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51698

Eicu!

Andi írt nekem, és Bocskai utcai Tűvarázs? üzletről van szó. Én még nem jártam ott sose

Előzmény: eicu (51691)
LRJudit Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51697

bowden

http://www.broenink-art.nl/maukie2.swf

A simogatós link helyesen.

Előzmény: A maranta (51696)
A maranta Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51696
Sodrony?
Előzmény: Zuzana7346 (51692)
A maranta Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51695
Olyan gyönyörű dolgokat csináltok mindíg! Állandóan csak ámulo és bámulok amikor idejutok, bár csak suttyomban olvaslak benneteket :-)
A maranta Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51694

Köszönöm szépen, hogy fáradtál vele. lehet, hogy közben levették? :-(

 

Kár, pedig aranyos volt, és a kétéves fiam állandóan azt követeli mióta látta.

Előzmény: csipkerozsi (51687)
csirip46 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51693
eicu.
A buzakeményítő a "hagyományos" keményítő.
Előzmény: eicu (51691)
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51692
Nagyon szép a kalapod. En is készítettem hasolot ,de pirosban. Ki is
keményítettem, de hát nem állt olyan szépen, ezért én a kalap szélére
befuztem drotot olyant, amit az autokba használnak a kéziféknél. A magyar
elnevezését pontosan nem tudom, de ez olyan rugalmas drot.

Előzmény: eicu (51691)
eicu Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51691

Andi!

Szeretném kérdezni, hogy hol olvastad, hogy megszűnik egy kézimunka bolt Kecskeméten. Én itt lakom, de nem tudok róla.

Pmárti!

Lehet, hogy majdnem hatvan éves létemre már hülyülök is, de megkérdezném  hogy hogy is néz ki az a búza keményítő. (lehet, hogy mailben kellett volna megkérdeznem és akkor nem teszem magam ország világ előtt nevetségessé.) Valamikor hajdanán amikor még az ágyneműt is keményítettük akkor lehetett venni por formában keményítőt és azt főztük. Ez lenne az? Soha nem néztem hogy búza vagy nem, de hálás vagyok minden jó ötletért.

Egyébként meg teszek rá hogy ki mit gondol. Tanulni nem szégyen még 60 évesen sem.

Bkirstin!

Most elővettem a nagy lavórt és beleáztatom majd meglátjuk mi lesz. A tartós keményítők sem egyforma minőségűek.

Mindenkinek hálás vagyok minden jó tletért, tanácsért. Ha most nem válik be akkor még jól jöhet valamikor.

Üdv. mindenkinek.

 

livia néni Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51690

Nekem továbra is tetszik az a minta is amit horgolsz, na de a zöld pulcsid meg egyenesen fantasztikus.

Lívia

Előzmény: nusa-szegedről (51686)
livia néni Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51689

Teljesen hülyéskedik velem a net. Az előző hozzászólásom elment a világűrbe.

 

Köszönöm Nusa a mintát. Ha kicsi az első kör, én símán adok hozzá néhány lácszemet, hogy elférjek. Semmi baja nem lesz tőle.

Lívia

Előzmény: nusa-szegedről (51683)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51688

Most látom a fotón, hogy elrontottam az utolsó kockát!

Csekély öröm, az ürömben, hogy ezek szerint szépen fejlődöm, hiszen az már a hetedik...

Mártikám, ha ilyen ütemben haladok még ember is lehet belőlem

csipkerozsi Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51687
Vajon miért nem működik? A link jó...
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51686

Borcsikám,

"ha, Te megmutatod a tiédet, én is megmutatom az enyémet" alapon, küldöm amit kértél. Légyszíves, Te is küld el majd, azt a leírást amit a találkozón mutattál.

Előzmény: borcsimama (51619)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51685

http://www.broenink-art.nl-maukie2.swf

 

Szép napot mindenkinek !

 

 Maranta erre gondoltál?

Előzmény: A maranta (51677)
eicu Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51684

Szép napot mindenkinek!

Főzni is netezni is nem lehet mert abból nem jó "sűl"ki. De most azért megpórbálom.

Borcsimama!

A kalapomnak az a története, hogy a volt munkahelyemen valamilyen bolondos buli készül és oda kértek tőlem egy felcicomázott, de azért valamelyest jól kinéző kalapot.

Elkészítetettem és feldíszítettem. Hú még rímel is.

Az a bajom vele, hogy lóg a széle. Ami nem lenne probléma, ha valaki úgy akarna kinézni mint egy ázott egér. Még egy próba van hátra. Áztatom hígítás nélküli keményítőbe és majd azután  fogom megszárítani.

Megmutatom, hogy most éppen hogy néz ki és hogy kellene kinéznie.

 

Keményítve és fektetve.

 

 

Az unokám homokozó vödörjén mint próba fejen.

Hát rendesen lelankadt.

 

Valahogy így képzeltem el mint az lámpa ernyőn kicsit hullámosan.

Majd megmutatom, hogy mire jutottam.

Elmondom egyúttal azt is, hogy kértek tőlem erre a bolondos bulira svájci sapka szerű valamit.

Készítettem egyet most meg még kértek hozzá 9-et így 10 darab svájcit horgolok jó csíkosat és kizárolag csíkos csicsa kell.

Így most sapkagyáros lettem. Majd megmutatom őket csak érdekesség képpen hogy a 10 db. hogy néz ki együtt. Jó randák a sok össze vissza fonalból. Esztétikai értéke nincs de ha ez kell? Én meg örülök, hogy nem a szekrénynek horgolok.

Puszi mindenkinek merg meg kell néznem a kaját is.

 

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51683

Lívia,

tisztán (?!) emlékszem rá, hogy valahol és valamikor kockacsipkéket kerestél...

Ehhez mit szólsz?

Nekiduráltam magam én is, de már az első körben 32pálcát akart  egy kis lyukba beszuszakoltatni velem, így hát átmenetileg, pihentetem a dolgot.

Előzmény: livia néni (51547)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51682

Emőke,

és aki még írt, és privátban kérte: Fölteszem ide, illetve a képtárba (majd). A nyakrész egérfogas befejezését pedig a "hogyan csináld"-ba (szintén, majd, attól függően, hogy az "evakuálás" milyen ütemben folytatódik a ház felújítása miatt)...

Tehát:

Előzmény: emoke33 (51546)
zsófimamája Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51681
Szép napot!

Annamária! nem irigyellek (csak a szabiért:)) Pár hónapja jártam én is a fogorvoshoz, még elég friss az élmény....
Kíméld magad, tudsz fekve horgolni?:))
Előzmény: Annamária36 (51679)
csirip46 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51680

Szép Napot Mindenkinek.

Reggel fél 7-től próbállak Benneteket visszaolvasni. Hát nem semmi, most végeztem.

Szerencsére lánykám már egy kicsit jobban van. Használt a jó levegő meg az antibiotikum.

Minden teljesség nélkül:

Taptató, Jolimama. Jól néztek ki a folyópartaon!

Horgica. Én most nagyon megjártam a keményítővel. Nagy örömömre kaptam és olyan mint a viz. Híg és átlátszó. Nem tudom, hogy a tiéd milyen. Tavaly olyan sűrű és fehér volt mint a tejszin. Már arra is gyanakszom, hogy esetleg felvizezték. De lehet, hogy ez csak rosszindulat. A lények, hogy egyáltalán nem keményít.

Sorvivor. Szerintem jól nézel ki a képeken. Nézz meg engem :-) Amikor visszanézem a régi képeket, amikről anno megállapitottam, hogy milyen rusnya vagyok rajta, most nézem, hogy egészen jól néztem ki anno....))) Minden relativ..

Andrea.Csodaszép a diszdobozkád! Sajna, én ilyent nem tudok csinálni(

Rece-fice.Nagymamád vitrázsa elfüvolt. Gyönyörü.

Anyus. Szépséges a vertcsipkéd. Gratula. Hát ez az amit csak csodálni fogok, mert képtelen lennék megcsinálni.

Andi.Sajnos 70 km-re lakom Kecskeméttől. Ugyan a megye központunk, de még busz is ritkán, talán 1  jár. Pedig van olyan vizsgálat, amit csak ott csinálnak meg, de eljutni majdnem lehetetlenség. Pestre hamarabb fent vagyok.

Perzsikém.Aranyos az uncsikád, és nagyon jól áll neki a virágkoszorú.

exiefo.Ezt a "jó házból való urilányt" én is befogadnám!

Csöpikém.A talin ugyan megigértem, hogy a kis tatyókának a mintáját leolvasom, de még nem jutottam hozzám, annyi felé kellett szaladnom. Talán hét végén. Ugye nem baj? Felrakom ide a kinagyitott képét. Sokan le tudják olvasni, mert elég éles.

 

 

Annamária36 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51679

Sziasztok !

 

Ma szabin vagyok,kihúztak egy fogamat. Még nem jártam így de menet közben rosszul lettem. Most kezdek magamhoz térni,asszem megérdemlem a szoknyámat,horgolom is gyorsan. Remélem hétvégén már mutathatom.

pmárti Creative Commons License 2008.05.22 0 0 51678

Szép napot mindenkinek!

 

Borcsimama!Én piroska fonalból horgoltam, meg még régről volt  pamutfonalam ami kicsit vastagabb mint a piroska az ekrü színű volt, jó pár  évvel ezelőtt az egyik Fürge ujjakban volt egy kalp azt csináltam meg Moncsinak. Jól kikeményítettem az is nagyszélű , már Görögországot is megjárta vele, nyaralás alkalmával, sejtheted nem volt kímélve, de formája megmaradt, amit a búzakeményítőnek tulajdonítok, szóval kalapnak az nekem bevált. Ha kéred a mintáját a kalapnak előkeresem. De most láttam a szalaghorgolásos kalapot azt  Csirip el is küldte, azt szeretném meghorgolni, ő kis csinos neki jól áll, meg neked is mert te magas vagy, sajnos én dugó vagyok és az is kövéren, így ezt ki kell hagynom :-((( Pusz Márti

Jajj és Bkrisztin köszi a linkeket de még nem jutottam a végére talán most a fűnyírás után, pihenésképpen Pusz Márti

Előzmény: borcsimama (51672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!